• Объявления

Наливайко

Пользователи
 • Продажи

  9/5
 • Покупки

  1/5
 • Публикации

  515
 • Зарегистрирован

 • Посещение

 • Days Won

  5

Наливайко last won the day on 1 февраля

Наливайко had the most liked content!

Репутация

213 Отличная

1 подписчик

О Наливайко

 • Звание
  Прописка
 • День рождения 08.05.1987

Персональная информация

 • Пол
  Мужчина
 • Страна
  Украина
 • Город
  Рогатин
 • Имя Пользователя
  Наливайко

Посетители профиля

1 620 просмотров профиля
 1. Нарешті розтягнув майстерню до 20 кв м, встановив КГП класу С3 з натягом. Яка це насолода! Зворотній зв'язок, всілякі PID можна взагалі не настроювати, просто задаєш швидкості прискорення, і станок їздить по координатах без гуркотіння. Та надодачу з'явилась біда - тиск в осьовій опорі тепер 4 кг в спокої. Коли витискаю весь зазор росте до 11. А було 10 кг в спокої! при стисканні росло до 16 здається. Просто станок рік простояв. Зібрався з духом, розібрав бабку, витягнув опори, все продув, перевірив. Ніякого надзвичайного зношування немає, ніде стружка нічого не закупорила, все виглядає як було. Тиск в лінії живлення 21-22 кг. І манометри місцями міняв, обидва показують адекватно. Подумалось що може в'язкість масла якось змінилась, та поганявши станок майже день тиск не змінився. Я в шоці і розгубленості. Хоч і на роботу не відчуваю, щоб це вплинуло. Свердлити не тупими свердлами можу без проблем, і тиск при цьому не стрибає вище 8 в осьовій. Але ж вотофак мазафак? Тепер настрою kflop як слід, збудую кабінет і пора завалювати станок роботою
 2. Індустріальні оливи, всілякі и20-и40 це лише основа, сама по собі змащує хріново. Спробуйте цим зволожити пальці і з зусиллям потерти - пальці зчеплюються як знежирені. Щоб воно працювало як змазка потрібні присадки, які треба правильно розмішати. Але значно, в рази краще фірмове готове, наприклад Shell tonna для направляючих ковзання просто прекрасна. На закриті шестерні, які не купаються в маслі беруть щось липке, щоб з них не злітало. Дисульфід молібдену добре працює у своїх сферах, але майте на увазі, що це тверді частки, люблять втиратись у свої пари тертя і там залишатись. Для масел із MoS2 є своя конкретна ніша, часто це пари ковзання, не лінуйтесь почитати що на банці написано. Наприклад змащувати ШВП MoS2-вмісними змазками виробники забороняють, інакше шаріки будуть скакати на дисульфідному піску. Циатим давно застарілі змазки з купою недоліків. Немає сенсу її використовувати, якщо вона не безкоштовна.
 3. Будете розводити цими прозорими шлангами? Вони ж здається смердять. Якщо ще не закупили бухти, краще перевірити.
 4. В плані токарки ЧПК дозволяє вибрати яку завгодно швидкість різання і подачі. Є в мене режим CSS, який підтримує постійну швидкість різання, тобто чим менший діаметр, тим швидше крутиться шпіндель. От і вся різниця між ЧПК ручніком. І це зручно, бо якщо в пластин є вузьке технологічне поле, я запросто в нього попадаю. Написано на корлою зйом від 0.02 до 0.05 за оберт, без проблем задам 0.025 і станок відпрацює. Трясться... щойно зрозумів, що на пластинах написано 0.02 за оберт, а це ж 0.04 з діаметру. Виходить я різав сотку за оберт. Тоді стружка виходить надто тонкою, щоб легко ламатись. Може і все правильно робив, і виробник передбачив таку логіку, треба ще поекспериментувати Мої пластинки (буду так писати, бо інших не маю, майже всі так влаштовані) стружку згинають по краях в півтрубочку, і вона запросто покидає відрізну канавку. Скільки часу я потратив, щоб зробити якийсь схожий стружколом на напайних і швидкорізних різцях... фу. Не хочу до цього повертатись. CSS ось так виглядає Мануал Sandvik-а з тобою згоден по такій логіці - обладнання має видавати оптимальну продуктивність. Станок з оснащенням коштує скажімо 10 000, робоча площа, оплата праці, електрика, обслуговування теж дуже серйозні витрати. І в цих витратах ціна пластинок є мізерною. Якщо власник економить по 2-3 долари на пластинці, занижуючи режими різання на 50%, він втрачає гроші. Їх пластинки розраховані на 15 хвилин роботи в рекомендованих режимах різання, по сталі 200-300 м/хв і на заміну. Цей оптимум життя пластинок неважко порахувати якщо знаєш, скільки прибутку приносить кожна готова деталь. Я їм вірю, і працюватиму по цій логіці, коли доколупаю свій станок до пуття. А поки що ламатиму і палитиму китайський корлой і іже з ним.
 5. В жодному разі. Купляю інструмент тільки в Китаї, різноманітне на таобао, деякі позиції із одного заводику. Там відчуваються 2 діапазони цін, біля долара за пластинку і біля 2-2.5 за масові. Алмазні, КНБ в іншій категорії. За 170 це хіба що якісь сендвіки, чи іскари вже із доставкою і преміальними, не знаю. Я ще не знаю, на скільки вистачає мого корлою, бо я їх кришив не від зносу а тільки від своїх помилок. ЧПКшник я починаючий, без аварій поки що не вдається Наприклад вчора відрізав мабуть від 40Х шматок, блискуча сталь. Стружка йшла безкінечна, міцна, намотувалась на саму деталь і старалась щось вчудити. Коли втулка дорізалась, стружка її вхопила і кинула в стіну Різати почав десь на 100 м/с, отже на нижчій швидкості стружка теж не ламалась. Може так і задумано, але сикотно якось. З одного боку класно, що вся стружка лентою вилітає із зони різання, і я її можу дробити коли захочу, просто переписавши програму. Треба ще поекспериментувати із подачою. Але все рівно ця пластинка відрізає краще за будь які напайні різці, які в мене були. І однозначно швидше і чистіше за швидкоріз. Ніяких інших для експериментів у мене ще не було. Може хтось знає, навіщо китайці пишуть на своїх пачках пластин "inspected"? Може це означає, що ці пластинки клепають школярі на трудовому, а модний завод Mitsubishi чи іменитий Korloy "перевірив" якість і поставив свій штамп на партії? Чи це щось інше.
 6. Нічого собі. Якщо корлой рідке гімно, яким я відрізаю з піснею, то як мають різати круті пластинки??? Цікаво, бо в мене проблеми з відрізанням закінчились із придбанням корлою одностороннього, і відрізної касети SMBB. Ця дозволяє відрізати чи не 100 діаметр, призабув. Є табличка по можливостях. Канавочні MGEHR різці немає сенсу лікувати, так як було руками фіг вгадаєш зробити. Китайські дешеві, які я привозив мали нормальну посадку, міцно тримали пластинки, коштували трішки більше ніж сама пластинка. Так, живуть до першої травми пластинки, як понтові так і китай за 200 грн. Я б брав дорогі канавочні тільки якби мав спеціальний мікроскоп для пластинок, як радить Сендвік, щоб контролювати їх зношування.
 7. Розібрати звичайно треба щоб вимити каку, змастити, зібрати назад. Але люфт не так шукають. Ставиш на супорт стійку індикатора, ніжку в поперечку, хитаєш гарно руками, провіряєш по Х і У, записуєш відхилення. Далі стійку індикатора на станину, ніжку в супорт, хитаєш, записуєш. Думаєш, і тоді розумієш де чорти сидять. Але розбирай потренуєшся знаходити місце зайвим деталям
 8. Маю 5 коп Забудь думати про вікна. Ширина між направляйками 6 см? Стружа туди не буде падати. Щоб стружка правильно дробилась, на м'яких сталях треба виходити на швидкості різання, які надзвичайно важко досягти на такому малому токарному. Просто доведеться попрацювати гачком. Бетон залити в трубу можна, він буде працювати, і усадка йому не страшна. Бетон це не цемент з піском, а гранітна крихта, яку цемент тримає вкупі. А гранітна крихта усадки не дасть Береться крихта трьох фракцій - крупна, мілка, пісок. Ретельно міситься розчин, використовуючи мінімально необхідну кількість води. Один бік станити заглушити, і прикріпити до нього шпильку, краще дві. Засипаємо розчин малими порціями, ретельно трамбуємо, ідеально допомагати вібратором. Засипали повністю, закриваємо другий кінець кришкою-поршнем, яким стискаємо суміш в трубі за допомогою шпильок. Останній пункт може і зайвий, а може допоможе справитись із тим повітрям, яке не вдалось видалити під час трамбування. Можна і без поршня, станини з полімербетону здається не стискають. І все, маєш монолітну станину
 9. Пінолі переростки на таобао продаються. Невідомої якості
 10. @SRMotor Дякую. Тема цікава і потрібна, та не проста. Як я бачив, на ебеях всіляких серв багато, тепер справді є ці двигуни від електричок. І у всі часи проблемним залишалось питання - чим саме крутити? Якщо у когось буде інформація, бажано пишіть із моделями, або хоча б назву функції, яку має підтримувати частотник чи ще який сервопривід. Я чув що у ліфчиках використовували синхронні і гібридні двигуни - ніби схожі на асинхронні але трохи інші. А в теслах модел С таки асинхронні.
 11. Чисто фантазую: якщо вертикальну вісь розвантажити противагою, хіба ми не отримаємо шифер на шліфованій поверхні? Круг мабуть відскакуватиме від кожного волоска, навіть не використає потужність приводу ніколи.
 12. І на тому спасибі) Отже ще чекаємо відео
 13. Вітаю Якби тобі зараз довелось робити ще одну поперечку для такого станка, ти б щось робив інакше? Перечитав тему, гарна робота. Теж збираюсь на рейки поставити вісь Х. Тільки двигун планую прикріпити прямим приводом, з боку колишнього штурвалу. Пройшло немало часу, відколи твій станок калатає, може є ще якісь висновки? Дякую.
 14. цю проблему вирішили? Потрібен клапан регулятор тиску, він скидає зайві літри в бак.
 15. Хочу зворотну пружину пінолі. Є таке? Мабуть можна разом із штурвалом.