olkogr

Пользователи
 • Продаж/оценка Барахолки

  0/0 (полученные отзывы)
 • Публикации

  1 028
 • Зарегистрирован

 • Посещение

 • Days Won

  29

Все публикации пользователя olkogr

 1. Зявився у мене недавно замовник один, хотів станок 5 осей для обробки бурштину. Ну трохи помізкувавши я накинув проект, але замовник зник і шось з тим бурштином не пішло (напевно тут всі розуміють проблему бурштину))). Ну валявся в мене ескізний проект і було шкода проробленої роботи. Тут я згадав собі що подібні станочки використовують тепер і зубні техніки. Один з них привозив мені це чудо техніки кілька разів на ремонт. Коли я в нього вліз зрозумів що станок простий зовсім не жорсткий на маленьких крокових двигунцях. Постійно все збоїть. А вартість цього чуда в Німеччині сягає 80 тис євро. Жах подумав я, треба зробити краще)) Ну і пішла робота, поїхав до тих хлопців що мають такого станка, кажу так і так, давайте під вас зробимо щось нормальне, нове і дешевше, давайте тех завдання. Ну техзавдання вийшло таким. 1. Поля по 110 мм по кожній лінійній осі, А 90 , В 360. 2. Швидкостя переміщення до 5м/хв 3. Автозміна інструменту на 20 позицій. 4. Захист всіх направляючих, аспірація із зони обробки. 5. Шпиндель 60тис обертів (для гравіровки) 6. Можливість обробки титанових імплантів. 7. Змінний стіл. Кінематику задумав робити по типу станочка який робив попередньому замовнику, тому що таку схему легко захистити від пилюки та стружки. Також дозволяє гарний доступ в зону різу. Ну от зараз приступив до проектування, кілька разів вже перемальовував, але ніби почало щось світитись в кінці тунелю). Наразі 2 осі промалював.
 2. Робота хоч і повільно але рухається. В чорнову обдерли станину та шліфанули підошву, для бузування. Фрезернули шпиндельну бабку, залишилось розточити посадковий отвір під шпиндель та нарізати різьби.
 3. П.С, Система змащування працює на 5 з +. Хоча дороговато як намене українці друть....
 4. Закінчили ми збірку верстата. Правда зловив ще тільки два фото). Після збірки міряли люфти, якщо тягнути з суллям приблизно 50кг (через важіль) то отримували відхилення близько 1,5сотки. При тому 5 мікрон було на опорі гвинта осі. Коли зусилля прибирали то лишалось зміщення приблизно 5 мікрон. В іншу сторону при тому ж зусиллі було 1 сотка. І верталось в 0. Відповідно є десь 5 мікрон люфту. Вимірювання показали що він на опорі КГП. Опори купували оригінальні на хаасі....По Х люфт ще виявився в КГП приблизно 2-3 мікрони. Тому там люфту десь 7-8 мікрон. На У КГП ТНК на Х оригінальна хаас якась типу німецька. Наразі верстат показує точність і жорсткість кращу як був новий. (коли був новий, стіл рукою можна було натиснути на 3 сотки.) Вважаю покупку оригінальних ШВП абсолютно непрактичною, вартість поза 1000 зелені. На ВМ3 буду брати ТВІ 5 класу з преднатягом С2.Рельси напевне знову хівін візьму. Прийдеться переробити корпус гайки КГП, але воно того коштує....
 5. У зв'язку з закінченням чорнових будівельних робіт на своїй будові вирішив поставити давно спроектовану кран балку в великий гараж. Висота гаражу 3,5м . Розміри внутрішні 9х6 м. На будові в мене трудився консольний кран , який було зроблено ще 8 років тому. Зразу було задумано щоб після будови запчастини з нього використати на кранбалку в гараж. А саме ноги крана було 3 шт 20 двотавра довжиною по 6м. Стріла (консоль) 7м 30 двотавра. Таль болгарська 2т. Єдине що лишається на викид то поворотна опора). Одну ногу розрізав, доварив до двох що залишились. Вийшли балки по 9м. Кріплення буде до кожної панелі (вони йдуть з кроком 1,2м) в поперек. Тобто виходить по 6 кріплень на одну балку. Кріплення вирізав на плазмі. Кожне буде стягуватись через панель перекриття 4 шпильками М12. По кріпленнях і навантаженнях консультувався з хлопцями які встановлюють та проектують кран балки. Тоже для моїх 2т Там запас 3х крат як мінімум навіть якщо не враховувати розприділення навантаження двотавром на сусідні панелі перекриття. Далі буде)
 6. Потрібно ще підібрати щоб ролик обертався синхронно по ланцюгу і не буксував по таврі.... Простіше тоді ланцюг перенести в саму середину полки. Щоб опорний ролик не зачіпав за нього. Воно ніби і краще ще з тієї сторони що не буде перекидаючого моменту на балку, бо буде тягнути там де і ролики...
 7. А як воно буде балансувати? Верніше воно то буде балансувати, але хочеться щоб воно жорстко висіло а не теліпалось)) А куди ланцюг подіти?Типу ближче хіба до двутавра... Ну і вісь обертання полюбому потрібно вверх тягнути, бо інакше стандартний візок тальки не проїде під валом по 30 двутаврі...
 8. Ланцюжок не їздить, він стаціонарний). Їздить балка з зірочками. Ні вони будуть вижче коліс візка. І ланцюг під своєю вагою буде на них лягати...
 9. На великій довжині ланцюг буде провисати, щоб сильно його не тягнути будуть підпорки в вигляді пальців приварених до двутавра. Тому 3 зірочки щоб вийти на один рівень. Може це перфекціонізм, але я так хочу)). Я ж пояснив, в мене не моделюється розрізаний ланцюг. Не звертайте на них уваги.)
 10. Завалялись в мене рейси і каретки серій MGN9 та 12. Рейси довжиною такою що поле обробки можна зробити ну максиму А4 і то залежно від схеми. Давно лежали, було кілька проектів під них. Але в кінці кінців все перемалював. Захотів зробити трохи не стандартно, по схемах сучасних наджорстких станків. Щоб побачити в реалі всі переваги та недоліки такої схеми. Буде можливість працювати через стіл (знявши його). Стіл буде перекидатись для збільшення висоти під шпинделем. Також є думка зробити базовий набір-конструктор для початківців в ЧПК. Що можна було купити зібрати, навчитись працювати зі станком, системами КАМ. Та й різні приблуди до нього докупляти як от лазерну голову (думаю ват 20-30) , 4 вісь, голову для 3Д друку. Шпиндель з автозміною, магазин інструменту,та інше. Наразі промалював базову механіку.
 11. Ланцюг буде жорстко закріплений і натягнутий до повздовжньої балки. Їзидити по ньому буде 3 зірочки разом з поперечною балкою. Якось так))
 12. Сів накинув приблизну модель. З тим 3д моделюванням зовсім розівчився ескізи від руки малювати)) Поперше для керованого переміщення на мій погляд якраз краще червяк, бо немає накату та іншого. А щоб було без ривків буде частотний перетворювач з плавним пуском і зупинкою. Малюнки накинув, правда там з моделюванням ланцюга лажа, бо неможна задати ланцюг не замкнутий. Але я думаю концепт буде зрозумілим.
 13. Ні, там штатний привід болгарської талі . Наразі його залишу. Хоча по ланцюгу булоб краще можна трохи на бік тягнути).
 14. Знаю їх, нажаль вони самі лінійний привід не роблять.
 15. Звичайно. Вже трішки промалював. Хочу зробти на ланцюгах. Вздовш Балки по якій буде їздити таль буде йти вісб від червячного редуктора. Виходити на обидві сторони в пішипникові опори. Там буде система з 3 зірок. одної ведучої і двох паразиток. Таким чином буде синхронно їздити по ланцюгах, які будуть натягнуті вздовж повздовжних двотаврів. Щоб не провисало кожні 500мм буду штирьок підтримуючий.
 16. Контакти можете закинути? цікаво глянути.
 17. Так, в тих хлопців гроші є, але одне шкода що і голова теж)))
 18. Накінець видалась нагода поговорити з програмістом. Є така програма він каже CIMCO Edit 7. Нею можна в процесі роботи доливати програму.
 19. Дякую за килішок). Але вже на плазмі порізав бляху). Вороття немає. Буду по дурному робити))
 20. )))) Потрібно закінчити проекти за які платять). А ту забавку дороблю, от вже задумався над лінійним приводом)))
 21. Весь верстат попсував))) ))))
 22. Зі своєї практики скажу так. Якщо серва якісна, має правильний регулятор по позиції, має фільтри та інші потрібні налаштування то ніякий аналог вам цього не зробить краще, а буде скоріш за все гірше. Якщо ж у вас серва китайська або старі покоління мітсубіші чи яскави то так, часом кей аналог дає кращі результати в динаміці. Слово не загубилось). Мені ця опора не подобається по трьох причинах, відсутність ущільнент, відсутність системи змащування позолочені підшипники. Дуплекс з двох радіальноупорних нічим не гірший. Дякую) забіг на хвилинку)).
 23. Для чого вам аналог? Якщо нормально працювати то за років 5-6 вбється і ваша ТНК. Є безфланцеві гайки. Я б на вашому місці брав всі однакові ШВП , щоб була взаємозамінність. Зробити кінець в 32 гвинта на 30мм не вийде , канавки глибше. Але ніхто вам не мішає поставити втулку з потрібним діаметром. Хоча рідні опори це теж супер. І не знаю як у вас, у нашого станка вона навіть не маститься штатною станцією змащування. І було діло навіть заклинила.