Mamaj Garage

Пользователи
 • Продаж/оценка Барахолки

  0/0 (полученные отзывы)
 • Публикации

  46
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

22 Нулевая

О Mamaj Garage

 • Звание
  Завсегдатай
 • День рождения
 1. 200 мені замало, треба мінімум 400 а вони по 3000об. тому потрібно хімічити редуктор через шківи 1\5, на вісь Х в мене там під столом не зручно шків чіпляти, хіба довгий вал ШГП замовляти, щоб тирчав за межі стола. Всім дякую за поради, беру крокові, буду починати вчитися з малого, фінансових втрат від покупки крокових не бачу, бо можна буде продати або встановити на інші менш відповідальні верстати. По швидкості, з плавним прискоренням думаю нормально зможе крутитися 500об/хв якщо ШГП крок 5 то 2500мм\хв. що не погано.
 2. Так я прошу поради, але аргументованої поради а не поради з маніпуляціями, що для крокового потрібно і енкодер і лінійка та ще ПІД регулятор, типу якщо з таким розмахом, то для серво того не потрібно? Я так розумію що для серво якраз в першу чергу потрібен ПІД регулятор, а для простого крокового з енкодером - ні. Поки схиляюсь до крокового з енкодером на ШГП. залишилось порівняти ціни між серво і кроковим.
 3. Абсолютно не виключаю, що через рік-два ці крокові продам і встановлю серво, або переставлю їх на інші свої верстати, не бачу в тому ніякої проблеми.
 4. В комплекті бюджетного сервопривода є ПІД регулятор? Якщо ви говорите про лінійки для крокового, то аналогічно потрібно лінійки і для серво. Тому давайте просто порівняємо комплект ціни бюджетного сервопривіду і крокового (з енкодером, маю можливість встановити за невеликі гроші) без лінійок, обидва на ШГП, крім швидкості і малого кроку в серво які ще відмінності ? по надійності що краще? Точність позиціонування бажано до 0.03 , тому крок в 0.015 мене влаштує, а якщо сильно треба буде, то можна крок двигуна розділити на 4 і вийде переміщення 0.0075 Я не противник сервоприводів, я навіть впевнений, що пізніше куплю, але зараз багато витрат йде в різне залізо, тому гроші трачу раціонально, поки не бачу аргументованої причини переплачувати 300 (прибл.) баксів за швидкість обробки, якої мені зараз не сильно треба.
 5. Я ж незнаю що воно повинно бути чітко кратне, тому й запитую. Вище написав, що один крок двигуна буде переміщати стіл на 0.015мм, а лінійки мають роздільну здатність 0.005мм тобто співвідношення кратне трьом. То виходить проблем нема? Обовязково будуть лінійки або енкодери, тому цей випадок виключаємо. Там де ви брали, ще є пристойні гвинти?
 6. ту я ще не вирішив, подивлюсь на чому жорсткіше буде.
 7. Цю тему перечитав, так зрозумів що всі хороші розібрали, залишились ржаві, та й з кульками там проблема, треба міняти.
 8. ви маєте на увазі "мітки" лінійки? так в них роздільна здатність 0.005мм Так ви не відповіли: яка повинна бути роздільна здатність лінійки і який крок в двигуна, щоб вони адекватно дружили?
 9. При 2500 об\хв і подачі 1 м\хв зйом за один оберт фрези буде - 0.4 мм, по вашому того не достатньо?
 10. Зараз стоять вали Ф32 крок 6мм А з цього місця попрошу детальніше) яке ділення кроку на моторі і які лінійки мені підійдуть? щоб воно адекватно дружило. Я прикинув, що з діленням по пів кроку (на оберт 400кроків) лінійне переміщення на одному кроці буде 0.015 це багато? При 200 об/хв подача буде 1.2 м\хв мене це влаштовує.
 11. На призмах люфта нема взагалі, жорсткість вища ніж на рейсах, та кривим книнком зазори не треба вибирати як на ластівчиному хвості. Зйоми більше 1мм не плануються, буду купувати спеціальне масло для пар тертя, там "прилипання" мінімізовано, та й є фірмові верстати які працюють на парах тертя. Система змазки звісно буде автоматизована, буде постійна циркуляція, зроблю ринви, щоб все що витекло з направляючих поверталося через автомобільний фільтр в систему змазки. На 90 відсотків впевнений що буду купувати ШГП, але я маю таку натуру, що люблю експериментувати і тестувати, як кажуть маю час і натхнення, пізніше докупити вали не проблема. Про крокові, трошки читав, радився з хлопцями які виготовляють ЧПУ верстати на крокових, я так розумію, що 200об на валі мені вистачить, з діленням в 400кроків на оберт, крутний момент в такому режимі думаю буде достатній, чи буде проблема через не плавність ходу двигуна?
 12. Дякую, тут ставлю галочку, будемо дивитися в напрямку mesa з Ethernet і LinucCNC
 13. Швидкість для мене не пріорітет, і знімати по 2-3мм сталі не планую. А взагалі верстат як заготовка для ЧПК мені навіть дуже подобається, жорстка конструкція на призмах, геометрія високоточного верстату., ніяких ластівчиних хвостів з клинами,
 14. Це я розумію, просто є в мене варіант (напевно тимчасово) встановити бюджетно енкодери, але звісно мова про то, щоб до плати можна було приєднати енкодери або оптичні лінійки. На 4-ту координату (поворотний стіл, чи ділильна головка) лінійку не поставиш, правда там таке зусилля, що й енкодера напевно не треба.
 15. Людоньки порадьте... Одразу кажу в ЧПК я чайник. Маю трошки клопоти з вибором барахла для перетворення координатки в ЧПК, що саме і де саме брати? тягнути буду напевно з Алі Експрес або Таобао. Мета: Верстат повинен працювати по сталі, швидкість не пріоритет, точність бажано не погану, плануються виготовлення пресформ для пластмаси, невеличкими партіями, також фрезеровка по алюмінію і тд. потрібно 4 координати З двигунами в принципі визначився, будуть крокові двигуни Nema34 12Nm 6А прямо на вали, (їх вистачить). До двигунів будуть прикріплені енкодери, або будуть лінійки. Порадьте які плати, драйвери, блоки живлення і програмне забезпечення краще підійдуть до моїх вимог? і на що раціонально витратити гроші ? Щоб міг підключити 4 вісі і енкодери, також бажано щоб були можливості тонких налаштувань, типу поправки на люфт, чи кривизну направляючих, і т.д. Хотів би приєднати до ноута (щоб менше місця займав), якщо не вийде то куплю системний блок. Креслити вмію тільки в автокаді, тому буду вчитися в новій програмі, до речі яку краще освоювати? Не кидайте каміння, знаю що серво - рулить, ШГП - також, але поки робимо на рідних валах (виробітки вроді нема), замінити ніколи не пізно. Дякую.