knife_life

Лічильник мотогодин (счётчик моточасов)

6 повідомлень у цій темі

Доброго всім дня.

 

Шукаю простий недорогий девайс, шось типу лічильника мотогодин, електричного, з можливістю скидання показників, але зі збереженням показників при вимиканні станка.

Очевидно, китайський :-).

З живленням від 220.

Задача - поставити в електричну схему стрічкової пилки, і перевірити, скільки проживуть самі стрічки (полотна), до розриву.

Тобто, хочеться, щоб при вмиканні пилки - запускався лічильник часу, з тих показників, на яких зупинився при останньому вимиканні. Обов'язково, щоб при вимкненні пилки з розетки - лічильник не втрачав актуальне значення порахованого часу.

Схема зрозуміла: поставив нове полотно, скинув показники, попрацював до розриву полотна, записав кудись час, який показує лічильник. І нова ітерація.

Звичайно, можна запускати якийсь таймер на мобілці, руками, писати проміжні значення десь на папірці\смартфоні, потім плюсувати їх. Але це трошки упорото, навіть для мене :-).

Задача не те, щоб дуже важлива, але, якщо її можна недорого вирішити - то я б був радий :-).

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, knife_life сказал:

Доброго всім дня.

 

Шукаю простий недорогий девайс, шось типу лічильника мотогодин, електричного, з можливістю скидання показників, але зі

Задача не те, щоб дуже важлива, але, якщо її можна недорого вирішити - то я б був радий :-).

З класу дуже дешево та дуже сердито давно вже чухаю потилицю на рахунок приладнати до верстата бортовий комп'ютер з велосипеда - колись був в мене на велику копійчаний велокомп, там буди функції час руху, час простою й загальний час з момента включення. як голий лічильник мотогодин цього більш ніж достатньо, але на тому велокомпі була ще функція  кількість обертів колеса за хвилину, тобто ще й тахометр, от такого й шукаю, щоб все в одному. нажаль, той велокомп розбив у дтп.ю а аналогічний мені поки не трапився. з плюсів - незалежне живлення та легкість встановлення. єдиний мінус - як на шпінделі магніт для датчика приладнати.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вообще-то данная задача (точнее схема интерпретации результатов) не так проста, как кажется на первый взгляд, хотя бы уже потому, что вам приходится иметь дело с различными материалами, т.е. правильнее не просто определять отношение моточасов к астрономическому времени, но и вводить такой параметр, как коэффициент износа, т.е. отношение процента износа инструмента к единице сечения обрабатываемого материала.

 

Сама же задача видится вполне простой, можно даже сказать: статической, которую можно решать в лоб. Параллельно обмотке моторчика через гасящий конденсатор подключается светодиод оптопары, - это самый простой способ контролировать процесс работы непосредственно исполнительного механизма, ведь тахометр вам в данной задаче ненужен. Далее приобретается самая дешёвая плата Arduino, модуль расширения I²C, ЖК дисплей. Далее на один из входов подключается фотодиод оптопары, который [вход] опрашивается раз в секунду. Далее заводится переменная, в к-рую будет заноситься предыдущее состояние этого входа и по их общему состоянию будет либо запускаться либо останавливаться счётчик, к-рый будет заносить результат в память и отображать его на дисплее.

 

Ниже ссылка на очень похожий пример

 

  

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ото вместо коллайдера с ардуиной в самом деле велокомпьютер поставить. Ввести диаметр ролика, на котором магнит поставим и он будет суммировать метры "пробега" полотна. И включается он сам, по первому импульсу с датчика.

Цена от сотни

https://rozetka.com.ua/ua/velokompyutery/c268129/sort=cheap/

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

На радянських приладах типу осцилографи, вольтметри, генератори і т.п. на задній панелі встановлений лічильник годин роботи. Бувають двох типів - механічний зі стрілочками і схожий на ртутний термометр ( рухаеться вздовж шкали часу ртутний стовпчик). Як на мене механічний більш зручний, на ньому три стрілочки - години, десятки годин і сотні. При подачі напруги починається відлік часу, обнулення нема.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку