Igor Shimanskjy

Списання верстатів із "бюджетних" організацій!!!

46 повідомлень у цій темі

Є така історія - випадково в дворі однієї бюджетної організації (освіта) натрапив на 5 трупиків металообробного устаткування. Все б нічого, але з пяти є один... 16К20 (коротиш) комплектний (якщо не рахувати насоса СОЖ і ускореної), який на мою думку ще можна спасти. Навідь не зважаючи на те що вони вже більше року стоять під відкритим небом... 

Переговорив з директором (жінка) каже, я і сама б рада позбутись цього металолому але не все так просто щоб їх списати потрібно заключення спеціаліста ( з печаткою і ліцензією) що то є дійсно металолом, а у нас таких не водиться. 

І ось виходить що, я хочу, вона не проти, а без експерта ніяк. Доречі директорка каже що я не перший такий що ХОЧЕ ( хитрожопий, приїжав дяденька який має свій "ЗАВОДИК")

Що порадите???

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

IMG_20190216_143248.jpg

IMG_20190216_143145.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Колись(на початку 2000-2001) працював на пункті прийому метелобрухту, то була схема викупу якось через біржу оцінки та продажу майна.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

есть частники у которых есть лицензия на оценку.они ездят по школам и т.д выписывают бумагу что он не работоспособен и после этого школа должна здать его в металолом и получить чек не наличку.организация забирает станок и переводит на щет школы деньги от веса станка.вам надо тоесть надо для школы бумага и чек о сдачи метала.ищите кто может сделать такую бумагу в областных городах точно есть

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Було б бажання. Експерти такі є і дуже люблять бабки... Списати в освіті станок дуже просто. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

я тоже столкнулся так ничего не решил школы согласны только бумагу дай

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
50 минут назад, Igor Shimanskjy сказал:

Є така історія - випадково в дворі однієї бюджетної організації (освіта) натрапив на 5 трупиків металообробного устаткування. Все б нічого, але з пяти є один... 16К20 (коротиш) комплектний (якщо не рахувати насоса СОЖ і ускореної), який на мою думку ще можна спасти. Навідь не зважаючи на те що вони вже більше року стоять під відкритим небом... 

Переговорив з директором (жінка) каже, я і сама б рада позбутись цього металолому але не все так просто щоб їх списати потрібно заключення спеціаліста ( з печаткою і ліцензією) що то є дійсно металолом, а у нас таких не водиться. 

І ось виходить що, я хочу, вона не проти, а без експерта ніяк. Доречі директорка каже що я не перший такий що ХОЧЕ ( хитрожопий, приїжав дяденька який має свій "ЗАВОДИК")

Що порадите???

Найдите оценщика с соответствующим сертификатом (не проблема). Оплатите ему оценку. Оценку пусть закажет школа. Ну и на основании оценочного акта пусть школа продает. Оценку заказывайте у организации состоящей в обществе оценщиков Украины. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Денис вірно написав-незалежний сертифікований оцінювач. Оцінку замовляєте за власний кошт, але то не дорого. Оцінка. Домовлятись прийдеться з тими хто брухт приймає, у них теж ліцензія повинна бути і вони повинні працювати за безготівку. Як правило 10відсотків від суми їм. Ви даєте готівку. вони перераховують безготівку на рахунок школи. От і вся схема. Там ще може виникнути питання конкурсу-хто більше дасть за брухт. Як правило всі нормальні контори мають декілька фірм і підприємців, тому пропозиціх по ціні малюють самі))) На 18рік так було, що нового тепер ввели - не відаю))))

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Naval написав:

Найдите оценщика с соответствующим сертификатом (не проблема). Оплатите ему оценку. Оценку пусть закажет школа. Ну и на основании оценочного акта пусть школа продает. Оценку заказывайте у организации состоящей в обществе оценщиков Украины. 

Не так все просто. Школа не є прибутковою організацією, і за законом НЕ МАЄ ПРАВА реалізовувати ніяке обладнання - тільки списання...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Они и списать просто так не могут. Должны сдать в утилизацию, в данном случае в металлолом. Или в случае с книжками - в макулатуру. И если за лом ещё заплатят, то за сдачу в утиль какого-нибуть монитора ещё школе заплатить придётся. И для директора вот та бумажка с експертизой и вторая о сдаче в утиль - это самое главное, без неё считай она станок украла. 

 

Выше правильно написали - облегчите ей жизнь, найдите того кто проведёт экспертизу и даст акт о непригодности станка. 

 

Ps: ещё возможен вариант что у директора свои планы на всё то барахло, а всё остальное то отговорки.  

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Списання шкільного майна директор навчального закладу не може здійснити без керівництва відділу освіти ,якому підпорядкований  даний НЗ. Шукайте вихід на відділ освіти ( звичайно зі згоди директора ).

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

було б над чим трястися....проходьте мимо того лому...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

ДМ, не будь таким категоричним, там вартість в межах 10-12к, + на лапу і за послуги-біля 25к вийде)))) А робити всерівно треба, чи цей чи той, за який 50к просять... Сам же знаєш яке воно після виробництва)))) Тут хоч мінімальний шанс є що не таке вбите, бо зі школи, але то вилами по воді..

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 минуты назад, влад55 сказал:

ДМ, не будь таким категоричним, там вартість в межах 10-12к, + на лапу і за послуги-біля 25к вийде)))) А робити всерівно треба, чи цей чи той, за який 50к просять... Сам же знаєш яке воно після виробництва)))) Тут хоч мінімальний шанс є що не таке вбите, бо зі школи, але то вилами по воді..

Якщо робити, то робити треба щось людське, а не 750рмц. Метровий одюнозначно. Ще не факт що в ту школу впхали станок лиш би для статистики по рознарядці. Так само як пхали брак і гівно в кунги армійські, колгоспні майстерні і інші установи. Не раз бачив станки чисто для муляжу, лиш би патрон крутився.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Воно то так, але може ТС просто не має коштів на більш-менш нормальний апарат, а тут підвернулося таке чудо)))

Змінено користувачем влад55
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Мало віриться,що в школу отримали новий станок призначений для заводів. Що саме по собі наштовхує на думку ,що щось там не так плюс стан на фото. На рахунок списування шкільного майна то там ціла епопея із створенням всіляких комісій та біготнею. Може повезти а може навпаки шкура того не стояти. В мене батько дуже радів , що здихався т40 з причепом із балансу школи.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Скоріше всього школа була підшефною якогось заводу, от і дали їм той верстат. Або з якимось дефектом. або був дуже *востребован* на виробництві)))))

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, bogdangrinevic86 написав:

В мене батько дуже радів , що здихався т40 з причепом із балансу школи.

 Дивно про трактор. Він міг би, навіть не робочий, приносити переіодично талони на солярку..... Ну звісно паперової писанини могло б бути більше, ніж він став відсутній. 

@Igor Shimanskjy А так моя думка, що поспілкувавшись предметно з директором треба виходити на відділ в "районо", паралельно (як казали вище) зондувати хто і за скільки може зробити відповідну екпертизу. Скільки захтять директор (думаю можна якось до директриси підійти в ненапруженій обстановці) і "на горі". Тоді вже буде видно вашу доцільність. 

 П.С. В селах і невеличких містечках директори досить прості (я б сказав, простодушні) люди і якщо ви покажите в її очах простого "робітника-ентузіаста", а не "крученого бізнесмена", то буде набагато легше домовитись. Звісно, старт на паперове списання - ціна металолому+експертиза ну і скільки вже захтять власники. Я так думаю, кругом-бігом вийде ціна 8-9грн/кг+ транспорт. А там дивіться хоча б поверхнево стан того верстата, на скільки заржавів, які ще трабли на ньому помітите. 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Проходив таку процедуру - тобто викупляв обладнання в закладі освіти. Це було в 2014 році, тому опишу те що згадаю.
Вірно написали вище - заклад освіти не є прибутковою організацією, тому продаж обладнання здійснити не може. Може тільки СПИСАТИ та УТИЛІЗУВАТИ, тобто тільки здати в металолом ліцензованій прийомці (є ще момент, коли вимагається наявність укладеного договору між мет.прийомкою і закладом) з ДОЗВОЛУ Міністерства освіти України на основі акту технічної несправності обладнання. Кошти за лом перераховує прийомка на баланс закладу по безналу. Ітак, по пунктах, як було в моєму випадку:
1. Знайшов організацію (в моєму випадку завод, який займається ремонтом металообробних верстатів), яка має ліцензію і може дати "Акт техоцінки технічного стану верстату", завірений мокрою печаткою. В акті були фотографії станка зі всіх сторін, описано комплектність, і технічний стан в трактуванні, що присутні тріщини там-то і там, необхідна заміна таких шестерень, підшипників, вузлів і агрегатів. На основі цього давався чіткий висновок, що верстат абсолютно не працездатний, а ремонт недоцільний, або ремонту не підлягає.
2. Акт техоцінки, ще з деяким пакетом документів передавався в обласний відділ освіти, якому підпорядкований заклад. Звідти заклад отримував добро на списання того чи іншого обладнання.
3. Весь цей пакет доків з добром на списання направлявся далі в Київ в Міністерство профтехосвіти. Отримавши звідти дозвіл на списання, заклад списує станки і здає їх в брухт. Метприйомка обов'язково дає папір про отриманий ними брухт у вигляді станків, та перераховує кошти на рахунок закладу по безналу.
Тепер саме цікаве - про відкати :-) За складання Акту заплатив, за бумажку з прийомки заплатив, за те, що з станка не буде демонтовано жодну запчастину, електромотор чи ще щось - відлистав. За товарний чек, що станок десь в когось там куплений - заплатив. Чек - це особисто моя заморочка, щоб мене ніхто не чіпав при перевозці, бо дорога не близька була. І ще одне - навчальний заклад і прийомка вам ніякого паперу не дасть, щоб себе не підставляти.
Тепер про рентабельність тої затії. На все про все в мене пішло 2 - 2,5 роки на паперову волокіту. Реально зараз думаю що можна зробити то всьо за пів року. Але потрачений час і фінанси в моєму випадку були оправдвні, оскільки брав пару одиниць обладнання, комплектних і в стані "4+" - "5+" з можливістю повної перевірки.
Якось так. Чи варто з тим зв'язуватись вже вирішувати вам. Успіхів!

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я навідь точно знаю з якого заводу туди ці станки перекочували. І об'єктивно оцінюю стан верстата. І купувати його за "ринкову вартість" я не планую, бо тоді вже виникне багато "АЛЕ". Морально я готовий за нього віддати це ціна лому плюс трішки зверху 2800кг. * 5= 14000 + моральне задоволення усіх учасників. Просто якщо вони "офіційно" через свої  (міністерські)

"тендерні" фірми будуть їх списувати (а у них уже був досвід, вже віддавали на спец фірму обладнання) то ці "прокладки" їм не повернуть навіть вартість металолому (там чомусь зовсім інші ціни і вага...). Що цікаво ці станки їм як чиряк на задниці (тільки місце займають). Якби я привіз 15-20 шт налічки, і вона могла їх позбутись без геморою то би цілувала і вприприжку проводжала мене - далеко...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 часов назад, Васильович сказал:

Тепер саме цікаве - про відкати

Саме так, найдорожче у цій країні папери. Техніка , залізо, то все брухт без "Копита" на папері. "Копито" найдорожче наше надбання.

Ще зауважу одну річ. Оце що ми тут обговорюемо , з точки зору карного кодексу, е підлог документів , группою осіб, з метой отримання зиску. Не пам"ятаю вже який номер статті, здаеться санкція до 3 років. Тобто така проста річ як купити непотрібне майно не може бути здійснена , у данному випадку, без порушення чинного законодавства.

Не втомлююся цітувати мемуари контр-адмірала Добротворського, які він видав у 1906 році:

" Какой то рок, фатум висит над нашими головами. Японцы, и другие нации, способны приходить к верным решениям, а мы же никак не можем. Любое дело можем так запутать , так удалить от здравого смысла, что страшно становится за судьбу России и всех нас. Уж не грозный ли это признак вырождения?"

Змінено користувачем Дядя Уєф
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Можно сделать проще, если хорошо знаете директора. Покупаете (где угодно) убитый станок схожий по габаритам с этой К-кой. Привозите и меняете их местами, не забывая написать инвентарный номер на свеже привезенном станке. Благодарите директора. Все. Все хорошо и все довольны. А если в ведомости школьной бухгалтерии стоит "станок токарный" без маркировки (такое в бухгалтериях сплошь и рядом), то можно и на ТВ-4 поменять.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 час назад, Ігрек сказал:

 Дивно про трактор. Він міг би, навіть не робочий, приносити переіодично талони на солярку..... Ну звісно паперової писанини могло б бути більше, ніж він став відсутній. 

@Igor Shimanskjy 

 

Дивно таке прочитати, я пишу про школу в селі, де часом були проблеми із опаленням,фінансуванням на поточний косметичний ремонт і так далі, а про талони на паливо до неробочого трактора то вже з області фантастики.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, bogdangrinevic86 написав:

Дивно таке прочитати, я пишу про школу в селі, де часом були проблеми із опаленням,фінансуванням на поточний косметичний ремонт і так далі, а про талони на паливо до неробочого трактора то вже з області фантастики.

 

Опалення в селі, як правило, не є централізоване. І відношення "районо" до постачання дров в шкільну котельню є здебільшого опосередковане. А от Виділити талони на пальне, щоб привезти шкільним трактором (хай буде давно вже не робочим, там цього можуть і не знати) чи прибрати на подвір"ї "шкідливеі небезпечне" опале листя - це вони (в районо) можуть і легко. 

Так що перед тим, як виказувати подібну категоричність вдумайтесь в суть "доцільності" з боку папероводів, включаючи і того директора. Трактор в школі - це інвентар для заправляння чиїхось особистих автівок серед папероводів, а верстат? 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Районо розпоряджається бюджетом шкіл.директор до закупівель не має відношення і він в таких питаннях нічого не вирішує.якщо паливо  і давали то це списувалося на крейду,фарбу, замки ,папір і так далі. пишу конкретно для свого району, конкретно тих відносин які я бачив і був свідком. про інші школи тоді і зараз нічого стверджувати не буду.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку