vivaia

двигун для "універсала-2"

24 повідомлення у цій темі

  Нарешті здійснилася мрія- я купив "УНІВЕРСАЛ -2" Зараз він проходить стадію розборки ,дефектовки і підготовки до фарбування. У мене виникло питання до форумчан , що краще- знайти частотник і залишити рідний асинхронний двигун  0,37 квт ,чи замінити його на колекторний  двигун постійного струму на 12 чи 24 вольта з вентилятора охолодження  двигуна (спаяти регулятор не проблема).Хотілося б почути думку розумних людей з цього приводу

.IMAG0633.jpg

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Если резать на станке резьцом резьбы, то только ПЧ, если поклянёшься себе, что этого делать не будешь-можно и  двиг. постоянного тока поставить.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Станок попався з не комплектною гітарою,максимум що зроблю - автоподачу.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
18 минут назад, vivaia сказал:

,максимум що зроблю - автоподачу.

    Если очень хотел этот станок, то со временем и недостающие шестерни сделаешь. Даже не представляю отсутствие  набора шестерёнок. Сам часть сделал мелких, крупные заказывал на стороне, также заказал набор для дюймовых резьб, (тоже приходилось пользоваться)-  абсолютно не жалею. Заказывал 5 лет назад, кстати тогда их продавали дороже, кризис однако.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В перспективі планую зібрати повний комплект заводської оснастки.Станок в майстерні займе місце хобійного для задоволення,насилувати не буду однозначно,щось крупніше робиться на дорослих станках на стороні.

 

 

 

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@vivaia Судя по паспорту (у меня другой станок), есть 11-ть скоростей от 140 до 3000 об/мин.

Из опыта, этого вполне достаточно на все случаи жизни.

 Единственное, коллега  прав, 140 об/мин многовато для точения коротких резьб резцом "в упор". Из этого есть простейший выход - сделать ручку (типа как у мясорубки) и крутить шпиндель вручную. Такая ручка весьма полезная вещь, к слову.

 А мин. 100 у.е. для частотника потратить на доводку станка до  рабочего состояния, тот-же патрон, например или набор шестеренок.

Змінено користувачем Aluma
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

   В комплекті станка відсутній контрпривод ,та й користуватися комбінацією з трьох пасів певно ще те задоволення ,тому є думка  спростити цей процес. В загашнику валяється кілька двигунів з вентиляторів приблизно 250 -350 ватт, попробую застосувати,повернути все до заводського варіанту буде не проблема.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Если контрпривода нет то даже с частотником малые обороты не получить, вернее может и можно но момента никакого не будет. Насколько я помню без контрпривода минимальные обороты 600, снизить частотником где-то до 10 Гц будет 120 оборотов.

Движки постоянного тока обычно тоже высокооборотистые, нужно именно с невысокими оборотами движок. А регуляторы можно и у китайцев купить, сам таким пользуюсь. За 10 баксов для постоянника получаете аналог частотника.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Двиг.-055 квт. 1400 об., без контрпривода, 250-270 об., управление частотником:-пуск-реверс, за несколько проходов режем резьбу. На ДПТ так не получится, в момент клацанья кнопками создаются большие токи, могут гореть предохранители или ещё, что либо.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Родной движок универсала-2 трехтысячник, без контрпривода не то.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я за частотнiк та асiнхронiк. Пояснювати не буду, щоб не переросло в 'срач'.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

там при постановке   кожуха стружка может   попадать на крыльчатку и далее мотор и все вокруг

 я у себя по этому и др поставил  постоянник болгарский но станок др  но похож

Змінено користувачем OPTON
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@OPTON Извините, но я таки не понял. Вы за постоянного тока движки, в смысле коллекторные, или нет?

'Болгарские', хорошие движки, но я таки за асинхронники, потому что вот это вот )

Змінено користувачем пенсионер
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

1. Асанхронник у Вас уже є, тому поставити частотник - ціна питання 2000-2500 грн.

2. Двигун постійного струму коштує гроші, блок живлення і регулятор - також.

3. Простий ШІМ момент тримати не буде, якщо робити грамотний регулятор - це переросте в енкодер, контролер, математику і т.д.

4. В частотниках люди понаступали на всі можливі граблі і зробили робочий прилад, який виконує свої задачі добре.

Мій вибір був би однознначним: асинхронник та частотник.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Та й частотнiк, це iнвестицiя в майстерню, бо й iншi мотори станкiв до нього пiдключити запросто..

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дякую за  гарні поради.Якщо не знайду контрпривод то попробую сервопривод від промислової швейної машини,в нього крутний момент не змінюється з обертами, та і зупинка миттєва.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

просто  на переменном токе  нет  пч  и здоровый   мешаеть кожух был болгарский его поставил   в первичку латр  и мне хватает тк  токарь из меня никакой прямой привод   через ремень и все вот мой станочик  особо тапками не бросайте  я вообще  не токарь

DSC04059.JPG

DSC04060.JPG

DSC04061.JPG

DSC04062.JPG

DSC04063.JPG

Змінено користувачем OPTON
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
14 години назад, OPTON написав:

 особо тапками не бросайте  я вообще  не токарь

Та ми, певно,в переважній більшості маємо професії та освіту не сильно повязані з металобробкою,я,так взагалі - дизайнер.

Шановний OPTON,напишіть характеристики Вашого двигуна,або сфоткайте його бирку.Дякую.

 

 

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Похоже PIK-12

 

PIK.jpg

Змінено користувачем -Pj-
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Так,це він.Непоганий двигун.Колись хотів такі на вітрогенератори ставити.Колись їх і на велосипеди ставили але зараз є більш економні.

Змінено користувачем Сергій Лавріненко
Орфографія.
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Тоже на свой универсал-2 хотел поставить PIK-12 так как мелкий фрезер на PIK-8 работает, есть и блок питания и шим-регулятор. Думал в габаритах выиграть и весе, но похоже от асинхронника не сильно меньше будет. Обороты можно меньше получить одной ступенью без трех ремешков (и если деревяшки точить не планируется).

Змінено користувачем -Pj-
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Завтра зніму редуктор з цього мотора і гляну що він може

IMAG0543.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 часов назад, vivaia сказал:

 

сегодня сфоткаю их много делали  питание вроде 30 вольт постоянный магнит щетки  был раньше еще больше но тиснули 900 ват

 а этот маловат по оборотам и моще Но мне хватает для баловства

Змінено користувачем OPTON
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

шильдик мотора болгария

DSC04090.JPG

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку