Yorri

16У04п. Питання

116 повідомлень у цій темі

Щоб не множити купу тем стосовно кожного вузла 16У04п , писатиму в одну, сюди.

Питання 1. Задня бабка.

Задня бабка. При покупці ручка прижиму ЗБ до станини стояла в "неправильному" положенні - перед бабкою, а не за нею (як має бути згідно інструкції).

Так було спочатку.

0.jpg

Вирішив поставити правильно.Переставив ручку - не затискає, бракує обертового ходу. Мучився, перекидав ту ручку нічого не допомагало. Але щось підказувало, що колишній власник не дарма так зробив.

Вирішив розібрати. Розібрав затискний механізм. 

На ексцентрику виявилась ніби саморобна ексцентрична! втулка, та і сама піджимна "болванка" (не знаю як називається правильно) саморобна.

1.jpg

 

Боровся, боровся. Ніяк. Коротше, виколупав ту втулку. Знов боротьба...

В решті решт вийшло таке. Зажим - до себе, віджим - вниз. (Не знаю чи правильно ).

2.jpg3.jpg

Але бракує самого "зажимного" зусилля. Воно хоче ще вниз, хоч трішки на кілька градусів,  а там станина не пускає вже...

Думав. Врешті ніби додумався чому не працює.

4.jpg

Виходить так, що ця саморобна "прижимна болванка", трохи не ті розміри має. Там де червоне - тре торцанути (1-2мм), а синє - ніби змістити по стрілці. Тоді, по прикидках, має працювати добре.

(тре точити нову:$)

Питання: чи вірний хід моїх думок, і саме головне, може хтось має, чи може переміряти правильні розміри тої "прижимної болванки"?

 

Питання 2. Супорт+фартух.

(Наразі без фото, теоретичне питання).

Ходив, дивився і побачив що велика повздовжня має досить великий люфт при обертанні штурвалу. Частину можна вибрати заміною шпонки (вал штурвала) - бо трохи розбита, але не це головна біда. Побачив, що зубчате колесо ледве зачіпає зубчату рейку. Виходить супорт стоїть занизько. Десь 3-4мм, не менше.

Був троха в шоці, бо новачок в токарці.

Підкажіть, як таке виправляється.

Приходять на думку такі варіанти:

-опускати зубчату рейку (але то не дуже, підозрюю, бо тоді вал подачі і нарізки різьби втече)

-точити нове - більше - зубчате колесо?...

-пробувати якось (як?) підняти сам фартух...

-підняти весь супорт. Може якість накладки під направляючі, що рухаються по станині...

Чи взагалі можливо "малою кров'ю" таке виправити.

Дякую. 

 

Змінено користувачем Yorri
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Постало питання заміни ременів в передній бабці. Бачив відео,  як спресовують ту гільзу. В мене для цього виявились тільки два отвори і то із злизаною різьбою. Та якось спресував, але спресувалось цілим вузлом - не знаю як так получилось... (тобто знаю - кришка зверху була прикрита і я не побачив, що тягну весь вузол, а як інакше було?...)

Наскільки то критично? Бо щось перелякався? І як правильно - після заміни ременів, то все запресувати на місце?

Дякую.

IMG-9722.JPGIMG-9723.JPG

 

IMG-9724.JPG

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 07.05.2019 в 21:49, Yorri сказал:

Постало питання заміни ременів в передній бабці. Бачив відео,  як спресовують ту гільзу. В мене для цього виявились тільки два отвори і то із злизаною різьбою. Та якось спресував, але спресувалось цілим вузлом - не знаю як так получилось... (тобто знаю - кришка зверху була прикрита і я не побачив, що тягну весь вузол, а як інакше було?...)

Наскільки то критично? Бо щось перелякався? І як правильно - після заміни ременів, то все запресувати на місце?

Дякую.

Хреново что часть гильзы выломана, это конечно добавит неудобств в обслуживании данного узла.

То что все вместе извлекли не страшно, произошло это потому что не открутили 4 винта которые держат крышку упорную для подшипников, эта крышка находится между гильзой и шкивом. Винты там под прямой шлиц, кажется м4 или м5 длинные, через всю гильзу насквозь идут. Прячутся эти винты в глубоких отверстиях с той же стороны где и весь остальной крепеж гильзы был.

Гильзу назад в корпус бабки запресовать можно с помощью длинных шпилек м8 и гаек. Шпильки пропустить через отверстия в гильзе, и вкрутить в соответствующие отверстия корпуса бабки. А потом закручивая поочередно гайки потихоньку загнать гильзу в корпус бабки.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 22.03.2019 в 12:53, Yorri сказал:

Зажим до себе, віджим - вниз. (Не знаю чи правильно )

По задней бабке, была похожая "проблема"

По правильному там все наоборот работает. От себя - зажим, на себя отжим. Год назад в бабке лазил последний раз, не помню нюансов. Но что точно помню, это как до полной разборки бабки у меня все работало и зажимало, а потом после разборки сборки я долго не мог добиться того же результата))) Там вроде все зависит от того в какую сторону повернут основной вал вот этот с эксцентриком.

 Я вот частично извлёк вал на фото, что бы показать в каком положении находится эксцентрик во время разжатия зажима.

IMG_20190512_161358.jpg

А вот в положении когда бабка зафиксирована

IMG_20190512_161653.jpg

 

Вообщем проблему нужно искать в "фазе" эксцентрика и его положении относительно рычага.

Змінено користувачем Disastrous
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

По суппорту нужно фото шестерни. Имеет ли износ сильный? Как вообще станок по состоянию много на нем работали или нет? 

Висит ли суппорт на вале подач? Замыкается ли гайка на винте? 

Родной ли суппорт вообще?

Может быть чего то не хватает на валу шестерни которая зацепляется об рейку, что шестерня провисает вниз не имея упора в корпусе фартука суппорта(такое тоже может быть, судя по всему в станке до Вас уже побывали гарни хлопци)

Змінено користувачем Disastrous
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Disastrous написав:

Хреново что часть гильзы выломана, это конечно добавит неудобств в обслуживании данного узла.

То что все вместе извлекли не страшно, произошло это потому что не открутили 4 винта которые держат крышку упорную для подшипников, эта крышка находится между гильзой и шкивом. Винты там под прямой шлиц, кажется м4 или м5 длинные, через всю гильзу насквозь идут. Прячутся эти винты в глубоких отверстиях с той же стороны где и весь остальной крепеж гильзы был.

Гильзу назад в корпус бабки запресовать можно с помощью длинных шпилек м8 и гаек. Шпильки пропустить через отверстия в гильзе, и вкрутить в соответствующие отверстия корпуса бабки. А потом закручивая поочередно гайки потихоньку загнать гильзу в корпус бабки.

Гільзу поставив на місце. Хоча ті чотири болти я викрутив до того... З тим ніби розібрався.

 

, Disastrous написав:

По задней бабке, была похожая "проблема"

...

Вообщем проблему нужно искать в "фазе" эксцентрика и его положении относительно рычага.

До цього теж дойшов, що ця "фаза" зажиму не працює правильно. Той піджимний "болт" в мене не рідний. Хтось недотримався розміру, і то промахнувся десь в межах 1мм... У Вас "піджимний болт" рідний ніби (принаймі працює), чи не могли би зняти з нього розміри точні?

(пробував змоделювати з поправками той "піджимний болт" в 3Д і надрукували мені на 3Д прінтері його. Вставив, ніби працює-зажимає. Бо аж розломало його, але хотілось би переконатись, щоб кілька раз не точити в разі чого).

Буду вдячним.

 

По супорту можу, наразі, сказати що ніби рідний. Виробітка є доволі вагома, бо і шестерня і рейка достатньо "злизані". Правда ще не добрався до супорта серйнозно - доробляю передню бабку...

 

Дуже дякую за допомогу! 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Yorri сказал:

чи не могли би зняти з нього розміри точні?

Постараюсь сегодня вечером снять размеры. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я чертить не умею, как смог изобразил по быстрому.

IMG_20190516_173550.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Суперово! Дуже дякую!!!

А ще таке. На Вашу думку, потрібна термообробка цієї деталі, чи достатньо взяти в якості заготовки щось твердіше, скажімо сталь45?

Змінено користувачем Yorri
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
34 минуты назад, Yorri сказал:

Суперово! Дуже дякую!!!

А ще таке. На Вашу думку, потрібна термообробка цієї деталі, чи достатньо взяти в якості заготовки щось твердіше, скажімо сталь45?

В моей детали отверстие вытянуло вверх с 16.5 до 16.8 мм из за мягкости стали. Не смертельно, думаю термообработка тут лишняя, пусть лучше она чуть чуть гнется, чем лопнет в тонком месте или будет грызть вал эксцентрика.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Пробую відкрутити патрон (разом з планшайбою). Затиснув в кулачках 22 шестигранник, вал ззаду (де нема різьби) злапав газовим ключем. Пробую відкрутити - ніяк! Зусилля прикладав досить значні. 

2EEC7A66-FCBD-4943-B515-B1CB5A5837CF.jpeg

Може хто підкаже ще якийсь спосіб? 

/Запшикав то місце на ніч ВеДешкою, мож троха відкисне. Як варіант, може прогріти посадку?/

Буду вдячний за допомогу. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Это по методу Кириченко, я тоже хотел снять планшайбу, но не хочу ключом трубным шпиндель обжимать (жалко портить поверхность). А для какой цели снимаете планшайбу? Я планирую несколько патронов обрести, чтобы ставить их под конкретную работу. Штатная планшайба из чугуна, довольно приличная. Если будете делать/заказывать планшайбы к 16у04п, то я тоже интересуюсь этой темой. Также ищу шестерни гитары. Мне достался только комплект на шаг 1.25 мм, поэтому пока думаю сделать "электронную гитару".

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, PersonaUA написав:

Это по методу Кириченко, я тоже хотел снять планшайбу, но не хочу ключом трубным шпиндель обжимать (жалко портить поверхность). А для какой цели снимаете планшайбу? Я планирую несколько патронов обрести, чтобы ставить их под конкретную работу. Штатная планшайба из чугуна, довольно приличная. Если будете делать/заказывать планшайбы к 16у04п, то я тоже интересуюсь этой темой. Также ищу шестерни гитары. Мне достался только комплект на шаг 1.25 мм, поэтому пока думаю сделать "электронную гитару".

Ключом вже підпортив. :-( Але не зняв. 

Знімаю бо хочу поставити обжимну муфту для затиску планшайби. І от-от матиму скалку КМ3, щоб перевірити висталення передньої бабки. (Тут ше питання, як ту бабку виставляти/регулювати? В цьому станку ніби непередбачено якогось регулювання...)

Планшайбу наразі не планую міняти, а з шестерень в мене теж одна на 1.25. З часом може замовлю додаткові. Розкажіть про «електронну гітару». 

До Кириченко писав, він порадив зняти патрон і прикрутити щось до планшайби для збільшення плеча при відкручуванні. І спробувати нагріти. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Читал, что иногда планшайбы ставят на клей :(.  Разрезы  вдоль резьбы на планшайбе должны доставить VD на каждую нитку по идее. Может еще спец химию проверить? Лично мне не совсем нравятся звуки шестернь от гитары. Откидывать ее каждый раз скучно, ручки коробки передач требуют определенного "шаманства", чтобы включить подачу. Хотелось бы однозначности, чтобы момент запуска и остановки был четким, без влияния факторов зацепления шестернь. Для меня это новая тема, поэтому я не привык к такой механике. Если поставить сервопривод, то можно будет резать любую резьбу и управлять скоростью подачи. Также я не нашел у себя обратной подачи вправо)). Передняя бабка у меня становится мертво на станину. Повезло, что с центром ЗБ оси совпадают на глаз. Как более точно отрегулировать ее положение я не знаю еще.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, PersonaUA написав:

Читал, что иногда планшайбы ставят на клей :(.  Разрезы  вдоль резьбы на планшайбе должны доставить VD на каждую нитку по идее. Может еще спец химию проверить? Лично мне не совсем нравятся звуки шестернь от гитары. Откидывать ее каждый раз скучно, ручки коробки передач требуют определенного "шаманства", чтобы включить подачу. Хотелось бы однозначности, чтобы момент запуска и остановки был четким, без влияния факторов зацепления шестернь. Для меня это новая тема, поэтому я не привык к такой механике. Если поставить сервопривод, то можно будет резать любую резьбу и управлять скоростью подачи. Также я не нашел у себя обратной подачи вправо)). Передняя бабка у меня становится мертво на станину. Повезло, что с центром ЗБ оси совпадают на глаз. Как более точно отрегулировать ее положение я не знаю еще.

Дивлячись на мої питання, Ви може зрозуміли, що я повний новачок9_9. Часу мало, тому виходить якось уривками то все робити. Та маю бажання і надію.

До гітари я ще не добрався. Напевно то буде на завершення. Мене ще чекає супорт (рейка+шестерня повздовжньої)...

Хочу доробити передню бабку і мінімально запустити без гітари і автоподач.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Бажання і надія це головне в нашій справі!

Чтобы там не говорили про "поделки армянских братьев", я станком очень доволен. Компактный и жесткий. Немного сложно что-то докупить из деталей, это да. По сравнению с ТВ наш станок не так популярен, но все-равно это решаемый вопрос. Я вот ищу люнет..

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Зазвичай стропорю шпіндель за внутрішню круглу гайку спеціальним ключем з боку гітари, а в патрон вкладаю його ключ в одне з гнізд. Тягнучи за ключ в патроні він сходить разом з планшойбою. 

Бабку треба виставляти прокатуючи по скалці індикатором. Індикатор ставиться на супорт. 

При затяжці гайок під переднею бабкою ії може "крутити" від того. Але якщо є скалка, то вона все покаже. Виставити ПБ в "нулі" через це не дуже то і просто. До того ж ймовірно спочатку треба буде виправляти посадку ПБ шабруванням.

Даний верстат призначений для малих з'ємів, з прицілом на точність. Але конструктивно він має хиби. Привести його до прийнятної точности може бути не просто.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Добрый день. Я также являюсь владельцем 16у03п. Станком доволен. Обжимная муфта очень сильно влияет на жесткость посадки планшайбы на шпиндель (при плохой посадке дробление при отрезании).У меня как раз и было из за этого дробление. Менял планшайбу и делал новый хомут.Стяжной хомут делал как у Александр Безрук /www.youtube.com/watch?v=BzAFeNRofLY Реально помог.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В вашем случае то что не идет планшайба скорее хорошо чем плохо(судя по фото вряд ли она прикипела скорее всего сильно затянута или клей. Тогда после прогрева сойдет). Это наводит на мысль что с посадкой планшайбы на центрирующий поясок шпинделя все хорошо.У меня после снятия хомута открутилась практически от руки.Ну и как оказалось посадка была плохая.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вопрос к владельцам 03п и 04п: где взять недостающие шестерни гитары?). Хочу резать резьбу, а у меня только один вариант 1.5 шаг. Как вы поднимаете ПБ? Это я один мало каши ел?) Только вдвоем получается ее снять и поставить, сам не могу.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ніяк. Вже і грів, і ведешкою облив/залив, і холодив льодом. І плече збільшив. Приварена чи шо?:(

7824CF2C-25A8-4229-931F-F6AEBDC26F4B.jpeg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, PersonaUA сказал:

Вопрос к владельцам 03п и 04п: где взять недостающие шестерни гитары?). Хочу резать резьбу, а у меня только один вариант 1.5 шаг. Как вы поднимаете ПБ? Это я один мало каши ел?) Только вдвоем получается ее снять и поставить, сам не могу.

В барахолке много шестерен этого модуля, за пару месяцев собрал полный паспортный комплект на все возможные резьбы. Вложился примерно тысячи в три. Естественно

 отверстие придется в большинстве случаев втулить, а иногда и протачивать шестерню по толщине. 

Переднюю бабку без патрона и корпуса гитары несложно поднять вроде как. 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Та же история по шестерням гитары. Собирал поштучно с м1.5. Втулить все однозначно. Собрал весь комплект кроме z45.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Снимал когда то с УДГ планшайбу. Стопорил шпиндель через конус морзе шомполом. В сам конус ставил ответный конус (с старого сверла,фрезы и т.д.) с приваренным на конце шестигранником, чтобы обеспечить жесткую фиксацию шпинделя от проворачивания.Затягивал конус сильно. Потом правда пришлось его же выбивать. Зараз бы к этому приспособлению сделал бы отжимную гайку.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Шестерни для нарезки метрической резьбы заказывал на изготовление. 

IMG-7071077bb9fe99371130924ba29a355b-V.jpg  Ст45 без термо обработки.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку