Turbobusa

Электропроводка в доме с нуля.

25 повідомлень у цій темі

В общем наступает волнительный момент,нужно кинуть проводку в доме 70 кв.м.На данный момент решено пролаживать медную лапшу 2х2,5.Так как потолки гипсокартон то по потолку.

Прошу помощи спецов.Вопросы которые возникли на данный момент:

1Чем начинить щиток,что должно стоять в щитке?

2 Где взять кабель по нормальной цене,ибо нужно порядка 100 метров.

Остановился на одескабеле.

3Правильно ли кидать по потолку,и нужно ли укладывать в рукав?

4На каждую комнату делать два контура розетки и освещение верно?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

       Силовую проводку с проводом заземления,   делал бы по низу, где и находятся розетки, так  получится меньшая  длина кабеля. На освещение по  потолку. Проводку  укладывать в рукав, что позволяет заменить её в случае необходимости.

       На  кухню, ванную где  основные потребители, линии отдельные со своими  автоматами защиты, на комнаты по желанию.

       В щитке автоматы, УЗО, защита от перенапряжения сети.

       При покупке  кабеля обязательно проверить его реальное сечение, а то  нынче он реально имеет  меньшее сечение , чем указано.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В мене будинок дерев'яний шитий гіпсокартоном 150м, проводка в гофрі. Світло 2х1.5, розетки 3х2.5 шввп прикарпатькабель. На кухню окремо розетки роб поверхні, окремо холодильник, окремо електроплита. Бойлер має окремий автомат. По кімнатах в кожну окремо світло і розетки. Ванна дифреле розетки. Якось так.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 На свет и 0.75 - 1 кв.мм. сечения хватит с головой, тем  более все перешли на светодиодное.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Питання задано на не зовсім профильному ресурсі, саме тому більшість відповідей буде "як я зробив", або "як я зробив би". А прокладка комунікацій є досить важливим питанням, як по безпеці, так і майбутніх можливих проблем, через те, що не передбачили щось.

Сам я теж колись давно прокладав проводку (в стіни, під штукатурку), але зараз "тягнув" би кожну кімнату в щиток, плюс деякі розеткі теж окремою лінією в щиток. Також одразу прокладав би і низьковольтну лінію, та виту пару, звісно екрановану і на певній відстані від лінії 220.

Це тому, що бачу в цьому потребу саме я, у вас може бути все кардинально інакше, тому варто звернутись до спеціалістів (звісно IMHO).

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Turbobusa написав:

В общем наступает волнительный момент,нужно кинуть проводку в доме 70 кв.м.На данный момент решено пролаживать медную лапшу 2х2,5.Так как потолки гипсокартон то по потолку.

Прошу помощи спецов.Вопросы которые возникли на данный момент:

1Чем начинить щиток,что должно стоять в щитке?

2 Где взять кабель по нормальной цене,ибо нужно порядка 100 метров.

Остановился на одескабеле.

3Правильно ли кидать по потолку,и нужно ли укладывать в рукав?

4На каждую комнату делать два контура розетки и освещение верно?

4. Не обов'язково ділити кожну кімнату окремо. Часто окремо відділяють кухню, наприклад, бо в ній потужні споживачі. Просто якщо освітлення буде світлодіодне - то немає сенсу розділяти на окремі лінії, наприклад коридор та вітальню.

3. Звісно правильно ховати в гофру. Загалом можна і по стелі, але стіни все-одно доведеться штробити, щоб опустити кабель до розеток та вимикачів. Тому можна все розвести по стінах.

2. Наприклад в магазинах "РЕС" непогані ціни. Для того, щоб порадити - потрібно знати, де ви живете.

1. Мінімальна схема - просто автомати. Ввідний потужніший (наприклад 32А), а інші менші (16 і менше). До вас приходить одна фаза?

Це все є навіть в інтернеті. А далі - як ви вже хочете (стабілізатори, і все таке)

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
57 минут назад, Turbobusa сказал:

3Правильно ли кидать по потолку,и нужно ли укладывать в рукав?

4На каждую комнату делать два контура розетки и освещение верно?

Вот очень правильно на мой взгляд, поддержу Ивановича

25 минут назад, Иванович сказал:

Силовую проводку с проводом заземления,   делал бы по низу, где и находятся розетки, так  получится меньшая  длина кабеля

И чуть дополню

Кроме того остаются свободными стены и Вы не будете думать где можно, а где нельзя сверлитть.

Всю проводку в рукова.

На каждую комнату две группы розеток. Оптимально каждая розетка на своём автомате.

На кухню и в ванну должно входить не менее 4х квадратов меди.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Цікаво, як вас угораздило зробити стелі, а потім вести проводку)))))

 

Якщо ви з Києва та околиць - то звертайтеся, є прораб з великим багажом знань та великим досвідом роботи, котрий складе схему. ну і звісно бригада з двох чоловік, які швидко виконають роботу

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Stebium1 написав:

Вот очень правильно на мой взгляд, поддержу Ивановича

И чуть дополню

Кроме того остаются свободными стены и Вы не будете думать где можно, а где нельзя сверлитть.

Всю проводку в рукова.

На каждую комнату две группы розеток. Оптимально каждая розетка на своём автомате.

На кухню и в ванну должно входить не менее 4х квадратов меди.

Для того, щоб не думати, де можна сверлити стіну - не потрібно вигадувати велосипед. Просто потрібно всі кабелі вести лише вертикально або горизонтально (ніяких діагоналей), і вести всю горизонталь на одній висоті, яку легко запам'ятати, а вертикальні опускати/піднімати лише в лінії розетки (вимикача). 

Кожна розетка на своєму автоматі - це не оптимально. Пробачте, але це жахлива ідея. Навіть на кухні не обов'язково вести багато кабелів. Можна провести один потужніший з потужнішим автоматом, і цього вистачить. Розповіді про бойлер на окремому автоматі - це не обов'язкове правило, а саме "я зробив так". 

Потрібно "плясати" від того, що стоїть в щиткув під'їзді, і що приходить в квартиру. Можливо в під'їзді теж доведеться змінювати автомати

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 минуту назад, Володимир Фещук сказал:

Кожна розетка на своєму автоматі - це не оптимально. Пробачте, але це жахлива ідея.

Идея не моя и у меня к сожалению не так,  а тот стандарт который на данный момент применяется в новостроях и не только многоэтажных. И получается таки да сложновато, но и удобно. Как вариант делают отдельный подвод к розеткам и соединение нескольких на одном автомате, но мне это нравится меньше.

 

19 минут назад, Володимир Фещук сказал:

 

14 минуты назад, Володимир Фещук сказал:

Для того, щоб не думати, де можна сверлити стіну - не потрібно вигадувати велосипед. Просто потрібно всі кабелі вести лише вертикально або горизонтально (ніяких діагоналей), і вести всю горизонталь на одній висоті, яку легко запам'ятати, а вертикальні опускати/піднімати лише в лінії розетки (вимикача

Так то оно так. Но вот женщинам потом почему то нужно гардины или картины именно на том месте где спуски или горизонтали. Ну вот такой у них дух противоречия.

19 минут назад, Володимир Фещук сказал:

Потрібно "плясати" від того, що стоїть в щиткув під'їзді, і що приходить в квартиру. Можливо в під'їзді теж доведеться змінювати автомати

У топикстарера частный дом и думаю он понимает сколько у него на входе.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Turbobusa Какое в Вашем доме перекрытие - бетонные плиты или или ? Во многих старых частных домах мыши под потолочным гипсом устраивают дискотеку . так что иногда по потолку в гофре не айс .

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Stebium1 написав:

Идея не моя и у меня к сожалению не так,  а тот стандарт который на данный момент применяется в новостроях и не только многоэтажных. И получается таки да сложновато, но и удобно. Как вариант делают отдельный подвод к розеткам и соединение нескольких на одном автомате, но мне это нравится меньше.

 

Так то оно так. Но вот женщинам потом почему то нужно гардины или картины именно на том месте где спуски или горизонтали. Ну вот такой у них дух противоречия.

У топикстарера частный дом и думаю он понимает сколько у него на входе.

Звісно експлуатувати так зручніше, але якщо вести один кабель до розподільчої коробки, а далі до розеток - це "Х" довжини кабеля, а якщо вести до кожної розетки окремий автомат - це наприклад "Х*3" кабеля для п'яти розеток (ну це образно).

Колись мій батько робив квартиру, де в щитку стояв пристрій, за допомогою якого можна було з телефону увімкнути/вимкнути кожну розетку чи точку освітлення. Однокімнатна квартира. Кілька кілометрів кабелю...

Так, саме так і роблять. Ведуть кабель до розподільчої коробки, а звідти йде вже кілька кабелів на розетки/освітлення.

Гардини можна чіплятися на стелю. Розетки горизонталь провести над плінтусом, освітлення в стелі або під багетом. Вертикалі розеток будуть підійматися максимум до поясу. Тобто від поясу до дротів під багетом - чіпляй все що хочеш, картини, телевізор, полиці.

А взагалі всім доводиться йти на такий компроміс. Це не страшно. Достатньо відступити 10см від вертикалі - і вже чіпляй що завгодно. Це не складає проблем.

 

Офтоп. Колись на минулій роботі шеф кілька днів чухав макітру, де забити дюбелі, щоб вчепити планшетку з прижимами для фрезера. В результаті спочатку потрапив прямо в провід, а наступного разу в металопластикову трубу з водою ????

Але це було тому, що він провів це все як йому було зручно, а не згідно хоча б якихось примітивних норм.

 

Про будинок я щось прохлопав. Доречі, нам в будинок довелося вести нові дроти зі стовба

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Кухня ,вана,пралка, і "єжи з ними" на окремих автоматах, і ПЗВ ,  в кухні як показує практика лишніх резеток не буває, єлектроплита окрема тема...  "Кожна резетка на автоматі"-   в кімнатах по бажанню  і по товщині гаманця (як на мене то кожна кімната на окремий автомат, більш чим достатньо) Освітлення-кожна кімната на окремий автомат, але можна і згрупувати, коридори, або кімнати то вже диветесь по місцю і по бажанню.

На чому можна зекономити, це на кабелі для освітлення 1-0,75 хватить з головою, на новомодних скрутках,  пайка і навіть звичайна скрутка (але правильна) прослужить років 100.

не зовсім зрозумів що таке кабель лапша. В себе використовував ВВГ-П НГ 3Х2,5 одеський гостовський . Третя жила не завжи використовується за призначенням деколи  як аварійний варіант .Замість гофр деколи використовував водопрвідну металопластикову трубу, можливо дорого але в мене була така необхідність..

   Кожна розетка на автоматі це ок коли ви маєте відкат від метражу купленого кабелю і не дуже коли платите за кабель самі ))

Змінено користувачем kolish
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Гофра не повинна зацікавити мишей. Вести в стелі в горі - не є чимось поганим. Так роблять. Просто буде важко провести стільки дротів над вже існуючою стелею. Доведеться по максимуму вести стінами. До того ж ви обмежені розміром вже існуючих дірок під освітлення (це з приводу зручності).

А стеля вже шпакльована і фарбована?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Есть ПУЭ. Из него мы берём сечение провода. Остальное делаем, включая логику и здравый смысл. У меня по итогу получилось вот что:

Дом 200м2 с гаражом и котельной. Жилая - 110м2, 4 комнаты + кухня. 

 

Линия по улице - АС-35, спуск со столба - СИП 2х16, счётчик на фасаде с вводным автоматом Мюллер 25А. От счётчика идёт ПВС 2х4 (его поставили электрики, когда меняли счётчики ещё в 2012г. Я не возражал.

 

Распределительный щит сделан таким образом: 

 

1. Вводной автомат на 25А (он дублирует тот, что на счётчике, чтобы на улицу не бегать), за ним стоит реле напряжения "Барьер" на 32А.

 

2. Одна линия идёт в гараж и котельную. Там всё вместе - и розетки и свет. Потому, что гараж у меня это гараж, а не мастерская или цех. Котельная - тоже. Плюс - там я могу включить сварку  (иногда сварка конфликтует с УЗО).

 

3. Одна шина подключена к УЗО на 10мА, от этой шины запитаны розетки. На каждую комнату идёт своя линия с автоматом на 16А. Провод ВВГ 2х1.5

 

4.Одна шина подключена без УЗО и на ней сидят люстры. В каждую комнату своя линия и автомат на 4А. Хотел проводку проложить ПВС 2х0.75, но подвернулся ВВГ 2х1.5 усечёнка задёшево и теперь стоит он.

 

5. Отдельная линия проложена для стиралки с автоматом на 16А. Тоже ВВГ 2х1.5

 

6. В три комнаты проложены отдельные линии для кондиционеров ВВГ 2х1.5. Кондиционеров нет (и, похоже, не будет), поэтому линии остались в качестве резерва. В щите они тоже не подключены. Вроде бы, - перерасход, но потом возникла идея поставить декоративный камин и он был запитан от такой линии. 

 

Вся проводка проложена в штробе. Точнее - сначала проложена, проверена, а потом заштукатурена. Подключение к люстрам от выхода из стены до светильника проложил в стальной гофре между черновым потолком и чистовым (т.к. потолки натяжные). 

 

Контура заземления нет, вся проводка двухпроводная. Проводка проложена горизонтально по стенам в 15 см от потолка. Спуски к розеткам и выключателям - вертикальные. Есть простое правило - ничего не сверлим на расстоянии +/- 10 см от вертикали, идущей к центру розетки. Это удобно. Всем рекомендую.

 

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 минуты назад, timonlim сказал:

@Turbobusa Какое в Вашем доме перекрытие - бетонные плиты или или ? Во многих старых частных домах мыши под потолочным гипсом устраивают дискотеку . так что иногда по потолку в гофре не айс .

тоді тільки металева гофра

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, kolish написав:

 

не зовсім зрозумів що таке кабель лапша. 

Лапша - це не монолітний, а багатожильний дріт, якщо я вірно зрозумів

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
21 минуту назад, Володимир Фещук сказал:

Лапша - це не монолітний, а багатожильний дріт, якщо я вірно зрозумів

Лапша как раз одножильный провод.

1 час назад, Володимир Фещук сказал:

Цікаво, як вас угораздило зробити стелі, а потім вести проводку)))))

 

Якщо ви з Києва та околиць - то звертайтеся, є прораб з великим багажом знань та великим досвідом роботи, котрий складе схему. ну і звісно бригада з двох чоловік, які швидко виконають роботу

Потолка ещё нет,точнее есть старый,гибсокартон в перспективе,описал,что бы было понятно.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Turbobusa написав:

Лапша как раз одножильный провод.

Ви мали на увазі, що він в пласкій ізоляції?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
30 минут назад, timonlim сказал:

@Turbobusa Какое в Вашем доме перекрытие - бетонные плиты или или ? Во многих старых частных домах мыши под потолочным гипсом устраивают дискотеку . так что иногда по потолку в гофре не айс .

Перекрытия деревянные,дранка,штукатурка.Плвнирую кинуть ещё стекловату между перекрытием дома и гипчокартоном,но это не точно.

2 минуты назад, Володимир Фещук сказал:

Ви мали на увазі, що він в пласкій ізоляції?

ВВГ 2х2.5 если не ошибаюсь в маркировке.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, Turbobusa сказал:

Остановился на одескабеле

 

Если найдете старых партий, новый пару лет уже не тот...

При покупке любого кабеля, микрометр обязателен.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 минуту назад, катран сказал:

 

Если найдете старых партий, новый пару лет уже не тот...

При покупке любого кабеля, микрометр обязателен.

Альтернатива есть?

2 часа назад, Sebra сказал:

Питання задано на не зовсім профильному ресурсі, саме тому більшість відповідей буде "як я зробив", або "як я зробив би". А прокладка комунікацій є досить важливим питанням, як по безпеці, так і майбутніх можливих проблем, через те, що не передбачили щось.

Сам я теж колись давно прокладав проводку (в стіни, під штукатурку), але зараз "тягнув" би кожну кімнату в щиток, плюс деякі розеткі теж окремою лінією в щиток. Також одразу прокладав би і низьковольтну лінію, та виту пару, звісно екрановану і на певній відстані від лінії 220.

Це тому, що бачу в цьому потребу саме я, у вас може бути все кардинально інакше, тому варто звернутись до спеціалістів (звісно IMHO).

На профильном меня загонят в угол со своей правильностью .

Пересмотрел кучу видео профильных,решил спросить тут,в общем мнения и принципы сходятсЯ 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
16 минут назад, Turbobusa сказал:

Перекрытия деревянные,дранка,штукатурка

Тогда я бы тянул только в стене в штробе , а выходы к светильникам в металлорукаве

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
16 минут назад, катран сказал:

При покупке любого кабеля, микрометр обязателен.

Multi multiplicentur scientia dolorem...

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Turbobusa сказал:

Альтернатива есть?

 

Покупать напрямую на заводе, платить через банк на р/с и сразу требовать сертификат.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку