Reiter

ТВ 01 чи варто брати?

23 повідомлення у цій темі

Доброго дня. Наткнувся на такого динозавра. Вчора попередньо оглядав. Вимірювальний інструмент не використовував. Так чисто візуально і трохи помацав....

 

Більш- менш комплектний. ЗБ на місці. Мотор основний скоріше всього не рідний бо наскільки зміг роздивитись на 3 кВт. Маслостанція на місці. 

 

Виробка на станині звісно ж є. На задній призмі особливої виробки нема, а от на передній в районі патрона сходинка на око десь в 1 мм. 

 

Суппорт їздить плавно. Але люфт гвинта поперечки великий. І немає лімбів на поперечці. 

 

Зб. Люфт пінолі відсутній, але конус трохи покоцаний. 

 

Змінні естерні гітари практично відсутні. 

 

На нортоні фіксатор не працює. Толком не зрозумів чи перемикаються нормально передачі.

 

Патрон встановлений на око мм на 300.

 

Запустити не було можливості, тому не зрозуміло чи працюють мотор і маслостанція. 

 

Шпиндель посмикав за патрон, люфтів не відчув....

 

Крутив рукою вал подачі. Автоподача поздовжня працює, поперечка не реагує.....

 

Продавець каже що покійний дід в основному дерево на ньому обробляв. Обстановка в сараї, наявність токарного по дереву і т.д. це підтверджують....

 

 

Чи варто зв'язуватись з таким станком? Якщо буду ще раз дивитись на що більше звернути увагу?

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Как всегда всё зависит от стоимости станка,и готовности нового хозяина колдовать над ним 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

20 тис

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Там шпіндель на втулці 300 патрон говорить скоріш за все про її кончину....

Запчастини повинні підходити від 1е61 

 

 

Змінено користувачем PAVLOTSIUPA
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
22 минуты назад, PAVLOTSIUPA сказал:

Там шпіндель на втулці 300 патрон говорить скоріш за все про її кончину....

Запчастини повинні підходити від 1е61 

 

 

Теж про таке думав..... Але якщо станок працював по дереву і великий патрон лише для того, щоб затискати заготовку ? 

 

Як можна з'ясувати стан втулок?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Screenshot_2019-04-27-14-05-05-1.png

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В маслостанции масло есть вобще? Если нет, то втулкам вероятно кердык.

 

Если интересно, могу дать паспорт на него.

Змінено користувачем DimoR
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
15 минут назад, DimoR сказал:

В маслостанции масло есть вобще? Если нет, то втулкам вероятно кердык.

 

Если интересно, могу дать паспорт на него.

Дякую. Скиньте будь-ласка. 

 

Масло в маслостанції не перевірив :(

Якщо дивитимусь вдруге, то обов'язково гляну....

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Reiter сказал:

Як можна з'ясувати стан втулок?

Перевірити  індикатором.    Але  люфт  не  такий  і  страшний,  коли  можна  його  прибрати  регулюванням.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Зрозумів....

 

А щодо зносу направляючих? 

Шліфовка? Вилізе в немаленьку суму....

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години назад, Reiter написав:

Але якщо станок працював по дереву і великий патрон лише для того, щоб затискати заготовку

 Ще гірше. Дерев"яна заготовка хоч і не така важка, як стальна, але дизбаланс за рахунок невідцентрованості заготовки дає набагато більший, що навантажує шпіндель значніше. А якщо він ще точив капи чи пні, то взагалі капєць. Я колись їздив дивитись 1м95, який теж працював "по дереву" - задарма прокатався 250 км, краще б він точив фланці для магістральних трубопроводів ніж оті капи. 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, Ігрек сказал:

 Ще гірше. Дерев"яна заготовка хоч і не така важка, як стальна, але дизбаланс за рахунок невідцентрованості заготовки дає набагато більший, що навантажує шпіндель значніше. А якщо він ще точив капи чи пні, то взагалі капєць. Я колись їздив дивитись 1м95, який теж працював "по дереву" - задарма прокатався 250 км, краще б він точив фланці для магістральних трубопроводів ніж оті капи. 

Продавець казав що дід робив меблі. Тобто всякі ніжки, балясини і т.п 

 

Хоча хз....

 

Навіть не знаю. Чи варто брати такий станочок? І якщо так то наскільки збивати ціну? Чи краще взяти якогось школьніка в кращому стані. Хоча по можливостях він сильно програє.....

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 часов назад, Reiter сказал:

 

Виробка на станині звісно ж є. На задній призмі особливої виробки нема, а от на передній в районі патрона сходинка на око десь в 1 мм.

 

Змінні естерні гітари практично відсутні. 

 

На нортоні фіксатор не працює. Толком не зрозумів чи перемикаються нормально передачі.

 

Запустити не було можливості, тому не зрозуміло чи працюють мотор і маслостанція. 

 

Шпиндель посмикав за патрон, люфтів не відчув....

 

Крутив рукою вал подачі. Автоподача поздовжня працює, поперечка не реагує.....

 

Продавець каже що покійний дід в основному дерево на ньому обробляв. Обстановка в сараї, наявність токарного по дереву і т.д. це підтверджують....

 

 

Чи варто зв'язуватись з таким станком? Якщо буду ще раз дивитись на що більше звернути увагу?

 

 

Подивіться чи маточна гайка є? Бо зі ступенькою в 1 мм на призмі фартук просажений так, що може там і гайки маточної немає.  

Для того, щоб зробити висновок, купувати чи ні , можна прикинути для себе у яку суму виллється ремонт. Можливо дешевше буде купити дорогший верстат . 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
18 минут назад, Teo сказал:

Подивіться чи маточна гайка є? Бо зі ступенькою в 1 мм на призмі фартук просажений так, що може там і гайки маточної немає.  

Для того, щоб зробити висновок, купувати чи ні , можна прикинути для себе у яку суму виллється ремонт. Можливо дешевше буде купити дорогший верстат . 

Маточна гайка є. Замикається. Є незначний люфт гайка-гвинт.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
13 часа назад, Reiter сказал:

 

 

Навіть не знаю. Чи варто брати такий станочок? І якщо так то наскільки збивати ціну? Чи краще взяти якогось школьніка в кращому стані. Хоча по можливостях він сильно програє.....

Школьнік має свої переваги, а великий-свої. Так думаю буде коректніше сказати. Ні в якому разі я не згоден з тим що школьнік - тільки для навчання школярів. На школьніку набагато зручніше працювати з "дрібнотою" ніж на верстаті з 250 мм патроном та станиною у два метри. Вибір верстата залежить від роботи, яку вам необхідно виконувати. 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
15 часов назад, Reiter сказал:

Хоча по можливостях він сильно програє.....

Якщо точність тв01 +-  в пів пальця буде, то з можливостями тут вже спірне питання... Патрон на ньому 250-тий скоріше... З такими проблемами, а їх виявиться побільше, якщо перебирати станок будете, збивайте ціну хоча б до 15т, ну а там вам видніше... Та і чи є час і натхнення на повозиться з ремонт чи сразу брати годний станок, ДУМАЙТЕ)))... Попробуйте відрізним різцем з твердосплавом різати залізяку на ньому 

Змінено користувачем Sanya8270
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Якщо є місце, де цого поставить, якщо везти не далеко, якщо фінанси обмежені, то станок по ціні тв-шки... я б взяв. Перебіраючи його, з'явиться досвід і розуміння, як це працює, речі безцінні , це при умові, що завтра не потрібно гнати план, поступово будете "відновлювать",промоніторте ключові запчастини - наявністиь, ціну, удачі і натхнення , якщо да... 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
13 часа назад, verres сказал:

Якщо є місце, де цого поставить, якщо везти не далеко, якщо фінанси обмежені, то станок по ціні тв-шки... я б взяв. Перебіраючи його, з'явиться досвід і розуміння, як це працює, речі безцінні , це при умові, що завтра не потрібно гнати план, поступово будете "відновлювать",промоніторте ключові запчастини - наявністиь, ціну, удачі і натхнення , якщо да... 

А я б не брав! З канавою на призмі в міліметр тільки балясіни з дерева дерти реєром, не мейселем! Перебіраючи його прийде розуміння, що з такою станиною не дарма дід точив дрова і не більше. Станок відновити буде ДУЖЕ затратно. Врешті подивіться відос Дядька Максима як він ремонтував 1К62. Шліфовка станини буде дорожча ніж весь станок на момент покупки.Замість досвіду прийде розчарування... Станок можна забрати по ціні брухту і розпродати як донора. Врешті це моя особиста думка. Нікому її не нав' язую. .

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 27.04.2019 в 16:07, Ігрек сказал:

 Ще гірше. Дерев"яна заготовка хоч і не така важка, як стальна, але дизбаланс за рахунок невідцентрованості заготовки дає набагато більший, що навантажує шпіндель значніше. А якщо він ще точив капи чи пні, то взагалі капєць. Я колись їздив дивитись 1м95, який теж працював "по дереву" - задарма прокатався 250 км, краще б він точив фланці для магістральних трубопроводів ніж оті капи. 

Хочу доповнити: тирса забиває всі шпарини верстата, потім пріє і смердить неймовірно. Смердить весь час. Навіть обливання соляркою не допомагає. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дякую за поради....

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 час назад, Teo сказал:

Навіть обливання соляркою не допомагає.

Зі сірниками в парі може?)))) Звісно жарт)) 
Автору теми лише вдачі і щоб ніколи не довелось шкодувати за той чи інший вибір!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Те що ціну потрібно аргументовано знижувать до мінімальної -- це факт, а аргументів там вистачає, станок у минулому промисловий, не ТВ-шка, ТВ автор теж купить не новий, а якщо це буде продукт дубнянського станкопрому, то при всій повазі до власників -- доводить його потрібно ще нового з коробки, тільки де такий взять. У мене є у вільному доступі ТВ-6М, дубнянський, тесть з магазину купляв, центра не співпадають в мм,не десятках , все бовтається, як у старшої дружки, відлитий  краще ніж каналізаційний люк, це конкретно мій варіант. Щодо ДМ, до його рівня потрібо дійти, просто купить станок , навіть новий , нічого не дасть, а от "зварка-болгарка--наші ключі", я думаю, він проходив. 

  В Києві я звонив на  "Станкін" перед Новим роком -- 1К62, 1К625  $10 тис. після капіталки, 2 TOSи було 90 і 120 тис. відповідно,після ревізії, якщо взять половину від цих цифр, чи є така сума одночасно на хобі, яке крім задоволення не відразу щось принесе. І тут з однієї сторони промисловий станок поламаний, а з іншої ТВ не з коробки, який промисловим ніколи не буде, ціна ремонту різна,але й на виході різний результат,  фінанси можна вливать поступово, по мірі сил, а продавать як донор почати в будь-який момент.

  На істину не претендую, бачу це так, забрать по ціні металу + % мінімальний зверху, якщо зможте довести ціну продавцеві, і не такий страшний чорт,як його малюють, добре все зважте і головне не спішіть "на мисливця й дичина", Ваш станок чекає саме на Вас.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, verres написав:

Те що ціну потрібно аргументовано знижувать до мінімальної -- це факт, а аргументів там вистачає, станок у минулому промисловий, не ТВ-шка, ТВ автор теж купить не новий, а якщо це буде продукт дубнянського станкопрому, то при всій повазі до власників -- доводить його потрібно ще нового з коробки, тільки де такий взять. У мене є у вільному доступі ТВ-6М, дубнянський, тесть з магазину купляв, центра не співпадають в мм,не десятках , все бовтається, як у старшої дружки, відлитий  краще ніж каналізаційний люк, це конкретно мій варіант. Щодо ДМ, до його рівня потрібо дійти, просто купить станок , навіть новий , нічого не дасть, а от "зварка-болгарка--наші ключі", я думаю, він проходив. 

  В Києві я звонив на  "Станкін" перед Новим роком -- 1К62, 1К625  $10 тис. після капіталки, 2 TOSи було 90 і 120 тис. відповідно,після ревізії, якщо взять половину від цих цифр, чи є така сума одночасно на хобі, яке крім задоволення не відразу щось принесе. І тут з однієї сторони промисловий станок поламаний, а з іншої ТВ не з коробки, який промисловим ніколи не буде, ціна ремонту різна,але й на виході різний результат,  фінанси можна вливать поступово, по мірі сил, а продавать як донор почати в будь-який момент.

  На істину не претендую, бачу це так, забрать по ціні металу + % мінімальний зверху, якщо зможте довести ціну продавцеві, і не такий страшний чорт,як його малюють, добре все зважте і головне не спішіть "на мисливця й дичина", Ваш станок чекає саме на Вас.

не сказав би що ростовський варіант набагато кращий. володів таким в мейже ідеальному стані станина зношується на очах чавун дуже сирий люфти не вибираються подач мало незручний для людей високого росту маленькій діапазон обертів. мій тв 320 порівнянно з ним просто космічні технології а місця займає не набагато більше  і по ціні продав тв 4 купив 320...

з мого досвіду  краще зразу взяти щось промислове невеличке.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку