knife_life

Приблизний розрахунок жорсткості фанерної колони

77 повідомлень у цій темі

@Barth толщина пропила, прямолинейность, чистота поверхности спила, габариты установки, сложность конструкции.

 

Почему в порезке металла перешли с тещи ( станки категории 8) на ленточки

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, andrey.drabchuck сказал:

@Barth толщина пропила, прямолинейность, чистота поверхности спила, габариты установки, сложность конструкции.

 

Почему в порезке металла перешли с тещи ( станки категории 8) на ленточки

из жадности,т.е.экономии,кроме тещ у нас были еще дисковые,с колесиком около 2000мм диаметром и шириной реза напайками примерно 20мм.Чистота поверхности после любой пилы-заготовка а не деталь.Габариты у туда-сюдайки одинаковы с лентой,основной недотаток-полхода в холостую.Ну и скорость реза.Сложностей там нет.Самое простое-диск,циркулярка,но с балкона точно сбросят.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години назад, Barth написав:

например шото типа лучковой,как на пилорамах-возвратно-поступательное движение

От і я б в цей бік дивився. Полотна 750мм доступні і дешеві. Мені здається більш "балконна" конструкція вийде.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 часов назад, Barth сказал:

из жадности,т.е.экономии,кроме тещ у нас были еще дисковые,с колесиком около 2000мм диаметром и шириной реза напайками примерно 20мм.Чистота поверхности после любой пилы-заготовка а не деталь.Габариты у туда-сюдайки одинаковы с лентой,основной недотаток-полхода в холостую.Ну и скорость реза.Сложностей там нет.Самое простое-диск,циркулярка,но с балкона точно сбросят.

Хочу посмотреть как вы будете резать доску 50мм на циркулярке.. или ламель отрезать 5мм ..за 150мм молчу ваще...

Не думали а че на пилорамах рамка стоит из таких пил в несколько штук вряд...

одной пилой никто не режет...  

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Мужики мне кажется что все то что хочет ТС получить одновременно из тех материалов что он хочет малореально.

Создать бандуру с метр высотой  полметра глубиной с пропилом в центре  200мм х 250мм шириной пусть 100мм имеющую достаточную жесткость чтобы закрепить на боковой стенке обоймы для двух вращающихся колес к  подшипников ктр. приложено усилие тянущее в трех  разных направлениях. И при этом обеспечить 

Цитата

дисбаланс та ексцентриситет коліс.

Цитата

обмеження по масі 

и материал  фанера  а  макс обработка 

Цитата

потім умовні площини в потрібних місцях буду виводити руками (рашпілі і т.д.).

А відносно рівно - можна і лобзиком, і монтажною пилкою. Я поки що планую любзиком.

и при этом вписаться в вес 30кг. и соосность хотя-бы 0.1мм?

Вес листа 12мм фанеры 25 кг а там колонну клеить из 8 слоев по 200 мм шириной и пусть метр высотой. Итого только клеенная колонна будет под 40кг.

Про то как болтать будет колеса закрепленные в фанере на плече в 400мм при боковых нагрузках и скручивании  всей конструкции  я молчу но про "дисбаланс та ексцентриситет коліс." забыть придется точно. Даже если изначально все выставить идеально.

 

В общем предложение такое -  перейти на более легкие и более жесткие материалы  алюминиевый станочный профиль текстолит и  усиленный  композит текстолит 2х(1-2мм)- фанера(3мм) для усилительных элементов.

Совсем дешево это не будет но получится боль мень бюджетно. А по точности и жесткости так и вообще вне конкуренции.

Змінено користувачем Captain_Nemo
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В 30 кг ни как не уложится. Ни с какими материалами,в данных габаритах.

Интересно- почему именно 30?

 

 

Змінено користувачем Cracker
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
13 години назад, andrey.drabchuck написав:

Даже 50*50 труба с укрепление будет жестче, чем фанера. При том, что цена фанеры, мягко говоря, невменяемая.

Згоден з обома тезами - і профтруба буде жорсткішою, і фанера дорога.

Конструкція з профтруби, швидше за все, буде значно легшою.

І я впевнений, що при наявності нормального креслення - є немало форумчан, які зможуть якісно виконати замовлення на виготовлення такої конструкції. Напевне, потрібно спробувати зробити ескіз і такого варіанта, та запитати хоча б про приблизну вартість. Але дуже, просто надзвичайно сильно, турбує думка, що виправлення будь-якого недоліку конструкції потрібно буде тягнути її кудись, або городити стрьомний велосипед.

А нормальне креслення - це не про мене, я в 100% випадків забуваю пару важливих речей і купу дрібниць, виправляю потім "по місцю".

Щодо ціни фанери - на перший погляд мені вистачить 2 листи 1525х1525х15 мм, 552 грн\лист. Плюс 2 кг столярного ПВА Д3 - 200 грн, з запасом вистачить на таку площу склеювання. І трохи метизів, стягнути шари фанери, про всяк випадок.

Орієнтовно  - 1500 грн на раму та основу, на якій ця рама стоятиме.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Фанера примерно 25кг лист,плюс движок,колеса с осями,механизм натяжения,ну и так по мелочам. 30кг?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Captain_Nemo написав:

мне кажется что все то что хочет ТС получить одновременно из тех материалов что он хочет малореально.

Так, згоден. Через обмеження по масі, в першу чергу. Без цього обмеження - проблем немає, Ютуб переповнений такими відосами, на Вудтулсі народ також немало зробив фанерих пилок.

От я в цій темі і виясняю, наскільки все нереально.

Бо одна справа - якщо вистачить колони 100х100, і зовсім інша - 100х200.

, Captain_Nemo написав:

перейти на более легкие и более жесткие материалы

Цілком можливо, що в результаті такий перехід буде єдиним виходом. Але бюджет буде - космос.

, Cracker написав:

почему именно 30?

Ну, я в першому повідомленні написав, що "майстерня" у мене на незаскленому балконі орендованої квартири, і всі "станки" я виношу туди на час роботи, а потім заношу назад, в квартиру (крім термопічки, я провтикав з вагою). Тому основна вимога до станка - вага, яку я можу перенести в руках. Всякі коліщата не катять, бо безпощадно руйнують підлогу.

Умови в найближчі роки не покращаться, навіть такі - це надзвичайно велике щастя.

Тому в хобійних справах у мене два варіанти - або відмовитись від таких розваг, або підлаштовуватись під існуючі обмеження, не зважаючи на незручності.

І, розумієте, я спробував лєнточку в роботі - і пропав, просто пропав. Навіть мій дохлий китаєць перепилює (впоперек) брусок граба 30мм за дві секунди. Руками я таке пиляю секунд 40 (пилкою з дрібним зубом, звичайно + дбаючи про площину). Випиляти з поліна брусок під ручку ножа - руками години дві незручної, неприємної, нелегкої роботи (дрібний зуб, тверді породи дерева, погане робоче місце). Лєнточкою - хвилин 5-7.

Тому мені дуже хочеться такий девайс, і тому я стільки виясняю нюансів. Не критично потрібний, але дуже хочеться.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Cracker написав:

Фанера примерно 25кг лист,плюс движок,колеса с осями,механизм натяжения,ну и так по мелочам. 30кг?

 

Абсолютно правильно - два листа фанери 1525х1525х15 ~=45 кг.

Але не весь цей матеріал буде в готовій конструкції. Частина, очевидно, виріжеться.

І тут критично важливо - а наскільки багато можна вирізати?

Цілком можливо, що після розрахунків виясниться - багато не відріжеш, маса не вкладається в обмеження, станок будувати не можна (при заданих умовах).

Ну, тоді ок - життя несправедливе, буду думати про інші варіанти.

Може виявитись, що жодна конструкція при заданій вазі - не буде дешевша 6-7-8 тисяч гривень. В такому випадку я просто відкладу ідею на далеке світле майбутнє.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

легкую и большую получится сделать разве что из углеволокна

https://www.youtube.com/watch?v=JyHfXr50XNU

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну примерно зная габариты того что хочется можно прикинуть площадь фанеры.

Далее добавьте все остальное-попробуйте хотя бы  так..примерно

Что получается?

 

 

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Cracker написав:

примерно зная габариты

Так в тому і проблема, що й приблизно не знаю мінімально необхідних габаритів несучих конструкцій.

При перерізі несучих констукцій 100х100 мм - маса виходить десь близька до верхньої межі, при умові полегшених колес, та фанерних привідних шківів.

А при легкоз'ємному моторі - взагалі  можна зробити шикарну конструкцію, з пропилом в 150мм, і трохи товщою колоною. Ну, щоб "зняв движок - виніс на балкон - поставив движок".

Тому мені дуже важливо вияснити, який мінімальний переріз має бути в несучих конструкцій пилки.

Бо толку з того, що я розрахував при 100х100мм, якщо мінімум виявиться, наприклад, 120х150мм.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, knife_life сказал:

а наскільки багато можна вирізати?

20-30 % можно ведь фермовые конструкции никто не отменял. Но как это все сделать из фанеры при ручной обработке я просто не представляю.

Основные проблемы вес и и жесткость а соответственно связанная с ней точность изготовления деталей.

Для примера  для получения биений 0.1мм на шкиву 350мм диам. и 20мм толщиной отклонение от оси на посадке должно быть ок 0.04 мм. 

так шо от криволинейной фрезеровки не уйти  Из плюсов - фанеру можно тоньше а ребер жесткости больше.

 Но на криволинейной фрезеровке можно только точные размеры и посадки  выфрезеровать а облегчать конструкцию можно и дома лобзиком.

2 часа назад, knife_life сказал:

6-7-8 тисяч гривень

та може й вложиться Смотря сколько за шкивы и пр токарку запросят. ну и обоймы для подшипников в рефите посмотреть

Змінено користувачем Captain_Nemo
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
35 минут назад, knife_life сказал:

при умові полегшених колес, та фанерних привідних шківів.

А кто будет их точить, садить на вал балансировать? обеспечивать жесткость и соосность? все сам? 

 Механизм натягивания пилы? Повортный столик?

Змінено користувачем Captain_Nemo
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@knife_life харэ изобретать велосипед. Сам себе трудности создал, сам решил. 

Марк Ли уже всё решил. 

Сколько вы там готовы на фанеру потратить? 

А сколько нам проф трубы или уголка нужно? 

Имхо, даже если металл самому на металлобазе купить, заплатить за черновой раскрой, то можно и в руках дотащить до места сборки. 

Ещё раз, вы в Киеве живёте и спрашиваете совета у форумчан, которых много из Киева. Взгляните хотя бы на карту мастерских. Может можно попроситься у кого-то в уголке собрать свою пилу. ТАм же можно и валы заказать, и шкивы, и фланцы(у Марка ступицы) 

Короче, имхо, но фанера -- это сродни как у Маттиаса. Да, классно, да, своими руками. Но при цене нашей фанеры, а так же доставки, а так же инструмента для раскроя, а так же места, а так же желаемой компактности и веса, а так же точности, а так же .... не вариант в общем. Лишний гемор и дрочка. 

 

Если кто-то скажет какие там усилия натяжения действуют на колёса из-за пилы, то в компасе легко смоделировать. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

на предмет сложных относительно расчетов консольных колес и такой-же нагрузки-почему не сделать равновесную подвеску колес,как на лисапеде,это позволяет очень сильно облегчить конструкцию при одинаковой жесткости.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Там же натяжение должно быть

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
38 минут назад, Barth сказал:

почему не сделать

потому как материал должен быть фанера, до  7тыс. грв себестоимость  и делать все самому на коленке да еще и вписаться в вес-30кг. и соосности в 0.04мм

Хотя я например подразумевал равновесное крепление шкивов. но там заморочка с продольной жесткостью на скручивание. т.к. короб не закроешь потому как пилку менять надо. Поэтому внешние поперечные ребра с двух сторон

Змінено користувачем Captain_Nemo
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
22 минуты назад, makks сказал:

 натяжение должно быть

Та то решаемо

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година назад, Captain_Nemo написав:

ведь фермовые конструкции никто не отменял.

Я криво виразився, під "вирізати" мав на увазі не виготовлення фермової конструкції, а інше. Ну, що розміри корпусу пилки пилка вкладаються в умовний прямокутник 1000х500х100, і його вага (тобто, оцінка "зверху", максимум) - 33 кг. Але значна частина цього прямокутника - виріжеться, щоб вийшло щось типу літери "Е" по формі, умовно. А фермову конструкцію нє, я не ризикну робити з фанери.

1 година назад, Captain_Nemo написав:

от криволинейной фрезеровки не уйти

Типові констукції фанерних пилок, включаючи відомого Matthias Wandel ("Матіас", "канадець") - вони зроблені без використання точних станків.

Там, де в конструкції необхідна точність - використовуються досить дотепні прийоми, прості і доступні кожному.

Осі коліс і підшипників - куповані, а решта - саморобна.

Всі тіла обертання саджаються на осі\підшипники, початково виставляються в вертикальній площині, закріплюються - і проточуються прямо на місці, звичайним столярним інстументом. Профілі під ремінь на шківах, "бочка" на колесах - все робиться таким способом, по місцю, фактично - з однієї "установки". Приводом слугує той же движок, який буде працювати потім в пилці.

Потім все балансується, звичайно.

Так, я вважаю, що точність при цьому значно нижча, ніж якби вся робота була виконана на якісному станку, але цієї точності достатньо для роботи без значних вібрацій шківів діаметром десь 400-450мм, з лінійною швидкістю полотна під 800-1000 метрів за хвилину. А в мене розміри значно менші плануються.

 

1 година назад, Captain_Nemo написав:

А кто будет их точить, садить на вал балансировать? обеспечивать жесткость и соосность? все сам? 

 Механизм натягивания пилы? Повортный столик?

Всі ці роботи виконані простими столярами-хобійщиками не одну тисячу разів. Правда, в столярних майстернях, а не на балконі.Це надзвичайно популярний варіант, легко переконатись.

Механізм натягу пилки взагалі примітивний, набагато складніше забезпечити соосність, от це буде проблемою (повторюсь, її тисячі раз успішно вирішували до мене, але буде складно зробити акуратні регулюючі механізми).

Поворотного столика не буде, мені не потрібний.

Але ще є направляюча для полотна - от там також непросто.

І взагалі, проект для мене дуже складний, нічого настільки складного я в житті не робив - тому я так багато часу витрачаю на перегляд чужого досвіду, обдумування і обговорення.

 

, andrey.drabchuck написав:

харэ изобретать велосипед

Але він такий заманчивий, фанерний, з трикутними колесами - важко відмовитись.

Ну, і я там вище писав про "якщо мінімум виявиться, наприклад, 120х150мм" - це оцінка "зверху", бо я знаю, що в людини дерев'яна лєнточка під 450 колеса (але з лиственниці корпус, не з фанери) - працює нормально саме з таким перерізом рами, + "косинки" в кутах. Ось креслення приблизне: http://forum.woodtools.ru/index.php?action=media;sa=media;in=55113

Але, може, і правда "не вариант в общем. Лишний гемор и дрочка."

 

1 година назад, andrey.drabchuck написав:

Если кто-то скажет какие там усилия натяжения действуют на колёса из-за пилы, то в компасе легко смоделировать. 

 

Я розраховую на пилку максимум 10 x 0,6 мм, для такої Пілана рекомендує силу натягу 211,5Н . Ну, можна з запасом на наступну по розміру взяти - 320Н.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

90b5b8ca5fc14276b3ea67b05a4b263d.jpg

30965d850674969712776a915e7121ac.jpg

93f175e8abc37869575dc5f2db19009b.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, knife_life сказал:

Але ще є направляюча для полотна - от там також непросто

470 грв готова

 

2 часа назад, knife_life сказал:

Але значна частина цього прямокутника - виріжеться,

 Итак прикинем - боковая стенка 1000х500 в ней 200х300мм  центральный вырез для стола. Выше нельзя - колесо будет открытое шире - вторая сторона ленты вылезет. Что еще здесь еще "вырежется"?  Если не ферма то все...

Дальше - если не делать равновесный подвес а просто прицепить обойму для подшипника на эту сторону  то как обеспечить жесткость на скручивание во время пиления ( раздвигающую верхнюю и нижнюю половинки как буква л если смотреть сверху) и  например разное усилие при затяжке пилки ( стягивающее верхнюю и нижнюю половинки  если смотреть сверху)  ведь чуть сильнее стянули . или  придавили чуть сильней при пилении и соосность нарушена.

2 часа назад, knife_life сказал:

Механізм натягу пилки взагалі примітивний,

Умгу от только им ограничивается финальная жесткость и точность. Толку что-то лепить если одно из колес будет болтаться как хрен в проруби? да и в фанеру нужно будет вставить и закрепить металлическую гайку для натяга  а если учесть что для направляющих тоже понадобится фанера то можно прикинуть - пусть обойма и подшипник ф50 мм дадим с каждой стороны по 25мм это уже 100мм - ширина натяжной каретки  Толщина 15мм Каретка должна двигаться в направляющих хотя-бы по 40мм с каждой стороны и прижиматься к ним крышкой из фанеры шириной 60мм( чтобы на 20мм с каждой стороны заходила  на каретку) Ведь дерево материал мягкий как быстро оно сомнется и  пойдут биения не знаю но станочек то для работы а не для разового показа по ютьюбу. Теперь высота каретки  т.к диам колеса 350 мм то для уменьшения диагональной болтанки пусть будет 200мм А ткт перемещение  каретки при смене ленты макс 10мм то направляющие и фиксирующие планки должны быть по 220мм. Теперь о точности - при перемещении при натяге пилки каретка не должна смещаться от оси центров на величину допустимой не перпендикулярности распила. Вот такой примитивнейший узел получился.

 

2 часа назад, knife_life сказал:

відомого Matthias Wandel

Это чувак ктр. на проф станках делает игрушечные станочки - поделки ради прикола и заработка на их показах в ютьюбе? И шо?

Нужен то станок для повседневной работы или для разового показа по ютьюбу?

Дейстительно все можно сделать и делали  но -  

2 часа назад, knife_life сказал:

Правда, в столярних майстернях, а не на балконі.

И мы плавно возвращаеся к 

5 часов назад, Captain_Nemo сказал:

так шо от криволинейной фрезеровки не уйти 

и 

 

4 часа назад, andrey.drabchuck сказал:

Может можно попроситься у кого-то в уголке собрать свою пилу. ТАм же можно и валы заказать, и шкивы, и фланцы(у Марка ступицы) 

 тем более что - 

 

2 часа назад, knife_life сказал:

проект для мене дуже складний, нічого настільки складного я в житті не робив

 

Змінено користувачем Captain_Nemo
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Ganch_er Не покатит - вес излишний судя по фото.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
41 минуту назад, Captain_Nemo сказал:

@Ganch_er Не покатит - вес излишний судя по фото.

Прокатит! Я фанеру когда режу, кнопка есть - масштабировать....

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку