Zalizovskiy

Саморобний малий токарний станок

164 повідомлення у цій темі

Чи не найбільш спірними темами на форумах саморобників є теми про саморобні токарні. Одна частина форума щось ліпить із залізяк, інша - аргументовано доводить, що нічого з того не вийде. Як бачите, я теж вирішив прийняти в цьому дійстві участь. Зрозуміло на якому боці. :)

Отож частина перша - лірика:

Частина друга, імпровізоване ТЗ:

Частина третя, починаю ліпити залізяки докупи:

 

7

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Zalizovskiy сказал:

Одна частина форума щось ліпить із залізяк, інша - аргументовано доводить, що нічого з того не вийде. Зрозуміло на якому боці. :)

Цікавий проект. Я також завжди підтримаю того хто щось ліпить, навідь якщо це дуже складно зробити в тих умовах в яких це ліпиться. Бо людина яка дуже хоче сама щось зробити якісно вивертає душу і втілює себе в металі, це помітно.

А ті хто обламують не приводячи доводів і здорової критики, не кажу вже про допомогу, нехай ідуть лісом. Бо вони лише вбивають наснагу.

Змінено користувачем ASTRONOM
2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
18 минут назад, ASTRONOM сказал:

 

А ті хто обламують не приводячи доводів і здорової критики, не кажу вже про допомогу, нехай ідуть лісом. Бо вони лише вбивають наснагу.

Для жителя города, если у него прямые руки, гораздо проще и быстрее заработать денег на работе... Вот мне например нужен коллега на завод, золотые горы не обещаю, но за пол года на типичный токарный станок (нормальный, не хлам) заработать можно.... При этом не влезая в материаловедение, механику и ещё десяток дисциплин, которые худо-бедно, но нужно знать в станкостроении, не говоря уже про наличие хоть какого-то станочного парка или доступа к нему.....

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години назад, Богдан28 написав:

Для жителя города, если у него прямые руки, гораздо проще и быстрее заработать денег на работе

В моєму випадку задача заробити на своєму творінні не стоїть як така. Подібний вид діяльності можна порівняти із полюванням, рибалкою і пивасиком по вихідних.

2 години назад, Богдан28 написав:

При этом не влезая в материаловедение, механику и ещё десяток дисциплин

Тю, та в тому "влізанні" весь цимес роботи для мене. :)

Десять місяців назад я змінив роботу і вліз в оте все саме заради інтересу.

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Слід відзначити, що моїми вдохновителями на шляху колупання в залізяках з метою побудови станків стали наступні люди:

відомі у нас на форумі @пенсионер який показує "як правильно", @Рус Укр, який показує як грамотно порушувати канони, Вячеслав Неволя, який довів, що в нашій справі головне - бажання. Ну і наостанок - Сelso Mascarenhas  Це той випадок, коли знання, вміння і добра душа поєдналися із сталевою силою волі.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

І щоб не затягувати:

lathe_turning_spindle.jpg

Видно, що стружка летить прямо до підшипника. Вона там весело хрумкала на роликах. Пізніш я зробив пильник із гуми.

Також видно кінець шпильки, яка притягує шків з іншого боку.

Мета цього дійства - проточити посадку під шків, в ролі якого буде виступати жигулівський шків колінвалу. Там посадка здається на 37 чи 38мм, вже забувся.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Подкину немного для вдохновения..

 

c2f0f452089322ee84ecd5b648d78c4f.gif

 

 

А если по серьезному то такое решение конструктива как делаете,было воплощено в железо если не ошибаюсь то Шаублин фирмой.

На ресурсе про мини станки про историю с фото Агличан...Хотел найти фото но не нашел у себе не нашел, решение было такое станина Г-образная монолит.

В вертикальной части станины монолитного основания расточены отверстия под шпиндель,ременная передача и на этой части закреплен двигатель.

На горизонтальном основании продольная подача 100мм и поперечная тоже подача 100 мм.точно как из суппорта резцедержателя 

 

 

5 часов назад, Zalizovskiy сказал:

Чи не найбільш спірними темами на форумах саморобників є теми про саморобні токарні. Одна частина форума щось ліпить із залізяк, інша - аргументовано доводить, що нічого з того не вийде. 

 

Ошибаетесь есть и третья часть, которые лепят из железа и в то время и еще дискутируют на форуме... .

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Vip написав:

Подкину немного для вдохновения..

Ух, яка симпатична крихітка!

Є якась інформація про нього? Бо я знайшов лише оце.

, Vip написав:

было воплощено в железо если не ошибаюсь то Шаублин фирмой

Ви мабуть  оцей станочок маєте на увазі - http://www.lathes.co.uk/vektor/

Дотепна штука, якраз його і мав на увазі, коли обдумував конструкцію. Загалом у мене виходить якась різновидність лоботокарного.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 часов назад, Zalizovskiy сказал:

 

Ви мабуть  оцей станочок маєте на увазі - http://www.lathes.co.uk/vektor/

 

 

Да он самый, станок очень хороший для домашнего пользования. Повторить такую конструкции очень просто, только подходить надо серьёзно и основательно.Имея суппорт от токарного все остальное можно сделать при его помощи и с высокой точностью. Есть такое понятие сам станочек точит себя,если ход мысли понятный то ничего сложного нет.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Цікавий станочок вимальовується. Ви творчо прилаштували куплену в мене малу поздовжню від 1е61. Тепер вона стала повноцінним супортом. Буду спостерігати за проектом.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В догонку про конструкцию станка, наверно более оптимально было станину не лепить из железок, резать, варить, шкрябать и т. д. А взять даже покоцаную плиту от усп 360мм не за дорого  где есть пазы для перестановки спорта и торцевые углы к которым можно пристроить самодельный шпинделя. И Вот и критика уже  xD

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години назад, Vip написав:

покоцаную плиту от усп 360мм не за дорого 

Закоротка. Треба як мінімум 400мм, у мене станинка має довжину 430мм, то мала поздовжна ось так висить над нею:

lathe_carrige.jpg

А більші плити, навіть у "печальному" стані коштують вельми неслабо.

Компромісність своєї конструкції я прекрасно розумію, та мені треба було від чогось відштовхнутися.

5 годин назад, Siromanets написав:

Ви творчо прилаштували куплену в мене малу поздовжню від 1е61

Так, це вона. Ще раз дякую за деталь в адекватному стані і за адекватну ціну.

Змінено користувачем Zalizovskiy
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, Zalizovskiy сказал:

Закоротка. Треба як мінімум 400мм

 Станина ТВ16 не особо дорого и не дефицит (на том самом сайте, который здесь так не любят, есть несколько предложений). Она плоская и чугунная, ее не крутит, как сварную деталь, и шабрить легче,чем сталь. А со временем можно и заднюю бабку сваять, есть куда поставить.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
19 часов назад, Vip сказал:

Подкину немного для вдохновения..

Меня больше монетка заинтересовала. 500 копеек?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, 3121 написав:

Меня больше монетка заинтересовала. 500 копеек?

Голосом Митця "- Японія!".

Монета в 500 ієн.

Чи ви мали сумнів, що таке творіння могли зробити не японці? :)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година назад, Aluma написав:

Станина ТВ16

Щоб реалізувати мою схему розташування бабки і супорта, необхідна ширина станини самий мінімум 190мм. Саме для цього я і приварив "язик" із кутика під "супортом" отримавши 230мм ширини. При такій схемі розташування установка задньої бабки класичним способом ускладнена. Я придумав досить заморочену схему, далі буде.

В перспективі, як варіант розглядаю убиту станину від ТВ-4 і т.п. Вони теж не дорогі, а "м'яса" там більше та й довжина достатня. Але то вже в наступній ітерації. Зараз треба гнома доробити.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Приготування перед великою токарною сесією:

Малюнок для привертання уваги:

lathe_MDPU_1.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Продовження триллеру:

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
21 час назад, Zalizovskiy сказал:

Чи ви мали сумнів, що таке творіння могли зробити не японці? :)

Та ше й китайці є ;)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А нам слабо такое повторить.... O.o а то все Китай, Япония.. А где наши левши??? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Завершення теми з планшайбою:

Бонусом відео, як я дер вилупивши око. Різець стоїть зависоко над центрами, пластинка тре по деталі, тому і вищить. Тоді я цього не розумів і ще й дивувався, чому це справа надто туго йде. Пізніш опустив трохи різець і ефективність різання зросла в рази.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Настала пора ставити бабку на штатне місце. Просвердлив в станині отвори під гвинти кріплення бабки (М14х1.5 4шт), купив добрячі гвинти потрібної довжини, шайби до них. Нормальні шайби коштують як паршивенькі підшипники. :)

Але спочатку треба було перебрати бабку і вичистити з підшипників стружку. Ну і поставити регулювальні шайби.

Штатні сальники опори являють собою комбінацію войлочної манжети і банального пластикового кільця, які ковзають по зовнішній поверхні фланця. Тобто герметичність ущільнення ніяка. Очевидно, вузол розраховувався для роботи на густому нігролі. Сучасне трансмісійне мастило, яке я туди залив особливого опору витіканню не відчувало, ггг. Тому при заливці прийшлося контролювати рівень мастила і не переливати.

Один із сальників, на передній кришці підшипників,  я поставив іншим боком:

lathe_bearing_cover.jpg

Також регулювальні пластини-шайби переніс під задню кришку. Це дало можливість наблизити планшайбу до підшипника.

Краї кришок промазав герметиком, але так, щоб залишився повний контакт базових поверхонь метал-метал.

Як і обіцяли мені коментатори, регулювання натягу підшипників прокладками той ще гемор. Ну нічого, помучився. Свідомо залишив підшипники трошки перетягнутими, з розрахунку на усадку прокладок.

Далі закріпив бабку на штатному місці.

Підкладку під бабку на станину посадив через епоксидку. Мета - вирівняти мікронерівності і компенсувати завал країв як результат роботи "плоскошліфа". Коли епоксидка ще була пластичною виставив співвісність бабки і супорта. Виставляв по штоку від принтера, іншої качалки у мене не було. На всяк випадок провертав патрон кілька раз і кожного разу обкатувався. Повторюваність була повною. Биття на штокові складало в залежності від положення кулачків і способу затяжки  приблизно 4-6 соток. Це на відстані порядку 50-100мм від патрона. Далі звичайно моя "качалка" починала провисати і набігали ще кілька соток. Затягнув гвинти до вилупа ока, перевірив. Все добре. Так і залишив застигати.

 

Змінено користувачем Zalizovskiy
2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Доробляю станок і пробую відрізати:

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Виникла потреба зробити дистанційну шайбу швиденько, по ходу справи ввімкнув телефон на запис.

Відрізаю:

 

P.S. Щодо користі від домашнього токарного, навіть такого чахоточного. Треба шайба чи якась стійочка, десять хвилин і вона в тебе є. Дуже розв'язує руки в деяких моментах.

5

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Перша версія задньої бабки:

Фото для привертання уваги:

lathe_tailstock_3.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку