Володимир_Фещук

6Р81Ш мій новий "лобзик"

224 сообщения в этой теме

Мабуть описуватиму більш лаконічніше тепер. А якщо когось буде щось цікавити - питайте, все розповім в деталях.

Закинув я стіл на каретку. Довго регулював гайку повздовжньої подачі, бо не зовсім зрозуміло порядок дій.

Потім довго шкріб пази. Від необережного використання болтів з прямокутною головкою - в пазах були наклепи, замини. Навіть сухар не проходив. Почистив, налив змазку в консоль, і перейшов до вфг. Голову знімав сам, без крану. за допомогою консолі, і дерев'яних брусків.

Та половина, що з шпінделем - там все було просто. Пермив, перебрав, відрегулював, і замовив нову шестерню опускання пінолі в одного форумчанина. Якістю виконання задоволений, доречі.

Ось фото шестерні

0

Поделиться сообщением

Забігаючи наперед, хочу сказати, що зробив ось такі ручки на маховик опускання пінолі.

А також таким чином вийшов з ситуації з приводу відсутності рукояток фіксації направляючих від зміщення.

0

Поделиться сообщением

По хронології, далі я перебрав другу частину вфг, і перейшов до повзуна... Спочатку мав я марну надію помити все без розбірки. Вирішив почати мити, а далі по ходу розбиратися. Доречі, дєди дєлалі-дєлалі, і надєлалі мені щастя. На кришці повзуна була паранітова прокладка. В ній не вирізали віконця, а просто поклали листом. Від мастила параніт провис, і шестерні його потроху згризли. Врезультаті я отримав "волохате мастило".

IMG_20191226_153016.jpg

IMG_20191226_170733.jpg

0

Поделиться сообщением

8 часов назад, Володимир_Фещук сказал:

Врезультаті я отримав "волохате мастило"

Классика жанра)))

0

Поделиться сообщением

Мив я цю всю красу, і все більше розумів, що в зібраному стані відмити нереально. Вирішив розбирати. Розбирається там все непросто, бо дуже не зручно. І без зворотного молотка - взагалі ніяк. Отже, замовив я майже всі підшипники, знімаю один вал за іншим, і знявши останній - я бачу картину маслом.

На фото - дві найбільші шестерні та самого нижнього валу. Тобто вони були найбільш занурені в те болото на дні. І роз'їло лише 6-7 зубів на кожній. Тобто лише занурену частину. Всі інші шестерні в хорошому стані

IMG_20200212_104003.jpg

IMG_20200212_171323.jpg

IMG_20200212_171326.jpg

0

Поделиться сообщением

Мив я цю всю красу, і все більше розумів, що в зібраному стані відмити нереально. Вирішив розбирати. Розбирається там все непросто, бо дуже не зручно. І без зворотного молотка - взагалі ніяк. Отже, замовив я майже всі підшипники, знімаю один вал за іншим, і знявши останній - я бачу картину маслом.

На фото - дві найбільші шестерні та самого нижнього валу. Тобто вони були найбільш занурені в те болото на дні. І роз'їло лише 6-7 зубів на кожній. Тобто лише занурену частину. Всі інші шестерні в хорошому стані

Огляд

Вирізання зайвого

Чистова токарка

Результат

Потім я зібрав все, віжрегулював рукоятки, залив мастило, і спробував запустити.

Відео запуску

0

Поделиться сообщением

Багато разів я радів, що не намагався запустити і попрацювати до ремонту. То зламане штопірне кільце знайду, то підгнившу шестерню, то випавший гужон чи гайку поруч з рухомими елементами.

А поки - покажу ще кілька фото того, про що вже говорив.

Доречі, на замітку тим, хто роздумує на ремонтом. Існують маслоканали, котрі, окрім як після повного розбирання - інакше не прочистити

IMG_20191226_182248.jpg

IMG_20191226_171741.jpg

0

Поделиться сообщением

Отже, відремонтував я "шию", і настав час повертатися до "голови".

Зібрати там не складно. І на місце поставив без особливих пригод. А далі довелося робити видалення зуба через анус. Тобто налаштувати дві пари гіпоїдних шестерень через лючок. Верстат в минулих власників довго пропрацював з великим зазором між зубами, і не зсащувалися шестерні. В результаті зуби підтерло, але працювати ще можна. До того ж, рідна консистентна змазка такої якості, що її доволі швидко просто розкидало центробіжною силою на внутрішні стінки корпусу.

IMG_20191129_125626.jpg

IMG_20191129_125718.jpg

IMG_20191129_193600.jpg

0

Поделиться сообщением

Спочатку я спробував зробити мінімальний люфт між шестернями. Трохи шумно виходило. Далі я поступово його збільшував, поки не досяг золотої середини. Останнім кроком була нова консистентна змазка. І тут мене виручив @DrDima77, надіславши мені просто чудову намазку на хліб. Шукав, в Україні такої не можна придбати. Ось моє відео з випробуванням.

Ще додам відео з ютьюбу.

Ось воно

IMG_20200305_171432.jpg

IMG_20200305_171444.jpg

0

Поделиться сообщением

Отже, що я мав? Готовий повзун (хобот), зібрану голову, зібраний стіл. Настав час струганути половинку муфти двигуна подач. З разом і отворами мені допоміг один товариш, а решту я вже сам переміг.

Ось, як це було

IMG_20200313_173953.jpg

0

Поделиться сообщением

2 години назад, Красноармеец написав:

Классика жанра)))

Якщо я не помиляюся - взимку йшла мова про нутромір мікрометричний, де я обіцяв вам подарувати, якщо на вас не дістанеться. Якщо я не помилився, і вам ще актуально - пишіть.

0

Поделиться сообщением

Отже, двигун подач поставив, запустив. Все грає, все працює. Але потрібно якось закріпити трубку мідну, що виходить з насоса. Бо мастило подається такими поштовхами, що трубка стукає об металевий піддон. А ще вал рукоятки перемикання швидкості подач я таки встановив не тим боком. Доведеться переставляти, а там вже мастило налите...

Далі був горизонтальний шпіндель. Зняв я кришки - подивився, помацав. Туди нічого лізти. Помив, І пішов далі. З зовнішнім боку зняв двигун - варто замінити підшипники. Вже лежать, чекають, поки я захочу зробити зйомник, бо старі не хочуть злізати. А потім зняв шків, і за ним ось таке...

IMG_20200515_200110.jpg

0

Поделиться сообщением

Якщо чесно, я це діло поки відклав, а тим часом взявся за електрошафу. Повибирав сміття та стружку, і гайда розбиратися. Шафа комплектна. Перечистив контакти на пускачах. Схема з паспорту не співпадає з моєю  в мене більш пізній варіант, і по максимуму приладів з дверцят перенесено на основну панель. Нумерація часто не співпадає (наприклад замість 20 чи 32 просто бірка 2). Ну, на скільки міг - розібрався, а далі викликав Містера Проппера @Veles31. Що казати, коли людина майстер. Швиденько все перевірив, відповів на мої запитання, роз'яснив схему роботи, визначив чому верещить реле часу, і чому не спрацьовує гальмівні муфта. Дуже вдячний Сергію

IMG_20200509_112347.jpg

IMG_20200511_134338.jpg

0

Поделиться сообщением

19 минут назад, Володимир_Фещук сказал:

визначив чому верещить реле часу,

Контактные поверхности магнитопровода грязные или короткозамкнутый виток лопнул? 

По поводу предложения ответил в лс.

0

Поделиться сообщением

, Красноармеец написав:

Контактные поверхности магнитопровода грязные или короткозамкнутый виток лопнул? 

По поводу предложения ответил в лс.

Контактні поверхні зачистив - результату не дало. Але коли пальцем притискаєш половинки між мого - звук зникає. Але для мене немає сенсу розбиратися, простіше замінити, адже пневматична затримка не працює.

0

Поделиться сообщением

2 часа назад, Володимир_Фещук сказал:

простіше замінити, адже пневматична затримка не працює.

Однозначно. Пневмо реле не самая надежная штука. Электронные реле времени или приставки ПВИ или ПВЛ к пускателю ПМЛ ходят годами без головняков.

0

Поделиться сообщением

, Красноармеец написав:

Однозначно. Пневмо реле не самая надежная штука. Электронные реле времени или приставки ПВИ или ПВЛ к пускателю ПМЛ ходят годами без головняков.

Якщо можете - запропонуйте якийсь варіант на 29В. 

Моє реле - РВП72-3222

0

Поделиться сообщением

Тим часом стало виростати запитання, як припинити спотикатися об ящики з оправками?

Подивившись на варіант виконаний @Grif ( Ось він ) - я зварганив "як я бачу", використавши пластикові підвіконня, котрі дісталися безкоштовно. Розгортку зробив з вбитої оправки. Результатом дуже задоволений. Більше фото

IMG_20200528_104345.jpg

2

Поделиться сообщением

Далі буде. Але поки маю запитання.

- порадьте, де замовити шпильку м12 класу 8,8, і високі гайки з фланцем.

- де придбати 4 сухарі в шпіндель Ісо40 (ті, що від провороту).

- де придбати сухарі, призначені для автоматичного виставляння підошв лещат та УДГ вздовж пазу? (Паз14мм)

0

Поделиться сообщением

@Володимир_Фещук культурно

0

Поделиться сообщением

, Grif написав:

@Володимир_Фещук культурно

Дякую :)

0

Поделиться сообщением

5 часов назад, Володимир_Фещук сказал:

Отже, двигун подач поставив, запустив. Все грає, все працює. Але потрібно якось закріпити трубку мідну, що виходить з насоса. Бо мастило подається такими поштовхами, що трубка стукає об металевий піддон. А ще вал рукоятки перемикання швидкості подач я таки встановив не тим боком. Доведеться переставляти, а там вже мастило налите...

Кінець трубки обернути ганчіркою - не буде стукотіти.

З під перемикача подач можете трохи потекти лише з нижніх болтових отворів і то небагато, тому масло не треба повністью зливати.

1 час назад, Володимир_Фещук сказал:

- порадьте, де замовити шпильку м12 класу 8,8, і високі гайки з фланцем.

- де придбати 4 сухарі в шпіндель Ісо40 (ті, що від провороту).

- де придбати сухарі, призначені для автоматичного виставляння підошв лещат та УДГ вздовж пазу? (Паз14мм)

- Т-болти + гайки УСП12

- зробити

- можливо барахолка - перехідний сухар УСП12, чі зробити

0

Поделиться сообщением

, sasha_kosak написав:

- Т-болти + гайки УСП12

Т-болти взагалі не буду використовувати.

І, я переходжу на м12*1,75. Маю наразі китайський набір прихватів, шпильок, гайок, сухарів. Робитиму все суміжне з цим набором

0

Поделиться сообщением

Сьогодні пропрацював ряд проблем. Спочатку розвернув вал вибору швидкості подачі на 180°.

А далі, позаглядавши в мініатюрне оглядове віконце - зрозумів, що єдиний варіант - знімати коробку реверсу. Зняв, оглянув все, побачив ще деякі дефекти, подумав, і зробив наступне:

1) саморобний "лоток". Зробив я його ще раніше по фото, яке мені люб'язно надали раніше в темі. Це лоток для подачі масла на шестерні, що передають обертання з коробки реверсу на гвинт вертикальної подачі. Була проблема - масла потрапляло забагато, воно стікало по стакану на підошву. Рішення - просверлив отвори, як було в оригіналі.

2) на мідну трубку таки одягнув доволі міцний "кембрики" (шматок шлангу з щільної гуми). Це одна з двох головних причин, чому я повторно туди поліз. Через невідомий проміжок часу трубка перетерлася б об сталевий "лоток", і мастила забракло б.

3) коли намагаєшся болтами притиснути лоток до "стелі" - то болти виникають лоток. Я його вирівняв, відрихтував, і зробив дві пластикові втулки, котрі стоять між лотком і "стелею". Тепер він чітко фіксується, і не прогинається.

4) це струмінь мастила. Друга причина, чому я повторно розбирав. Отже, все ж умудрився я добратися до регулювальників шиуцера насосу, і відрегулювати клапан.

IMG_20200603_234506.jpg

І тепер - вуаля. Мастило вже не подається такими жорсткими поштовхами, і трубку подачі не трусить. Але при цьому я оглянув подачу мастила під час роботи коробки подач. Хоч я і послабив пружину клапана десь на 2-3 оберти, але мастила більш ніж достатньо. Всі лотки набираються швидко, навіть через верх ллється.IMG_20200603_162103.jpg

Після перевірки я поставив коробку реверсу назад, перевірив все ще раз, і нарешті закрив те оглядове віконце. Тепер при роботі консолі стало вдвічі менше шуму.

0

Поделиться сообщением

Создайте аккаунт или войдите для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!

Зарегистрировать аккаунт

Войти

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.

Войти сейчас

• Сейчас на странице   0 пользователей

Нет пользователей, просматривающих эту страницу