knife_life

Недорога ємність для мастила, гартування довгомірів

25 повідомлень у цій темі

Доброго всім вечора.

 

Можливо в когось є ідеї, що б таке використати у якості ємності для мастила, при гартуванні довгих (40-60 см) залізяк?

Обмеження - вертикальна, висотою мінімум 50 см, об'ємом до 10-12 літрів, металева.

Хотілося б знайти якийсь не екзотичний побутовий предмет, щоб його можна було дешево купити на барахолках.

На короткі деталі, як виявилось, цілком підходить битончик, літрів на 5-7, який коштує копійки (80-150 грн).

Замовляти виготовлення не хочеться.

По "гаражній класиці" - це шматок труби, від 100мм, з привареним дном. Але мені б щось готове.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну если вертикальная-кусок трубы 100,120,150,какой будет на приемке можно взять. Один конец заварить.

...все дела.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Та в мене ні апарата зварювального нема, ні варити не вмію, та й ніде це робити, загалом. Тобто, якось викрутитись можна, але довго й непевно.

 

Але я прозрів (бува, задаси питання, на яке довго не знаходив відповіді - і тут же приходить нормальна ідея). Можна купити пустий вогнегасник, пінний. І високий, і металевий, і дешевий. І кришка навіть є.

Думаю, це найбільш простий для мене варіант.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Огнетушитель тоже вариант,но те что я обычно вижу на приемках,сильно ушатаные . Дыры сквозные,мятые здорово.

А так в общем - вполне 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Відрізок кисневого 40-літрового балону. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Тяжелый сильно будет.Не к чему такой вес.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година назад, knife_life написав:

Та в мене ні апарата зварювального нема, ні варити не вмію, та й ніде це робити, загалом. Тобто, якось викрутитись можна, але довго й непевно.

 

Але я прозрів (бува, задаси питання, на яке довго не знаходив відповіді - і тут же приходить нормальна ідея). Можна купити пустий вогнегасник, пінний. І високий, і металевий, і дешевий. І кришка навіть є.

Думаю, це найбільш простий для мене варіант.

Це не проблема з труби можу вам зробити. Якщо цікаво в лс. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

На прийомці бувають 10-ти, та 12 -ти літрові баллони з ід вогнегасників вуглекисневих, та від закису азоту. 

Вони легши за 40-літрові баллони.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години назад, knife_life написав:

Але мені б щось готове.

З готового тільки гарматна гільза. Решта все або напівфабрикат типу балона, або саморобка з труби. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

горизонтальное корыто не проще?Из чего попало.в том числе и из любой трубы.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Barth не простіше. бо довгі тонкі деталі треба калити і гріти вертикально щоб їх не коробило

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Как вариант гильза от Рапиры, лёгкая стальная. Длинна более 900 мм, диаметр у горла 100 мм, ниже идёт на расширение к дну.

Настреляно их немеряно, на оликсе и тематических барахолках по 50-100 грн проскакивают периодически.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

смотрю регулярно американскую передачу-конкурс кузнецов-оружейников,они при закалке длинных мечей,сабель и подобного используют горизонтальные емкости,относительно короткие-до 50-60см да,вертикальные трубы,обыкновенные трубы с заваренным дном.Думаю найти 150мм      трубу нужной длины не проблема.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Barth написав:

смотрю регулярно американскую передачу-конкурс кузнецов-оружейников,они при закалке длинных мечей,сабель и подобного используют горизонтальные емкости,относительно короткие-до 50-60см да,вертикальные трубы,обыкновенные трубы с заваренным дном.Думаю найти 150мм      трубу нужной длины не проблема.

Я теж її регулярно дивлюся. Forged in fire - її назва. І чесно кажучи там 50/50. І в вертикальних і в горизонтальних

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я не терміст, але мені чомусь здається що то мало 10-12 л. масла, чи не так???

Чи може я дурень тягаю 30 літрове відерце для малих диталюх ))))))

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Проще и дешевле выкатать из листового железа 1-1,5 мм толщиной, заварить дно и шов. Любая (ограничение лист) высота и диаметр. Вес минимальный (сравнивая с трубой от 100 мм идет 3-4 мм стенка). Если очень надо, могу сделать и выслать + ребра жесткости для красоты и удобства хвата накатать.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
44 минуты назад, semi сказал:

Я не терміст, але мені чомусь здається що то мало 10-12 л. масла, чи не так???

Чи може я дурень тягаю 30 літрове відерце для малих диталюх ))))))

если деталь полкило-килограмм,и одна,не серия последовательно,зачем много жидкости для 10 секунд охлаждения?Или 5-ти?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Емкость нада герметичная.. и шоб давление держала! А вдруг катану нада делать и калить в лошадиной моче?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Может балкон из под пены? Диаметр до 100мм,  лёгкий,  найти можно у строителей,  или купить полный за 100 +-, задуть выхлоп недуга, и вперёд ?

@Ganch_er слышал про технологию закалки в моче, рыжего,  5летнего мальчика,  кто то использует ещё по традиции? ? ? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Можно у жестянщиков, которые из оцинковки гнут всякое, заказать трубу с нужным диаметром и заглушкой, и самому пропаять швы. Выйдет не дорого, и легкая.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Три бака от старой совковой стиралки сварить и профит.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 20.07.2019 в 14:15, Zpmservice сказал:

Можно у жестянщиков, которые из оцинковки гнут всякое, заказать трубу с нужным диаметром и заглушкой, и самому пропаять швы. Выйдет не дорого, и легкая.

жестянщики умеют делать достаточно герметичное соединение,как на оцинкованных ведрах.У нас осталась одна мастерская.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Элементарная вещь, а тема на три дня)). Пока тут думают как дно к трубе приварить, некоторые (мы) гиперболоидные подстолья собираем....

viber_image_2019-07-22_23-14-00.jpg

4

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ітоги подвєдьом (с).

Вдячний всім, хто давав поради, деякі варіанти були абсолютно не очевидні, але дуже цікаві (як то гільза від Рапіри, наприклад), і всім, хто запропонував допомогу у виготовленні.

 

Зрештою, черговий раз підтвердився тезис про те, що масова промислова продукція - радикально дешевша від одиночного персонального замовлення - я знайшов на ОЛ б\у вогнегасник підходящого розміру, за 90 грн, в Києві, самовивозом по дорозі з роботи.

Найприємніше те, що в нього є кришка з різьбою, і горловина достатнього розміру для моїх довгомірів (~60 мм діаметром). А значить, можна нічого не пиляти, налити масло, закрутити кришку, і так зберігати, не турбуючись, що впаде і розіллється випадково.

 

, semi написав:

здається що то мало 10-12 л. масла, чи не так???

Я теж не терміст, в підручниках читав, що маса охолоджуючої рідини повинна бути щось ніби у 30 разів більша за масу деталі. У мене це співвідношення виконується рідко, бо завжди якась "нєустроєнность" - то тари нема підходящої, то мастила мало в господарстві. Зазвичай у мене мастила в 15-20 разів більше, ніж маса деталі - і, за органолептичними ознаками, деталі гартуються успішно. Але типова маса однієї садки у мене - грам 300 (я кую невеликі ножі, і  гартую вже частково обідрані поковки, три поковки за раз).

І довгомірні заготовки в мене теж легкі, маса загартованої частини - грам 400 максимум. 10 літрів у вогнегаснику повинно вистачити на охолодження однієї деталі, а більше за раз я і не планую гартувати.

 

, leopold написав:

Может балкон из под пены? Диаметр до 100мм

А от це другий абсолютно не очевидний для мене варіант - маю на увазі те, що бувають настільки великі балони.

Коли гартував все у горні (до виготовлення термопічки) - то використовував саме балони від піни, але "звичайні", сантиметрів 6-7 діаметром. Не думав, що бувають більші, дякую.

 

, Zpmservice написав:

Можно у жестянщиков, которые из оцинковки гнут всякое, заказать трубу с нужным диаметром

Нержавіючий димохід 110 мм діаметром, 100 грн - він із зварним швом навіть, не гнутий. Я просто не осилю його запаяти, а так сильно задивлявся на нього.

, Владимир Металл написав:

Элементарная вещь

Ну, якщо я виросту великий і багатий :-) , куплю гараж і зварювальний апарат - то це буде дійсно елементарна річ саме для мене. Тут же ще й дешево хотілось.

, Владимир Металл написав:

гиперболоидные подстолья

Шикарна річ. Міні-вежа Шухова просто :-) .

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 часа назад, knife_life сказал:
В 20 июля 2019 в 14:15, Zpmservice сказал:

 

Нержавіючий димохід 110 мм діаметром, 100 грн - він із зварним швом навіть, не гнутий. Я просто не осилю його запаяти, а так сильно задивлявся на нього.

Я имел ввиду оцинковку. Паять ее очень легко горелкой на маленьком баллоне и помогать паяльником на 100 ватт.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку