45 повідомлень у цій темі

Всіх вітаю. Почну розповідь з самого початку. Колись давно років так з три тому вирішив я купити токарний станок, щоб навчитись на ньому працювати, тай техніки маю стільки щой у дворі невміщається. Тож після довгих пошуків був куплений тв-4 незрозумілого року випуску, так як жодна табличка не збереглася. На моє щастя мабуть він стояв в школі трудовик якої тільки те й знав, що оковиту глушити, а не дітей вчити.:D Тож станок таке враження що вмикався разів зодва максимум, бо жодних слідів зносу я не виявив( тільки сліди ржавчини). Спочатку точив все підряд що під руки попаде))  згодоми почали заходити друзі, знайомі, друзі знайомих, знайомі знайомих... І почалося!!! Разом з замовленнями почали нести і гроші за роботуO.o Тож після нового року, чи то настрій був піднесений чи то мандарини несвіжі, але як результат був проданий мій маленький кормилець:(.

Але напросто так а з великою метою купити більшого станка.

На фото він, той самий з якого все почалося.

 

IMG_1171.JPG

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Продовжую. Стиснувши зуби та гроші в кулаці почав шукати нового помічника. Спочатку була думка купити щось дешеве під відновлення. Друзі для таких цілей рекомендували взяти тв-320 такий як на фото. Але здоровий глузд почав кричати з такою силою щой оглунути недовго. І врешті решт я відмовився від цієї утопічної ідеї.

c8-Xmw8tt6s.jpg

hxATXj4bnzo.jpg

Ruk7gOrfk_M.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Так на фото ж твш3 , тв-4 трошки другой

А выбрать, действительно  тяжелая задача, если нет корефанов токарей.

     А еще сложнее, как у меня, есть 4 штуки  тв-4 , и стою между ними , как осел и щупаю  и кручу, так как нет линейки  для проверки направляющих)))))

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

головне у верстаті це різноматнітне споміжне обладнання. Дуже важко міняти хочаб і на більший верстат але без допоміжних засобів. Ось маю Тв-6м і розумію що якщо щараз його міняти на більший то наново треба буде усілякі приблуди робити а вони там і більшу вагу мають і відтворенні більш проблемними стають. Так що треба все дуже добре зважити перед тим як робити вибір на великий верстат. Пропишіть усі за та проти заглядайте кожен день у цей список корегуйте якщо треба якщо за місяць ідея нікуди не поділась то треба брати.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 минуты назад, kosmos сказал:

в любому випадку вас тяне до більшоі купи заліза  тиу 1к 62

Ещё есть 16Б16. Это такой "взрослый" ИЖ. По большому счёту нужно иметь маленький и большой станок. Для разных работ.
Часто просят проточить тормозной диск или ещё какое сцепление, а в мой ИЖак - не лезет... Разве что "жигулёвский". Но в гробу я видал тех "бомжей" с их тремя копейками оставшимися после пива на ремонт автомобиля :)

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Если осталась тяга к малому, но хорошему оборудованию - смотрите в сторону ИЖей, хорошие промышленные станки, проверенные десятилетиями. Конечно, не убитый станок по вменяемым деньгам найти не просто, но реально. Надо нынче готовить где-то 2000 у.е. за годный станок (но фарт и халяву - еще никто не отменял).

Либо поднимайтесь выше - 1к62, 16К20 и т.д... Но это уже совсем другой класс оборудования. И задачи там другие...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

зверніть увагу на Іжака це хороший переход із тв на іжака

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Безцільно прочісуючи простори олх випадково натрапив на оголошення про продаж обладнання. Серед купи станків я побачив те що давно шукав. Це був Руминський SNB400, саме те що лікар прописав подумав я собі і кинувся на оглядини. Приїхавши на місце побачив колишній завод від якого лишилось тільки вивіска та будови. *Гостинні* власники обладнання відвели до станка та покинули на призволяще. Але я нерозгубився дістав з кишень магнітну стійку, індикатор та влаштував справжнє розслідування в пошуках люфтів, биття та інших неприємностей. На перший погляд все просто чудово, все рухається все в змазці, слідів ржавчини і близько невидно. АЛЕ Індикатор впертий в патрон, коли я підважив його показав аж 0.05ммO.o. Але й це ще невсе, помацавши направляючі пальцем я відчув щось неладне, і недарма. Витерши смазку з напраляючої побачив уступ на *глаз* десь десяток зо дві, а може і більше, хтож їх там міряв. На цьому неприємності незакінчились, поперечна подача по якимсь незрозумілим законам фізики люфтить так що це непросто відчувається але і видно неозброєним оком. 

Трохи відійшовши від шоку та знайшовши власників добра, почались торги і через кілька секунд закінчились. Власник навідріз відмовився торгуватися і забажав фіксовану сумму в 1 тисячу долярів. Такого повороту я неочікував(. Але взявши себе в руки ми домовились зідзвонитись через кілька днів, на тому покищо і закінчилось.

Ось він на фото. Кажіть що думаєте про станок ваша думка безцінна.

IMG_1183.JPG

IMG_1184.JPG

IMG_1182.JPG

IMG_1181.JPG

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
27 минут назад, Avik сказал:

Так на фото ж твш3 , тв-4 трошки другой

 

Може бути. Ця малеча мені вся на одне лице)))

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Как минимум попадете на шлифовку и шабровку (конкретно по этому станку), т.к. любой уважающий себя шабровщик за это (без шлифовки)  не возьмется, или такую цену поставит, что Вы сами вызовете манипулятор, отвезете его на чермет и еще доплатите, чтоб его забрали :D :D :D.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 минуту назад, kosmos сказал:

було діло,таку річ пречудово обробив на фрезерному 675

То понятно шо можно. Сам такой. Но на токарном это в разы быстрее. И без лишних телодвижений. Учитывая платёжеспособность пациентов :)
А "трубу" полметра+ тоже на 675?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Думаю самою станиною діло незакінчиться. Невірю що в станка такого класу можуть бути такі люфти підшипників шпінделя. Продавці били себе в груди і божились,що станок скільки вони живуть( а вони вже в літах) стільки і стоїть без роботи. Але факти кажуть самі за себе. Ще одна прикрість по даному екземпляру це розбита гітара, таке я вперше баче, вінець на одній шестерні став тонший десь в три рази,а посадка на іншій розбита

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 минуты назад, Юра механік сказал:

Думаю самою станиною діло незакінчиться. Невірю що в станка такого класу можуть бути такі люфти підшипників шпінделя. Продавці били себе в груди і божились,що станок скільки вони живуть( а вони вже в літах) стільки і стоїть без роботи. Але факти кажуть самі за себе. Ще одна прикрість по даному екземпляру це розбита гітара, таке я вперше баче, вінець на одній шестерні став тонший десь в три рази,а посадка на іншій розбита

 

Это чермет, т.е. на запчасти. Станок свой век отработал. Забудьте о нем. Есть более достойные станки (да, не без проблем, но явно не таких проблем!!!). 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

С одной стороны: "кило" денег за станок такого класса вроде и немного.
С другой: явно поработал на все деньги.
Восстановление может стать в три-пять цен станка.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Юра механік сказал:

поперечна подача по якимсь незрозумілим законам фізики люфтить так що це непросто відчувається але і видно неозброєним оком

скорее всего износ бронзовых гаек и клинов

Змінено користувачем гера
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Його могли з двох зібрать... або з трьох...

Колись, дуже давно, на Харківському "Протоні" в Юному Техніку купляв осцилограф.

Їх там було декілька, всі не робочі, тому вирішив так: головне, шоб був комплектний.

Коли заходився ремонтувать - всі плати були несправні.

Карл, ВСІ!!!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Послушайте дурака, я уже собаку на этом съел :$.

Не покупайте полный чермет (зато дешево :D) в надежде довести его до какой-то рабочей степени. Это выходит потом боком, вплоть до полного опускания рук и депрессии

Наши гаражи, пристройки, мастерские - не станкоремонтные заводы. Да и не нужно им быть ими. 

Одно дело подмарафетить, перебрать по узлам, заменить пару-тройку шестерен, обновить смазки, убрать задиры с направляек, сделать шабровку (разбивку). И совсем другое - капиталить, менять всю кинематику, делать шлифовку и т.д...

 

Есть еще станки, да, не без проблем (а что можно хотеть, больше 25 лет прошло!!!), но во вменяемом или терпимом состоянии. Месяц-два-три возле него придется полазить, но что же поделать...

 

P.s: надеюсь свою мысль донес. B|

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 часа назад, Богдан28 сказал:

Послушайте дурака, я уже собаку на этом съел :$.

Не покупайте полный чермет (зато дешево :D) в надежде довести его до какой-то рабочей степени. Это выходит потом боком, вплоть до полного опускания рук и депрессии

Наши гаражи, пристройки, мастерские - не станкоремонтные заводы. Да и не нужно им быть ими. 

Одно дело подмарафетить, перебрать по узлам, заменить пару-тройку шестерен, обновить смазки, убрать задиры с направляек, сделать шабровку (разбивку). И совсем другое - капиталить, менять всю кинематику, делать шлифовку и т.д...

 

Есть еще станки, да, не без проблем (а что можно хотеть, больше 25 лет прошло!!!), но во вменяемом или терпимом состоянии. Месяц-два-три возле него придется полазить, но что же поделать...

 

P.s: надеюсь свою мысль донес. B|

Цілком погоджуюсь, відремонтувати такий станок задача вкрай тяжка тай навіщо коли ремонт буде окупатись роками. Пошуки продовжуються.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Продовження...

Кілька днів тому натрапив на оголдошення про продаж, цитую *токарні станкі*. Додзвонився я до продавця та почав ставити каверзні питання назразок люфти, комплектація, хочаб марка станків. У відповідь почув що нічого незнаю нівчому нерозбираюсь приїзди подивись. На останок невтримався і спитав про ціну, на тій стороні озвучили ціну в 1 тисячу доларів. 

Приїхавши на місце зустрічі побачив картину давно загнувшогося соціалізму. Старий тракторний парк в якомусь колгоспі. Приміщення ремонтної служби тепер переобладнали під підпільну пилораму. І в самому закутку в підсобці під купою хламу я побачив два станка.

Пролізши до них почав перевірку, першим пацієнтом виявився 1а616 року здається 1958. Сказати що він недуже... просто хлам розбите та відломане все що можна було. Люфт пінолі такий що виміряти можна лінійкою, причому китайською. Шпіндель люфтить в підшипниках майже в десятку, про станину я помовчу.

Інший екземпляр 1А62Г з виду теж недуже весь у маслі та бруді, АЛЕ індикатор незважаючи на мої зусилля вперто показував 0 коли я намагався віджати шпиндель у верх. Станина має невеликий уступ такий що ніготь ледь чіпляється за нього. Єдина серйозна прикрість то побитий та неуміло приколхожений фланець поперечної подачі. 

Награвшись пішов шукати власника цього добра, щоб домовлятися по ціні. Торги незадались так як мої доводи про стан обладнання несправили враження на цю публіку, останніми словами були що я готовий забрати 1А62Г за 800$ нащо отримав відповідь як на співбесідах: ми тобі зателефонуємо. Думаю чекати сенсу немає і варто продовжувати пошуки чи порадите брати за 1000???

IMG_1217.JPG

IMG_1218.JPG

IMG_1219.JPG

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

не в тему

Змінено користувачем realcat
не в тему
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Після довгих поїздок та виснажливих переговорів з продавцями нарешті це відбулося я таки його купив. Але про все попорядку.

Поїздивши та подивившись на той чермет який колись був станками я майже зневірився знайти щось путнє, але одного дня побачив об*яву на ОЛХ в якій було написано, що розпродається обладнання з заводу який років 10 як відключили від світла. Спочатку невірилось що там може бути щось путне, та зібравши останні сили поїхав дивитись, тимпаче це було недалеко. Приїхавши на місце побачив напівзакинуту промзонута та якусь пилораму. Неочікуючи нічого хорошого зайшли в цех і тут я побачив його...

В ряду токарних станків відразу побачив той що в подальшому стане моїм, це С1Е61ВМ. З виду недуже весь у старому маслі та пилу. Покрутивши всі ручки та важелі люфтів незнайшов, потім помацав направляючі і теж навіть ніготь ціпляється невпевнено.Зрозумівши що це мій шанс кинувся додому по гроші. І ось він в мене вдома чекає щоб відновити зовнішній вигляд та приступити до роботи.

IMG_1226.JPG

IMG_1227.JPG

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Тепер буду мити фарбувати, можливо щось ремонтувати але це вже в іншій темі. Думаю буде цікаво бо станків такої марки на форумах я зустрічав дуже рідко.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Доречі кому треба обладнання можу дати контакти там ще багато чого є, навіть за ціною мет.лому віддають. Ось декілька фото того що є.

IMG_1225.JPG

IMG_1224.JPG

IMG_1229.JPG

IMG_1234.JPG

IMG_1237.JPG

IMG_1240.JPG

IMG_1248.JPG

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вечер добрый.

Если можно дайте мне контакты, оборудование для меня не лишним не будет.

В личку.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
56 минут назад, Юра механік сказал:

Доречі кому треба обладнання можу дати контакти там ще багато чого є, навіть за ціною мет.лому віддають. Ось декілька фото того що є.

IMG_1225.JPG

IMG_1224.JPG

IMG_1229.JPG

IMG_1234.JPG

IMG_1237.JPG

IMG_1240.JPG

IMG_1248.JPG

Просьба  и мне скинуть координаты и контакты , то же приобрел бы себе какой то!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку