Reiter

Який токарний обрати для домашньої майстерні?

356 повідомлень у цій темі

, Reiter написав:

Ні-ні. Це я не німця-дмнозавра (хоча він теж може бути нічого, треба таки глянути :) ).

 

Я давав якось оголошення в місцеву газету " куплю токарний". От дядько подзвонив. Питаю: "Що за станок, яка модель?" А він мені: "Не знаю. Я в них не розбираюсь". Отак от :) Коротше поїду гляну що там. Може трупик, а може й "джекпот". Хто його знає :)

 

Як ціну формулювати рапом що? Бо він навіть не знає скільки за нього хоче :)

Не знаючи навіть габариту того верстату? Ніяк. І зазвичай чудес не буває, у людей які не розбираються в більшості випадків повний хлам стоїть ржавіє.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Всяко разно бывает с хламом, предлагай по совести, в ценах  думаю уже соображение есть. По любе тебе нужно брать станок в состоянии - стал и работай, другие варианты много  дороже будут.

Змінено користувачем Y.fowler.
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 часов назад, Reiter сказал:

Як ціну формулювати рапом що?

чим менше тим краще для вас, прикидайте на місці, придивляйтесь до дядька

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 часов назад, Reiter сказал:

 

Як ціну формулювати рапом що? Бо він навіть не знає скільки за нього хоче :)

А вдруг,там Дип 500,дядько ж не разбирается?:DА если серьезно,то наверное нужно было сразу по месту и по ближайшим окрестностям искать,и ездить смотреть?По крайней мере,для себя бы какую никакую статистику набили.Ездть несколько раз за 400км-это совсем неверное решение.Думаю так-предварительно разузнать по поводу перевозки,поискать исполнителей.Потом съездить  посмотреть на Ешку,если все нормально,и Вам подходит,то быстренько решать вопросы перевозки.В крайнем случае денег занять на перевозку.И мне интересно-если Ешка в нормальном состоянии,и комплектации,то почему ее еще не забрали?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Доброго ранку, якщо можна, приєднаюсь до теми. По старих станках, моя думка така. Що він вбитий часом та неналежним обслуговуванням- це майже факт, за деякими винятками. Та якщо станок не радянський- я би подивився на нього поближче, може якийсь відсоток імовірності того що він Вам згодиться таки є. Кажу так, бо маю старий, 1943 року TOS-SV-16, придбав ще в 2000-му році. Практики не було ніякої, станок майже не робочий, перерване блокування вал-гвинт у фартуху, відсутні шестерні гітари та деякі рукоятки, хоча двигун і маслостанція були на місці і станок вмикався. До чого веду. На ру чіпі пробував опізнати- безрезультатно, хоча й номер станка не маленький, писав на завод - безрезультатно, з горем пополам на словацькому форумі знайшов таблички подач та різьб, це вже щось. Потім були й інші станки, але цей мені подобається найбільше. По перше, якість виконання, навіть у воєнний час, на висоті, багато шліфовки і кодна деталь, навіть маленькі шпонки, маркована парою цифр, по друге, в коробці подач є все, що потрібно, змінні шестерні 1:1 тільки для привода, по третє- ергономіка, як тепер кажуть. Нагадаю, це мій перший токарний, без книжок та інструкцій, та коли за нього стаєш, все зрозуміло інтуітивно, ну мені так здалось, важелі та рукоятки під руками стоять дуже зручно. Він пережив капіталку десь на заводі, залита каретка, зрізаний механізм швидкого відводу різця, загублений різьбовказувач, спотворена однозуба муфта для нарізання різьб та ще купа недоліків, та навіть в такому стані він мене влаштовує для моїх потреб. Але це, нагадаю, лише моя думка про старі станки, можу помилятись...

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Нужно смотреть и оценивать на месте по состоянию, комплектации и естественно смотреть на хозяина. 

Отталкиваемся от двух цен лома и вверх.  Если человек не в теме, а такое бывает, то вероятность купить за недорого очень велика.

Если продает токарь с опытом, то за свой труп в виде станка будет просить +15-30% от реальной рыночной цены. Проверено на себе.

Не спешите. Станки еще есть. 

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Німець в Олександрії? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 минуту назад, kolish сказал:

Німець в Олександрії? 

Угу. Там валяється :)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

За ту ціну досить цікавий варіант...але потрібно бачити "вживу"  Якщо не знищений то брати і тікати...але обовязково їхати ,дивитись, самому все вантажити...

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
17 минут назад, kolish сказал:

За ту ціну досить цікавий варіант...але потрібно бачити "вживу"  Якщо не знищений то брати і тікати...але обовязково їхати ,дивитись, самому все вантажити...

Дякую. На днях думаю вирвусь гляну його....

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Задля цікавості ввів на сайті інтайму той маршрут по якому доставляли верстат мені, а також параметри 200х100х150см, 1500кг, вийшло 5575грн., пам'ятаю коли свій токарник брав, то мені доставка вийшла майже 1 в 1 до розрахункової інтаймівської(якщо пам'ять не зраджує Житомир-Бережани, та 1700кг показувало трохи більше 3500грн.).

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
45 минут назад, Curandero сказал:

Задля цікавості ввів на сайті інтайму той маршрут по якому доставляли верстат мені, а також параметри 200х100х150см, 1500кг, вийшло 5575грн., пам'ятаю коли свій токарник брав, то мені доставка вийшла майже 1 в 1 до розрахункової інтаймівської(якщо пам'ять не зраджує Житомир-Бережани, та 1700кг показувало трохи більше 3500грн.).

Так вже теж думав за Інтайм :)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Або я чогось не розумію, або якісь дивні метричні різьби в німця...

img3 (1).jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
35 минут назад, Reiter сказал:

Або я чогось не розумію, або якісь дивні метричні різьби в німця...

На сколько я понимаю таблица резьб у него в самом низу, в верхней таблице "метрических резьб" скорее всего просто указана некая подача в мм на оборот для всяких канавок винтовых и прочего...

 

И да у старых станков было порой две гитары, одна на ходовой винт, вторая на ходовой вал.. 

Весьма похоже что верхняя таблица для ходового вала, а нижняя для винта, но тогда не пойму прикола резать резьбу на подаче от ходового вала..

Короче надо как минимум перевести что пишут...

 

 

Я бы на вашем месте брал бы что-то более современное и более известное, в противном случае вам придётся полностью разбираться в кинематике подач, особенно если вы хотите резать на стенке различные резьбы...

 

 

Как по мне в старых станках весь затык именно с нарезкой резьб, ибо в основном для них пользовались гитарой и необходима целая гора шестерней для разнообразных резьб..

А точить детали без резьб можно абсолютно на любом станке...

Естественно многие возразят и скажут что в основном нарезают резьбы плашками, но то уже решает каждый сам, лучше иметь возможность нарезать какую-то хитрую резьбу вместо того чтобы покупать ради одного раза дорогую плашку..

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Reiter я так понял, что продолжаем создавать себе препятствия и потом их героически преодолевать на семиколесном ровере с треугольными колесами?)))

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 минуты назад, andrey.drabchuck сказал:

@Reiter я так понял, что продолжаем создавать себе препятствия и потом их героически преодолевать на семиколесном ровере с треугольными колесами?)))

Просто розглядаю всі варіанти :)

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 минуты назад, Reiter сказал:

Просто розглядаю всі варіанти

Тогда поищите станок ещё на флагме, если ещё не сделали этого...

 

Где вы территориально находитесь, что все предложения так далеко от вас?

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 минут назад, PiroMAN сказал:

Тогда поищите станок ещё на флагме, если ещё не сделали этого...

 

Где вы территориально находитесь, что все предложения так далеко от вас?

Черкаська обл.

 

Не всі жалеко. Просто не всі влаштовують співвідношенням ціна/стан )

 

Зранку поїду дивитись той невідомий станок, що в моєму місті. А може й щось достойне буде :)

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Те все таблицы для быстрорезов, а половину тех резьб уже все забыли, поддержку выше сказанное, надо брать предсказуемый станок...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Reiter рассматривать -- это одно, и совсем другое искать инструмент для работы. 

Ёлка вполне себе рабочий вариант. Даже если не этот, который далеко, то искать такой же поближе. 

Военные немцы стоит рассматривать уже только как музейный экземпляр. ну или искать их прямые копии типа тс125, тс135 и тд. Но имхо не стоит оно того. Что года, что не ремонтоприоодный. чуть что -- и работа встала на неопределенный срок.

Ремонт м восстановление -- хорошо, когда есть на чём и есть опыт. 

И при том, подумай ещё о таком. Допустим, ты купил этого немца ( или другой похожий) , выкинул туда бабки. и тут попадается нормальный более-менее современный содеповский живой станок. и ты уже все, купил. 

Какие бы хорошие не делали машины немцы в средине века -- износ никто не отменял. Для "ездить по работе" ты врятли купишь БМВ, которой 40 лет

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Чотири сторінки обговорення фактично з одною чіткою ввідною "Хочу токарний".

Я так і не зрозумів, що автор збирається точити, особливо враховуючи оце:

, Reiter написав:

Поки що таких планів немає.... Навіть якщо і проскакують, то дружина проти.

Просто хочеться точити вдома в якості хоббі? То візьміть у Берегового той же ТВ-320, пофарбуйте та й буде вам щастя. Якщо я не помиляюся, він розбирається добре, на "Спрінтері" довезете. Для дому - більш ніж достатньо, від одної фази запуститься легко. Продавець добре відомий на форумі, стан станка задокументований краще ніж біографія деяких поп-зірок.

 

4

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 часов назад, Zalizovskiy сказал:

Я так і не зрозумів, що автор збирається точити, особливо враховуючи оце:

В 05.08.2019 в 11:25, Reiter сказал:

Поки що таких планів немає.... Навіть якщо і проскакують, то дружина проти.

Просто хочеться точити вдома в якості хоббі?

Немає планів заробляти на станку виконуючи замовлення по токарці. 

Я писав станок для домашньої майстерні. Завдання ремонт мотоциклів, частково авто, точити деталі для чкихось інших станочків та механізмів. По більшій мірі для "хоббі". Якщо й буде заробіток з нього, то скоріше у вигляді виготовлення якогось готового виробу, де потрібна токарка.... :)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Таксь з'їздив глянув "невідомого станка". Чисто візуальний огляд...

 

Виявився 16б16. Комплектний. Навіть підключений, але я без досвіда щоб робити пробну проточку....

 

Дивися чисто на комплектність і стан направляючих. Критичного зносу не помітив. Риски є. Що цікаво не під патроном як зазвичай, а ближче до середини... Нігтем відчуваються. Більше дісталось задній плоскій направляючій.... риски по всій довжині, що ближче до патрона, що до ЗБ.

Піноль ніби без подряпин. Внутрішній конус поки не дивився. Там дуже плотно центр стдить. Не мав чим вибити....

 

На направляючих поперечки ннмає виробітку, але люфт гвинта майже в оборот.... Мала продольна ніби в нормі. 

 

Підкладено якийсь дмвний шмат металу мм 3 під різцетримач....

 

Пробував гвинта транспортувального на супорті зажати (якщо то він) щоб відчути де супорт приклинюватиме, але він нічого не зафіксував....

 

Якось так. Цінник 27 тисяч.

 

На фото направляючі під патроном, трохи далі, потім піноль і направляючі біля ЗБ

20190809_093010.jpg

20190809_092956.jpg

20190809_092956.jpg

20190809_092145.jpg

20190809_092152.jpg

20190809_092230.jpg

20190809_092503.jpg

20190809_092408.jpg

20190809_092428.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

и какие планы,  ехать смотреть более детально?

Это же по месту как я понял? 

Цену сбить и так вроде ничего. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
29 минут назад, lexa сказал:

и какие планы,  ехать смотреть более детально?

Это же по месту как я понял? 

Цену сбить и так вроде ничего. 

Так цей за декілька км від мене.

 

Хотів дізнатись думку форумчан. Чи вартий уваги станок? Чи все ж краще заморочитись з перевозкою і таки взяти 1е61м?

 

Якщо так, то дивитимусь більш детально і намагатимусь зменшити ціну.

 

Чисто візуально станочок подобається. Більш сучасний :)

 

1е61м, звісно в кращому стані (фактично без виробки), цей трохи попрацював, зате поруч.... 

 

Трохи "напрягає" виробник. ПТУ все таки... боюсь, що якості там не багато.

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку