IMP

Саморобний рукав для ТІГ зварки

59 повідомлень у цій темі

Вирішив зробити саморобний рукав для зварювання в середовищі аргону. Маю в користуванні вже декілька рукавів різного призначення, але вирішив гробити більш еластичного і зручного.

 Наче вже й визначився з потрібними матеріалами, але виникла одна проблема — потрібне січення силової жили. Рукав хочу зробити з водяним охолодженням і не знаю яке січення міді використати для рукава з приблизними параметрами застосування до 250А змінного струму. Можливо хто підкаже як вирахувати, чи має досвід виготовлення, бо якось не хочеться різати робочий щлангпакет для вимірів. Може в кого є на чому поміряти січення міді рукава 18 або 18SC.

 Буду вдячний за любу інформацію.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@IMP а разве водяная wp18 не рассчитана и так на 250 ампер переменки при пв 100%? 

https://www.parweld.co.uk/shop/tig-welding/tig-welding-torches/wld/wp18-water-cooled-tig-torch/

 

Есть ли смысл колхозить свою?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
14 минуты назад, IMP сказал:

для рукава з приблизними параметрами застосування до 250А

Длина?  Провод в шлангпакете?

 

14 минуты назад, IMP сказал:

Може в кого є на чому поміряти січення міді рукава 18 або 18SC.

Сейчас измерить не могу, но по памяти тонкий где-то до 10мм2 и с виду как экран(оплетка) от старых советских  толстых РК-75 рк-50

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 минуты назад, andrey.drabchuck сказал:

рассчитана и так на 250 ампер переменки при пв 100%? 

Нормальная - рассчитана. Там силовой проводник внутри шланга с водой и той-же водой охлаждается. и в итоге она мягкая не тяжелая и мощная

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Captain_Nemo написав:

Сейчас измерить не могу, но по памяти тонкий где-то до 10мм2 и с виду как экран(оплетка) от старых советских  толстых РК-75 рк-50

Маю як Grip18 так і суперкул (18SC) Маю каталог Бынцеля, але в ньому лише каталожні номера силової жили та довжини. Підозрюю, що і офіциали внятної відповіді стосовно питаннь, які мене цікавлять не дадуть. Думаю використати жилу з ПЩ-10 або ПЩ-16. ... на біду акустичний мідний провід відповідного січення. Правда поговорюють, що акустичний буває з люміні :D обмідненої, а коли й з міді, то не дуже гарної якості. Проблема знайти  хто продасть ПЩ малими кусками за розумні гроші. Почав питати по знайомим. то всі хочуть продавати бухтами, на метри нікому не цікаво.

, Captain_Nemo написав:

Длина?  Провод в шлангпакете?

Все залежатиме від ціни міді. Добре було б зробити  8м. Але хіба довжина особливо буде грати при підборі січення міді? Жилу планую розмістити в середині силіконового або КЛТ канала і відповідно з охолодженням рідиною. Перед вихідними варив алюмінієву шаланду, то мусив тягнути в середину як апарат, так і блок охолодження. Трохи не зручно.

, andrey.drabchuck написав:

Есть ли смысл колхозить свою?

Варто.  Виходить, як не дешевше, то набагато легший та еластичніший рукав відповідних характеристик.

 

Забув додати. По відчуттям навіть суперкул з її характеристиками (оригінал) має січення менше 10мм2  Дивився характеристики ПЩ-16, то він має 9мм в діаметрі. Такий розмір навіть напевно не вліз би в шлангпакет, не кажучи про охолоджуючу рідину.

Змінено користувачем IMP
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
32 минуты назад, IMP сказал:

Варто.  Виходить, як не дешевше, то набагато легший та еластичніший рукав відповідних характеристик.

 

Ну вам видней конечно на счёт стоимости. Ну я вот весной 4 м купил wp18, то вместе с наложкой вышло 1600 грн. Из Харькова, вроде бы. Я нею ещё не пользовался, так как купил её для будущего проекта. Но, кмк, это не та сумма, что бы морочить голову. Хотя в городе в одном магазе нашёл за 2200, а в другом за 3800. Это китай. А бинцель вообще ломят за 5600. Ну я как бы припух от таких хотелок. 

 

35 минут назад, IMP сказал:

Дивився характеристики ПЩ-16, то він має 9мм в діаметрі.

Вы ещё смотрите на то, как охлаждайка будет циркулировать внутри этих патрубков. Если там будет очень маленьких внутренний диаметр, то продавит ли насос на вашем охладителе? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, andrey.drabchuck написав:

Вы ещё смотрите на то, как охлаждайка будет циркулировать внутри этих патрубков. Если там будет очень маленьких внутренний диаметр, то продавит ли насос на вашем охладителе? 

От власне і хотілось підібрати мідну жилу, а вже від неї — шланги. З ними мабуть проблем не повинно виникнуть, питання тільки в ціні. Але попередньо знайшов і силікон, включно з армованим і резинову кремній-органічну трубку. Насос в мене витримає http://chipmaker.com.ua/index.php?/attachments/&page=11 Не всі заводські блоки охолодження мають насоси з такими параметрами.

, andrey.drabchuck написав:

А бинцель вообще ломят за 5600. Ну я как бы припух от таких хотелок. 

То-то і воно.... Але якість в них трохи краща.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
26 минут назад, IMP сказал:

Насос в мене витримає http://chipmaker.com.ua/index.php?/attachments/&page=11 Не всі заводські блоки охолодження мають насоси з такими параметрами.

Вы скинули неправильную ссылку. У каждого будут открываться его вложения, а не ваши.

26 минут назад, IMP сказал:

То-то і воно.... Але якість в них трохи краща.

Ну продаван в магазе где по 2200, сказал, что между китаем и бинзеле вообще нет разницы. И им даже попадаются китай с лейблом бинцеля. И на вид они одинаковые. Ну, это он так сказал. Бинцеля у них не было для сравнения. Можете пойти в магаз и сравнить. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, andrey.drabchuck написав:

Вы скинули неправильную ссылку. У каждого будут открываться его вложения, а не ваши.

 Вибачаюсь, я не знав, просто мені так було легше знайти по своїх вкладеннях. Тепер наче правильне посилання 

В слідуючому моєму дописі також видно сам блок з оригінальним рукавом 18SC

, andrey.drabchuck написав:

Ну продаван в магазе где по 2200, сказал, что между китаем и бинзеле вообще нет разницы. И им даже попадаются китай с лейблом бинцеля. И на вид они одинаковые. Ну, это он так сказал. Бинцеля у них не было для сравнения. Можете пойти в магаз и сравнить. 

Я вже згадував, що маю оригінальний рукав і китайський —18-й, тому можу заявити, що все-таки вони відрізняються по якості виконання, не кажучи за характеристики і конструктив. Причім китайський рукав має замітно більший протік охолоджуваної рідини від оригінального при менших параметрах струмів.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@IMP тут не буду спорить, не работал. Если вам есть с чем сравнить, то хорошо. Вот только стоит ли овчинка выделки и так ли будет выгодно самому делать рукав, чем купить несколько китайских по мере их выхода из строя? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я робив пальника і скажу, що дешевше навряд чи вийде. Але ж в мене була ціль зробити гнучкий пальник. Вдалося на 100%. Можна навколо пальця обмотати. Пальник робив WP - 9 повітряного охолодження. Брав кабель ПЩ 16, затягував його в силіконову шлангу диам. 16 мм, по кінцях витачував штуцери. Вдалося дуже гарно зробити. Використовую для "ювелірних" робіт. Що на жарі, що на морозі - гнучкість однакова. За технічними данними ПЩ 16 розрахований на струм 100 А. Але це ж без охолодження. Меньще за ПЩ 16 я б не використовував би. Доречі він не круглий, а плоскуватий.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, BWD написав:

Я робив пальника і скажу, що дешевше навряд чи вийде. Але ж в мене була ціль зробити гнучкий пальник.

От і я схиляюсь до цього, промоніторивши ціни.

, BWD написав:

За технічними данними ПЩ 16 розрахований на струм 100 А. Але це ж без охолодження. Меньще за ПЩ 16 я б не використовував би.

Я бачив ці характеристики і трохи здивований. Існує така думка, що 18 рукав без охолодження рідиною буде навіть слабший по максимальному струму від 26-го. Але з впевненістю також скажу, що як в 26-му, так і в 18-му рукаві мідна струмова жила менша від ПЩ-16 (При скручаванні він повинен бути 9мм в діаметрі) Стосовно цього і створив дану тему, щоб почути розумні поради. В мене 4 рукава — 2 26-х ( F та FL), та 218-х (Fта SC) Дрібні речі варю 26-м. Тепер хочу забабахкати еластичну хоч би 18-у по струмах.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

26 рукав має бути 16 мм квадратних. Жила там не меньша від ПЩ 16. Справа в тому, що ПЩ 16 сплетений і в ньму жилки не йдуть прямо, а під кутом і тому він здається товщим. Тобто в метрі сплетеного кабелю самі жилки длінші ніж метр, якщо їх розплутати і вирівняти. Коли я робив рукав, теж багато варіантів шукав і скажу, що якщо хочете гнучкий рукав, то альтернативи ПЩ 16 немає.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, BWD написав:

то альтернативи ПЩ 16 немає.

Так і я поки схиляюсь до нього. Лишилось знайти де купити кусок за розумні гроші. Бо як і все в нас — пів України торгує,  а як подзвониш, то або нема в наявності, або кусками не ріжуть.... Сьогодні замість нього ПВ пропонували )))))

Змінено користувачем IMP
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ми з товаришем купляли десь у Києві. Нам було потрібно 7 метрів. Теж ніхто з менеджерів не хотів продавати. Товариш вийшов на директора і все получилося.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, BWD сказал:

альтернативи ПЩ 16 немає.

Альтенатива е ! Це дві жили ПЩ10. У мене мабуть так. Трохи вже підзабув, може й три. Воду з єлектронами не мішаю. Довше ПЩ проживе. Був прикрий досвід.

Скільки я за свое життя переробив тих рукавів, і усе невдачно було. Купив Бінцеля  Abitig200 і заспокоївся. Правда водяну свого покрою використовую. Але це мабуть четвертий варіант. І вона дуже недешева виходила. Правда сам пальник дарьмовий був, то у суммі дешевша за Бінцеля вийшла. Але попередьні проби часу зїли багато. Якщо то врахувати, то хто знае, чи був зиск з того соморобства. Та коли я це починав, то ніякого Бінцеля ніхто не бачив, а варить треба було. І варив тім що було.

Змінено користувачем Дядя Уєф
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

ПШ чи ПЩ ?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
19 минут назад, BWD сказал:

ПШ чи ПЩ

ПЩ звісно. Помилився трохи.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, 123 написав:

А тут?

Дякую! Сьогодні вже це бачив, але ще не дзвонив. Думав що ще може знайду де дешевше і не варіант, що виконають, як написано, бо вище вже згадував за бізнес в Україні.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 минуты назад, Дядя Уєф сказал:

ПЩ звісно. Помилився трохи.

Я подумав, що це якийсь інший кабель...

Я теж думав за 2х10. Але ж виникає проблема в яку шлангу їх запихувати. Бо об"єм кабелів значно збільшується.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, 123 написав:

Як що б не хотіли, то навіщо б писали, щоб дратувати клієнтів?

Зараз так видно модно стало.... для заманухи клієнтів.  Я був запитуван недавно правильну назву цієї штуки https://topex.net.ua/ua/shablon-dlja-perenesennja-skladnih-profiliv-yato-150-h-46-mm-stalevi-golki.html Попробуйте вбийте в Гугл і у  вільний час поцікавтесь наявністю у продавців, при тому, що пишуть. що є в наявності. Мабуть будете здивовані кількістю пропозицій з навністю і фактичною наявністю товара, включно з Пром.юей.

Змінено користувачем IMP
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

90℅ продаванов сидят на дропшиппинге, у них нет своего склада но есть телефон и хотелка в виде кеша...

Змінено користувачем Y.fowler.
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
14 часа назад, andrey.drabchuck сказал:

Ну продаван в магазе где по 2200, сказал, что между китаем и бинзеле вообще нет разницы.

Разница в материаллах из которых делается. Она станет видна в эксплуатации.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
16 часов назад, IMP сказал:

Але хіба довжина особливо буде грати при підборі січення міді?

Чем длиннее тем толще - ведь на сопротивлении проводов падает напряжение . 

По выбору сечения-

Если взять проводник 10мм2 то -  

уд сопр меди =0.017 Ом*мм2/м при длине кабеля=8м даст 0.0136 Ом сопротивления проводника что при токе 250А вызовет падение напряжения 3.4В.

Для 16мм2 соответственно 0.0085Ом и 2.1В

6мм2  при длине 8м - 0,023Ом 5.6 В (что может быть неск многовато для 250А)

зато 6мм2  при длине 4м  и 250А будет  0,013Ом и  2,8В что вполне себе.

В общем где-то так. 

Змінено користувачем Captain_Nemo
2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Дядя Уєф не буду спорить, может и так. Но стоит ли переплачивать в 3 раза?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку