Dilirium7

Мініатюрний ЧПУ станок-прошу допомоги

42 повідомлення у цій темі

Прошу допомоги в досвідчених ЧПУшників. Є актуальність в малесенькому фрезерному станку з ЧПУ, поле може бути 100Х100Х50, деталі будуть досить маленькі, матеріал дерево, пластики і дюраль. Основна вимога достатня точність рельєфу(типу монетки, іконки, детальки для масштабних моделей). Деталі для моделей маленькі але хотілося б отримати максимально можливий реалізм.

Питання стоїть так-які драйвера і плата може дати достатню стабільність в роботі за розумні гроші?

З механікою теж прийму любі підказки.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Тут мабуть важливо було б сказати, що бажана Вами реалістичність буде залежати від правильного вибору фінішної фрази та характеристик шпінделя та цанг... уявіть, якщо биття шпінделю буде 5 соток а мінімальне п'ятно фрези 0,2 мм то мінімальне пятно на поверхні буде мінімум 0,3 мм... не враховуючи викривлення траекторій від недостатньої жорсткості... Крім того для достатньо тонких фрез потрібні високі оберти шпінделя і охолодження самої фрези... особливо по дереву...

Змінено користувачем FantomFX
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
49 минут назад, Dilirium7 сказал:

Є актуальність в малесенькому фрезерному станку з ЧПУ, поле може бути 100Х100Х50

Пошукайте тут мою тему про станок з деталей УСП-12. В нього буде поле всього 150х150х100 мм, але маленькім його аж ніяк не назвати ). Для побудови механіки раджу пошукати готові актуатори (як в мене на осі Z) - вони мають високу точність та як раз придатні для Ваших навантажень.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Про жорсткість, як і механічну частину я чомусь не переживаю на такому полі. Зараз є фанерний станок на 16мм валах, і 12Х3трап гвинтах-там поле 250Х250, впринципі все влаштовує(про дюраль не говорю бо не пробував).Найбільше переживаю за правильний вибір електроніки. ТВ6560підходить тільки для ознайомлення-цей крок я пройшов. При розкрої проблем не замічено, при гравіюванні чистовою(радіус0.5) полосить, ось З губить кроки, при чистовій 0.1 йде або вниз або вверх. Шукати причини, не бачу сенсу-очевидно плата і є проблемою...

Тому на які інтерфейсні плати варто звертати увагу?

Які драйвера для нема23 будуть оптимальним варіантом по стабільності роботи?

Якась додаткова електроніка, фільтри, стабілізатори, "штучки"...що ще може знадобитись?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Десь в 2005 році робив такий верстатик, до цього часу іноді ним користуюсь. Губити кроки може не по вині плати керування, а через роботу сторонніх програм на ПК ( наприклад антивірус ). Перед запуском керуючої програми CNC бажано максимально інші виключити, бо отримавши повідомлення про новий поштовий лист залишитесь без фрези або зіпсуєте заготовку.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Компютер окремий тільки відновс і мач3...тут я в курсі.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

При условии что у Вас чистовая 0.1 мм, Вам не нужно особых требований к точности станка... Я бы советовал брать швп 1605 на все оси и гонять на полном шаге даже с ТВ шкой будет неплохо ... примерно в 0,025 мм вложитесь... тут Вам и точность и усилие... обязательно отдельный компьютер с голой виндой и матчем( если используете его), бустеры на каждый драйвер оси...

драйвера по типу таких 

image.jpg

Хороший бп... ну и в принципе любая скоростная опторозвязка  порта... 

 

только учтите - на фрезерных работах швп желательно защищать дополнительно- дольше проживут. :)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Если не брать взрослые системы типа Kflop-а, то лучшая плата на сегодняшний день Stepmaster - http://stepm.ru/

Люди брали, хвалили :) я себе тоже взял, но еще не ставил - жду потепления. Брал прямо у разработчика (адрес на сайте есть), деньги переводил по моему вестерн юнионом, плата приехала почтой где-то за месяц

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Согласен, степмастер довольно неплох!!! И проблему с пропусками от виндовса излечит. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Степмастер-це вже наступний рівень. Для початку треба щось простіше..

Зараз бачу такы варіанти:

Синя сама дешва

червона в два рази дорожча

і синя з ЮСБ.

можливо є ще якісь? варто звертати увагу на ці плати і чи є серед них варті уваги?

214182318_2_644x461_5-tiosevoy-kontroller-kommutatsionnaya-plata-dlya-chpu-fotografii.jpg

393853684_2_644x461_interfeysnaya-plata-s-polnoy-optorazyazkoy-porta-lpt-na-5-osey-chpu-fotografii.jpg

442553016_4_644x461_chpu-kontroller-mach3-usb-4-osi-12-24-v-100-kgts-karta-upravleniya-elektronika.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Сейчас у меня на станке стоит красная плата, работает. За синюю ничего сказать не могу, Не уверен, что наличие ЮСБ является преимуществом. Но аргументировать не возьмусь - сам начинающий.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

1. Пропуск шагов либо не хватает у двигателя мощности либо помехи на уровне развязки.
2. Для работы сотками в первую очередь нужно думать про механику. К примеру то что у вас не точно переехало с фрезой 5мм или 3мм, фреза выдержит и материал прорубит. Но если у вас гдето будет люфт или вибрация в 5-8 соток а фреза будет с кончиком 0.1 то ей будет гаплык сразу. Так что если хотите работать с точными вещами и мелкими фрезами то вам нужна достаточная точность перемещения, вам выше советовали ШВП. Драйвера нужно смотреть с какими скоростями собираетесь ездить. Из китая смотрите Лидшайн из новых с гашением резонанса. 
Шпиндель для мелкой работы нада высокооборотистый 24000 к примеру. Биение как писали выше тоже должно быть минимально.
 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я на для своей первой ЧПУшки вообще выдрал драйвера блок питания и движки из совейского принтера СМ6337 (шел с ес1840 и др.) там плата приводов и головок отдельно от мозгов на одной плате есть 2 шт драйвера Степ Дир работают в полушаге с шимом даже входа на разъеме, т.е. 2 принтера -это 4 драйвера 2 блока питания и 4 движка ДШИ-200 стоят сейчас от 0 до 5 литров пива, все это хозяйство подключено НАПРЯМУЮ к ЛПТ порту, работает с электроискровым гравером и шагов не пропускает, платы опторазвязки это от лукавого но можно и так :)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Главное не опторозвязка, а исправление и фильтрация импульсов лпт порта... так как время 95-той винды давно прошло, то имеем разную ширину импульса в пачке на порту(связано с выделением времени на обработку прерывания и очереди процесса)... в драйверах для шаговиков(даже на ТВ) реализованы различные фильтры ширины импульса для понимания перехода в удержание... есть простые, а есть сложные... вот для них и надо выравнивание фронтов...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А як на рахунок автономного контролера? Типу такого https://ru.aliexpress.com/store/product/New-DDCSV1-1-numerical-control-system-U-disk-read-G-code-engraving-machine-controller-movement-4/839121_32572296482.html
Як мінімум пропуски через віндовс, мач, ЛПТ можна виключити....
Може хтось юзав такі девайси?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Нада смотреть список джикодов, как обрабатывает интерполяции и т д.
 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А я ось такий собі зібрав

http://www.cnc-club.ru/forum/viewtopic.php?f=147&t=9492

Кому цікаво - прошу до перегляду.

 

Перший пост доповняю. (так що всю тему читати не обов'язково)

Можливо і вам подібній згодиться. (можливо вдосконалите деякі моменти і зробите меншим)

Працюю на ньому з повсякденного ПК (не виділений окремий ПК). Скарг поки що не маю окрім ремня, але вже закупив ШВП 1204.

І також працює автономно - з СД карти, по блютус, а також по ЮСБ. (з ПК, чи телефону.)

Пропуски кроків були лише із-за перегріву драйвера (відпав радіатор)

Багато його не ганяв, так що з часом можливо помічу ще якісь недоліки. А на разі влаштовує. (жорсткість так собі, дивлячись для чого)

Це якщо коротко.

 

Вчора вночі не спалось і натрапив на таке відео.

Можливо щось хороше. (не вкурсі)

Змінено користувачем xenon-alien
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

xenon-alien, дякую. Читав твою тему на цнц-клуб, скажи, ардуіно при 3д гравіюванні дає нормальну точність? пропуски кроків як часто трапляються?

 

Зараз вирішив піти простим методом перебору. Замовлено дві інтерфейсних плати, вище перечислені перша синя(зелена) і друга червона "з повною опторозвязкою порта". також замовлені драйвера, для простішого варіанта тут рекомендовані 268N, для другого лідшайни 856. також "дістав" 5045 і 880-й, останні два так на запас. Ще в планах ардуіно контроллер-в цьому варіанті вистачить поля 5Х5см, нема17 і маленький безколекторний моторчик замість шпинделя. Інакше кажучи по спопах xenon-alien.

МАйже впевнений що з 268-го драйвера толку в плані точності не буде, сподіваюсь вийде замінити їх на 8727, як плату взборі так і драйвера поокремо.

Помаленьку зтягую нову механіку..

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Трохи не зрозуміле запитання.

Точність залежить від механіки.

Ардуіна максимум не сві види Ж-кода може сприйняти по круговій інтерполяції в різних плоскостях. Тобто, якщо потрібно, що б "негатив"(вгнута заготовка) співпав з "позитивом" (випуклою) то повинен співпасти.

(я про Марлін прошивку, GRBL багато не користувався, але зі списком Ж-кодів можна ознайомитись на оффіційних сайтах прошивок.)

Пропуски кроків траплялись у мене із-за перегріву драйвера, або не правельних режимах роботи (це ще з 17 кроковиком, 23-й вже ламав мені фрези.)

Якось так.

Змінено користувачем xenon-alien
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Як я писав раніше особливої геометричної точності-яку дає механіка мені не сильно потрібно, всі вироби відносні, і важливо лише щоб не пропустило кроки при обробці тонкою фрезою. Тому вирішено випробувати загальнодоступні варіанти електронікиі вибрати оптимальне рішення, якщо ні-доведеться пробувати серво..

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Пропуски кроків можуть бути лише із-за кривих рук, налаштувань і не якісної електроніки. (бажана екраніровка кабелів)

На жаль мій шпиндель зламаний, але як тільки буде готовий, то можу дещо вигравірувати на оргсклі.

Мій станок поки що на ремнях. За одне побачиш їх точність.

Дай посилання на якусь модельку, яку хотів би побачити і по змозі відфрезерую.

Змінено користувачем xenon-alien
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@xenon-alien а як була видозмінена прошивка Марліна? Дайте може посилання щоб почитати в цьому напрямку

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 минуту назад, Illluminat сказал:

@xenon-alien а як була видозмінена прошивка Марліна? Дайте може посилання щоб почитати в цьому напрямку

 

http://www.cnc-club.ru/forum/viewtopic.php?f=147&t=9492

Там майже все описано в першому посту.

Змінено користувачем xenon-alien
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@xenon-alien дякую 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

у меня стоит синяя с USB купил по причине отсутствия LPT на ноутбуке. Работает без проблем.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку