Tarasyk

Проблеми з газовим котлом

81 повідомлення у цій темі

Привіт, спільното.

Допоможіть знайти рішення проблеми опалення.

Маю двоконтурний котел Junkers ZW20 KE23 2001 року випуску.

За 30 календарних днів спалив трохи більше 350 кубів газу(11,5 куб/день), це за не сильно холодний листопад.

Минулого року в січні, лютому було по 500-600 кубів.

Квартира площею 86кв.м. Висота стелі 3,6м.

Братись за ремонт котла ніхто не хочеться, тай я не знаю чи доцільно.

 

Котел стоїть по центру квартири, вивести димар і конденсаційну трубу через стіну не реально, однак це верхній поверх і є можливість вивести трубу через димар.

 

Отож питання. Брати новий котел(який), чи бувший у вжитку?

Також відкрите питання типу котла, якщо конденсаційний то чи безпечна схема виводу труби через існуючий димар?

 

Буду вдячний інформації.

20191202_195933.jpg20191202_194801.jpg20191202_194703.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А в чому суть проблеми?  Не влаштовує витрата газу?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Так, 350 кубів в місяць за листопад забагато. Воду гріє поганенько.

Переймаюсь за безпечність подальшої експлуатації.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Привіт. На фото видно що теплообмінник перепалений, добре було би ще фотографію його з середини (соти) щоб сказати конкретніше. Витрата газу явно завелика. Щодо нового котла то конденсаційні можна під'єнувати через димар коаксіальною трубою.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Расход можно сказать бешенный у меня херман на 93 квадрата дома за ноябрь 176 кубов радиаторов 10 шт.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Соти можна сказати чисті. Є невеликі шматки іржі які відпали з верхніх детаалей, але соти чисті.

20191204_202405.jpg20191204_202329.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Якщо брати конденсаційний котел, то на які дивитись? Які виробники, моделі на даний момент гарно служать?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Tarasyk сказал:

 

За 30 календарних днів спалив трохи більше 350 кубів газу(11,5 куб/день), це за не сильно холодний листопад.

Минулого року в січні, лютому було по 500-600 кубів.

 

       Непонятно как за летний период  когда котел  не работал он мог поломаться, КПД упало почти на 50 %.

@Tarasyk Дело точно не в качестве газа ?.Какой расход у  соседей

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Tarasyk написав:

Соти можна сказати чисті. Є невеликі шматки іржі які відпали з верхніх детаалей, але соти чисті.

20191204_202405.jpg20191204_202329.jpg

Тоді швидше за все у вас не відрегульований газовий клапан, через це завеликий тиск газу на пальниках , що тягне перерозхід газу

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Иванович написав:

       Непонятно как за летний период  когда котел  не работал он мог поломаться, КПД упало почти на 50 %.

@Tarasyk Дело точно не в качестве газа ?.Какой расход у  соседей

Така ситуація тягнеться роками. По крайній мірі самі старі записи за 2014 рік +- сходяться з теперішньо витратою.

За якість газу нічого не можу сказати, колір зараз синій, як сильні морози був синій з оранжевими язиками.

Будинок - стара комуналка, в сусідів газові грубки, про витрату газу важко сказати. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Tarasyk написав:

Воду гріє поганенько.

Водопостачання звідки ?

Централізоване чи окрема індивідуальна скважина ?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, технократ написав:

Водопостачання звідки ?

Централізоване чи окрема індивідуальна скважина ?

централізоване.

Великий потік слабо нагріває, доводиться робити малий потік.

Попереднього літа промивали теплообмінник з метою вирішити дану проблему, не допомогло.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

щоб говорити про витрати газу потрібно порахувати тепловтрати (хоч приблизно), бо котел буде новий а витрати не зміняться.  на фото теплообмінника не бачу якогось криміналу, шукати майстра щоб почистив відрегулював.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, veretik7 написав:

щоб говорити про витрати газу потрібно порахувати тепловтрати (хоч приблизно), бо котел буде новий а витрати не зміняться.  на фото теплообмінника не бачу якогось криміналу, шукати майстра щоб почистив відрегулював.

підкажіть будь-ласка як приблизно порахувати витрати?

З майстром проблема, ніхто не хоче братись з причини відсутності запчастин.

 

P.S.

квартира 86м.кв.,3 зовнішніх стіни. зверху горище, знизу 1 поверх, пуста квартира.

Стеля: висота 3,6м, опустили на 5-10см гіпсокартоном з метою утеплення.

Підлога: піднята паркетною дошкою. Під дошками 5см техноніколь мін вата.

Вікна: металопластикові, 3 - двокамерних, 4 - однокамерні.

Вхідні двері: в спільний коридор, на якому не холодно.

Батареї: чугун 8 штук по 8-10 секцій

Змінено користувачем Tarasyk
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

у меня похожая квартира,чуть поменьше,60м,двухконтурный котел.средний расход в месяц 200 кубов,парапетный бош,ему три года,кроме подкачки давления пару раз в год ничего не делалось.Модель тепловой мощностью 24 вроде киловатта,.из самых слабых,предложили после просчета помещения,полностью бесшумный.Вам подойдет дымоходная версия.И мощнее.Надо будет гильзовать дымоход.

Не должна и не может такая техника работать 20 лет,его не зря немцы выбросили.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, Tarasyk сказал:

Соти можна сказати чисті. Є невеликі шматки іржі які відпали з верхніх детаалей, але соти чисті.

Те що вони Вам здаються чистими , може бути зовсім не так , бо треба ''чистоту'' перевіряти на просвіт  , бо між ламелями може бути забито нагаром , і я так розумію , що котел Ваш без електрозапалу , і постійно ''працює'' факел , а постійно працюючий факел , це 0,5м³ газу на добу !

У мене дворівнева квартира 152 м² , і за листопад спожито 86 м³ газу , при опаленні , підігріві проточної води та приготуванні їжі для трьох дорослих людей .

Змінено користувачем 032triton
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Замена котла тянет за собой и изменение тех. документации, а это тоже деньги... Если рассматривать хорошие котлы - берите от vaillant. Ассортимент большой, есть и под ваш дымоход . Можно доукомплектовать погодозависимой автоматикой и термостатами, вплоть до удалённого управления.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година назад, Tarasyk написав:

підкажіть будь-ласка як приблизно порахувати витрати?

 Щоб зробити правильно, це не так просто.

Бо то є шмат роботи, та від Вас потрібно багато інформації про об"єкт.

 

Можна спробувати проконсультуватися тут :

https://www.stroimdom.com.ua/forum/forumdisplay.php?f=41

 

А тут Вам можуть підказати лише приблизно, за якоюсь /чиєюсь аналогією.

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Barth написав:

Не должна и не может такая техника работать 20 лет,его не зря немцы выбросили.

він новим купувався, служить 19 років

 

, 032triton написав:

Те що вони Вам здаються чистими , може бути зовсім не так , бо треба ''чистоту'' перевіряти на просвіт  , бо між ламелями може бути забито нагаром , і я так розумію , що котел Ваш без електрозапалу , і постійно ''працює'' факел , а постійно працюючий факел , це 0,5м³ газу на добу !

У мене дворівнева квартира 152 м² , і за листопад спожито 86 м³ газу , при опаленні , підігріві проточної води та приготуванні їжі для трьох дорослих людей .

Дивився на просвіт(на 2 фото видно підсвічену зону). Без сумніву соти мабуть не є ідеально чистими, але сильно забитими їх не назвеш.

Котел з електро запалом.

 

, andrey p написав:

Замена котла тянет за собой и изменение тех. документации, а это тоже деньги... Если рассматривать хорошие котлы - берите от vaillant. Ассортимент большой, есть и под ваш дымоход . Можно доукомплектовать погодозависимой автоматикой и термостатами, вплоть до удалённого управления.

Розумію, але чесно кажучи не знаю скільки зараз переоформлення. Думав що порівняно з ціною котла не суттєво, можливо помиляюсь.

От великий асортимент котлів мене і лякає, є котли на однакову потужність від 16 тисяч грн до 30 тисяч. Чи можна брати ті котли що подешевше? Якщо не можна - чому?

Консультанти в магазинах пропонують різне...

 Наприклад:

1. VAILLANT turboTEC pro VUW INT 202/5-3 H - 18 300грн, потужність 20кВт, первинний теплообмінник: мідь, вторинний теплообмінник: сталь

2. VAILLANT ecoTEC pro VUW INT 286 /5-3 - 35 500 грн, потужність 25кВт,  теплообмінник: нержавіюча сталь

така різниця в ціні лише через матеріал теплообмінника?

 

Рекомендують котли Протерм. Аргументують якістю вище за Арістони й тому подібні котли але за меньшу ціну. Я таких котлів раніше жодного разу не бачив.

 

P.S. Знайшов відмінність Vaillant - в другому котлі бойлер вмонтований.

Змінено користувачем Tarasyk
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
14 минуты назад, andrey p сказал:

Замена котла тянет за собой и изменение тех. документации, а это тоже деньги... Если рассматривать хорошие котлы - берите от vaillant. Ассортимент большой, есть и под ваш дымоход . Можно доукомплектовать погодозависимой автоматикой и термостатами, вплоть до удалённого управления.

просто замена не дорого,первоначальная установка тоже не смертельно.Гильзовка дымохода более ощутимо.

И почему так все навязывают те вайланты.Да,нормальный,но есть не только они.По моему другое важнее-легкость сервиса,надежность и момент о котором умалчивают,скромно,многие если не все заробитчане-работа с нашим,совковым давлением газа,оно на четверть меньше европейского.Соответственно настройки всей газовой требухи должны быть соответствующие.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

я тоже был в поисках с месяц,по магазинам и базарам.Нашел на базаре как ни странно.Обьяснил что и как,мне тут же посчитали примерно мощность достаточную,показали что есть и что могут они и их котлы,показали сертификаты и заводские документы,единственное-гарантия была маленькая,полгода.

Работает с упсом,хватает на двое суток автономки.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

высота потолков всегда плюс а не минус,в старых домах с умом сделан воздухообмен,это все движется а не висит под потолком.Вытяжки есть везде,в том числе в комнатах,регулируемые.Современные архитекторы не знают как это работает,когда тепло и воздух свежий.Единственное раньше это работало на печах,дающих восходящий поток.Есть у нас дома и с 4.20 потолками и не опускают их.Я имел в виду постройки австрийцев и поляков.Где были батареи-они высотой чуть не полтора метра,чугунные,с мелкими ребрами,много где работают дальше.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, камасутра написав:

Насчёт расхода газа. Площадь квартиры 86м², НО высота потолка 3,6м!!! У автора темы "консерватория"! Это первое. Внизу никто не живёт - другими словами вы греете полы и за соседей (теплопотери). И 5 см минваты вообще не в счёт - проверено, это очень мало. Это второе.  Сверху чердак не утепленный - слой гипсаря и воздух между это не утепление- так, газетой укрылись. Это третье. 

Соседи хорошо топят? Если у них холоднее чем у вас, то не нужно быть Эйнштейном -  вы отапливаете их жилье своим газом. Это четвертое. 

Насчёт выбора котла. Сейчас кто-то будет лаптем в меня бросать, но всё же приведу пример. В этом году сменил жильё. На прежнем стоял котел с насосом, двухконтурный, с программами итд, итп. Название специально не буду говорить, дабы не начинать дебаты. Квартира была угловая не утепленная. Единственный был плюс - подо мной сосед кочегарил очень хорошо ). В новой квартире, которая немного больше прежней, тоже угловая, тоже не утепленная, (1 этаж) стоит старенький отечественный бездымоходный котел,  без насоса, без программ, фитиль горит постоянно!!! А газа расход в 1,5 раза меньше при том, что в квартире на 2 градуса теплее. Батареи чугун.  Это я к тому, что "может в консерватории нужно что-то подправить"?

С уважением.

 

А що за старенький  бездимоходний котел?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Протерм -  это котлы тоже от зайцев (вполне отличные котлы). На управление уже вмонтировали ту же шину eBUS, т.е. все дополнительные опции подходят от vaillant. А вообще выбор котла начинают именно с теплопотерь, просчёта радиаторов и магистралей или ТП, а после выбирают котел. В Вашем случае, вряд-ли, нужен больше 20кВт. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Проблема вероятно с теплообменником: -теплообменник один или пластинчатый на контур ГВС имеется?Теплообменник из за отложений просто не снимает тепло.Желательно бы разобрать котёл и посмотреть в каком там всё состоянии.А потом делать выводы если электроника работает корректно то я бы склонялся к ремонту котла.И я конечно может что то не вижу,но почему к котлу идёт 3 трубы вместо 5-ти?К стати если теплообменника 2 то может не корректно работать клапан который перекидывает подачу между СО и ГВС.  

 

Змінено користувачем Михаил Владимирович
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку