Frezchik

Одесский 6Б75вф1 некомплект.. попытка оживить

93 повідомлення у цій темі

У меня пульт не с моего станка, подарили. Точно под энкодеры: 

LJUMO 63 ALS/5

E 63  C5

Не включал, не знаю состояния, энкодеров нет и ставить геморно.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, ig3757 сказал:

У меня пульт не с моего станка, подарили. Точно под энкодеры: 

LJUMO 63 ALS/5

E 63  C5

Не включал, не знаю состояния, энкодеров нет и ставить геморно.

А там хіба не такіж самі рідні  сельсини з станка подключаются до LJUMO? якщо увас присутне, думаю комусь буде цікаво! а якщо працьють тим більше! бо сучасні УЦИ всі знають і знайомо,  а з часів электроніки СССР не часто зустрінеш станок з рідним або подібним УЦИ:D 

 

 

Змінено користувачем Frezchik
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

Увас такий? фото вже не памятаю десь з інтернету

auction-93990-010733400 1388425648.jpg

Змінено користувачем Frezchik
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Не знаю, надо паспорт искать, смотреть. Но точно с той электроникой связываться не буду. Тем более не уверен  его исправности.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Друзья! Все эти "сельсины" на сегодняшний день не имеют никакого смысла. Особенно посредством какой-либо передачи.
Т.к.: все эти устройства "измеряют" весьма условное осевое (угловое) перемещение винта подачи данной оси. Но никак не перемещений самой оси (люфты и всё такое).

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 минуты назад, Одессит сказал:

Друзья! Все эти "сельсины" на сегодняшний день не имеют никакого смысла. Особенно посредством какой-либо передачи.

Можливо помиляюсь! цікаво алеж раніше вони якось працювали, притому по них ловили в сотки 0,019_9

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 минуты назад, Frezchik сказал:

Можливо помиляюсь! цікаво алеж раніше вони якось працювали, притому по них ловили в сотки 0,019_9

Ровно на уровне настройки люфта ходового винта. Разница лишь в том, что мы видим: перемещение винта, или фактическое перемещение оси (стола/суппорта/детали)...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Frezchik написав:

Можливо помиляюсь! цікаво алеж раніше вони якось працювали, притому по них ловили в сотки 0,019_9

 

Сучасні дешеві китайські лінійкі мають удвічі вищу дискретність - 0,005 мм. Одесит має рацію, відновлювати орігінал зазделегідь є недоцільним.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 минуту назад, Саша сказал:

Сучасні дешеві китайські лінійкі мають удвічі вищу дискретність - 0,005 мм

Это самые дешёвые...
Хочу напомнить, что "линейка" с дискретностью шага в 5 микрон, например, обеспечит (в идеальном случае) точность 2*5микрон*0,5 минимального деления (LSB). Т.е. - 12,5 микрон (1,25 "сотки")*.
А в целом будет хуже (деление*на два шага (по модулю)*+/-2 LSB).

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

От за ради цікавості не лише мені, а іще комусь в кого виникне таке питання бо вже не памятаю десь задавали це питання)) чи реально подружить наші сельсини БС 155А з теперишніми китайськими УЦИ?

Змінено користувачем Frezchik
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12 минуты назад, Frezchik сказал:

От за ради цікавості не лише мені, а іще комусь в кого виникне таке питання бо вже не памятаю десь задавали це питання)) чи реально подружить наші сельсини БС 155А з теперишніми китайськими УЦИ?

Можно. Только нужно сгородить преобразователь "напряжение-угол-отсчёт". Выйдет дороже нового комплекта УЦИ :)

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В радиостанциях применяли в автоперестройке частоты, в редукторах, шестерни спаренные, для компенсации люфта зубов между ними стояли пружинки. Сейчас реально с такими угловыми датчиками не вижу смысла заморачиваться(применительно к данному случаю). И разьве там сельсины стояли? Я думал энкодеры.

Змінено користувачем ig3757
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 минуты назад, ig3757 сказал:

В радиостанциях применяли

Так любые "преднатяги" в узле передачи к самому датчику никак не могут компенсировать люфт ходой пары (винт-гайка).
"Линейки" тоже не панацея. Т.к. они не могут учесть все прочие нежёсткости станка (знаменитый "СПиД").
Ну и те "сельсины" та ещё кривизна...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну линейки поприятней будут, все ж прямая связь с механизмом, без посредников(ну почти). СПиД он и в Африке... ?? А мне и выбирать не с чего, только линейки.

Змінено користувачем ig3757
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 час назад, Frezchik сказал:

На моєму колись стояли в далекому минулому нажаль, сліди пребывания сельсиновo.O але теж цікавить це питання, по відновленню орігінальної УЦИ тому в важаю що тут цей момен має право на життя, тільки через те що відпадає загромаджувати станок лінійками а мені чогось це не дуже подобається)) Хоча розумію що сучасні кращі9_9

WP_20190219_2000X1230.jpg

WP_20191229_2200x1000_Pro.jpeg

WP_20191229_13_58_31_Pro.jpg

По идее вы можете туда поставить современный энкодер, те что я видел довольно масивные но я их видел с десяток всего, думаю что есть любые.

Но! в кинематике винт - энкодер присутствует шестерня, что разумеется даёт хоть минимальный люфт, а это погрешность.. а в схеме скажем стол/гайка-винт - шестерня опять же - энкодер повода для люфта ещё больше, соответственно погрешность ещё больше растёт, ну вы поняли, то есть линейка настоящая уже гораздо точнее будет, не учитывает вообще люфты.

По поводу линеек - есть такие штанги с ползуном - датчиком как на электронных штанген инструментах, и их можно и нужно использовать как раз в таком случае, ноль выставляется, гнездо под настенный показометр имеется, только вот не любят они влагу, однажды руками в соже взял свой 150й штангель, так он убежал на 6 метров... Короче начинают что попало показывать.. но такое не со всеми случается, есть те что хоть в лужу макать можно.

А если хотите на штатное место то есть ещё одна мысль, сделать энкодер самому) делал я однажды нейромеханический протез руки и там для обратной связи применяли самодельный энкодер. Состоял из магнитного датчика и радиально намагниченного кольца магнита, в принципе точно так же как в шаговых двигателях, магниты бывают с разным количеством полюсов и датчик может их ещё и дробить в несколько раз, количество полюсов те что я слышал где-то 3600!!! то есть при шаге винта 10 мм на один оборот гайка сместиться на 3600 делений, а на одно деление гайка сместиться на 0.0027мм... (10 / 3600= 0.0027) в общем недурно ? у станка нет столько запаса точности в общем.

Таким образом можно этот кольцевой магнит повесит или на штатное место под сельсин или сразу на шейку вина и избавиться от шестерни с гарантированным люфтом. Но есть ещё всё-таки пара винт - гайка в которой тоже увы есть люфт...

В общем выбрать есть из чего)

 

ПыСы: аж сам прозрел и захотелось уци приделать к станкам))

 

Прошу прощения, интернет загрузил последнее (процитированное ) сообщение и те что после остались незамеченными... В общем уважаемые граждане и так всё сказали что я имел ввиду.

Змінено користувачем Абрикоска
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Frezchik написав:

Дякую! блок управління вже придбав Американський вых.. на 110в але діло до ноього ще не дійшло т.к з пускачами ще не опреділився на скільки вольт управління їх робити!

 Є    Електродвигатель постоянного тока ВЭМ 130 ухл4 з тахогенератором

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, prdesna сказал:

Є    Електродвигатель постоянного тока ВЭМ 130 ухл4 з тахогенератором

Пощастило хоть те що не встигли скомуніздить ДвижокПТ на ньому був присутній :D

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В звязку з ремонтом в майстерні і відсутності вільного часу, тема трохи призупинилась, тай були інші справи робота і.т.д. Зара випала нагода трохи займатись  фрезером. 

За цей час що було зроблено)) 

1). Знайдено було ВФГ але це було не просто, це вже історія:D   2).Придбано було гориз... стіл 

3).Фрезерюк був переміщено на нове місце дислокації               

 

WP_20200507_10_34_30_Pro.jpg 

 

---4). Дозбирав всю комплектуху єлектрошафи якої небуло взагалі! зара вродіби вже все вкомплекті

Пускачі, клеми, кнопки пульта, теплові реле, трансформатори, ШРи ітд.

Дякуючи  форумчанину AStorm який зпрезентував Ел..шафу http://chipmaker.com.ua/uploads/monthly_2020_01/15779646837864359009194892573367.thumb.jpg.41749df6646b1b8edbfd9caaf516f492.jpg якраз підходящих розмірів

WP_20200507_10_33_44_Pro.jpg                                                         5).Шафа була пофарбована і

установлена на місце. Одже дійшло діло до електрики. Нарізав одинакової довжини ось такі коси для шлейфа зєднання шафи зі станком

WP_20200527_17_22_01_Pro.jpg

5.1).Коси залудив і протягнув в резиновий...рукав, такий був на хозяйстві

такий і використав)) залишилось припаяти до ШР                       

                                                        5.2).Дуже зручна річ стріпер  для зачистки великої кількості проводків  в                                                                                                                                      моєму випадку  96шт тільки в шлейфі а ще куча проводів буде в шаф :D    WP_20200528_09_58_07_Pro.jpg WP_20200527_15_20_37_Pro.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Змінено користувачем Frezchik
2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Користуйтесь на здоров'я, нехай служить! 

Чекаємо свята першої стружки

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 минуты назад, AStorm сказал:

Користуйтесь на здоров'я, нехай служить! 

Чекаємо свята першої стружки

Дякую вам Андрій! а шафа ідеально підійшла, тільки ще треба заповнити ії електро органамиB| А про першу стружку обовязково буде:D  

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Народ нарешті)):dance3:  Основне життєво необхідні органи фрезера було зібрано в шафу, та зібрано підключено пульт! також допаяв я цього шлейфа, цілий день убив з ним, процедура скажу я вам то така надоїдлива що капець))O.o залишилось так по різним дрібницях, розібратись з кінцевиками, зробити дефектовку  та пукоско наладочні роботи і.т.дWP_20200628_23_47_43_Pro.jpg

WP_20200628_14_05_27_Pro.jpgWP_20200607_18_40_46_Pro.jpgWP_20200606_20_43_16_Pro.jpgWP_20200530_18_42_14_Pro.jpg  

 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Радив би дроти від плати KBMG до потенціометра регулювання обертів, ті що в шлейфі, тай у шафі також, зробити екранованими. Також саму плату краще заживити  від 110 вольт(сам ще не зробив, шукаю транс на 1.5кв) для гальванічної розв'язки з зовнішньою мережею

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Контакторы, тепловики я б заменил на современные. Себе сразу поменял (6720). Гемора потом меньше. 24В на переменку. Да и шкаф компактней, на станке монтируется. И ШРов с кабелями меньше (верней ШРов совсем нет). УЦИ будет? Классная вэщь!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, AStorm сказал:

Радив би дроти від плати KBMG до потенціометра регулювання обертів, ті що в шлейфі, тай у шафі також, зробити екранованими. Також саму плату краще заживити  від 110 вольт(сам ще не зробив, шукаю транс на 1.5кв) для гальванічної розв'язки з зовнішньою мережею

Дякую, на рахунок екранованих дротів зразу не подумав, тай небуло  на хозяйстві підходящої довжини 3-ох жильного!.А що до підключення плати KBMG на 110в через транс, звичайно що так кращеб було але такого транса ще не знайшов! Незнаю в кого як підключено але по моїм особистим спостереженням підключення блока до марежі 230в по стандартній хемі, тобто цій

Full.jpg

ДПТ через декілька хвилин помітно гріється.. що і не диво бо мультиметер показує на обмотку збудження йде біля 215..220в  можливо треба якісь ще регуліровки робити, але судячи з мануала чітко описано що для ДПТ з постійною напругою 110в, рекомендований вхід живлення- на блок 115в тобто через транс і.т.д  а з мотором на 220 рекомендовано  по стандатрній схемі 230в

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 часа назад, ig3757 сказал:

Контакторы, тепловики я б заменил на современные. Себе сразу поменял (6720). Гемора потом меньше. 24В на переменку. Да и шкаф компактней, на станке монтируется. И ШРов с кабелями меньше (верней ШРов совсем нет). УЦИ будет? Классная вэщь!

Так ви класно зробили! але я не наважився так заморочитись на сучасній комплектусі зробити, бо дещо було на господарстві, тай особо не заморочувася бо в стандартній комплектації мене повністю влаштовуєB|  Так на рахунок УЦИ є плани але якось пізніше мені головне щобфрезер запрацював

 

 

 

Змінено користувачем Frezchik
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку