knife_life

Осмисленість 1Д601 для навчання токарній справі

40 повідомлень у цій темі

Доброго всім вечора.

 

П'ятниця - хороший день для таких питань :-).

 

Періодично хочеться трохи погратись токарним станочком. Іноді так нагрібає, що здається, простіше купити, погратись та й заспокоїтись :-) .

Всього досвіду - виточений в школі болт (тобто, досвіду роботи за станком нема).

Потреби в хоч скількись серйозному девайсі - теж нема.

Грошей вільних не багато.

Місця під майстерню також нема - є лише відкритий балкон, і всі станки, які маю (сверлилка, гріндер, полірувалка, лєнточка по дереву) - виношу по потребі на балкон, а потім заношу назад в квартиру.

Тобто, якщо купувати іграшку - то зовсім невеликих габаритів.

Відповідно, якби питання було 100% в тому, щоб погратись (ну, порізати пальці стружкою, отримати в лоб деталями, і т.д.) - то я б взяв собі 1д601 і не парився.

 

Але цікавить питання, суть якого в назві теми - чи підходить 1Д601 для отримання хоча б початкових навичок у токарній справі, причому таких навичок, які пригодяться у випадку переходу на більший станок (якщо таке колись раптом станеться) ?

Чи, в контексті міграції потім на більш продвинутий станок - це буде дуже неефективно витрачений час, і краще нічого не точити, ніж точити на 1д601?

 

Просто "з коробки" - різьбу не наріжеш, точні посадки - не знаю, з бубном танцювати мабуть треба. Довгі деталі не поточиш нормально. Лімби з поділками 5 соток, малу поздовжню при встановленій ЗБ взагалі крутити незручно, не кажучи вже про відпрацювання якихось правильних прийомів.

Також, я так розумію, точити "на удар" на такому маленькому станочку теж погана ідея. І взагалі сталь точити не варто, хіба що зрідка.

Відрізати на ньому теж буде погано, судячи по відгукам.

 

Тобто, є купа навичок, які не можна освоїти на такому станку.

Але хоча б примітивно щось точити - можна ж вчитись? Ну, це ж, все-таки, токарний станок :-) . Чи до такого специфічного девайсу потрібно підходити вже уміючи токарити, а вчитись на ньому - погана ідея?

 

Що я на ньому можу освоїти - заточка різців, робота з трьохкулачковим патроном, базування, робота з вимірювальними інструментами, обточування\розточування не кривих і не сталевих заготовок - мені здається, це не так уже і мало, і це може пригодитись, якщо я доживу до своєї майстерні - правильно я міркую?

 

Уточнюю, що це не тема про "муки вибору моделі" (її я читав уважно) - так як при вище описаних умовах мені підійде або настільки мініатюрний і недорогий, як 1д601 чи його "рідні брати", або ніякий не підійде - поки не буде майстерні.

 

"Брати, чи не брати - ось питання" :-).

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В схожій ситуації ("аж по ногах текло") я поступив ось так:

В моєму випадку ще й фінанси піджимали до скрипу зубів. Правда із місцем у мене особливих проблем немає - приватний будинок+гараж.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

1д601...

Маленький, компактный, можна вынести на балкон, и обратно.

Но какая муторная процедура передвижения супорта...

Продольная и поперечная подача, постоянно надо игратся с клиньями...

Нащет резьбы, спорный вопрос, хочется конечно но надо ли ))

А вот еще больной вопрос: резцедержка, она оч маленькая, и такие резци, по своему маленькому опыту скажу  тяжело найти.

А с другой стороны, поигратся, отличное решение. Когда у меня появился 1д601, в первый час освоения захотелось чтото больше, и чернз месяц купил тв3. Вот теперь немогу нарадоватся его восстановлением ))

И еще, есть какойто станок, незнаю как называется (ТН), так вот там супорт лучше.

В 1д601 поперечная подача зажимается эксцентриками, а там на гаечках, открутил повернул закрутил, и все держится.

Это лично мое мнение, но и на таких маленьких станочках делают интересные штуки ))

 

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
32 минуты назад, knife_life сказал:

Доброго всім вечора.

 

П'ятниця - хороший день для таких питань :-).

 

Періодично хочеться трохи погратись токарним станочком. Іноді так нагрібає, що здається, простіше купити, погратись та й заспокоїтись :-) .

Всього досвіду - виточений в школі болт (тобто, досвіду роботи за станком нема).

Потреби в хоч скількись серйозному девайсі - теж нема.

Грошей вільних не багато.

Місця під майстерню також нема - є лише відкритий балкон, і всі станки, які маю (сверлилка, гріндер, полірувалка, лєнточка по дереву) - виношу по потребі на балкон, а потім заношу назад в квартиру.

Тобто, якщо купувати іграшку - то зовсім невеликих габаритів.

Відповідно, якби питання було 100% в тому, щоб погратись (ну, порізати пальці стружкою, отримати в лоб деталями, і т.д.) - то я б взяв собі 1д601 і не парився.

 

Але цікавить питання, суть якого в назві теми - чи підходить 1Д601 для отримання хоча б початкових навичок у токарній справі, причому таких навичок, які пригодяться у випадку переходу на більший станок (якщо таке колись раптом станеться) ?

Чи, в контексті міграції потім на більш продвинутий станок - це буде дуже неефективно витрачений час, і краще нічого не точити, ніж точити на 1д601?

 

Просто "з коробки" - різьбу не наріжеш, точні посадки - не знаю, з бубном танцювати мабуть треба. Довгі деталі не поточиш нормально. Лімби з поділками 5 соток, малу поздовжню при встановленій ЗБ взагалі крутити незручно, не кажучи вже про відпрацювання якихось правильних прийомів.

Також, я так розумію, точити "на удар" на такому маленькому станочку теж погана ідея. І взагалі сталь точити не варто, хіба що зрідка.

Відрізати на ньому теж буде погано, судячи по відгукам.

 

Тобто, є купа навичок, які не можна освоїти на такому станку.

Але хоча б примітивно щось точити - можна ж вчитись? Ну, це ж, все-таки, токарний станок :-) . Чи до такого специфічного девайсу потрібно підходити вже уміючи токарити, а вчитись на ньому - погана ідея?

 

Що я на ньому можу освоїти - заточка різців, робота з трьохкулачковим патроном, базування, робота з вимірювальними інструментами, обточування\розточування не кривих і не сталевих заготовок - мені здається, це не так уже і мало, і це може пригодитись, якщо я доживу до своєї майстерні - правильно я міркую?

 

Уточнюю, що це не тема про "муки вибору моделі" (її я читав уважно) - так як при вище описаних умовах мені підійде або настільки мініатюрний і недорогий, як 1д601 чи його "рідні брати", або ніякий не підійде - поки не буде майстерні.

 

"Брати, чи не брати - ось питання" :-).

не брать,не просто так в училищах начинали с ТВ-320 и 1А616.Только промышленный станок даст возможность почувствовать металл и обрабатывать его как нужно.Пусть и с меньшими глубинами резания и подачами чем на 300-т миллиметровых станках.Хочется-искать готовое,т.е. мастерскую,договариваться,платить почасово,там будет видно,надо оно вообще или скоро пройдет.Работа на мелких станках-высший пилотаж,это как раз потом.А если втянет-продать все ненужное(квартиру например) и переводить металл в стружку в своей мастерской,полноценной.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

На мою думку - будь-який досвід - це все ж таки досвід ))

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Не любитель я подобных тем (т.к. сложно не зная полных вводных что то советовать), но опираясь на свой опыт могу сказать что 1д601 можно брать если о него споткнулся на приемке, но никак не по коммерческой цене. Но дело затягивает, может стоит начать с ТВ-16 имея некоторую физ. подготовку его вполне можно тягать без стола, конечно же. Да и у случае чего продать не так сложно. А вообще я бы брался за то, что по силам. Но много таких пациентов (я например), что начинают с балкона, потом затягивает и все... Токарный побольше, сверлилка, фрезер и жизнь никогда не будет прежней :) С уважением.

Змінено користувачем тов.Дуков
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

отрицательный опыт сразу это плохо.А шагать по четверти шага-долго и затратно.Жаль у нас нет мастерских как в европах и америках.Пришел,куча любых станков и заготовок,столько-то в час,делай что хочешь.надо-дадут суфлера.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години назад, Zalizovskiy написав:

В схожій ситуації ("аж по ногах текло") я поступив ось так:

 

Нажаль, відсутність майстерні не дозволить мені так зробити. Ну, і руки не настільки в мене прямі :-) 

Тому тільки готовий девайс. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години назад, Drozdofff написав:

1д601...

Маленький, компактный, можна вынести на балкон, и обратно.

Дуже дякую, корисна інформація. 

А що там за заморочки з клинами  в поздовжній та поперечній, чому вони потребуют постійної уваги? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година назад, тов.Дуков написав:

1д601 можно брать если о него споткнулся на приемке

 

1 година назад, Barth написав:

шагать по четверти шага-долго и затратно.

Дякую. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Попроситесь к кому-нибудь из чипмейкеров в гости ручки станка покрутить. А покупать надо сразу тот станок, на котором будешь работать. У меня один знакомый занимается ремонтом пром. гидравлики. Купил ТВ-3 некомплектный, доукомплековал, продал, купил почти комплектный ТВ-4. Теперь его продаёт и ищет ТВ-320. И один фиг ездит ко мне на 1К62 все точить. Ибо где пром. гидравлика и где ТВ-4... Только время теряет.

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А хто його знає.... Я в межах своїх можливостей для початку замовив маленького китайця 180-300. Для того що планую робити його має вистачити навіть без допрацювань. Хіба що трохи треба буде довести до ладу в плані виправлення основних косяків з заводу. 

Ще не приїхав, але надіюся що приїде в нормальному стані. Треба фрезера вертикального. Бо на горизонталці з плоскими детальками важко працювати. Але то не скоро буде. Бо нема де ще ставити. 

Може в якості фрезера буде сверлилка з координатним столом. 

Варто оцінювати плани і потребу в обладнанні. Свого часу і на 1Д601 дивився але неможливість без хорошого вкладання грошей нарізати різьби і працювати з автоподачою зупинила пориви прикупити цей станочок.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, 3121 написав:

покупать надо сразу тот станок, на котором будешь работать

З цим згоден. Але я поки що не планую саме працювати, ну, в розуміні "заробляти гроші". Тільки трохи повчитися, трохи погратись, ну і жменю (ок, дві-три жмені) дрібних деталей наточити в процесі навчання та розваг - оправки різні на бормашинку, перехідники, всякі штифти до ножиків, і т.д.

Іграшки, загалом - не робота. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, ttnd3d написав:

китайця 180-300

Ну, якщо доживу колись до власної мікро-майстерні - то хотів би там бачити щось типу MMD 310. Але це не в найближчі 5 років, думаю :-) 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
32 минуты назад, knife_life сказал:

Дуже дякую, корисна інформація. 

А що там за заморочки з клинами  в поздовжній та поперечній, чому вони потребуют постійної уваги? 

потому что постоянно их надо подтягивать или ослаблять.

Если работать отрезным резцом то на малой продольной надо подтягивать, а когда подтягиваете то невозможно ее передвигать...

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години назад, Barth написав:

отрицательный опыт сразу это плохо.А шагать по четверти шага-долго и затратно.Жаль у нас нет мастерских как в европах и америках.Пришел,куча любых станков и заготовок,столько-то в час,делай что хочешь.надо-дадут суфлера.

Зробити можна. Але хто буде купувати такі послуги? (А ціна буде не така, як бургер в Макдональдс)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, 3121 написав:

Попроситесь к кому-нибудь из чипмейкеров в гости ручки станка покрутить. А покупать надо сразу тот станок, на котором будешь работать. У меня один знакомый занимается ремонтом пром. гидравлики. Купил ТВ-3 некомплектный, доукомплековал, продал, купил почти комплектный ТВ-4. Теперь его продаёт и ищет ТВ-320. И один фиг ездит ко мне на 1К62 все точить. Ибо где пром. гидравлика и где ТВ-4... Только время теряет.

Перепрошую на слові, але той чоловік баран. Бо у нього є конкретна робота під верстат, яка цілком чітко та окреслює вимоги до обладнання.

А у тс інша ситуація - хоббі.

З повагою.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, knife_life написав:

Ну, якщо доживу колись до власної мікро-майстерні - то хотів би там бачити щось типу MMD 310. Але це не в найближчі 5 років, думаю :-) 

А це він і є. В нього і призми нема для задньої бабки. І робляться, здається, на одному заводі )

180-300, класичний )

В більш "продвинутих" станочках друга призма вже є на станині )

Планів багато, але гаманець сильно свариться - каже що й на інші речі його зміст також  потрібен )

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, knife_life написав:

оправки різні на бормашинку, перехідники, всякі штифти до ножиків

Ось з цим подібний верстат справді має впоратися. І, якщо справді є часта потреба в маленьких деталях - то я би залишив маленький (але достатньо точний) верстат на постійній основі.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
18 минут назад, knife_life сказал:

Ну, якщо доживу колись до власної мікро-майстерні - то хотів би там бачити щось типу MMD 310. Але це не в найближчі 5 років, думаю :-) 

  Время летит очень быстро. Мне вот чтоб не бегать по токарям  и не просить сделать мелочь, а ни кто её не любит делать, пришлось купить. настольный токарный, но хотел такой, чтоб он резьбы резал и дюймовые так же, на всякий случай. Ни разу не токарь, хотя 40 с лишним лет работаю с металлами.  Тв-16 мне в основном хватает делать, всю мою мелочь, домашнее оборудование, сантехнику, ремонт и изготовление любой вещи- детали которую могу в станок всунуть, мелкие вещи  хороших знакомых. Это пролог к следующему. Определитесь чётко, что именно вам надо и откладывайте на это деньги, за пять лет которые быстро пролетят, вы сможете не спеша, по очень привлекательным ценам купить всю оснастку, и  измерительный инструмент, а это оченнь большой объём и ассортимент на ваш будущий станок. Я так сделал при покупке фрезерного станка, он так же достался  дёшево и с его покупкой даже ни разу ничего не покупал, что бы на нём работать, всё было под рукой куплено за ранее. Теперь только ищу материалы, для деталей.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Раньше в Киеве были учебные центры, там же были курсы по повышению квалификации, был такой межу метро Дарница и Черниговская. Наверно умер.Но может где ещё такие есть.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Если не дорого, то можно брать 1д601, ТН или ТНШ. последний - с продольной на поворотном устройстве с гайками.
Главное достоинство (оно же и недостаток)) - занимает мало места и легкий. 
НО! ИМХО скорее всего сначала это будет станок для изучения основ технологий восстановления токарного)  Причина - исходное качество и возраст.
Сам долго возился, пока запустил в работу. Кое что получается) Чувствую, что дорастаю до чего побольше.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, 3121 сказал:

А покупать надо сразу тот станок, на котором будешь работать

Чуть не так - покупать надо тот станок на который есть работа. У меня был 1Д601 и я благодаря ему зарабатывал, закончилась работа, я его продал. Сейчас у меня ТВ-6М и он вполне мне помогает зарабатывать - я не пихаю в него то, что он не тянет, а то, что он тянет на нем делать быстрее и проще, чем на большом станке.

5 часов назад, knife_life сказал:

"Брати, чи не брати - ось питання" :-).

Берите, под те задачи, что Вы описали Вам его хватит. Но будет проблема найти неушатанный. С другой стороны его перебрать и довести до ума - как раз по силам начинающему, в отличии от более тяжелых станков, тот же ТВ-16 уже будет сложно.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 часов назад, Barth сказал:

не брать,не просто так в училищах начинали с ТВ-320 и 1А616.Только промышленный станок даст возможность почувствовать металл и обрабатывать его как нужно.Пусть и с меньшими глубинами резания и подачами чем на 300-т миллиметровых станках.Хочется-искать готовое,т.е. мастерскую,договариваться,платить почасово,там будет видно,надо оно вообще или скоро пройдет.Работа на мелких станках-высший пилотаж,это как раз потом.А если втянет-продать все ненужное(квартиру например) и переводить металл в стружку в своей мастерской,полноценной.

Золотые слова! Сам являюсь владельцем 1д601, но он модернизирован и переделан под цанги и служит мне станком для изготовления больших партий деталей диаметром не больше 3-х мм(нж ф2 мм, внутри резьба м1.4 глухая), при попадении ко мне я попробовал на нем поработать (я делал первые шаги на т-28, а потом появился 16у04п) в стандартном виде, слишком непроизводительно и слишком жидкий.. плюс ко всему он армянский... Дело в том что часовое дело и механика часов для которой в принципе и предназначен 1д601 несколько сложнее и гораздо более специфичнее как минимум из-за размеров деталей чем общемашиностроительная механика, тут действительно нужен больший опыт чем на 1к62. Если хотите заняться часовым делом и понять специфику часовщиков, то стоит взять простенький в своем классе АТМ-3, Харьковский, довольно дешевый и на балкон сможет прогуливаться в кармане вашего халата) В общем вам нужен конкретно школьный станок, с возможностями(урезанными но возможностями) производственных но гораздо меньше, тв-16 отличный вариант чтобы научится, но он и более популярен среди "балконников", соответсвенно и цена..
 

 

4 часа назад, Barth сказал:

Жаль у нас нет мастерских как в европах и америках.Пришел,куча любых станков и заготовок,столько-то в час,делай что хочешь.надо-дадут суфлера.

А у нас в Харькове есть такая, вроде гараж-хаб называется, на сколько я знаю довольно популярная

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Якщо точити маленькі втулки і оськи нема потреби - то ви на ньому будете їх точити. Я також брав іграшку1д погрався , продав взяв більшу 16у04п , потім ще більшу. (Так це один з хибних кроків ,але іноді щоб навчитися ходити треба знати як правильно падати.)

Змінено користувачем ВЛМ
Виправлення
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку