kolish

1602 Одеський / ТВ-1602 рідкісний звірьок

79 повідомлень у цій темі

Опізнайте токарний по тих фото що є .. Як на мене якись клон або родич мн 80 або тв16... 

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

тут станина не пласка... до тв16 чи мн буде далекувато. хоча по можливостях десь так само

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

1602 Одеський !

Афігєнний аппарат , жорсткіший за ТВ-16 і за МН-80 !

Сам маю такий під відновлення , хоча там немає що відновлювати , хіба доробити різьбонарізку та автоподачі !

Screenshot_20200120-130439_Gallery.jpg

Змінено користувачем 032triton
4

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

У цього верстата немає рейки , її реалізували разом з валом подачі , який доречі ∅30мм.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дякую.  Я вже  десь годину гуглю  і не можу нічого знайти.. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

На ручіпі є кілька тем , та і тут є одна від Аltosa , а не знаходите , бо всі його називають ТВ-1602

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@kolish Прикупили?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
16 минут назад, Stebium1 сказал:

@kolish Прикупили?

в процесі )

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@kolish Удачи!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дякую

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Шкода що тільки швидка задня бабка , бо знайти до того верстатика будь що , то ще та забава )))

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 часов назад, 032triton сказал:

У цього верстата немає рейки , її реалізували разом з валом подачі , який доречі ∅30мм.

Винт продольной подачи 20мм.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
24 минуты назад, shalomanov сказал:

Винт продольной подачи 20мм.

Переміряв , і дійсно гвинт має ∅20 мм. Писав по пам'яті , і помилився , бо було вже давненько , коли свого обмацував )))

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 часов назад, kolish сказал:

Опізнайте токарний по тих фото що є .. Як на мене якись клон або родич мн 80 або тв16... 

 

Он не то что не клон или родич, а вообще с другого завода и другого уровня качества и инженерной мысли. Он на порядки выше ТВ-16. 

Первый раз такой вижу, у самого 1604 того же завода. Опытный завод, видимо там химичили с разными вариантами исполнения станков. У них все станки необычные, уникальные, 1604 с мотором на фартуке, вместо коробки передач, 1610 вообще с двумя ходовыми винтами с резьбой!!, 1П613 без правой опоры станины. 

У данного станка удивительно длинная поперечная плита, раза в 2 длиннее ТВ-шечной, скорее всего станок повышенной или высокой точности.

При желании бабку можно изготовить, отлить корпус по имеющемуся образцу и сделать стандартную бабку. Я например себе наоборот хочу быстроходную изготовить в пару к стандартной.

 

По качеству выше ТВ-16 в разы, шильдика достаточно, потому по цене соответственно если стОит как тВшка , брать и не думать. НО! Запчастей к нему нет, даже искать не стоит, максимум можно паспорт найти и усе. Данный станок больше как екзотика и память завода.

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
23 минуты назад, IvanR сказал:

 

Он не то что не клон или родич, а вообще с другого завода и другого уровня качества и инженерной мысли. Он на порядки выше ТВ-16. 

Первый раз такой вижу, у самого 1604 того же завода. Опытный завод, видимо там химичили с разными вариантами исполнения станков. У них все станки необычные, уникальные, 1604 с мотором на фартуке, вместо коробки передач, 1610 вообще с двумя ходовыми винтами с резьбой!!, 1П613 без правой опоры станины. 

У данного станка удивительно длинная поперечная плита, раза в 2 длиннее ТВ-шечной, скорее всего станок повышенной или высокой точности.

При желании бабку можно изготовить, отлить корпус по имеющемуся образцу и сделать стандартную бабку. Я например себе наоборот хочу быстроходную изготовить в пару к стандартной.

 

По качеству выше ТВ-16 в разы, шильдика достаточно, потому по цене соответственно если стОит как тВшка , брать и не думать. НО! Запчастей к нему нет, даже искать не стоит, максимум можно паспорт найти и усе. Данный станок больше как екзотика и память завода.

Поки що не буду на перед загадувати. Приїде,  подивлюся що до чого і скоріш за все зроблю по ньому тему тут на форумі.. Головне щоб не дуже вбитий, бо брав практично в сліпу... А поправді ,то давно думав про тв16 на втулках, але якось нічого непопадалось.. значить мав бути 1602 , а не тв16 ))

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 минуты назад, kolish сказал:

Поки що не буду на перед загадувати. Приїде,  подивлюся що до чого і скоріш за все зроблю по ньому тему тут на форумі.. Головне щоб не дуже вбитий, бо брав практично в сліпу... А поправді ,то давно думав про тв16 на втулках, але якось нічого непопадалось.. значить мав бути 1602 , а не тв16 ))

Я бачив три таких верстатики , і ні один не був вбитий , бо немає автоподач , а значить супорт не ганяли по станині , та і висота центра 75мм не давала його навантажувати , хоча там дуже і дуже хитрий шпіндель !

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
57 минут назад, IvanR сказал:

Опытный завод

В конце своей жизни этот завод назывался " Одесский завод эксперементального и нестандартного машиностроения" 

В 1987 году я с него вывех 25т металлолома, чистым не ржавым прокатом. Листы, круг, шестигранник марочные, но не совсем. Колхозу хватило на 4 года ремонтироваться

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
13 часа назад, kolish сказал:

Поки що не буду на перед загадувати. Приїде,  подивлюся що до чого і скоріш за все зроблю по ньому тему тут на форумі.. Головне щоб не дуже вбитий, бо брав практично в сліпу...

 

Станки з того заводу йшли в основному в лабораторії і інші наукові та експериментальні контори, тому їх там не вбивали, план не гнали і по 15 мм за прохід не знімали на спір)) Стан повинен бути не вбитий. 

 

12 часа назад, Stebium1 сказал:

В конце своей жизни этот завод назывался " Одесский завод эксперементального и нестандартного машиностроения" 

 

Вот  это название больше подходит к его продукции! Не знаю, что курили конструкторы, но идеи у них уникальные. На том Чипе обсуждали модель 1А604, так он винторезный, хотя унего ни винта ходового не было ни одного, ни гитары!!! не скомуни@@дили, а именно не было по конструкции, даже нет отверстий для крепления винтов. Обсуждение так ни к чему и не привело, жаль.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
54 минуты назад, IvanR сказал:

 

Станки з того заводу йшли в основному в лабораторії і інші наукові та експериментальні контори, тому їх там не вбивали, план не гнали і по 15 мм за прохід не знімали на спір)) Стан повинен бути не вбитий. 

 

 

Вот  это название больше подходит к его продукции! Не знаю, что курили конструкторы, но идеи у них уникальные. На том Чипе обсуждали модель 1А604, так он винторезный, хотя унего ни винта ходового не было ни одного, ни гитары!!! не скомуни@@дили, а именно не было по конструкции, даже нет отверстий для крепления винтов. Обсуждение так ни к чему и не привело, жаль.

По деяким запевненням , цей станочок теж винторізний і з автоподачами , але там використана якась дуже складна механіка з варіатором .

Дуже би хотілось побачити 1602 в повній комплектації , і дізнатись його повні можливості, бо 1601 я бачив на фото , і є здогадки , що наступний в сім'ї мав бути на порядок досконалішим !

Змінено користувачем 032triton
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
40 минут назад, IvanR сказал:

Не знаю, что курили конструкторы, но идеи у них уникальные

В тот год я создал подрядную овощеводческую бригаду. И работали у меня муж и жена, инженеры с того завода. Она инженер технолог, он инженер-конструктор, кандидат технических наук. Он витал в облаках, она оч хорошо разбиралась в железе. Кто то притащил в поле сапатор, штука очень облегчающая и ускоряющая работу по просапке, особенно для неопытных людей. Хорошая то хорошая, но купить негде, повальный дехфицит уже начинался.

Наташа, тут же в поле посчитала количество технологических операций, необходимое оборудование, прикинула возможности своего цеха и... через три дня у каждого был сапатор. Стоил он правда в 10 раз дороже чем покупной, но и качество было много лучше и свои деньги они оправдали на ура.  

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Сьогодні почав розбирати.. На втулках ще шабровка.. (цікаво заводська, чи вже хтось вже сам шабрив?.. ) Ще таке питання .. як регулюється натяг шпінделя..

IMG_20200213_163401.jpg

IMG_20200213_163405.jpg

IMG_20200213_163411.jpg

IMG_20200213_163414.jpg

IMG_20200213_173306.jpg

IMG_20200213_173315.jpg

IMG_20200213_173331.jpg

IMG_20200213_180701.jpg

IMG_20200213_180706.jpg

IMG_20200213_182116.jpg

IMG_20200213_182400.jpg

IMG_20200213_183427.jpg

IMG_20200213_183433.jpg

IMG_20200213_183443.jpg

IMG_20200213_183449.jpg

IMG_20200213_183533.jpg

IMG_20200213_183601.jpg

IMG_20200213_183614.jpg

IMG_20200213_183726.jpg

IMG_20200213_183932.jpg

IMG_20200213_184001.jpg

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
15 минут назад, kolish сказал:

Сьогодні почав розбирати..

 

Цікава конструкція малої продольної. Якщо будете розбирати, можете зробити фото, як вона виглядає всередині? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 13.02.2020 в 20:29, IvanR сказал:

 

Цікава конструкція малої продольної. Якщо будете розбирати, можете зробити фото, як вона виглядає всередині? 

Ок. Як доберусь до неї то обовязково зроблю.. А поки що продовжую розбирати..

IMG_20200217_174819.jpg

IMG_20200217_180129.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Передня бабка кріпиться до пазу задньої бабки т-болтами (2шт)

IMG_20200217_175514.jpg

IMG_20200217_180716.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Зняв редуктор.. Правда негорю бажанням його розбиратм...Незнаю як там передається зусилля, але один вал крутиться одним пальцем інший двома руками непокрутиш...Таке враження що там червячна передача..

IMG_20200217_180730.jpg

IMG_20200217_181452.jpg

IMG_20200217_181454.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку