Wir Arbeiten

Зварювання титана

25 повідомлень у цій темі

Для мене це "Terra Incognita" в TIG-зварюванні, свій перший й ганебний досвід зварювання титану я продемонструю наступним повідомленням, а зараз хотів би попросити підтримати цю тему колег-форумчан, в кого який досвід по титану, може серед нас є титан-артс?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Очень интересная тема. Так как только учусь АДС титан сваривать недоводилось, хотелось бы знать все подводные камни.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Це фоти моєї ганебної, першої спроби варити титан. Так і залишилась в мене ця лопата на соромну згадку. Та й взагалі окрім лопат нічого путнього з титану в ремонті ще не зустрічав.17191006_695172953989676_7114840341186597325_n.jpg

17190749_695172913989680_2729773063578312738_n.jpg

 

Тепер від страху перед тим титаном роблю телевізор - велика картонна коробка і стречплівка, деталь в коробку - плівкою затягую екран, пробиваю пальцем плівку , напускаю в коробку-телевізор аргон, розбиваю трохи отвір - засовую руку з пальником в коробку-теле, пальником начмихую внутрі ще аргону, потім тільки варю. Деталь видно крізь плівку, рука з пальником в коробці-телевізорі, пруток подаю крізь мікроотвір в плівці який пробито цім же прутком, але варити  уже незручно, але іншого способи варити ті лопати(окрім лопат один раз монтіровку принесли) не знайшов. 

 

Може в кого веселіша історія з титаном ? З титану ж не тільки лопати роблять. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

По технології з зворотньої сторони шва повинен бути "кораблик" з подачею аргону для ізоляції шва від доступу повітря. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Поддув жилателен но  для лопаты можно и обойтись для сварки желательно иметь проволку то-есть присадка , безумно дорогая! Но варить титан приятно . 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Bonneville сказал:

Поддув жилателен но  для лопаты можно и обойтись для сварки желательно иметь проволку то-есть присадка , безумно дорогая! Но варить титан приятно . 

Ви будете здивовані, але запитуйте на черметах нержавейку(вони листову і дріт і прутки-кругляки-шпильки-гранніки відкладають) і обов'язково серед купи нержавейки знайдете титан. Таким чином я спочатку отримав його в листах, а тепер він в мене є і в вигляді дроту, причому це дріт присадок. 

 

Коли Ви кажете поддув - що конкретно Ви маєте на увазі ? як виглядає цей девайс який робить поддув ? просто дуть більше аргону мені не допомогло, жовтіє і стає крихким, дуть на зворотну сторону - теж не панацея, потім побачив в Інтернеті надувну прозору кулю з рукавичками всередину як у пескоструйної камери. Поклав в середину деталь, надув аргоном, руки в рукавички і вариш. Але замовляти собі таку камеру заради двох лопат на рік... Простіше коробку+стречплівка

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Одного разу принесли лопату з дуже странного тітану, його вариш а лопата холодна. 

Ну чого з такого бомбезного матеріалу тільки лопати зустрічаю, чи це тільки в мені таке везіння?

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 минуты назад, Wir Arbeiten сказал:

Ви будете здивовані, але запитуйте на черметах нержавейку(вони листову і дріт і прутки-кругляки-шпильки-гранніки відкладають) і обов'язково серед купи нержавейки знайдете титан. Таким чином я спочатку отримав його в листах, а тепер він в мене є і в вигляді дроту, причому це дріт присадок. 

 

Коли Ви кажете поддув - що конкретно Ви маєте на увазі ? як виглядає цей девайс який робить поддув ? просто дуть більше аргону мені не допомогло, жовтіє і стає крихким, дуть на зворотну сторону - теж не панацея, потім побачив в Інтернеті надувну прозору кулю з рукавичками всередину як у пескоструйної камери. Поклав в середину деталь, надув аргоном, руки в рукавички і вариш. Але замовляти собі таку камеру заради двох лопат на рік... Простіше коробку+стречплівка

Поддув это защита от выгорания  , его можно обеспечить с помошю напарника с горелкой  с обратной стороны , нужно дуть в место разогрева .  и на горелка тоже желательно  добавить  защиты, щас сфоткаю чем я обхожусь при сварке титана.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 минуты назад, Wir Arbeiten сказал:

 

Одного разу принесли лопату з дуже странного тітану, його вариш а лопата холодна. 

 

Титан так себе і поводить. Колись мав комплект шампурів з титана. Можна тримати в руках, руки печуть, що тяжко втримати від жару вогню, а сам шампур холодний.

 Титан не варив, не було потреби. Останнім часом все частіше попадається зварка чугунія. )))):)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вот таким не хитрым способом арганизовую дополнительную защиту одну на горелка другу напарнику на обратную сторону шва. 

14889872318871402705731.jpg

1488987270021-181305471.jpg

1488987295142-563653851.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Поддув это правильно, но можно и обойтись. Главное, зачистка идеальная, Аргона больше, и если с присадкой то обязательно подобрать по марке сплава, иначе будет трещина, марки на титане не совместимы пи сварке.

Без поддува.

IMAG0722.jpg

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Загоджу в перше в цю тему, а тут такі жахіття і "космічні" технології по зварці лопат :D

Титан варю, але не багато і то наразі для себе, набиваю руку і тестую.

 

Титанова рама, зварив дял себе, труби ПТ-7М і ПТ-1М, стінка 1 мм

 

f896002d8899.jpg 

 

Зварив весною і ось так вона тестується 

 

 

4

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 08.03.2017 в 08:39, Wir Arbeiten сказал:

причому це дріт присадок. 

А як ви зрозуміли що це саме присадок, та якак його марка. У тітану десь біля шести групп сплавів, з дуже різними властивостями. Так що я думаю, що перед тим як варить, то треба знати марку і деталі і присадку точно. Та мабудь вони повинні бути у відповідності одне до одного. Про захист, то особлива тема. Як вчився, то читав про ізольовані камери, та зварників у скафандрах, та техніку безпекі при цьому. Хотів би опанувати технологію тітанової зварки, але щось не до того поку що. Читати треба багато.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

маю дрит диаметром коло 5мм титан дя присадок, та листки титану 2мм товщина, та різні полоски титану.я в Нововолинську, який диаметр трубок вашої рами.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
18 минут назад, токар сказал:

маю дрит диаметром коло 5мм титан дя присадок, та листки титану 2мм товщина, та різні полоски титану.я в Нововолинську, який диаметр трубок вашої рами.

Толстоват для присадки  особенно если сваривать толщину 2мм.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, токар сказал:

маю дрит диаметром коло 5мм титан дя присадок, та листки титану 2мм товщина, та різні полоски титану.я в Нововолинську, який диаметр трубок вашої рами.

Я купил бы пару метров дроту коло 5мм))

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Присадок титану майже стільки ж скільки сплавів, які варяться, просто до марки додається приставка "св"

ВТ1-00св, ОТ-4св, ПТ-7Мсв і т.д., ну принаймні з того що я читав... http://www.splav-kharkov.com/choose_type_class.php?type_id=17

 

5 дріт титану, то дуже круто.

 

Я колись не пожалів купив собі бухту дроту десь 2,5 кг ВТ1-0 ф 2 мм, вже точно не пам"ятаю (з приставкою "св" чи ні, незнаю, але рама варена ним і все тримається)

На рамах він піде швидко, а якщо варити лопати чи баняки, які приносять раз в рік, його на все життя хватить.

 

 

Ось непоганий репортаж по зварюванню титану, але ніякої конкретики 

Труби в рамі, ф45,38,32,25 мм, це ті що я найшов тонкостінні, в ідеалі мають бути 38,35,32(30)і 22 мм, стінка 0,8-0,9 мм, сплав ПТ3-В аналог Grade 9 або ще маркують Titanium 3Al-2.5V

 

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Титанове "весло" (лопатка дял хімії)

photo_2021-10-08_12-52-47.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

20210830_110558.jpgВсем привет.был в работе глушитель от мота ktm,банка от akrapovic,с довольно таки нестандартным повреждением)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Помимо дыры) были обнаружены трещины.Ухо крепления пришлось отрезать,что бы проварить трещины.

20210830_135633.jpg

Змінено користувачем Demon241
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Сварка естественно с подувом аргона,иначе титан становится хрупким как стекло.

20210830_185834.jpg

20210830_185854.jpg

20210830_185902.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А то від вібрацій так тріснув? Дивно, там що грейд 9 чи 5?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 09.12.2021 в 07:40, RoMANIAC сказал:

А то від вібрацій так тріснув?

Походу от вибрации.Уши по краям были не проваренны.Мот ktm1290 super adveture, здоровый тяжёлый тур эндуро,банка тоже весила немало хоть вся из титана и карбона.Выломаная часть у хозяина мота отсутствовала. Дополнительно проварил уши по бокам.

В 09.12.2021 в 07:40, RoMANIAC сказал:

Дивно, там що грейд 9 чи 5?

Не понял, поясните пж.!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Сплав титану.  Чистий титан відносно пластичний ,як нержавійка, а от сплави вже менш пластичні і більше крихкі. Але для вихлопів знаю беруть Grade 2 (ВТ1-0)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ааа,понял.Ну тогда я попал,взяв для латки пластину ВТ1-0.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку