Vladek

Мікрометр для тисячних (0.001 мм) - вибір між механічним і цифровим.

73 повідомлення у цій темі

Прошу поради у виборі точного мікрометра.
Вимоги: треба, щоб більш-менш впевнено ловив тисячні мм.
Хочу придбати його під дивну задачу (вимірювання товщини монофільної рибальської жилки), а потім..., щоб можна було при потребі використовувати і в своїх справах по механіці (ремонт риболовних котушок), ну або продати.
Виникла суперечка з власником магазину риболовних снастей, який переконує, що брендові виробники жилок не брешуть, вказуючи діаметр.
Я ж відчуваю, що це не так, навіть просто з відчуттів (що бачу, що відчуваю пальцями), проте хочу довести правоту інcтрументальним способом.

Проблема в тому, що сучасні виробники жилок часто вказують товщину до тисячних, наприклад: 0.063 мм 0.104 мм 0.128 мм 0.148 мм 0.165 мм 0.185 мм 0.205 мм 0.235 мм і т.п.
Треба інструмент, який би впевнено ловив +\- 2(3) тисячних
Що я бачу на ринку?
1. Китайські цифрові мікрометри, дешево і сердито, 25-30 доларів. Але не можу себе переконати, що там все добре з точністю і той інструмент буде довговічний.
2. Ричажні мікрометри родом з СССР,  з індикацією до 002 мм, але... то все вже старе, вживане і не знаю як там з реальною точністю.
Варто дивитися? По ціні це виходить недорого, до 20 доларів. 
3. На Ебеях (і часом з рук) трапляються механічні Мітутойї чи Фовлери з індикацією до 001 мм (стрілочні, ноніусні, або з цифровою індикацією), ціною до 50 доларів. Варто їх роглядати як варіант? Ну от, для прикладу, на фото. 

 

fowler.jpg

fowler1.jpg

mitutoya.jpg

Змінено користувачем Vladek
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Візьміть для початку будь-який соточний - все одно буде точніше, ніж відчувати пальцями, и дешевше тисячного. З подібних замірів дротів знаю, що дурять там не на тисячні.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 минут назад, disop сказал:

Візьміть для початку будь-який соточний - все одно буде точніше, ніж відчувати пальцями, и дешевше тисячного. З подібних замірів дротів знаю, що дурять там не на тисячні.

Думав про це, але таким чином я нічого не доведу протилежній стороні, людина просто скаже, що інструменту бракує точності, тому йди зі своїми вимірюваннями і не заважай.
Та і дійсно, чи зможе звичайний соточник показати чітко різницю між 0.125 і 0.13 мм ?

Змінено користувачем Vladek
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Vladek вы провод тоннами закупаете? Тогда есть смысл заморочиться на "четыре знака".
А в общем случае обычного "соточника" "за глаза", с учётом некруглости измеряемой жилы и некоторого её сминания самим измерительным инструментом.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 минут назад, Одессит сказал:

@Vladek вы провод тоннами закупаете? Тогда есть смысл заморочиться на "четыре знака".
А в общем случае обычного "соточника" "за глаза", с учётом некруглости измеряемой жилы и некоторого её сминания самим измерительным инструментом.

Речь не о проводе, а о монолеске (рыболовной!) и споре с человеком, который утверждает, что некоторые известные бренды "не лгут" указывая диаметр, к примеру, 0.104 мм. Хотя я уверен (и хочу доказать), что там 0.11мм, не меньше. Вот нужно и выловить и четко показать эти 5-6 тысячных.

Змінено користувачем Vladek
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Та не, то что на фотках не катит. Надо реальный электронный микрометр и не что попало, а японца. Для серьезной предьявы надо и меритель соответствующий, придеться потратиться.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 минуты назад, Vladek сказал:

а о монолеске

Ещё прикольней (сам рыбак со стажем). А зачем? Любая, даже самая прочная, леска растягивается и, соответственно, уменьшается в диаметре. От шобы шо? Меня как-то больше интересует разрывная сила и модуль упругости...
Какая именно леска (производитель и модель)? Бо сейчас стою напротив витрины с теми лесками. Микрометр недалеко...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
20 минут назад, Одессит сказал:

@Vladek вы провод тоннами закупаете? Тогда есть смысл заморочиться на "четыре знака".
А в общем случае обычного "соточника" "за глаза", с учётом некруглости измеряемой жилы и некоторого её сминания самим измерительным инструментом.

Так и хочется написать - Reitor, перелогиньтесь.. :)

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 минуты назад, Одессит сказал:

Ещё прикольней (сам рыбак со стажем). А зачем? Любая, даже самая прочная, леска растягивается и, соответственно, уменьшается в диаметре. От шобы шо? Меня как-то больше интересует разрывная сила и модуль упругости...
Какая именно леска (производитель и модель)? Бо сейчас стою напротив витрины с теми лесками. Микрометр недалеко...

sunline siglon v, к примеру, да и не только.
Шимано тоже завышает диаметры, и Овнер (речь о поводочных лесках).

 

 

10 минут назад, Женя Харьков сказал:

Та не, то что на фотках не катит. Надо реальный электронный микрометр и не что попало, а японца. Для серьезной предьявы надо и меритель соответствующий, придеться потратиться.

Так вот в том то и дело, что особо тратиться не хочется :blush2:

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, пенсионер написав:

Так и хочется написать - Reitor, перелогиньтесь.. :)

???

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Мне кажется подобные вещи надо измерять на инструментальном микроскопе, приложив к шкале. Правда не уверен что будет шкала до тысячной доли.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
21 минуту назад, Кишинский Олег сказал:

Мне кажется подобные вещи надо измерять на инструментальном микроскопе, приложив к шкале. Правда не уверен что будет шкала до тысячной доли.

 

Ну да, микроскоп хорошая вещь, но его в магазин не потащишь.
Кстати по леске sunline siglon v есть видео на Ютубе, и там сравнивается измерение микрометром-соточником и микроскопом.
Но, как я думаю, там вообще речь идет о поддельной (под японский оригинал) леске, т.к. завышение диаметра почти 15% от заявленного (по микроскопу). По микрометру вышло бы превышение диаметра на 23%.
Да и хочется даже просто иметь инструмент, чтобы придти в магазин и несложными движениями промерить интересующую леску. Чтобы потом не укорять себя за выброшенные немалые деньги "за бренд". Уже пару раз попадался, к сожалению, советский микрометр рычажный (б/у) за те деньги можно было бы купить.

Змінено користувачем Vladek
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
13 минуты назад, пенсионер сказал:

Так и хочется написать - Reitor, перелогиньтесь.. :)

Гумор оцінив : D

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 А по темі. Маю совковий мікрометр 0.001. Стан нового. Якщо вже дуже хочеттся, то можу позичити. Пересилка за Ваш рахунок ну і за умови обережного поводження з інструментом.... 

 

Але. Враховуйте, що при таких жамірах має значення купа факторів. Як мінімум температура повітря.... Треба дивитись інструкцію за якої температури можна проводити заміри.....

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
Только что, Reiter сказал:

 А по темі. Маю совковий мікрометр 0.001. Стан нового. Якщо вже дуже хочеттся, то можу позичити. Пересилка за Ваш рахунок ну і за умови обережного поводдення з інструментом.... 

Дякую, але я б не хотів нікого напружувати з пересилкою, даванням точного інструменту в чужі руки і т.п. Тут от часом комусь гаєчний ключ позичаєш і потім не знаєш в якому вигляді його повернуть. ))
...
Звичайного радянського ричажного мікрометра типу МР-25 з ціною поділки 0.002 мм, гадаєте, не вистачить?
Чи, купуючи його вживаним і без повірки, є великий ризик отримати прилад, який буде показувати "зі стелі"?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 минуты назад, Vladek сказал:

Звичайного радянського ричажного мікрометра типу МР-25 з ціною поділки 0.002 мм, гадаєте, не вистачить?
Чи, купуючи його вживаним і без повірки, є великий ризик отримати прилад, який буде показувати "зі стелі"?

Я свої купував "новими", або в стані нового... Перевіряв по КМД - все нормально з точністю....

Шукайте в гарному стані. Купуйте наложкою. І на пошті перевіряйте. Можна купити пару плиток кмд поштучео. Але знову ж враховуйте температуру повітря. І плитки в руках не грійте :)

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 минуту назад, Reiter сказал:

 А по темі. Маю совковий мікрометр 0.001. Стан нового. Якщо вже дуже хочеттся, то можу позичити. Пересилка за Ваш рахунок ну і за умови обережного поводження з інструментом.... 

Підключуся до теми. Маю точно такі, як №2 та №3 на фото в господарсті. №2 не поділюсь, бо робочий, а от №3 купив багато років тому та так і не знайшов застосування... Умови позики - ті ж самі.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А хто що скаже про цей екземпляр? Це дійсно може бути брендовий тисячник від Fowler, чи то якось китайська імітація?
По вигляду можна щось сказати? На Ебеї такий 33 доллари, їх є декілька у продавця.
 

fowler.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Цифровой микрометр, который уверенно будет  ловить 2 микрона будет стоить от 500евро. Для этой задачи (если ее можно так назвать, так как по мне - это ребячество) - советского или б.у. с ебея - за глаза.

Достаточно даже будет такого приспособления (на барахолках стоит копейки) и 2мкм индикатор.

 

 

 

20200212_132859.jpg

 

Цитата

Я ж відчуваю, що це не так, навіть просто з відчуттів

2мкм... xDxDxD Не смешите

Змінено користувачем Brobdingnagian
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
20 минут назад, Brobdingnagian сказал:

Цифровой микрометр, который уверенно будет  ловить 2 микрона будет стоить от 500евро. Для этой задачи (если ее можно так назвать, так как по мне - это ребячество) - советского или б.у. с ебея - за глаза.

Достаточно даже будет такого приспособления (на барахолках стоит копейки) и 2мкм индикатор.

 

 

 

20200212_132859.jpg

 

2мкм... xDxDxD Не смешите



Ну не 2 мкм, а різницю між лєскою -0.104 і 0.11 Принаймі, мені так здається, от і хочу перевірити і себе... і продавця.
Погодьтеся, що оригінальна японська лєска навряд чи буде мати відхилення від вказаного діаметра на 15%
А нащо тоді купувати підробку під назвою якогось бренду, але вп'ятеро дорожче?

Щодо скоби - дякую за підказку, бо індикатор в мене є, от тільки де знайти таку маленьку (з зазором 5-10 мм) скобу під індикатор? Таке буває тут, в Барахолці?

Змінено користувачем Vladek
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ладно, зайцы. Спор ниапчём.
Денег я вам сберёг. Разницу занесёте и оставите на рояле :)
 

IMG_20200212_132254.jpg

IMG_20200212_131901.jpg

IMG_20200212_131816.jpg

IMG_20200212_132432.jpg

5

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
46 минут назад, Vladek сказал:

придти в магазин и несложными движениями промерить интересующую леску

Так а шо сложного намотать на кусок проволоки витоков 20 или 50 и приложить линейку. Ну можно и сто намотать если неохота на калькуляторе делить. 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 минут назад, Дядя Уєф сказал:

Так а шо сложного намотать на кусок проволоки витоков 20 или 50 и приложить линейку. Ну можно и сто намотать если неохота на калькуляторе делить. 

Гумор оцінив, дякую! ))

 

 

15 минут назад, Одессит сказал:

Ладно, зайцы. Спор ниапчём.
Денег я вам сберёг. Разницу занесёте и оставите на рояле :)
 

Дякую за працю, ну, Ви самі бачите результат.
От тільки мені треба щось подібне зробити в магазині, на очах у власника, який каже, що в нього з лєскою "все норм"

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Vladek А ви з якого міста?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 минут назад, Vladek сказал:

От тільки мені треба щось подібне зробити в магазин

Два первых микрометра на ваших фото - самое оно. Даже электронный китаец будет вполне себе работать.
И, кстати, вся электронность тех микрометров весьма относительна, т.к. измерения происходят посредством банального "дискового" энкодера установленного на валу. Т.е. - считаем "обороты". И вся точность таки зависит от ходового винта того микрометра.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку