Zalizovskiy

Обговорення конструкції саморобного токарного верстату

156 повідомлень у цій темі

33 минуты назад, Zalizovskiy сказал:

 Жорсткість стержня залежить від його діаметра в четвертій степені. Стосовно нашого випадку, є зміст в першу чергу збільшувати периметр перерізу колони, слідкуючи щоб його бічні сторони були приблизно рівними. Саме це дасть максимальний виграш в жорсткості а не внутрішнє начиння колони.

Ну если заливка колоны бетоном приносит положительный результат,(без изминения габаритов по сечению), то я думаю что и увиличение количества усилителей тоже путь к упрочнению жесткости колоны... Я почему то думаю так...

 Просчитать я сам  не могу это,но логика почему то подсказывает такое решение...9_9...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Буде вигідніше підсилити кріплення до верстата, і внизу доварити ще швелерів напрямками взад, вбоки, де це дозволяє конструкція. Це збільшить січення колони, і підсилить найвразливішу ділянку конструкції. І це значно менш затратно по праці, ніж вварювати щось в середину.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Наливайко написав:

Буде вигідніше підсилити кріплення до верстата, і внизу доварити ще швелерів напрямками взад, вбоки, де це дозволяє конструкція

Саме так.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 минут назад, Наливайко сказал:

Буде вигідніше підсилити кріплення до верстата, і внизу доварити ще швелерів напрямками взад, вбоки, де це дозволяє конструкція. Це збільшить січення колони, і підсилить найвразливішу ділянку конструкції. І це значно менш затратно по праці, ніж вварювати щось в середину.

Ну это если есть возможность увиличивать конструкцию по габариту в разные стороны, то да косынки в нижней части колоны, установленые повыше по колоне сыграют свою роль, но не чем не помогут верхней части колоны....На рисунках выше это видать...Да и дополнительный вес усилителей тоже приност пользу в гашении вибрационных колебаний колоны...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Для порівняння, суцільна колона, нижня пластина товщиною 28мм:

120x800_column_200N_Side_solid.jpg

 

Колона із товстостінної труби, стінка 12мм, низ теж 28мм:

120x800_column_200N_Side_12.5mm_thick.jpg

Зверніть увагу, як мало відрізняється суцільна і товстостінна колона. Остання, як про мене і є оптимальним варіантом.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 минуты назад, Zalizovskiy сказал:

Для порівняння, суцільна колона, нижня пластина товщиною 28мм:

120x800_column_200N_Side_solid.jpg

 

Колона із товстостінної труби, стінка 12мм, низ теж 28мм:

120x800_column_200N_Side_12.5mm_thick.jpg

Зверніть увагу, як мало відрізняється суцільна і товстостінна колона. Остання, як про мене і є оптимальним варіантом.

  Но здесь мы в поиске жосткости  уже уходим в сторону от наших возможностей.....Furikiller изначально начал советоваться по применению стандартного 120-швелера со стенками намного тоншыми от 12мм...и я уверен что нет у него такой неслабой трубы со стенками в 12мм, а если бы была, то он бы и не начинал искать варианты применения швелера, Каждому понятно,что квадр.труба со стенками 12мм.. это довольно прочный конструктивный элемент станка,имеющий достаточное сопротивление деформациям, по сравнению с тонкостенным швелером..., 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я в першу чергу хотів показати, що суцільна колона це не панацея і товстостінна труба без значної кількості матеріалу всередині контура не надто і відстає. Завтра якщо знайду час, спробую запропонувати свою конструкцію із 120 швеллера. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години назад, DSDDSD написав:

то да косынки в нижней части колоны, установленые повыше по колоне сыграют свою роль, но не чем не помогут верхней части колоны

найкраща допомога верху, додати матеріалу знизу. Верх чіпати немає сенсу.

 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 минут назад, Zalizovskiy сказал:

Я в першу чергу хотів показати, що суцільна колона це не панацея і товстостінна труба без значної кількості матеріалу всередині контура не надто і відстає. Завтра якщо знайду час, спробую запропонувати свою конструкцію із 120 швеллера. 

Я понял что это просто пример , но в данном случае немножко не удачный мне кажется, потому как при одинаковом Наружном сечении квад.трубы тонкостенной около 5мм. и с 12мм. будет значительное отличие в жосткости.. по сравнению с конструкцией с монолитом такого же наружного сечения..

Я не умею делать такие расчеты...Если Вы умеете все правильно просчитать, то я Вам и поверю...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12 минуты назад, Наливайко сказал:

найкраща допомога верху, додати матеріалу знизу. Верх чіпати немає сенсу.

 

Да может и так....сдесь наверное действует закон приложения сил разным плечем усилия. в разных точках..а боковая стенка как бы разные точки упора перегиба...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Zalizovskiy якщо вже робити моделювання, то не тільки по Мізесу, але й по відхиленню. Треба враховувати зварні шви, побільше відкосів, і периметральне поребрення фланця основи, як альтернативу товстому металу. Ну і не забути подбати про розмір тетраедрів, це все ж тонкостінна конструкція. Також якщо проблема у кількох точках з'єднання, і тільки в них є критичне напруження по Мізесу, то чому було просто не збільшити кількість точок?

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години назад, Гаврилів Василь написав:

не тільки по Мізесу, але й по відхиленню

Я то все роблю на роботі, у мене вдома усі компи надто чахлі, щоб аналіз на Соліді потягти. Ну і приходиться виловлювати вільні хвилини. Крім того я не справжній інженер-конструктор, мені кожен параметр приходиться аналізувати на предмет "важливо чи не дуже".

Ну і дякую за зауваження, по свободі спробую врахувати.

На цьому етапі приходжу до думки, що корисно було б порахувати усю конструкцію верстату, так як може вилізти ще немало проблемних вузлів.

 

P.S. Щойно дізнався, що Ріхард фон Мізес (той, що von Mises yield criterion) народився у Львові. А Людвіг фон Мізес (той, що австрійська школа економіки і неолібералізм) - його брат.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

З бозволу автора долучуся до теми.

 

Цікава тема. Теж потихеньку в голові продумую різні варіанти.

 

Спочатку розглядав варіант станини зборної із листа 15 - 20 мм.  Без зварювання - на гвинти. З ребрами жорсткості...

 

Тепер думаю, що варіант товстостінної труби залитої бетоном теж виглядає перспективно. Наприклад 150×150×10....

 

Цікаво, що матиме більшу жорсткість? 

Замкнута квадратна труба зі стінкою 20 мм. Чи П образна конструкція з листа 10 мм + всередині ребра жорсткості?

 

Треба освоїти солід...

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Reiter написав:

Цікаво, що матиме більшу жорсткість? 

Замкнута труба.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
15 минут назад, Zalizovskiy сказал:

Замкнута труба.

Навіть не зважаючи на різницю в товщині стінки вдвічі? 

 

Ой. Тільки побачив, що переплутав цифри. Стінка труби 10 мм, а товщина листа 20 мм.

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
26 минут назад, Reiter сказал:

Навіть не зважаючи на різницю в товщині стінки вдвічі? 

 

Ой. Тільки побачив, що переплутав цифри. Стінка труби 10 мм, а товщина листа 20 мм.

А материала то будет в два раза больше! Ну и вес соответственно.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Reiter написав:

Навіть не зважаючи на різницю в товщині стінки вдвічі? 

 

Залежить від способу фіксації і прикладання сили. Загалом я б віддавав перевагу замкнутому контуру. Трохи вище по темі є модель пласкої станини. Можна порівняти її із порожнистою.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 минуты назад, Zalizovskiy сказал:

Залежить від способу фіксації і прикладання сили. Загалом я б віддавав перевагу замкнутому контуру. Трохи вище по темі є модель пласкої станини. Можна порівняти її із порожнистою.

Ну з пласкою станиною все зрозуміло. Але ж якщо говорити про форму П, то це зовсім інше, + ребра жорсткості. З іншого боку тркбу можна іще бетоном залити....

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

як зберетесь заливати бетон, одразу думайте як його ретельно втрамбувати. І не дай боже брати як наповнювач гальку. Тільки колотий камінь, гранітний щебінь чи кварц. Без цього толку від заливки не буде.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 часа назад, Наливайко сказал:

як зберетесь заливати бетон, одразу думайте як його ретельно втрамбувати. І не дай боже брати як наповнювач гальку. Тільки колотий камінь, гранітний щебінь чи кварц. Без цього толку від заливки не буде.

Дякую.

 

Але все ж цікавить питання жорсткості труби зі стінкою 10 мм і конструкції як на фото + ребра жорсткості з 20 мм зібраної на гвинтах (щоб не вело від зварки)

20210217_174003.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Болти виграшу не дадуть. Все одно елементи не підігнані ідеально, перемички то задовгі (треба забивати на місце) або закороткі (будеш затягувати болт, і так само як зваркою деформувати конструкцію). До того тепер жорсткість конструкції буде вирішуватись пластичністю болтів.

Зварка не таке вже і страшне явище. Так, вона скрутить конструкцію, але ж все одно швелери не є еталонами площинності, геометрію доведеться виправляти в будь якому випадку. До того ж напруження від зварки це фактично натяг конструкції, за рахунок якого загальна жорсткість трохи виросте в порівнянні із відпаленим виробом. Тому, якщо є час натхнення і зайвий матеріал, можна пробувати варити.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Труба 100х100, стінка 6мм. На кінцях кубики 100х100 для зручності фіксації і прикладання сили. Навантаження 500Н.

tube_100x800_Mises.jpg

140-й швелер, закріплення, навантаження такі ж як і в труби:

shveller_140x800_Mises.jpg

Прошу звернути увагу, різниця у значеннях величин на порядок!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А если короб сварить из двух швелеров?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Reiter написав:

конструкції як на фото

Деббі чувак класний і душевний, але у його конструкцій лютий оверкіл по металоємності з одного боку і банальні прорахунки з іншого.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Alexson написав:

А если короб сварить из двух швелеров?

...зробивши щось на зразок труби. Буде значно краще і загалом недотягне відсотків 20 до жорсткості аналогічної труби.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку