Вамак

Чем сварить ст3 и ст35?

29 повідомлень у цій темі

Есть электроды Патон АНО-21 Елит. На них написано, что они для конструкций из низкоуглеродистых марок сталей 0,25% по ДСТУ 2651/ГОСТ 380-2005 (Ст0, Ст1, Ст2, Ст3,Ст10, Ст20 и др). Это значит что для ст35 тоже подойдут? Очень не хочется покупать другие - карантин, сами понимаете, может эти подойдут?

Змінено користувачем Вамак
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

УОНИ 13/45. 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
34 минуты назад, Куляста Блискавка сказал:

УОНИ 13/45. 

А УОНИ 13/55? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 часа назад, Вамак сказал:

Есть электроды Патон АНО-21 Елит. На них написано, что они для конструкций из низкоуглеродистых марок сталей 0,25% по ДСТУ 2651/ГОСТ 380-2005 (Ст0, Ст1, Ст2, Ст3,Ст10, Ст20 и др). Это значит что для ст35 тоже подойдут? Очень не хочется покупать другие - карантин, сами понимаете, может эти подойдут?

Ст.3 и сталь 30 практически одно и тоже, но отличаются по качеству. А особенно современная ст.3 из пионерского железа в перемешку с окалиной.. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

так что маналит и стандарт рц в помощь

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

    Смотря, что варить. Если не отвественное вари тем, что есть. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
14 часа назад, gesichtslos сказал:

Ст.3 и сталь 30 практически одно и тоже

Во первых ТС говорил про ст35, но к сожалению и ст3 не тоже самое, что Ст30.

В Ст3 углерода 0,14-0,22% , а вот у Ст35 , не поверите, но 0,32-0,4%. Это весьма разные сплавы, на самом деле.И Ст35 к низкоуглеродистым, относящимся к 1-й группе сариваемости, никак не относится.

УОНИ пойдойдут с любыми цифрами. Это электроды с основным покрытием, что сильно снижает трещинообразование шва.  Что еще уменьшает трещинообразование, так это предварительный нагрев заготовок и последующее медленное охлаждение. Зкапывание в песок помогает остыть изделию медленно. У меня был случай, когда мне надо было Ст3 приварить к пластинам из 65Г ( я тогда был очень молод и глуп), сварил путем разогрева деталей предварительно до 500С, ну и потом в песок. Лет 30 уже с тех пор прошло. Приспособление до сих пор в работе у меня. Если б не себе делал, то не рискнул бы.

ТС желаю удачи. УОНИ, либо фирменные 7018, обратная полярность, подогрев и все будет ОК. 

Змінено користувачем Дядя Уєф
5

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
14 часа назад, gesichtslos сказал:

А особенно современная ст.3 из пионерского железа в перемешку с окалиной.. 

 

Інколи купуємо радянське - те що  у гарному стані, та використовуємо за для власних потреб . Нещодавно набрали складських піддонів  з під деталей.

 

Дійсно, - сталь різна.

Радянська більш мяка та пластична.

Сучасна - жорстка.Напевно, зараз з контролем якості - зовсім погано. 

Принаймні такі висновки ми зробили з того що нам траплялося.

 

***

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, dex15 сказал:

Сучасна - жорстка.

Колись купив ст3 на металобазі . Зробив виріб, випробували. Усе gut.

Залишились шматочки. Йшов час, я почав твердість вимірювати своїм приладом. Узяв шматочок - НВ200. А повинен бути біля125.

Тепер чекаю можливості взнати дійсну марку. 

Бо колись дивлюся, на базі газорізальник седить і торці у пачки прута відрізає. Я питаю що ти робиш? Він каже що на торці марка сталі вибита, а фірмі треба щоб була Ст3, бо вона ходова. 

Напевно ви та й я купував таку саму Ст3, бо вона ходова.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
46 минут назад, dex15 сказал:

Дійсно, - сталь різна.

Радянська більш мяка та пластична.

Сучасна - жорстка.Напевно, зараз з контролем якості - зовсім погано. 

Принаймні такі висновки ми зробили з того що нам траплялося.

 

***

В современной песка насыпано, куча " легирующих" элементов - с металлолома делают.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Спасибо за советы, буду искать УОНИ, сейчас конечно сложновато из-за карантина,  а завтра вообще введут чрезвычайное положение и может даже сложно будет по улицам передвигаться без уважительной причины.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Вамак написав:

Спасибо за советы, буду искать УОНИ,

Вони застосовуються на постійному струмі зворотньої полярності. Не кожен зварювальний апарат зможе ними нормально варити.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
20 минут назад, IMP сказал:

Вони застосовуються на постійному струмі зворотньої полярності. Не кожен зварювальний апарат зможе ними нормально варити.

 

В мене EDON MIG-280, він як раз має постійний струм

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Вамак написав:

 

В мене EDON MIG-280, він як раз має постійний струм

Я не дуже в тому розбираюсь, але проблема здається не в струмі, а в величині значення ХХ. Можливо хто грамотніший пояснить. Кажуть дуже на деяких погано запалюють дугу.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Не знаю як там у кого, а на моєму ИСТ-250 ХХ становить 70в. Крім того, ще й режим з осцілятором є. Горить усе так що не потушиш. 

Думаю, що буде на тому EDON MIG-280 усе gut.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Вамак сказал:

сейчас конечно сложновато из-за карантина

У субботу хотів саме піти УОНІкив придбати на базарі занедорого, а жінка каже карантин.

Подзвонив баризі знайомому, перепровірити. І точно. Каже усе кругом зачинено, і навіть бомжі на землі не стелють, бо покупці не приходять. Так що тепер тільки з интернету можна придбати і Нову почту виручати. Якось не був готовий до такого, що не кажить.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Дядя Уєф написав:

Горить усе так що не потушиш. 

Я пробував варити на ССВА-270. Також горить нормально, але швидко. Питав колись за 4-кою. Місцеві не замовляють, бо кажуть електроди як би професійні, не дешеві і попиту з-за ціни — не дуже. Маю в наявності одну розпочату пачку, а другу запечатану (на виставці подарували), але електродами не варю. Обхожусь іншими видами зварки.

 

, Дядя Уєф написав:

У субботу хотів саме піти УОНІкив придбати на базарі занедорого, а жінка каже карантин.

Подзвонив баризі знайомому, перепровірити. І точно. Каже усе кругом зачинено, і навіть бомжі на землі не стелють, бо покупці не приходять. Так що тепер тільки з интернету можна придбати і Нову почту виручати. Якось не був готовий до такого, що не кажить.

Та у них у Львові, думаю, за бажанням можна купити. Попередньо замовивши за телефоном і під'їхавши на місце.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, IMP сказал:

Я не дуже в тому розбираюсь, але проблема здається не в струмі, а в величині значення ХХ. Можливо хто грамотніший пояснить. Кажуть дуже на деяких погано запалюють дугу.

 

Я читаю опис конкретних электродів, там написано: "Зварювання проводити постійним струмом зворотної полярності «+» на електроді, або змінним струмом від трансформатора з напругою холостого ходу не менше (70±10)В" Тобто значеня ХХ важливе тільки при зварюванні змінним струмом. 
https://plasmatec.com.ua/catalog/elekrody/electrods/uoni-13-55-plazma

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Вамак написав:

Я читаю опис конкретних электродів, там написано: "Зварювання проводити постійним струмом зворотної полярності «+» на електроді, або змінним струмом від трансформатора з напругою холостого ходу не менше (70±10)В" Тобто значеня ХХ важливе тільки при зварюванні змінним струмом. 
https://plasmatec.com.ua/catalog/elekrody/electrods/uoni-13-55-plazma

Виходячи з рекомендованих параметрів струму мабуть так воно й є насправді. Я вже писав, що давно відійшов від ММА способа сварки.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
59 минут назад, Дядя Уєф сказал:

хотів саме піти УОНІкив придбати на базарі занедорого,

Колись теж набрав , довго я з ними мучався (артемівські та лез), на максимальному для них тоці ще більш менш, а на середньому та мінімумі така задро...ка була, рахуючи час який з'їли, то не дешево обійшлися, потім взяв лб52 — шо ано21 , (сварка поки ще китайський Г—інвертор) та й якість шва значно краще

Змінено користувачем Sanya8270
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 часов назад, Sanya8270 сказал:

довго я з ними мучався (артемівські та лез), на максимальному для них тоці

Я нещодавно варив залізячку. Прокалив у печі як написано. Ток ще більше чім написано. Та такі шви та міцність, що де тім рутіловим АНО з МРами. До того ж значно швидше катети 8 повиходили. Хто у мене зварювальникми працювали, то зазвичай теж зразу УОНІ не подобалися. А тоді як розпробує, то рутілові і не показуй.

Тим більше, що через це основні єлектроди, у бариг , можно було значно дешевше купувати, бо на них попит поганий завжди був.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Дядя Уєф , і дійсно, ст3 і сталь 30 не одне і те ж. Вибачаюсь. Дається в знаки наша освіта(( 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 час назад, Вамак сказал:

" Тобто значеня ХХ важливе тільки при зварюванні змінним струмом. 

Нічого подібного. Спробуйте ширпотребним китайцем поварити уонькою, а особливо помітно на цл11 у потолочному) коли шлаком тушить дугу. І нормальними есаб і ссва. А потім ще й патоном  (про) з напругою підпалу в 110вольт. Я думаю, що ті китайці не тільки силу струму в описі завищують, а й напругу хх.. 

Що точно скажу, то шуян 250 ок48.00 (уоні) в потолку ще якось тягне, то на цл11 дуга захльобуеться і гасне, та підпал затруднений (попочиркаєш). Провірено.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
22 часа назад, Вамак сказал:

або змінним струмом від трансформатора з напругою холостого ходу не менше (70±10)В" 

доречі, я було пробував на самопальному 2фазному трансі, підключивши обмотку на 120в спробував поварить ок48.00(ті ж уоні), то дуга утримувалась більш-менш, але підпал був дещо ускладнений.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12 часа назад, Дядя Уєф сказал:

Тим більше, що через це основні єлектроди, у бариг , можно було значно дешевше купувати, бо на них попит поганий завжди був.

місцеві бариги вже розпробували попит.. есаб уонии13/55р і ок48.00 різко зросли в ціні з 150 до 350 грн за 4.3кг. бо, бачте, "в інтернеті по 450". Хоча, не зрозуміло звідки вони їх беруть, чи то крадені, чи то брак по дєшовкі.. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку