Mamaj Garage

Плоскошліфувальний 3г71м

193 повідомлення у цій темі

На тій веселій ноті і я приєднаюсь до наповнення українського форуму "металістів".  

Недавно придбав до майстерні 3г71м, перебрали то всьо, та зліпив невеличке відео, може комусь згодиться.

 

9

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну у вас і терплячки:D,я свої не можу так вифарбовувати. Сам колись хотів еМочку,але не склалося,711 має майже те саме поле обробки,але багато компактніший,а місця як правило усім нам не вистачає.

Змінено користувачем Kardan
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Треба кликати файних колег на допомогу)  Так, вільний простір - то болюча тема.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

добрий день. чим відрізняється звичайний 3г71 від 3г71м ?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 минут назад, krolik1 сказал:

добрий день. чим відрізняється звичайний 3г71 від 3г71м ?

Практично всім, в першу чергу шпінделем, еМка мані більше до вподоби

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
28 минут назад, Mamaj Garage сказал:

 

28 минут назад, Mamaj Garage сказал:

Треба кликати файних колег на допомогу)  Так, вільний простір - то болюча тема.

Скажу ще, що відразу треба наростити корито, хочаб до рівня площини магнітної плити. 

 

Змінено користувачем Kardan
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

добре треба скачати паспорт почитати а то раптом купити буде можливість 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Як правило вибір не завжди є, брати треба те що в кращому стані, щоб потім менше докладати. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Спасибо за видео про шпиндель !!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

так я з цим згоден звісно що буде те і візмемо вже манічка почалася з цією шлифовкою не так треба як хочется особливо після перегляду ДМ

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Красавец станок. Пора обзор мастерской делать.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 відео клас, з пускачем сож розібрались бачу. результат шліфовки дуже не поганий.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Гарна та велика пророблена робота!

в мене 3г71, колись також перефарбую ))

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
20 минут назад, Kardan сказал:

Скажу ще, що відразу треба наростити корито, хочаб до рівня площини магнітної плити. 

Корито вже зробив нормальне, 

38 минут назад, krolik1 сказал:

добрий день. чим відрізняється звичайний 3г71 від 3г71м ?

Так як і дядько Кардан сказав, практично всім. В основному шпінделем, конструкція вкладишів проста і практична,  має додаткову маслостанцію для змазки шпінделя. По характеристиках практично однакові.  

Всім дякую, огляд майстерні колись зроблю, ще треба дещо довезти, і розставити залізяки по своїх місцях.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Поздравляю! Хороший станок. Взял себе сегодня такой же. Буду постепенно доводить до ума.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дякую, і тебе вітаю!) 

Невідємна річ, яка впливає на якість шліфовки, це балансувальні ножі, зробив саморобні, трохи не такі як треба, не гартовані, але працюють справно, головне результат) 

 

4

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

привіт . я використовую штоки від авто амортизаторів  головне кут . На  бляху попаде порошинка і буде тормозок

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12 часа назад, Mamaj Garage сказал:

Дякую, і тебе вітаю!) 

Невідємна річ, яка впливає на якість шліфовки, це балансувальні ножі, зробив саморобні, трохи не такі як треба, не гартовані, але працюють справно, головне результат) 

 

Чудова робота. Але хочу зауважити що балансувальні ножі роблять гартованими не для зносостійкості і тривалості використання як сказано у відео, а задля того щоб зменшити п'ятно торкання між валом і ножами. Чим більша твердість, тим менше зона контакту і як наслідок, тим більша чутливість системи до малих масс дисбалансу. Тобто їх роблять гартованими не для того щоб "на ваш вік вистачило", а для того щоб можна було усунути найменші різноваги по каменю. 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, D328 сказал:

Чудова робота. Але хочу зауважити що балансувальні ножі роблять гартованими не для зносостійкості і тривалості використання як сказано у відео, а задля того щоб зменшити п'ятно торкання між валом і ножами. Чим більша твердість, тим менше зона контакту і як наслідок, тим більша чутливість системи до малих масс дисбалансу. Тобто їх роблять гартованими не для того щоб "на ваш вік вистачило", а для того щоб можна було усунути найменші різноваги по каменю. 

Все прекрасно розумію, у відео не мав на меті так глибоко розжовувати.

Уточнюю: Гартовані - для можливості зробити малу пляму контакту, і при тому збільшити тривалість використання. Коли нема можливості зробити ножі і вал гартованими,  то малу пляму контакту не варто робити, оскільки дуже легко пошкодити поверхню, і тоді будуть проблеми з балансуванням.  І звісно, коли ножі такі широкі, потрібно витирати їх і скалку від пилу.  

Цитата

привіт . я використовую штоки від авто амортизаторів  головне кут . На  бляху попаде порошинка і буде тормозок

Хороша ідея!, не здогадався)

Змінено користувачем Mamaj Garage
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

привіт. вісь тоже зі штоків чим тонший тим легше котиться дякую за розуміння .

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Привет. Камни к таким станкам идут специальные или подходят любые подходящие по размерам?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Классный у вас пульт, тоже буду себе делать такой.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 час назад, jab сказал:

Привет. Камни к таким станкам идут специальные или подходят любые подходящие по размерам?

Рідна оправка розрахована на  250 х 32 х 76, але можна запхати все що влізе, і що розраховано до 3к об\хв.  оправки різні бувають, в комплекті до шліфовки дали пару під круги з отвором 32.  але там нема можливості для балансування.

9 часов назад, Micromotor сказал:

Классный у вас пульт, тоже буду себе делать такой.

Стандартний, ви також взяли шліфовку без пульта?)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Переглянув тему. Є пару моментів. В 3г71М шпіндель треба виставляти по спец скалці. Аби він став соосно передньому і задньому ущільнюючим фланцям. При цьому став ПАралельно поперечним направляйкам і ПЕРпендикулярно продольним і при цьому з однаковими зазорами по башмаках аби не було масляного голодання. Вдалося у вас то чи ні - побачитите при шліфовці торцем круга. В регулюванні підшипників ковзання Мка простіша, але не слід забувати що там є примусова змазка від насосу. В 3г71 - підшипники гідростатичні, а тут гідродинамічні. в 3г71 підшипник при обертанні створює вакуум і сам тагне на себе смазку. По ножах. При всіх повазі: діла не буде.

1.Скалка точена - ні до чого, тілько шліфовка, в якості еталону кута або інша скалка, або той же шпіндель. Твердість - має бути 45-52.

2. Ножі мають контактувати з скалкою двома ТОЧКАМИ, грубо кажучи ножі мають бути гострими, а не у вигляді паралельок. Притуплення на ножах є 0,2-0,3 на око. Ножі гартовані і скалка також аби легше котилося.

3. Леза ножі лежать в одній площині і є паралельними до площини на яку ставиться брусковий рівень (останньої у вас нема). Рамний не покаже горизонаталі точної.

4. Найпростіший варіант: шліфована плита, на ній 4 стойки регульовані з кроком різьби 1мм і контр-гайками. На стойках закріплені зйомні ножі, або два штоки від амортизаторів. Виставили нижню плиту по рівню, а далі шляхом підкручування стойок - паралелимо ножі (або штоки) по рівню. Зе бест варіант: шліфовка лез ножів і площадки під рівень за 1 установ. 

Якось так. 

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 часа назад, Дядько Максим сказал:

 Вдалося у вас то чи ні - побачитите при шліфовці торцем круга.

Трошки шліфував торцем, перпендикуляр відносно вісі шпинделя до повздовжнього ходу стола - виставив колоною, як вчив ДМ)   Паралельність вісі шпинделя до поперечного ходу стола, ще не перевіряв. Примусова змазка не проблема, там є захист, якщо нема тиску шпиндель не запуститься.

1. скалку переробив, вісь використав з шромованого штоку амортизатора (дякую Ярославу за підказку)  конус сирий,  але довший ніж в тому що на відео,  кут виставив "методом тику" (знаю то кощунство, але..) з 4 спроби вдалося добитись, щоб скалка легко клинила в оправці.  Навіщо гартувати конус - не розумію, там нема ніяких навантажень. 

2. якщо говорити про то як має бути, то статичне балансування на ножах - не є ідеальне для нашого випадку,  динамічне балансування - то інша справа.   Якщо камінь легко крутиться, і реагує на зміну грузика, то я не бачу проблеми в сирих паралельках (ножами це і справді важко назвати)  але треба акуратно класти камінь на них, мінімальний удар може зробити ямку - це основний недолік. Як би не було, краще ніж нічого).

3. кладу дві паралельки на ножі  і на них рамний рівень.

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку