newengine

Надо отбалансировать вал фуганка

42 повідомлення у цій темі

1 час назад, savelich сказал:

Стільки розмов... А не простіше один раз відбалансувати той вал як належно, а потім спокійно собі стругати ваші дошки і одержувати задоволення від якісної роботи верстата?... 

Судячи з кіно, там тільки статичний дисбаланс вала кілька десятків грамів, а ще є динамічний, який ви на ножах не побачите...  На обертах кілька тисяч на хвилину ваш фуганок буде не те що трусити, а цілком ймовірно він сам по собі буде їздити по майстерні. 

 

справа в тому що задоволення ви не отримаєте від роботи цього вала достатньо поставить ніж з правильним кутом заточки ,а це 40 -45 градусів залежно від фірми виробника верстату ,і все стане на свої місця там неправильно фрезерований і кут і зміщення ножа відносно центру вала

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 минут назад, dfkthf сказал:

достатньо поставить ніж з правильним кутом заточки ,а це 40 -45 градусів залежно від фірми виробника верстату ,і все стане на свої місця там неправильно фрезерований і кут і зміщення ножа відносно центру вала

интересно бы посмотреть правильные параметры вала? Слыхал, что ножи точат под 30 градусов.

Да и кто  сделает вал "правильно"?

Ну и ещё раз утверждение: вал заводского исполнения, станок серийный. В СССР не знали какие углы нужны на валу?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Виной дисбаланса вала является один паз, который сделали шире на 1 мм чем остальные два, предположительный способ лечения- расширять остальные два паза на 1 мм.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В мене купа книг по станкам. Колись на дерев'яному форумі я писав де і які кути на валах і ножах, в залежності від задачі станка. 

Зараз я до книг не дотягнуся. 

Та якщо цікаво - на вудтулсі є валом інфи.

А те що:

10 минут назад, newengine сказал:

вал заводского исполнения, станок серийный. В СССР не знали какие углы нужны на валу?

і

6 минут назад, newengine сказал:

один паз, который сделали шире на 1 мм чем остальные два

каже про "кустарщину", а не в прямому сенсі виготовлення на поток.  Ну і кути різні. Хоча не сильно і відрізняються.

В мене є кілька валів для серйозних станків, з якого заводу вони йшли я не в курсі. Взяв тоді їх три штуки. Так вони не просто токарнуті, а шліфовані.

 

Якщо така дизпропорція вала, балансувати потрібно. Але я б замінив би його. 

Десь тут гуля фотка одно мого фуганка, там оберти 4000 чи 4500 (точно не пам'ятаю) - ніякої вібрації нема. Станок на два ножі. Якість обробки нормальна. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 минуты назад, Bogdan сказал:

Якщо така дизпропорція вала, балансувати потрібно. Але я б замінив би його. 

Я рассматриваю все варианты, для того и затеял эту дискуссию, чтобы определиться. Естественно, предпочтителен не дорогой выход из положения, но если коллективный разум вынесет смертный приговор валу то...

Ещё один довод остановиться на балансировке: не прослаблены\не разбиты посадки под подшипники, как это часто бывает на таких валах, да ещё и с таким дисбалансом.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, dfkthf сказал:

справа в тому що задоволення ви не отримаєте від роботи цього вала достатньо поставить ніж з правильним кутом заточки ,а це 40 -45 градусів залежно від фірми виробника верстату ,і все стане на свої місця там неправильно фрезерований і кут і зміщення ножа відносно центру вала

Як хочете фрезеруйте, під яким хочете кутом ножі ставте, а дисбаланс все одно буде. Незначний, такий що можна терпіти, чи великий, як у автора теми - то вже як повезе. То ж  такі вали, що обертаються зі швидкістю кілька тисяч обертів на хвилину обов'язково повинні балансуватися. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, newengine сказал:

интересно бы посмотреть правильные параметры вала? Слыхал, что ножи точат под 30 градусов.

Да и кто  сделает вал "правильно"?

Ну и ещё раз утверждение: вал заводского исполнения, станок серийный. В СССР не знали какие углы нужны на валу?

в советское время выпускали станки разного назначения тот станок с которого этот вал это не промышленность и даже не народное хозяйство это ширпотреб если интересно по устройству и проэктированию режущего аппарата деревообрабатывающих станков(промышленных средст производства СССР0 могу поделиться кстати фото станка и завода производителя можно в студию

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
26 минут назад, savelich сказал:

 такі вали, що обертаються зі швидкістю кілька тисяч обертів на хвилину обов'язково повинні балансуватися

Зазвичай, ставлять в районі 3000 обертів. Це не того класу станки, щоб так їх розганяти. 

В мене з заводських тільки 3 штуки балансовані. Один з якогось англійського станка (довгий вал), ще один на 335мм ножі і діаметром десь 250мм - і там обороти під 5000 - тут таки потрібне балансування, ну і ще якийсь цікавий вал. Сам ніколи з дизбалансом не стикався. Зараз "на руках" не менше 20 валів є, тому таку статистику і озвучую.

Зазвичай, проблема в опорах.

Ну той вал про який мова, то вже третє діло.

 

Є чимала кучка валів, міг би глянути якийсь, може підійде. Але якщо не горить, бо не скоро зможу через ці карантини. Зараз тільки один вал (також невеликий) під руками. Намалюй основні розміри.

 

Бо той, таки страшненький. Я такі відкидаю на порізку на барабани для фрезера. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, newengine сказал:

интересно бы посмотреть правильные параметры вала? Слыхал, что ножи точат под 30 градусов.

Да и кто  сделает вал "правильно"?

Ну и ещё раз утверждение: вал заводского исполнения, станок серийный. В СССР не знали какие углы нужны на валу?

кстати клин не вынимается тоже изза неправильно выполненых пазов

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

я бы с ним ничего не делал советую вам честно и справедливо ,но решать вам опыт это самое ценное и самый ценный опыт своих ошибок

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
15 минут назад, dfkthf сказал:

кстати фото станка и завода производителя можно в студию

я в одной из тем про деревообрабатывающие станки уже хвастался ним

20200220_110125.thumb.jpg.fd994905dab729f900dac79cbf2ec8a0.jpg

5e4e8c8941c11_15822054801011282714727.jpg.bda066f5146a0bdc501d509a9de2281c2.jpg.3e9f9debc9e946b9d6b414bc1fc476c2.jpg

20200220_110003.thumb.jpg.23c2849b8b41771406fd86bc214c9863.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

для древесины надо 4.5-5т об.мин тогда качество лучше.на таких оборотах это страшно будет.был вал там тоже фрезеровщик ошибся один паз был смещен .выкинул в металолом сделали новый .с этим больше головняка  будет чем пользы на (название сайта, их трех букв, который непроизвольно считается некоторыми, местом сосредоточения мошенников) куча есть посмотрите может вам подойтет что то .сам собираю деревообрабатывающий сегодня клины искал есть этого добра.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 17.04.2020 в 22:39, dfkthf сказал:

я бы с ним ничего не делал советую вам честно и справедливо

хочется чтобы станок работал поспокойнее

 

23 часа назад, ssf сказал:

на (название сайта, их трех букв, который непроизвольно считается некоторыми, местом сосредоточения мошенников) куча есть посмотрите может вам подойтет что то

смотрел, валов на ОЛОЛОХе море, но обычно валы изготавливаются кустарно и под свои задачи, даже приблизительно похожего не нашёл.

В 17.04.2020 в 22:34, Bogdan сказал:

Намалюй основні розміри.

вал фуганка.jpg

 

вал фуганка.frw

Змінено користувачем newengine
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

К сожалению не нашлось желающих заработать "пару рублів", пришлось делать самостоятельно.

Руководствуюсь такой логикой: если вал сделан симметрично, то и дисбаланса у него нет. Для достижения симметрии мне надо увеличить ширину двух пазов с 19 мм до 20.3мм.

Подсобрал я Нагафу, которая уже два года после покупки лежала разобранная в углу. На тиски сделал из подножного дюраля одну губку повыше, иначе не зажимало вал, и вперёд!

P1014990.JPG

Пришлось по одной десятке хрумать, иначе вал вырывало из дюралевых тисков, а выставить его- ещё та морока. За два вечера управился.

Вот до чего карантин животворящий доводит!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я обжився ножами балансувальними (роздвижними). Якщо потрібно буде - вже мона )))

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Bogdan написав:

Я обжився ножами балансувальними (роздвижними). Якщо потрібно буде - вже мона )))

Через три роки вже й фуганка того може немає....

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, Кулибкин написав:

Через три роки вже й фуганка того може немає....


якщо так як я станки роблю - то ще не розчохлився )))) 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку