Furikiller

Самодельная коробка подач

31 повідомлення у цій темі

Всем доброго времени суток. Так как я не ищу лёгких путей, то к своему самодельному токарному станку хочу замутить самодельную коробку подач. Так как я вообще ни разу не образован в расчетах зубчатых колес, прошу вашей помощи. Вот накидал схему, как я понимаю. Расчеты брал из головы, никаких формул не знаю, да и запутаюсь я в них, мне проще самому) 

На схеме изображен с лева редуктор авто подач на скользящих посадках, где-то такое видел в интернете. С права набор шестерен для нарезания резьб, низ это пары шестерен с ручками, которые переключают скоростя. С права винт подачи шаг 4. Вот как-то рассчитал шестерни для нужных мне шагов (м4, м3, м2,5, м 2, м1,75, м1,5, м1). Часть резьб нарезается в положении х1- прямая передача от шпинделя к шестерням нарезки резьб, и часть через похождение :х2- обороты уменьшены в 2 раза подаются на шестерни нарезки резьб. Все вроде бы сошлось кроме двух резьб м2,5 и м1,75. В скобках указан фактический шаг.в принцепе не часто нужные резьбы для меня. 

Имеет ли право на жизнь моя коробочка, стоит ли заморачиваться, какие есть идеи, что можно изменить? Какой модуль зуба лучше использовать?? Предпочтительно чтоб самая большая шестерня была 50мм диаметра. Крайний случай пару самых больших найду с чего сделать по больше если надо будет. 

Шестерни хочу пробовать резать сам

Палками и тапками прошу не кидать, все же по образованию я физрук, и далек от этой тематики))

Вопросы будут думаю и попутно 

IMG_20200413_105308.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Думаю нужно начать с заготовки железной руды на выплавку блинчиков 

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 минуты назад, makks сказал:

Думаю нужно начать с заготовки железной руды на выплавку блинчиков 

Есть кругпяки 50мм, и пара по больше

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

заявка на пятничную тему
если модуль зубчатого колеса от 2 мм, и кол. зубьев 50, то для этого уже нужна заготовка от 120 мм

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 минут назад, Stanley сказал:

заявка на пятничную тему
если модуль зубчатого колеса от 2 мм, и кол. зубьев 50, то для этого уже нужна заготовка от 120 мм

А если модуль по меньше?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Формули, насправді дуже легко пишуться самотужки.

Наприклад:

На шпінделі шестерня #1 (z45)

Від неї бере оберти шестерня #2 (z45)

Шестерня #3 на одній вісі із #2 (z30)

#4 (z90) сидить на гвинті подач, в зацеп із #3

Гвинт, крок 2мм

 

1 оберт шпінделя дає рух 45 на "відстань" зубів, тобто множимо на к-сть зубів шестерні #1.

Далі, рух передаеться взацеп, тобто кількість обертів, яку зробить наступна шестерня залежить від кількості зубів, тобтділимо те що отримали вище на кількість зубів шестерні #2.

Далі отримані оберти множимо на кількість зубів шестерні #3, так як вона сидить на тому ж валу, що попередня.

І ділимо на кількість зубів шестерні #4.

І нарешті то всьо множимо на крок гвинта, тому що один оберт дасть різне переміщення на гвинтах з різним кроком.

В прикладі результат 0,6(6)

IMG_20200413_122320_073.JPGIMG_20200413_122257_792.JPG

 

Тобто те, що передається напряму через вал зі шпонками(шліцами) множимо, а те, що передається взацеп через зуби, то ділимо.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 минуты назад, Furikiller сказал:

А если модуль по меньше?

понятия не имею, открыл первую попавшеюся запчасть 


там модуль 2. Чем меньше модуль - тем меньшую нагрузку может выдержать зубчатое колесо. Думайте сами решайте сами

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Також буде корисною формула залежності між модулем, діаметром та кількістю зубів.

m=D/(z+2)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 минут назад, Sebra сказал:

Також буде корисною формула залежності між модулем, діаметром та кількістю зубів.

m=D/(z+2)

Как правильно вывести отсюда формулу на наружному диаметру? Чтоб рассчитывать диаметр заготовки под шестерню

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 минут назад, Furikiller сказал:

Как правильно вывести отсюда формулу на наружному диаметру? Чтоб рассчитывать диаметр заготовки под шестерню

D = ( z+2)m

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Подивіться в цій методичці к.р. №2 проектування коробки передач, я так думаю до коробки подач можна такий же принцип застосувати. Зараз ще в цих методичках пориюсь, може там є приклад розрахунку саме коробки подач

7.djvu

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
21 минуту назад, Sebra сказал:

Формули, насправді дуже легко пишуться самотужки.

Наприклад:

На шпінделі шестерня #1 (z45)

Від неї бере оберти шестерня #2 (z45)

Шестерня #3 на одній вісі із #2 (z30)

#4 (z90) сидить на гвинті подач, в зацеп із #3

Гвинт, крок 2мм

 

1 оберт шпінделя дає рух 45 на "відстань" зубів, тобто множимо на к-сть зубів шестерні #1.

Далі, рух передаеться взацеп, тобто кількість обертів, яку зробить наступна шестерня залежить від кількості зубів, тобтділимо те що отримали вище на кількість зубів шестерні #2.

Далі отримані оберти множимо на кількість зубів шестерні #3, так як вона сидить на тому ж валу, що попередня.

І ділимо на кількість зубів шестерні #4.

І нарешті то всьо множимо на крок гвинта, тому що один оберт дасть різне переміщення на гвинтах з різним кроком.

В прикладі результат 0,6(6)

IMG_20200413_122320_073.JPGIMG_20200413_122257_792.JPG

 

Тобто те, що передається напряму через вал зі шпонками(шліцами) множимо, а те, що передається взацеп через зуби, то ділимо.

Получается вроде бы я все правильно догадался, ответы вроде сходятся. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 минуты назад, bogdan1983 сказал:

D = ( z+2)m

Исходя из формулы и материалов хватает мне только на модуль 1... А это маловато наверное? 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Може простіше готову найти, хоч від ТВшки?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Модуль думаю минимум полтора надо

5 минут назад, bogdan1983 сказал:

Може простіше готову найти, хоч від ТВшки?

Потом думать как ее туда втулить.. да и какой же это тогда самодельный станок будет?) И так зб не самодельная

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А ви хочете щоб повністю все було саморобне? Наприклад я такими речами не переймався, якщо готові вузли підходили по розмірах і по грошах то значить там їм і місце. На мою думку самопали роблять з двох причин - нема за що готового купити, аба руки сверблять зробити щось таке...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 минуты назад, bogdan1983 сказал:

А ви хочете щоб повністю все було саморобне? Наприклад я такими речами не переймався, якщо готові вузли підходили по розмірах і по грошах то значить там їм і місце. На мою думку самопали роблять з двох причин - нема за що готового купити, аба руки сверблять зробити щось таке...

Тут обе причины, с учётом что сейчас проблема даже болваночку купить 80мм диаметром не большую..

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Як варіант можна з шестерень більшого діаметра перерізати менші, попередньо відпустивши в пічці...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
39 минут назад, Furikiller сказал:

Тут обе причины, с учётом что сейчас проблема даже болваночку купить 80мм диаметром не большую..

а шестерни напильником резать будете?  как насчет равномерности шага в последующем? 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Stanley написав:

а шестерни напильником резать будете?  как насчет равномерности шага в последующем? 

Я так підозрюю на цьому ж верстаті модульними фрезами

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 минуты назад, Stanley сказал:

а шестерни напильником резать будете?  как насчет равномерности шага в последующем? 

Я буду стараться) зделаб приспасобу для врезерного

12 минуты назад, bogdan1983 сказал:

Як варіант можна з шестерень більшого діаметра перерізати менші, попередньо відпустивши в пічці...

Но их тоже надо купить)...

1 минуту назад, ELS0x62 сказал:

Я так підозрюю на цьому ж верстаті модульними фрезами

Скорее однозубой

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Кроки 1.75 і 2.5 справді трохи проблемні, але якщо їх забезпечити "милицею" в вигляді гітари змінних коліс, то виходить ось таке. Якщо взагалі відмовитись від цих кроків вийде досить компактна коробка з бонусним кроком 0.75 мм

В моєму варіанті для нарізання 1.75 і 2.5 треба виставити крок 0.75 + змінити колеса в гітарі

Прихований текст

IMG_20200413_140743.jpg

 

Змінено користувачем ELS0x62
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 минут назад, ELS0x62 сказал:

Кроки 1.75 і 2.5 справді трохи проблемні, але якщо їх забезпечити "милицею" в вигляді гітари змінних коліс, то виходить ось таке. Якщо взагалі відмовитись від цих кроків вийде досить компактна коробка з бонусним кроком 0.75 мм

В моєму варіанті для нарізання 1.75 і 2.5 треба виставити крок 0.75 + змінити колеса в гітарі

  Показать содержимое

IMG_20200413_140743.jpg

 

Даже если они останутся такими, немного не стандартными то это не критично) для своих изделий так темболее

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А Вам не интересен такой вариант  реализации гитары?

 

Змінено користувачем Dzhus
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
26 минут назад, Dzhus сказал:

А Вам не интересен такой вариант  реализации гитары?

 

Финансово сложно будет

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку