dreadfull

самодельная линейка ут-55

81 повідомлення у цій темі

что не говорите, а с линеечками на 55 градусов сейчас или напряг, или денежек стоят как крыло от Боинга.

в принципе тема не нова, есть обсуждения об изготовлении линеки из "куска чугуна лифтового груза" или "куска станины"O.o  к примеру тут. или какой-нибудь Игорь Негода запилит с нуля линейку))))

НО нигде и слова нет об переделке ут-55 из ут-60!!!!

как вариант можно оставить одну базовую поверхность, а вторую просадить до нужного угла путем болгаринга или фрезеровки с последующей доводкой. для правки ластохвотов должно хватить, без притензий на класс "00":D

собственно проблемы не было бы в переделке пока не оказалось что эти линейки имеют внутри некоторую полость с ребрами жёсткости и при съёме части металла с плоскости может окзаться мало "мяса". в ГОСТе на линейки отсутвуют поперечные размеры для серии УТ. нашёл вот такой росийский мануал тут.

если мы возьмём линейку ут-60-630. ширина основания (не рабочей поверхности) 86 мм, высота 75, тогда длина грани составит то же 86 мм. при данной высоте при переделке на 55 градусов длина основания составит 78 мм. т.е. разница до и после переделки составит 86-78=8 мм. а толщина стенки ближе к основанию не известна... (если кому не тяжко, по-меряйте, сколько там тела???)

Вопрос: если с одной стороны линейки снять до 8 мм чугуния, это будет критично, или лучше равномерно с двух сторон по 4 мм???

 

п.с. чего собственно спрашиваю, ибо нашёл типо заготовку под ут60 по хорошей цене. теперь нужно определиться точно ли получится?)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Да УТ-55 больная тема...Отпишитесь пожалуйста по результатам ваших опытов.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@dreadfull 99% що вам доведеться обидві сторони перешабрювати

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@aegis конечно, это же заготовка!!!

@123 иж 611 самий маленький)

Змінено користувачем dreadfull
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 часов назад, 123 сказал:

 

Для малих станків можливо треба буде ще й вкоротити бокові сторони, точніше звузити.

Це трохи збільшить товщину на краю полки.

 

Зачем? Угол 55 градусов зайдет в угол 55 градусов хоть большой это станок хоть миниатюрный.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Человек конкретно отпилил линейку и что с ней стало.

 

Я из полнотелой УТ45 сделал УТ55, пока висит стареет.

Делал из лифтового противовеса несколько штук. Но старил в печке почти по технологии. Через полгода проверял ту что себе оставил - не повело. УТ в печку не влазит, поэтому отвисает естественным путем.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Хьюстон, у нас проблемы!!!!)

 

значит продавец прислал размеры линейки и тут... тут в обшем интерессно... значит длина линейки не 630, а 750мм... а ширина плоскостей по 100 мм.... видно что линейка не обрезана, это именно завод (внутризаводское). главный вопрос - это ж сколько она весит??? 20 кг? может одну грань обрезать как в видео у @Чертенок №13 ?

IMG-f9b6db452d45970393b0ad6bf5193999-V.jpg

IMG-3bae74645c6064824b9ddbcd1333e37f-V.jpg

Змінено користувачем dreadfull
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@123 ваша правда, 100 мм очень много!

мне вот интерессно стало, а какая ширина в малой продольной на моем 1и611. точно меньше 100 мм! завтра померяю)

Змінено користувачем dreadfull
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@123 тот случай когда лучше - меньше!

 

вспомнился старый анекдот: "... лишнее обработать напильником..."

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Привіт всім.

Приєднаюсь, бо буквально не давно стала проблема у покупці 55градусної лінійки. Довго думав як переробити з 60-ти градусної, але в кінці кінців - купив 45 градусну. Так чи інакше, але кут у ластохвостах не скоізь і не завжди рівно 55 градусів. Потрібна лінійка, щоб влазила своїм кутом між площинами ластохвоста - тобто менше 55 градусів, і щоб площини лінійки були рівні само собою ).

Уявіть, якщо лінійка буде 55градусів, а у направляющих ластохвоста 54. Ви по лінійці спочатку будете дерти одну деталь, потім другу - а потім щей клин практично формувати з нуля...

Я взяв 45градусну лінійку, і окремо вивожу дві площини ластохвоста, а потім відповідну деталь по виведеній уже підганяю... Важливим моментом тут є контроль, щоб не завалити площини одна відносно другої на деталі яку робите, так як по площинах цієї деталі потім робитиметься "отвєтна" деталь.

Ну якось так...

По грошах значно дешевше получилось... тому подумайте чи варто купувати і затрачати час і сили на переробку 60градусної лінійки.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 минут назад, Phelix сказал:

 грошах значно дешевше получилось... тому подумайте чи

Да, всіх ви обдурили, тільки як контролювати щоб площини хвоста були перпендикулярні якійсь условній площині?

Змінено користувачем makks
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 минуты назад, makks сказал:

Який ви молодець шо обдурили всіх, тільки у вас нахилені площини вийдуть гвинтом

Не обдурив. Я ж написав, що тут важливо контролювати!!!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, 123 сказал:

Зачем?

А як нею перевіриш внутрішній угол на верхній частині малой продольной ТВшки?

Як що там ширина 70мм а лінійки 80мм на пример.

А я не тбуду перевіряти внутрішній угол,  пришабрю зовнішній по лінійці а потім по зонішньому зроблю внутрішній:D

Змінено користувачем Днепровский
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Виж у любому випадку контролюєте ширину ластохвоста мікрометром і 2 роликами, або іншими приспособами + плоскість ластохвоста виведена по плоскості лінійки, яка заздалегіть є умовно рівною плоскістю.

Якщо навіть боятись перекосити плоскість нахиленої поверхні - то можна проконтролювати роликами різних діаметрів. Тобто точка торкання до площини ластохвоста буде у двох різних місцях.

 

Можливо я щось не правильно розумію - так як практики у відновленні геометрії не дуже багато - то поясніть, бо зараз якраз займаюсь переборкою фрезера... не хочеться сильно напартачити.

1 минуту назад, Днепровский сказал:

А я не тбуду перевіряти внутрішній угол,  пришабрю зовнішній по лінійці а потім позонішньому зроблю внутрішній:D

Про це я і говорив.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12 минуты назад, Phelix сказал:

Не обдурив. Я ж написав, що тут важливо контролювати!!!

Напартачите полюбому в якійсь мірі тому що не проконтролюєте

Неперпендикулярність х до у зробите полюбому

Змінено користувачем makks
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 минут назад, makks сказал:

Напартачите полюбому в якійсь мірі тому що не проконтролюєте

Ну ви пишете, що потрібно контролювати перпендикулярність до якоїсь іншої площини - так це контролюється за допомогою повірочного кутника.. або рамного рівня з кутом рівно 90*, ну чи іншим мірних інструментів, це вже контроль осі переміщення деталі. А між площинами, які прилягають одна до одної - нас цікавить паралельність, задача наша зробити площу прилягання, щоб взаємні деталі мали площу прилягання по яких їздять деталі..

А якщо ці площі взаємодіють лише одна між одною, і вони будуть обидві нахилені одинаково (до прикладу ластохвіст має не 55, а 53* на двох деталях - то це нічого страшного не зробить. Головне, щоб вісь одної плососкості ластохвоста була паралельна другій плоскості ластохвоста. А це добитися можна і 45* лінійкою.

Змінено користувачем Phelix
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Phelix "робіть гарно" як каже один товариш тут)

або як вчили батьки:"роби правильно".

я буду робити саме ут55 з ут60 бо вона вже їде до мене) а якщо колись попаде екзотика з 50 градусами чи ще щось, то тоді і будемо вирішувати)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 минуту назад, dreadfull сказал:

@Phelix "робіть гарно" як каже один товариш тут)

або як вчили батьки:"роби правильно".

я буду робити саме ут55 з ут60 бо вона вже їде до мене) а якщо колись попаде екзотика з 50 градусами чи ще щось, то тоді і будемо вирішувати)

Ну і правильно! Кожен робить як йому зручно, і як дозволяють можливості. Головне результат! Удачі вам у вашому проекті.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 минут назад, Phelix сказал:

. А це добитися можна і 45* лінійкою.

Можна зекономити на одному і мудохатись з іншим) як завжди)

Є сторінка одного помішаного на шабровці, аж до тошноти) тільки вона зараз прикрита( я не можу зайти)

.я повністю не дочитав) якщо цікаво

https://www.blogger.com/blogin.g?blogspotURL=https://whatdidshum.blogspot.com/2014/02/blog-post.html?m%3D1

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Да. У мене теж не відкривається. А хто це? Можливо на інших ресурсах знайду інформацію.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Привет Всем.

Линейки бывают с разной шириной полок,и соответственно весом,при одинаковых углах.И по весу тоже значительная разница.Попадались 55 градусов с узкими гранями,визуально-на 30-40% меньше остальных.

Такое встречал в УТ630 и УТ1000.

Все вроде одного завода.Точно времён СССР.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
13 минуты назад, Phelix сказал:

Да. У мене теж не відкривається. А хто це? Можливо на інших ресурсах знайду інформацію.

Скорее всего нет, там его персональный блог, нужно проситься ( раньше был открытым), но он с такой дотошностью все делал что я не смог все прочитать)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Phelix написав:

Можливо я щось не правильно розумію - так як практики у відновленні геометрії не дуже багато - то поясніть, бо зараз якраз займаюсь переборкою фрезера... не хочеться сильно напартачити.

я собі так робив на хоботі 

там небагато зробив з поясненням, думаю буде зрозуміло чому саме така послідовність. сильно не шукав інформацію, довіряю власній логіці і інженерному чуттю

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

да... @aegis сф у вас красавчЕГ!

а линейка сегодня прибыла.

1. вес

значит живой вес линейки составил ровно 14 кг.... немножко дофи много.

для угла 55 градусов для плоскости с шириной 97 мм, в основании нужно снять по 4.7 мм с двух сторон. плолщадь с торца составит ровно 400 мм.кв., при длинне 750 мм объём составит 300 куб см. вес ориентировочный 2.1 кг...

если теперь еще снять по 2 мм со стороны то площать составит 320 мм кв., объём243 см куб, вес 1.7...итого подходим к желанным 10 кг)

тодщина стенок 16 мм, если забрать 7 мм, 9 будет достаточно???

IMG_20200422_215219.jpgIMG_20200422_164242.jpg

2. чем править

изначально думал всё провернуть УШМ, но когда я понял что размер боковых плоскостей 100*750 мм, стало немного страшно....

буду наверно ждать окончание карантина и уже на 6р82 буду распиливать эту линейку в размер))))

и да длинны 750мм немного многовато для диагонали моей поверочной плиты600*450. линейка чуток выглядывает(

3. заготовка

это оказалась на заготовка а отработавшая линейка! линейка которая была видать списана и немного не доехала до мартена)))))

на ней даже есть отметка о 1 классе),

но вместе с тем что к ней относились как к метлолому имеются забои на рабочей поверхности.

IMG_20200422_164054.jpgIMG_20200422_164027.jpgIMG_20200422_164031.jpg

Змінено користувачем dreadfull
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я на своей 45 градусной одну полку не трогал, а вторую сфрезеровал так чтобы размер полки по длине был гарантированно больше длинны ластохвоста фрезера, который я все хочу откапиталить , но не намного больше.

Снимать по всей плоскости, а тем более две сразу наверно бессмысленно.

Хочется облегчить, срезайте как на видео выше.

Даже если будет шанс что линейку поведет, перед капремонтом станка считаю нормой провести поверку инструмента и его доводку, а через год и более инструмент и с толстыми стенками может повести.

 

Безымянный.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку