Наливайко

АС-72 електрошпіндель з аеростатичними опорами

69 повідомлень у цій темі

1 минуту назад, Serbond сказал:

во, наше в олх такие цанги

"цанги в сборе. новые в масле. качественные изготовленные на заводе во времена СССР"

но цена...:o

блин, во я дурак...

это ж советское! цена ж наверно с копейками написана?!!! :)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вам повезло с ценой! Нужно брать!

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Рідко заходжу на форум останнім часом, звиняйте.

Свої шпінделі я крутив тільки в руках, вони надто криві для серйозної роботи на станку.

АС72 хоче ідеально чистого повітря, ніякого масляного туману.

0.6 кВт шпінделі для свердловки надто потужні, там закладений запас для фрезерування. Щоб свердліти плати 0.25 кВт вистачає.

Спілкувався із чоловіком, який пів життя працював біля станків із цими шпінделями, і я сам трохи подосліджував. Рідні цанги дуже вредні, нерідко ламались. Легко їх було об підлогу розбити. Шпінделі нерідко криві, про ідеально нульове зношування забудьте, краще згадайте про повітряну кишеню з першої сторінки теми. Зношування не нульове, а мінімальне, так як шпіндель не зависає ідеально в повітряному зазорі, а має тенденцію підтирати протилежний від повітряної кишені бік. З цього випливає, що навіть після ідеального динамічного балансування у шпінделя буде вібрація, хоча вона незначна.

Після того, як наріжете різьбу або вклеїте ER патрон баланс втече, де можна такому виробу зробити динамічне балансування на 80 000 обертів я не знаю. Або доведеться миритися зі зниженою швидкістю свердління і пришвидшеною витратою свердл. В принципі не страшно, свердла копійчані.

Якщо вам треба свердлити друковані плати в промисловому масштабі, раджу шукати сучасні повітряні шпінделі, в них може бути реалізована нормальна схема опор, яка дозволяє валу реально зависнути в повітряному зазорі при значно меншій витраті повітря. Крім того серійні цанги, патрони і т. д. Для дуже багатих є шпінделі з електромагнітним підвісом, швидкості космічні.

Для нас бідняків оптимальний варіант: більш менш сучасний шпіндель на керамічних підшипниках. Дозволені швидкості біля 60 000 об/хв, немає гігантських витрат на компресор і ідеальну підготовку повітря, відповідно значно менші енерговитрати на повітря і менше шуму, значно менший ризик виходу з ладу шпінделя через сміття в повітрі. Нагадаю, сміттям називається частка товщиною в мікрони. Сам шпіндель ніби і дорожчий, але загальна вартість системи нижча, при вищій надійності. Там, де потрібні високі швидкості обертання аеростатичні опори майже всюди були витіснені керамічними підшипниками, така економіка.

4

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 часа назад, Наливайко сказал:

Після того, як наріжете різьбу або вклеїте ER патрон баланс втече

я отдавал - нарезали резьбу,  и гайку, балансировали вал..(до ER цанг я не успел доработать, развалили производство)

после этого норм работал шпиндель, и даже фрезами 12 мм фрезеровал..

биения есть больше на самих цангах родных, чем на шпинделе, и тем не менее сверлом 0,2мм он сверлил,  и если не работать сверлами 0,2мм, 

а хотя бы 0,5мм, то все будет ок.

если брать этот шпиндель под шлифовку, то тоже там все решаемо.. 

ну нету у нас денег по 2000$ за новый шпиндель платить..

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 часов назад, Наливайко сказал:

Дозволені швидкості біля 60 000 об/хв, немає гігантських витрат на компресор і ідеальну підготовку повітря

воздух в мастерской уже есть

а вот как организовать "ідеальну підготовку повітря" ?

это уже очень интесно!

хотел найти родную станцию воздухоподготовки с этого станка, да все уже порезали

сколько и каких фильтров - отстойников нужно? подскажите пожалуйста?

 

то что современные шпинделя лучше, то даже не вызывает сомнений

но вот это:

5 часов назад, Ganch_er сказал:

ну нету у нас денег по 2000$ за новый шпиндель платить..

заставляет попробовать запустить этот, тем более, это не для пром применения, интересно просто...

а дальше, время покажет что получилось...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 часов назад, Serbond сказал:

заставляет попробовать запустить этот, тем более, это не для пром применения, интересно просто...

а дальше, время покажет что получилось...

все получиться, если шпиндель не будет лежать на полке, а будет работать, ну може не с первого раза...

за фильтра родные  могу поузнавать...

для чистого воздуха есть специально холодильники-осушители, но дорого...

есть фильтра-влагоотделители,  но народ там шота городит с них сапопалы...

нужно новую тему создавать осушитель воздуха своими руками

:_573dcf9cbd0e0154c972fc66__004:

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 часов назад, Serbond сказал:

воздух в мастерской уже есть

когда шпиндель будем включать? уже нада..

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, Ganch_er сказал:

когда шпиндель будем включать? уже нада..

когда частотник куплю:)

2 часа назад, Ganch_er сказал:

за фильтра родные  могу поузнавать...

буду очень благодарен!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Нужно проверить работоспособность,

Промыть шпиндель галошей несколько раз..

И он должен крутиться от воздуха..

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Добре, що порізали рідну пневмостанцію :) вона одна обслуговувала 4 станка. Це 16 шпінделів, здається пневматична заміна інструменту і точно аеростатичні станини. Жерла станція мабуть кіловат сто, не здивуюсь якщо більше. А як гуркотіла страшно уявити.

Промисловий осушувач повітря це грубо кажучи холодильник, теж п'є електрику. Народний це циклонний відділювач води, наприклад такий https://rozetka.com.ua/ua/intertool_pt_1401/p267985/?gclid=CjwKCAjwybyJBhBwEiwAvz4G78JVjRt7axGp_ZYX3rY0_ZkPsrke2Ly8N1P7rJrBDXiWhbM4ZVy19hoCPgMQAvD_BwE їх дофіга є схожих. Після нього якийсь балон із силікагелем, можна приколгоспити що знайдеш, наприклад засипати в таку колбу https://pershavoda.com/fil-tr-magictral-nii-aquafilter-fhpr1-b-aq-1.html а за нею ще одну таку ж колбу із поліпропіленовим фільтром 1мкм. І в принципі можна доволі впевнено ганяти шпіндель, чистота повітря думаю буде на висоті. Колби як бачите по 300 грн, робочий тиск до 6 атм, отже на розрив повинні тримати 12 атм. Силікагель продається мішками, можна його знайти наприклад як котячий туалет. Його можна сушити в духовці, або не жлобитись і викидати як набухне, ресурс в таких умовах в нього дуже великий. Якщо треба, можу продати свій частотник Emerson Commander SK 1.1 кВт (1Ф 220 В, 0-1500 Гц), брав у барахолці в Мапла. Гальмує пониженням частоти, якщо наказати гальмувати подаванням постійного струму він випаде в помилку, більше боків немає, решта все працює як слід, є інструкція. Настроїв, поганяв поки бавився шпінделями, і так зараз лежить без роботи. Також є здається новий якісний ЕР7 патрон із не менш якісними цангами і балансованою гайкою, але із хвостовиком 10 мм. Питайте якщо щось треба. Я думав тим всім займатись але поринув у інші заняття.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В см-600 хренова куча пневмостатичних опор, тому і станція підготовки така здоровенна.

В автомобільних компресорах для пневмопідвіски є вбудований осушувач на основі силікагелю, но він не змінний, там хатрий спосіб регенерації, там повітря яке качається в балон проходить через силікагель, но коли балон спускається то осушене повітря не випускається в атмосферу а продувається через силікагель в зворотню сторону і осушує силікагель.

Якщо балон дирявий то силікагель продувається недостатньо, і волога з нього не видувається повністю бо частина осушеного повітря втрачається, от тому пневма в морози  і замерзає.

Якщо зробити два контури осушення і почерзі їх регенерувати то і проблем з вологою не буде, проблема тільки як повернути все "відпрацьоване" повітря з шпинделя в систему.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
33 минуты назад, Meyson сказал:

проблема тільки як повернути все "відпрацьоване" повітря з шпинделя в систему.

а это вообще как то возможно?

да и зачем?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
18 годин назад, Serbond написав:

да и зачем?

Я вище описав для чого

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
19 минут назад, Meyson сказал:

Я вище описав для чого

а, понял, сразу не внимательно читал.

идея иметь два резервуара с селикагелем и по очереди сушить хорошая

в больших промустановках такое используется

но вот как собрать после шпинделя воздух, что бы там осталось хоть какое то давление?

но идея хорошая, на будущее буду иметь в виду

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Щодо цанг АС72, не пам'ятаю з ким я спілкувався з форумчан, підказав майстер мені чудову ідею. Щоб забути про ті проблеми, треба нарізати на кінці шпінделя різьбу і конус по стандарту ЕР11, м'яса якраз на все вистачає. Знімаємо абсолютно весь головняк із оригінальними цангами, тепер кріплення міцне досить, щоб фрезерувати 0.6 кВт шпінделем, а може і 0.4 кВт потягне. Можна кріпити все з хвостовиком від 1 до 7 мм. Цанги є і дешеві, і точні, на вашу кишеню.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Наливайко сказал:

треба нарізати на кінці шпінделя різьбу і конус по стандарту ЕР11, м'яса якраз на все вистачає

да, выше про это писали, но вопрос, как зажать гайку цанги?

как стопорить вал при затягивании? делать на валу грани под ключ?

но как их сделать, что бы не потерять балансировки?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Serbond написав:

да, выше про это писали, но вопрос, как зажать гайку цанги?

как стопорить вал при затягивании? делать на валу грани под ключ?

но как их сделать, что бы не потерять балансировки?

для цього було б правильно зробити лиски, але баланс втече. Хоча він вже втік, якщо нарізали різьбу. Я собі зробив ґумові пасатижі для цього, просто приклеїв шматки ґуми до місця із радіусним вирізом в пасатижах.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

лыску низзя делать,

я пользовался двумя небольшими трубными ключами, пасатижи не совсем удобно..

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Serbond написав:

но вот как собрать после шпинделя воздух, что бы там осталось хоть какое то давление?

Якраз тиск не потрібен, інакше переступите точку роси і ніяка волога не вийде

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку