Віталік Морозюк

Чи варто купувати токарний станок?

57 повідомлень у цій темі

Доброго дня, потрібна ваша порада стосовно купівлі токарного станка. 
є два станка 16Б20П 1993р (РМЦ 1400) та КА280 1997р. (РИЦ 2000) Ціна питання 100000 грн. Станки стояли на м’ясокомбінаті поруч був металобудівнийич завод і майже все точили на ньому. Завод повністю не функціонує з 2005 року. Станки просто в ідеальному стані ніякого зносу та люфту немає, все комплектне. Зрозуміло що я їх буду перебирати повністю. Більшу прихильність маю до 16Б16П так як в нього висота між станиною і центром 250 мм. 
Таке питання чи варто брати, яка їхня якість станків і чи нормальна ціна? Чи можливо знайти щось краще за такі кошти?

8C1F89E7-5D4B-4393-94A4-58D3853D3BFF.jpeg

BDDFD31A-E389-48E2-8A2A-132450852C7A.jpeg

4DF7A2CF-D0B8-4E08-AC77-C645B7E17EE6.jpeg

51933540-4164-4EB9-B32B-81B4BBDDF032.jpeg

3A5CAB63-18A3-49A9-BCAC-EEE9FAECDDE6.jpeg

32184E4B-4B6F-4A01-8587-335980557ED4.jpeg

1A37C3E7-C96D-43B9-984A-2C9DFF564F4A.jpeg

3BED1181-6AE7-419D-B2E6-F1E78FA8477F.jpeg

D1CB8F32-F386-4C21-B119-89C9F7225243.jpeg

CC6DF07F-1126-490B-BC60-C7459F747533.jpeg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

мМмМмМ! коробка автомат, я б подумал брать или...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Походу треба брати два)))

Думаю 16б20 в самий раз

Там є ще якісь станки на продаж

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ще є шліфовка, 3 фрезера, строгальний, сверлилка, кординатна сверлилка, наждак, і ДІП дуже великий з патроном на 1000 мм.

CCE03A0E-B1A9-4CB6-B2B4-9BB8D00D29A9.jpeg

8A47021A-3A9F-4045-997B-9DAE67BEA878.jpeg

ECA8AD85-8252-416A-825F-4EC7AF63946E.jpeg

6217A6F1-39B1-47DC-A39E-DC865911C856.jpeg

62610A47-0A9B-49CD-BD49-7623D5564C24.jpeg

A2E43E46-F43F-408F-B511-935C3DD6C909.jpeg

D197127C-CCFF-42CD-BEAA-F63401F9AB97.jpeg

E8E1E048-B904-41C5-BCCD-C381FA1E9092.jpeg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Яка ціна шлифовального?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

150000 грн стан задовільний

Змінено користувачем Віталік Морозюк
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Хто працював на такому токарному станку або має такого напишіть ваші відгуки, буду вдячний. Я про токарний 16Б20П

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, камасутра написав:

Где вы увидели 16Б20п?

Там стоит Пролетарий МК 6058 - отличный станок!

С киевским я бы на его фоне не связывался. Единственное преимущество - рмц.

Просто на передній бабці немає шильдіка він зірваний, а цей надпис на фартусі станка.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година назад, Віталік Морозюк написав:

Просто на передній бабці немає шильдіка він зірваний, а цей надпис на фартусі станка.

У мене класичний 16к20 1974р.в. там теж на фартуху така табличка 16б20п, ці фартухи робились в беларусі, в Гомелі та поставлялись на красний пролетарій з такими бірками.

Змінено користувачем Igor Shimanskjy
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Віталік Морозюк А ви хоч один там включали? Якщо ні, наосліп то незношеність може лише свідчити, що є поломка якась, яка не дає на ньому дерти метал. Тоді думаю розумієте, що навіть половина тієї суми може бути забагато. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Ігрек написав:

@Віталік Морозюк А ви хоч один там включали? Якщо ні, наосліп то незношеність може лише свідчити, що є поломка якась, яка не дає на ньому дерти метал. Тоді думаю розумієте, що навіть половина тієї суми може бути забагато. 

Так все працює

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, камасутра написав:

Если станок полностью комплектный, станина не имеет выработки, зубчатая рейка не имеет выработки, поперечка визуально не имеет выработки и задняя бабка визуально не убитая, то этого достаточно, чтобы эти станки покупать за эти деньги.

А если ещё и в своем городе - это шара!

 

ТС сподіваюсь їздив з вимірювальних інструментом, стійки-лінійки від 630...

 По ідеї ,в тому що 93 року вже має стояти "счьотчик" мотогодин, як на ЧПУ. Просто необачність і спішність з такою вартістю може на-раз перекреслити доцільність покупки. Наприклад, ось відомий блогер продавав 16к20 з чітко відомим станом станка за 80т.грн. І ви хочете сказати, що станок на двадцятку дорожчий - це шара? В кінці-кінців тут на барахолцв теж є подібні станки за майже ту ціну, в ідеалі так би мовити, які продаються місяцями.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Яка  ціна строгального ?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

По делу сказать не могу ни чего у самого 16к20  81года  уже лет 15 для моих целей вполне устраивает.

Но раз пошла такая распродажа и сможете помочь, интересно продают  ли они верстаки как за строгальным взял бы парочку,

и по какой цене.

Заранее спасибо.  

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

если Вам есть что на этом всем делать-берите,если нет-попосредничайте,отдав в реально работающие мастерские.Но что то мне подсказывает,что такой парк и такие модели все меньше нужны для заработка,затратные они,для дорогого хобби-да.

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 минуту назад, камасутра сказал:

Рмц у "известного блоггера" 1000(если ничего не путаю), а здесь 1400 ( ели говорить за московский станок ) Высота центров 250 против 215.

Станок у блоггера 93 года? Время работы у этого МК 6058 явно меньше, чем того, что у блоггера, следовательно величина износа всех его узлов (подшипники, пары скольжения, шестерни, винтовые пары, резинотехнические изделия итд) также значительно меньше!  Так какой станок лучше  купить - прилично подтоптаный или свежий?

Простой пример из жизни. Два автомобиля. Оба рабочие и исправные. Один 80-х годов, второй 93 года. Первый работал в такси. Второй  больше стоял. Какой вы купите, если первый на 20% дешевле?

Лично я  не куплю первый даже если на нем Майкл Джексон барыжил в молодости))).

Сравнивать нужно сравнимые вещи! 

Или  я  не прав?

 

 

про РТИ не прав,чуть не половина работы именно по причине старения этих самых резинок,полностью разобрать-собрать нормальный в остальном но текущий отовсюду мотор,где все резиноподобное стало стекловидным.Но в станке этого минимум или вообще нет.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 часа назад, Ігрек сказал:

Наприклад, ось відомий блогер продавав 16к20 з чітко відомим станом станка за 80т.грн. І ви хочете сказати, що станок на двадцятку дорожчий - це шара?

 

.Вот еще одному блогеру повезло со станком "Буквально пару лет после капитального ремонта..."  Интересно есть ли наделки и каков их материал....

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Как для любителя станки большие и не для гаража. А если брать для собственного  "серьезного цеха" то и подход и аргументация немного другая. Приходим с токарем и со слесарем-ремонтником. Смотрим, щупаем, крутим, включаем - точим. Смотрим приданное. Пробуем торговаться.   В результате берем ремонтнопригодный.

А вообще на "мясных" и "консервных" заводах тоже часто встречаются угробленные с малым пробегом.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, камасутра написав:

Рмц у "известного блоггера" 1000(если ничего не путаю), а здесь 1400 ( ели говорить за московский станок ) Высота центров 250 против 215.

Станок у блоггера 93 года? Время работы у этого МК 6058 явно меньше, чем того, что у блоггера, следовательно величина износа всех его узлов (подшипники, пары скольжения, шестерни, винтовые пары, резинотехнические изделия итд) также значительно меньше!  Так какой станок лучше  купить - прилично подтоптаный или свежий?

И почему никогда люди не берут в рассчет доставку из другого региона? Или это уже не деньги?

Простой пример из жизни. Два автомобиля. Оба рабочие и исправные. Один 80-х годов, второй 93 года. Первый работал в такси. Второй  больше стоял. Какой вы купите, если первый на 20% дешевле?

Лично я  не куплю первый даже если на нем Майкл Джексон барыжил в молодости))).

Сравнивать нужно сравнимые вещи! 

Или  я  не прав?

 

 

 

 Я лише хочу ТС, на відміну від Вас, бути більш оглядним і не кидатись на верстат, який в середньому "по палаті" вартує на 20-30 т.грн (1т. доларів), як на демпінгову і ціну "шари". Якщо припустимо він (по Вашій рекомендації) його візьме, почне перебирати, як він хоче, а там почнуть вилазити велики проблеми якісь. Ви будите йому купувати і знаходити зломані деталі, спалені наприклад муфти, міняти їх потім?... Знаєте від чого люди безперестанку гикають (икають)? ^_^:D 

 

п.с. Вірно! Коли їх хтось згадує )) Лихим чи не лихим словом - на це вже є Ваш вибір ))

 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Здраствуйте, з дозволу автора теми запитаю і я,  якщо не проти)), дійшло діло що мені вже мало мого вірменського друга 1б61а, вірніше його габарита, почав моніторити різні торгівельні майданчики, з станком оприділився що це повинен бути московський 1к62 рмц 1000/1500мм в дуже доброму стані, бюджет 4-5тис. у.е

бажання відновлювати станки за 40-60тис грн не має зовсім і це не обговорюється, знайшов ось такий Screenshot_20200527-214438.pngScreenshot_20200527-214425.pngScreenshot_20200527-214430.png

Говорять шо капіталений станина шліфована, хочу поїхать подивитися, так от питання чи вартує він тих коштів і чи вистачить скалки км 5 і індикаторної стойки для його перевірки, станок підключений поганяти змога буде

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 минуты назад, Павлов сказал:

шо капіталений станина шліфована,

Весь вопрос как и для чего капиталеный....

Может быть капиталеный абы как в его бытность на заводе для какой то операции на лини, где он примеру работает только поперечкой... а все остальное для виду, т.к. не важно.

Может быть капиталеный на продажу...

По мимо геометрии до необходимости капиталки пропорционально изнашивались и другие узлы, которые такими и остались....

 

ИМХО за данный бюджет потенциально интересней станок который не трогали и не успели укатать. Ремонтная мастерская какого то не профильного завода, теоретически может сохранить подобный экземпляр. Практически нужно смотреть, щупать, проверять, не воспринимать слова  на веру, они могут быть всего лишь легендой,  подтянутой под подходящий антураж.

 

Станок такого габарита по месту, можно условно воспринимать как минус 10-20тыс цены (логистика, смотрины, время)

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Говорив сьогодні з продавцем станка він казав що вони займаюця ремонтами станків,  шліфували станину самі, мені до нього 500км в один бік поревозка, поїздка це окремі кошти в цю суму не входять

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Так і чого ж питаю чи зможу скалкою, індикатором, контрольною проточкою перевірити слова продавця?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 минуты назад, Павлов сказал:

Так і чого ж питаю чи зможу скалкою, індикатором, контрольною проточкою перевірити слова продавця?

Теоретически сможете проверить многое если понимаете как, и обстановка будет к этому располагать.

Очень много подводных камней ИМХО к таким предложениям нужно относиться  тройне с опаской. Делали вовсе не значит что сделали хорошо.

 

В качестве примера вершины айсберга.

Контрольная проточка...Будите точить два пояска или вал на всю длину РМЦ. Если что ЗБ можно выставить так что даже при не прямолинейности направляек или износе эти самые два пояска будут одинаковыми по диаметру. На всю длину если точить то будет отгиб вала в виде бочечки.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Проточувати думав кругляк діаметром 50-60мм надовжину 200-250 в чорнову з підпором зб, а чистовий 0,1 без і проміряти мікрометром, ну а зб по скалці покатати по всій станині, якщо мені цього не дадуть зробити то хай продають далі, от незнаю тільки чи дадуть кришку пб зняти шоб глянути на нурощі

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку