pianoservis

Станок струнонавивальний

44 повідомлення у цій темі

Дякую всім за активність. На жаль конкретних даних ні креслень немає. На станках де синхронізація виконана через вал, мотори стоять різні від дрельки на 700-800 ватт до 2х кіловатних, а може і більше. Але це не дивно, там потрібно крутити трансмісію. Думаю, що крокові двигуни потужністю в 40-50 Нм. підійдуть, але вони самі дуже дорогі і ще плюс драйвери та потужний блок живлення. Тому то мене і зацікавило вищенаведене відео, бо ті мотори не схожі на крокові і сервоприводи. Але все ж таки свою функцію виконують.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Що до точності синхронізації. Ну уявімо, що найдовша струна 3 метри, найтонша мідь для навивки 0,30 мм. Виходить, що потрібна точність 0 градусів розбіжності на 10000 обертань. Далі заготовка міняється і все спочатку.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
13 минуты назад, pianoservis сказал:

Думаю, що крокові двигуни потужністю в 40-50 Нм

Момент можна поміряти.

Взяти десь динамометричний ключ, вручну покрутити і буде відомо момент.

Якшо є бажання зробити такий станок, то міряти мотент доведеться.

15 минут назад, pianoservis сказал:

Тому то мене і зацікавило вищенаведене відео, бо ті мотори не схожі на крокові і сервоприводи. Але все ж таки свою функцію виконують.

Мотор на 400 Вт і 1500 об/хв має крутний момент близько 3 Нм.

То так, для довідки.

А болт м10 затягують з крутним моментом 40 Нм.

Молт М6 затягують з моментом 10 Нм, якшо дати 20 Нм, можна зірвати болт.

 

16 минут назад, pianoservis сказал:

Виходить, що потрібна точність 0 градусів розбіжності на 10000 обертань.

Серйозно?

А шо буде, якшо раптом буде різниця на цілий оберт на 10000 обертань? На пів оберта? На 10 градусів?

Брак?

Якшо брак, тоді варіанта три:

1. Крокові двигуни.

2. Сервопривод.

3. Слідкуючий привід з енкодерами на валах і системою керування. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну ось є іще одне рішення за допомогою крокових двигунів.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Roma якщо зміщення основи струни буде відбуватись в напрямку навивки міді, після зняття зі стану основа повернеться в нормальне положення послабивши навивку мідного дроту. Зміщення в зворотньому напрямку призведе до протилежного процесу.

 

 @pianoservis Якщо гора не йде до Магомета , то Магомет іде до гори ) - спробуйте варіант коли основа струни закріплена стаціонарно а навколо неї обертається катушка з міддю.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 минуту назад, Tramp сказал:

 @pianoservis Якщо гора не йде до Магомета , то Магомет іде до гори ) - спробуйте варіант коли основа струни закріплена стаціонарно а навколо неї обертається катушка з міддю.

Що ж це за шайтан машина вийде, навіть не уявляю собі конструкцію.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Та что показана в крайнем видео, по моему самая оптимальная. Куда проще. И по деньгам, судя по размеру шаговиков , не глобальных денег будет стоить. Не пойму, что Вас смущает?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 минут назад, pianoservis сказал:

Що ж це за шайтан машина вийде, навіть не уявляю собі конструкцію.

 

чому зразу шайтан)) у вас струна має досить невелику кінцеву довжину, а уявіть виробництво кабельної продукції.

До речі, по вашій темі http://afmforum.ru/viewtopic.php?f=8&t=158&start=30

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 минуты назад, Владимир 68 сказал:

Та что показана в крайнем видео, по моему самая оптимальная. Куда проще. И по деньгам, судя по размеру шаговиков , не глобальных денег будет стоить. Не пойму, что Вас смущает?

Та по великому рахунку нічого. Я просто не волочу в цих справах, мотори, драйвери, плати управління, блоки живлення ну і саме програмування. Тому подивишись перше відео подумав, що це питання можна вирішити простими моторами, частотником і грубо кажучи резистором :)

Але мабуть прийдеться схилятись в сторону крокових двигунів.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
21 минуту назад, Tramp сказал:

якщо зміщення основи струни буде відбуватись в напрямку навивки

То не моя проблема. Мене то мало хвилює.

Я про інше.

Наприклад крокові двигуни мають крок 1.8 градуса.

Допустим похибка буде 1.8 градуса. Брак?

Якшо брак, зачить не піде, треба брати дорожчі, з кроком 0.9 градуса.

Знову брак?

Енкодер з більшою дискретністю? З якою?

То дуже просто сказати 0 градусів. 

Але реально забезпечити 0 градусів коштує роботи і грошей.

20 минут назад, Владимир 68 сказал:

судя по размеру шаговиков , не глобальных денег будет стоить.

Дуже подібне на 0.3-0.6 Нм.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 минут назад, Roma сказал:

Дуже подібне на 0.3-0.6 Нм.

О, дякую, це вже важлива інформація.

На рахунок 1,8 гр. це не велика проблема, навіть і 90 градусів якщо назустріч навивці. Але якщо по навивці то це багато, бо дасть прослаблення навивки після релаксації керна. Ще одна річ, що для міді натяжка дається вручну. І тут питання, чи вистачить 0,3 -0,6 Нм. мотору, щоб не втрачати кроки? Особливо на малих обертах. Чи ці кроки мотори будуть втрачати разом чи один (наприклад до якого ближче йде натяжка). Бо це може закінчитись моїм оком на обірваній струні :)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 минуту назад, pianoservis сказал:

 

4 минуты назад, pianoservis сказал:

чи вистачить 0,3 -0,6 Нм. мотору, щоб не втрачати кроки?

Там шось таке є на кінці воно не подібне на редуктор, але не знаю.

Двигуни крутяться в одному напрямку і один буде тягнути другий.

Втрачати кроки буде той мотор, який слабший. Можна поставити один сильніший, а другий слабший якшо така справа.

6 минут назад, pianoservis сказал:

Особливо на малих обертах.

Чим менші оберти тим більший момент. Така особливість крокових двигунів. І чим більші оберти тим момент менший.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Редуктори там мусять бути, тому що потрібно задавати натяг керну (серцевини струни). А вона досягає деколи більше 150 кг. Думаю, що таку натяжку не можна давати безпосередньо на вал двигуна.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Там можуть бути просто упорні підшипники.

А редуктор має інше призначення.

Редуктор момент збільшує, а оберти зменшує.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Якщо дожина приміщення дозволяє то я все-таки заморочився б з механічною синхронізацією . Які переваги ? По перше достатньо одного двигуна , керувати обертами якого не проблема за допомогою частотника . По друге синхронізація гарантована при незначних затратах і простоті ( а отже надійності ) . Вал довжиною 3 метра не обов"язково виготовляти , тим більше шліцевий , можна використати навіть звичайну водопровідну трубу закріплену на декількох опорах з підшипниками , Вал закріплюємо знизу стола , щоб на нього не нічого ( нікого ) намотало . В осьовому напрямку він не переміщується , тільки передає обертання від двигуна , котрий теж кріпимо знизу стола . По краях вала закріплюємо два однакові шківи під зубчасті ремені . На верхні поверхні столу закріплюємо  пердню і задню бабки на які будуть передаватись оберти з  шківів . Конструкція бабок дещо різна , одна має короткий вал на двох радіальних підшипниках , для запобігання осьовому переміщенню передбачит упорний підшипник . Друга бабка рухома , з валом 1,5 м , обертання на цей вал передається через шків , який закріпллено на нерухомі опорі скраю стола .  Якщо вал шліцевий  то в отворі шківа теж шліци , але можна використати квадратний пруток , тоді і отвір має бути відповідний . Спробував щось таке схематично показати на малюнку . 

q1.JPG

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я подивився ше раз відео.

Редуктора там нема. Якісь підшипники є.

Зібрати таке не важко. І не дорого.

 Я такі моторчики колись по 50 грн купував. Тепер не знаю, може по 300 грн б/у, або новий по 16 доларів з Китаю.

В деяких потужних принтерах такі мотори були.

Я не знаю чи воно весь діапазон товщин і довжин покриє. І чи не буде рвати струн. 

Ну можна взяти моторчики дорожчі. По 30 доларів, на 2 Нм.

Хоча, автор того винаходу їх би напевне сам поставив, якби вони потрібні були. 

Можливо шо там і 0.2 Нм забагато. А може і ні. Може автор поставив такі мотори які мав.

Все може бути. То може бути і конструктор станків і може бути восьмикласник якому нема шо робити дома.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
42 минуты назад, Roma сказал:

Редуктора там нема. Якісь підшипники є.

Перед валом двигателя поставить на кронштейне подшипниковый узел с радиально упорным подшипником и соединить с валом двигателя втулкой и осевой нагрузки на ротор не будет. На видео, это реализовано при помощи удлинителей с упорным кронштейном

Змінено користувачем Владимир 68
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Народ, дякую, що так відгукнулись і стільки часу цьому присвячуєте. А може підкажете якісь перевірені сайти де можна підібрати мотори і всю трахамудію для них. Ну крім аліекспрес :) - це то ми знаєм

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ось нормальний станок для навивання струн. А щодо довгого валу, то там навантаження особливого нема, тому підійде навіть труба, коли вона достатньо рівна. Остаточне биття можна вибрати підшипниковими опорами. І нічого не треба видумувати з синхронізацією двигунів.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку