Денис Береговой

ИЖ250П. Ругаем/Хвалим Удмунда. Стоит ли связываться

86 повідомлень у цій темі

Поздоровляю, гарне придбання. Якби не мав відремонтований 1615 ( щось близьке по розмірам,  трохи більший), то не думав би, а вже б з Вами домовлявся, чи мабуть би і їхав із транспортом. Станок непоганий, навіть для такого стану. Втулочний шпіндель, двохпризмова станина... Для такого габариту жорсткість має бути дикою, відповідно і чистота обробки на висоті... Знос станини навіть у такому стані не критичний, ( як по мені), достатньо порахувати, на скільки просяде різець вниз у тій ямі на направляйках відносно заготовки, цифри будуть не великі, в сотках, якщо я не помиляюсь... Для малогабаритних деталей саме те, куди тим "шкільним" макетам... Мені було б шкода розбирати такий станок, але інструмент має працювати та заробляти, все ж краще, ніж він поїде в переплавку.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 05.06.2020 в 16:23, Rus73 сказал:

На передней опоре втулка запрессована,а под втулкой 90мм.

У моего зверька если выприсовать стальные втулки то расточки в ПБ следующие.

Передняя опора - диаметр 100мм

Задняя опора диаметр 90мм

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
42 минуты назад, стани сказал:

Мені було б шкода розбирати такий станок

Дальнейшая судьба еще не определена. Входящая цена не предполагает влетов.

Можно будет и разборохолить если не продастся (в барахолке ищите) и не захочется возиться.

Пока имею предложение по выкупу шпинделя и втулок,  бюджет мероприятия 45% входящей цены. Сдача остального на металлом уже в плюсах...Но это в смысле сдача гамузом на метал. Безрассудство.  Еще куча агрегатов ЗБ, коробки, фартук, суппорт. Если по ним будут предложения и неберется сумма то можно будет удовлетворить потребность желающих пребрести и человека которому шпиндель со втулками приглянулся.  Останется голая станина с ПБ без шпинделя. Их тоже нет смысла спешить в метал везти.

Расточка ПБ 100 и 90мм  позволяет установить спереди пару радиально упорных подшипников с внутренним диаметром 65-70мм, дупло шпинделя в этом месте может быть 45+-мм

Ну и в заднюю опору становится радиальный  (с внутренним диаметром 55-70мм) подшипник с плавающей посадкой + упорный.

Потратившись на шпиндель, можно будет получить неплохую тушку для ЧПУстроя (рельсы на плоские участки станины) с дуплом 45мм+-

 

Слыхал Анатолий @bioname делал хорошие шпинделя с большим дуплом для ЧПУ проектов, правда чуть по короче. Толя, подскажи пожалуйста  длина 600-630мм выполнима?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Утреннее видео подгрузилось. Коробка подач

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 часов назад, Денис Береговой сказал:

Слыхал Анатолий @bioname делал хорошие шпинделя с большим дуплом для ЧПУ проектов, правда чуть по короче. Толя, подскажи пожалуйста  длина 600-630мм выполнима?

не тільки робив, але і роблю далі :boast:
А так, вважаю що можна, але треба досконально проробляти, якщо якісь зміни бажає той хто це замовляє ;)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Пока ЧПУ жужал, делал расехляускас....

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Тільки зараз звернув увагу, наскільки  довгі направляйки суппорта для такого невеликого станка, при такій висоті центрів та РМЦ в 500мм. На 1615 при РМЦ в 750 та  висоті в 155мм направляйки по ширині фартуха, а він там візуально менший, ніж на Вашому станку... Більша площа прилягання- ще один плюс до жорсткості та чистоти обробки. Доволі продуманий станок...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
14 минуты назад, стани сказал:

Доволі продуманий станок...

Не плохой, особенно для своего времени.

Станина только сырая. Но то не беда скорей всего быть ему ЧПУ на профильных рельсах и ШВП. Преположительно длина хода 600мм + сохранить возможнсть использования родной ЗБ, протачивемый над суппортом диаметр изменится со 125мм до 80мм

 

Не знаю как поступить с коробкой скоростей. С одной стороны фрикцион и тормоз уже не нужны, без коробки будет тише, коробку можно ИМХО рано или поздно продать, как впринципе все кроме станиы + ПБ. Но с другой стороны без нее мотор 3-4кВт с ней ИМХО хватит и 2,2кВт.  Перебор предположительно останется.

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 05.06.2020 в 11:41, Rus73 сказал:

купил 2 года назад,разобрал и все крашу

Подскажите кто знает +- вес станины. Обдумываю варианты как снести призмы под установку рельс.

Кстати довольно удачно что бабка "разлогая" нависает над станиной, довольно комфортно можно будет интегрировать П-образную защиту рельс (на фото имитация швеллером). В самоделках самая главная проблема это нормальные защиты. Тут вроде вырыисовывается.

Ну немножко фото последствий утренней гимнастики - расчехленного по максимуму станка. Маслобак, бак СОЖ и крошнтейн помпы интегрированы в тумбы.

 

IMG_6658_новый размер.JPG

IMG_6659_новый размер.JPG

IMG_6660_новый размер.JPG

IMG_6661_новый размер.JPG

IMG_6662_новый размер.JPG

IMG_6663_новый размер.JPG

IMG_6664_новый размер.JPG

IMG_6665_новый размер.JPG

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12 часа назад, стани сказал:

Тільки зараз звернув увагу, наскільки  довгі направляйки суппорта для такого невеликого станка,

Замерял. При длине направляек 1000мм длина сопрягаемой части суппорта 500мм

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

50% площі прилягання- це практично вічний станок при нормальному догляді, як мені здається... Заради цікавості, буду в майстерні, заміряю співвідношення на 1615. А хіба на цих станках станина не загартована? Іжевське виробництво здається не економило на термічці, чи я помиляюсь? Станина, думаю, заважить 350-380кг, може трохи більше, але це так, тільки припущення.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, стани сказал:

Іжевське виробництво здається не економило на термічці

Може на экземплярах более позднего выпуска внедрили технологию

Не назвать чугун пластилином но и на каляный не похож, напильник цепляется уверенно

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Заміряв, при довжині направляйок 1215мм ширина суппорту 400мм. 30% від довжини направляючих... ІЖ тут явно виграє.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Кто что скажет по станине?

 

 

Кстати опрос. 

Какая модель серийно выпускаемого токарного станка более подошла бы в качестве донора для ЧПУ строя.

Критерии:

- Максимально возможное проходное. Не менее 32мм. Желательно на подшипниках и обороты более 2000об/мин.

- Общая длина не более 1600мм, чем короче тем лучше.

- От плоских направляющих до оси вращения не менее 150-160мм. Каретки серьезно кушают высоту.

 

Иж250 без буквы П. Все тоже самое но на подшипниках

Что еще?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Як по мені, нормальна станина, і на набагато гірших станках люди працюють і заробляють. Якщо вона не гартована, то можна заморочитись та вирівняти, але це зайве, для 95% робіт майже любого гаражного майстра такого стану більше, ніж досить. Колись робив собі саморобний невеликий токарний, трохи на ньому попрацював і зрозумів, що конкурувати з заводом не варто, і навіть підношений промисловий станок криє саморобку по всіх параметрах... Не розумію людей, Ви пропонуєте непоганий варіант по стану і ціні, за такі гроші можна тільки матеріалу для саморобки накупити та стулити то все до купи з непередбачуваним результатом, а тут така можливість... По моделях токарних- при такому діаметрі обробки ( 320мм) ідуть 1м61 та 1а616, тільки оберти у них 1600 та 1800 відповідно, якщо не помиляюсь... Прохідне в шпінделі 32 і 34мм. Якщо 2000 обертів, то 16б16, там і діаметр 360мм, і прохідне більше, здається 44мм. Тільки він більш пізніх випусків і коштувати мабуть буде дорожче, аніж більш старі моделі. Довжина обробки у всіх однакова, 710мм. Якщо для переробки, мабуть має сенс знайти щось некомплектне і відповідно дешевше, стан станини, як я розумію, не важливий, все одно будуть ставитися інші направляйки... Може ще щось є із моделей, але названі станки розповсюджені, їх ще можна зустріти...

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
17 минут назад, стани сказал:

дешевше

Дешевле будет очень тяжело, тут я побил свой рекорд. Даже на металоломе дороже получится. Но это я о входящей цене.

 

16Б16 + 1а616 намного больше. 2100-2300 мм.

До того как подвернулся этот ИЖик я думал ЧПУ приставку делать на 16Б16. Только ради проходного. Вся комплектуха для этого была собрана. Собирал для оЧПУшивания малыша 1603, но там проходное 18мм. Маловато, продал.

Хочется максимально компактный, с максимально большой дыркой... У Миши @aegis новые чугунные ЧПУ токарки вписываемые в данный формат получаются. С кабинетом, с дыркой 40+. Но мне тяжело будет вытянуть такой проект.(купить/повторить), а ЧПУ токарник нужен, без него далеко не уедешь.

 

18 минут назад, стани сказал:

Не розумію людей, Ви пропонуєте непоганий варіант

Не успели, снял с продажи.

Но я вариативный... Теоретически можно сменяться на что то менее комплектное, можно по частям разборохолить и т.п пока суть да дело.

Если ничего подобного не случится, то просо зарежу направляйки. Т.к. мое видение мастерской это спарка ЧПУ токарник среднего/мелкого размера и угиверсал чуть побольше.

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Многовато честно говоря. Более менее точные работы тяжело будет делать.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Денис Береговой сказал:

.....У Миши @aegis  .......с дыркой 40+...... 

 

как-то звучит  не очень....

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, vaycartana сказал:

Многовато честно говоря. Более менее точные работы тяжело будет делать.

Разверните пожалуйста мысль, не до конца понятен контекст.

 

О износе станины или дырки в шпинделе.

Если о станине, то в том состоянии как есть это бодренький "черновик" Аля петли на базар точить или еще что либо. Мне такой не нужен - место только занимать...

Змінено користувачем Денис Береговой
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
57 минут назад, VldLg сказал:

как-то звучит  не очень....

В плане юмора или облегченого шпинделя?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година назад, VldLg написав:

как-то звучит  не очень....

та да...

є в мене зроблений верстатик. якщо коротко :

  • шпіндель прохідне 41 до 6000 обертів (якщо в цангах працювати реально) або до 3000 якщо в патроні. 2,2кВт, векторне керування
  • підшипники дуплексовані 2 класом.
  • штатно 125 патрон.
  • чавунна станина
  • нові профільні направляючі скф 15мм (не очікував, але реально гарні)
  • швп TBI шліфовані 2005
  • опори SYK 5 клас точності
  • 250мм поперечки, 190 продольної подачи.
  • 40+ над супортом (довгу деталь ф80 можна точити, але 2 різцями всього)
  • крокові двигуни+гарні цифрові драйвера.
  • керування - меса.
  • кабінет готовий до подачі ЗОР.
  • габарити 950*950. вага десь 300 кг по пам'яті.
  • верстат розроблювався для вибагливих моделістів (оберти+дирка) переважно на цвітнину, але сповійно точить і сталюку
  •  

але запропонувати зараз нічого не можу - розібрали. буду скоро робити ще (дуже хочу лишити один собі), якщо дуже хочеться можна впасти на хвіст... останні штрихи, буде огляд, відео і тп і їде до замовника буквально на днях...

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Денис Береговой сказал:

Разверните пожалуйста мысль, не до конца понятен контекст.

 

О износе станины или дырки в шпинделе.

Если о станине, то в том состоянии как есть это бодренький "черновик" Аля петли на базар точить или еще что либо. Мне такой не нужен - место только занимать...

Я за износ станины. Отверстие в шпинделе особо не изменишь.

Змінено користувачем vaycartana
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12 часа назад, Денис Береговой сказал:

В плане юмора или облегченого шпинделя?

не люблю слово "Дырка" применительно к оборудованию.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Без особого изыска с выготовкой, ожидая посылку НП без которой не могу начать очередной заказ (сегодня будет), с утречка прошелся шабером и окрасил валиком добивая эпоксидную тикурилу...

IMG_6668_новый размер.JPG

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

У кого сохранился родной маслонасос ПБ?

Подскажите пожалуйста его характеристики: давление и производительность.

Данной информации в паспорте не нашел. Разве что мотор асинхронник 180Вт 1500об/мин.

В наличии "кастрированный" шестеренчятый маслонасос ВАЗ классика + моторчик дворников авто. Делал когда то горелку Бабингтона на отработке. Хотелось бы прикинуть как по давлению так и производительности, возможно придется ставить моторчик по шутрей + дроселировать...

 

 

 

IMG_6670_новый размер.JPG

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку