Montis

Как отфрезеровать квадратный пруток?

57 повідомлень у цій темі

Подскажите пожалуйста, как отфрезеровать длинный квадратный пруток, чтобы его не скрутило? Пруток, допустим, 12*12, 1 метр. Также желательно обрабатывать сразу десяток этих прутков, а не по одному, если такое возможно. Как правильно закрепить их на столе? Прижать сбоку - скрутит, магнитный стол - скрутит... Сталь углеродистая, сырая.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Як варіант - кладемо кілька штук один біля одного щільно. Притискаємо зверху прижимом в трьох -чотирьох місцях, з боків так само. Обробляємо частинами, пересталяючи прижими на вже оброблену поверхню

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В некоторых случаях, углеродистым сталям непосредственно перед обработкой, делают глубокий отпуск ( метал остывает вместе с печью). 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ага, ,печь куда пачка метровых прутков влезит  ещё поискать нужно.

 

 

Змінено користувачем Cracker
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година назад, Montis написав:

Подскажите пожалуйста, как отфрезеровать длинный квадратный пруток, чтобы его не скрутило? Пруток, допустим, 12*12, 1 метр. Также желательно обрабатывать сразу десяток этих прутков, а не по одному, если такое возможно. Как правильно закрепить их на столе? Прижать сбоку - скрутит, магнитный стол - скрутит... Сталь углеродистая, сырая.

Я схоже пробував, піджимав з боків, скрутило дуже. Я старався, виставлявся, розмір витримував, відпустив і десь на 2мм підскочило.

, Cracker написав:

Ага, ,печь куда пачка метровых прутков влезит  ещё поискать нужно.

Та багато у кого є. У мене 1200*800.

пруток.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Та скрутить в будь якому випадку. При вибиранні металу відбувається перерозподіл внутрішніх напружень. А от на скільки скрутить, залежить від кількості металу, що треба зняти, та потрібної форми деталі. Як варіант після обробки в кондукторі, разом із кондуктором і робити термообробку, щоб зняти напруження.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 часа назад, Cracker сказал:

Ага, ,печь куда пачка метровых прутков влезит  ещё поискать нужно.

 

 

 

в пачку одинаковых лекальных тисков... но поискать  их - да, надо :)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Montis Что значит "отфрезеровать"? Деталь с размерами 12х12х1000 по-определению не может быть точной по всем параметрам (температура всё решит за нас).
Вы ЖД-рельсы видели во время укладки путей? Гнутся, шо тряпочные верёвки...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Тут не понятно что за фрезеровка предполагается. По всей длинне, или местами?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 часов назад, bogdan1983 сказал:

Як варіант - кладемо кілька штук один біля одного щільно. Притискаємо зверху прижимом в трьох -чотирьох місцях, з боків так само.

Но если потом прутки отжать, они деформируются, так как изначально они с неровностями 

 

Не написал в заголовке.. Квадратные прутки - заготовки под зубчатую рейку. Я устанавливал китайскую рейку 12*12 на раму, это были они мучения, она вся волнами. Рейка была без закалки. Хочется этого избежать 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
13 минуты назад, Montis сказал:

Рейка была без закалки. Хочется этого избежать 

Реечки покороче делайте и сечением побольше.  И шлифовочкой форму ровную достигайте. Я еще реек с закалкой не видел. Зачем им это?

Ставить нетехнологичные задачи это конечно повышает самооценку, но надо просто упрощать задачи, а не усложнять.

Конструкционно упрощать.

 

Змінено користувачем Дядя_Уеф
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

может надо калиброванный прокат использовать? У меня есть кусок импортной калибровки 40мм - разница на диаметре - 0,01

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Montis написав:

Не написал в заголовке.. Квадратные прутки - заготовки под зубчатую рейку. Я устанавливал китайскую рейку 12*12 на раму, это были они мучения, она вся волнами.

Чому на рефіті не купили італійську? Який станок збираєте? З 12х12 я так розумію, модуль 1, вірно?

, Дядя_Уеф написав:

Я еще реек с закалкой не видел. Зачем им это?

Можу завтра сфоткати калену шліфовану косозубку рейку. В меню навіть на вибір. Вам YYС чи APEX?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@VldLg Я використовував саме калібрований шестигранник, тому справа точно не в цьому. Коли зняв м'ясо, то внутрішні слої виявились ніби зажаті зовні, бо вони виперли і розігнули прут назовні. Думаю @Виктор Смирнов  має рацію: треба робити глибокий відпуск, тоді дерти.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 минут назад, Гаврилів Василь сказал:

@VldLg Я використовував саме калібрований шестигранник, тому справа точно не в цьому. Коли зняв м'ясо, то внутрішні слої виявились ніби зажаті зовні, бо вони виперли і розігнули прут назовні. Думаю @Виктор Смирнов  має рацію: треба робити глибокий відпуск, тоді дерти.

Это все понятно - не понятно зачем фрезеровать квадрат.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Да не как вы его не отфрезеруете, скрутит в любом случае, когда-то делали в НИИ корпус для спутника из  дюраля или алюминия, из плиты, так вот его пришлось в шахтной печи для отпуска в среде защитного газа между двумя чугунными плитами стабилизировать около семи раз,  между фрезеровкой на ЧПУ,,  плиты так и лежат по сей день

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@VldLg то нашо пропонували калібрований прокат? 

, VldLg написав:

не понятно зачем фрезеровать квадрат.

 

, Montis написав:

Квадратные прутки - заготовки под зубчатую рейку.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Евгений написав:

Да не как вы его не отфрезеруете, скрутит в любом случае, когда-то делали в НИИ корпус для спутника из  дюраля или алюминия, из плиты, так вот его пришлось в шахтной печи для отпуска в среде защитного газа между двумя чугунными плитами стабилизировать около семи раз,  между фрезеровкой на ЧПУ,,  плиты так и лежат по сей день

 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Гаврилів Василь Это видео не полное - после закалки они опять гнут рейки, потом шлифуют базу и окончательно шлифуют зубья

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

рейка прижимается винтами ? как линейная направляющая, через отверстия с цековками?  если да, то что проще сделать отверстия с цековками сперва, прижать заготовку к ровной поверхности пофрезерованной и фрезеровать, и пусть гнется после освобождения, когда прижмется к поверхности болтами - будет ровная.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@VldLg Нормальне відео. Спочатку вони відпускають пруток, потім рівняють, потім ріжуть зуби, потім калять, потім шліфують, а в кінці весілля :) 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@mikhail80 Ну шо ж, і так я пробував кілька років тому. Ну не точно так, але приблизно. Суть в тому, що то може бути не єдина рейка в системі, і коли у вас вже точно стає рейка по отворах, і так само стає наступна, а ви потім приставляєте контрольну і оп-па: одну з рейок треба посунути. Але ж дзуськи, люфта вже немає. А якщо розсверлите для люфта, то рейка стане дугою.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 18.06.2020 в 22:39, Гаврилів Василь сказал:

Чому на рефіті не купили італійську?

А как же импортозамещение? xD

 

23 часа назад, Гаврилів Василь сказал:

 

Сильно...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Ну и что что ее скрутит после фрезеровки? Если она базировалась на фрезерном по местам будущих креплений на оборудовании, то при монтаже она должна встать так как и фрезеровалась.

Змінено користувачем IgorChe
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@IgorChe Такий фокус можливий тільки у випадку базування на приспособі та на обладнанні по задніх упорах, та за умови, що рейка не буде нарощуватись. Для цього потрібно буде виготовити посадочне місце у приспособі ідентичне як на станку, з ідентичним упором. Або болти треба буде брати з шліфованою шинкою, щоб одразу виконували роль штифтів, бо без того рейка кожен раз встановлюватиметься як їй захочеться в межах люфта, а сверлити в чистий розмір різьби болта з її використанням у ролі штифтування - не технологічно і помилково. Якщо прокрутите собі в уяві мої слова, то зрозумієте, чому так як пише @mikhail80 не до кінця продумано. Звичайно, я вже зрозумів по лайках, що його ідея людям до вподоби, тому я б дуже хотів, щоб @Montis спробував цю затію з посадочними болтами, бо мої шишки - то мої шишки, а кожен есквайр має право на свої.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку