Meyson

Покраска вимірювальних приладів

43 повідомлення у цій темі

Є ПБМ-500, стійки мікрометрів, і оптична линійка ИС-36М, але враховуючи вік обладнання то рідна краска давно пооблуплювалась а на її місці появилась іржа і окисли. Хочеться кардинально вирішити це питання, а саме відпіскоструїти закривши всі важливі поверхні, і зробити порошкову покраску, але насторожує що в процесі спікання самого порошку прилад може покоробити від нагріву в печі, якби нічого страшного бо зразу після покраски вони підуть на перешліфовку, але чи не покрутить після перешліфовки в майбутньому?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Meyson чтобы не гадать  вместо порошковой  покрасить молотковой краской.

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, softm написав:

приличном состоянии

Так в тім то й справа, стан плачевний

, Иванович написав:

молотковой краской

молоткова не дає такої адгезії як порошкова, окисли знову вилізуть

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Красьте эпоксидной и будет вам счастье.Я бы не грел высокоточный меритель.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 часов назад, Meyson сказал:

молоткова не дає такої адгезії як порошкова, окисли знову вилізуть

Як вище вже сказано нагрівати яби теж не ризикував. По покрасці таких речей, з особистого досвіду сміло можу заявити! Для кращої адгезії, для початку треба покривати Автомобільним 2k грунтом а вже потім молотковою, але перед тим треба ретельно всі поверхні зашкурити і обезжирити, потім наноситься грунт-знову зашкурюється, і ще раз обезжирюється а вже потім покраска)) я колись так магнітні стойки відновлював

WP_20191015_02_28_47_Pro.jpgWP_20191109_19_14_53_Pro.jpg

WP_20191111_11_54_45_Pro.jpg

Змінено користувачем Frezchik
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 година назад, Meyson написав:

молоткова не дає такої адгезії як порошкова, окисли знову вилізуть

В цій гілці трохи плутаються поняття.В цьому документі всі поняття згадані, але не знаю де його можна прочитати http://online.budstandart.com/ua/catalog/doc-page?id_doc=84838

 Молоткова фарба може бути також і порошковою. "Молоткова" — це вигляд покриття, а за походженням компонентів, присутніх в фарбі може бути різним. Молоткова фарба розроблялась, як зараз прийнято говорити, як фарба з антивандальними властивостями і стійкістю до сколів та деяких агресивних середовищ.Зараз же вигляд молоткового покриття мають багато фарб, різних за походженням смол блискоутвоюючих компонентів.....але це не визначає іх однакові властивості та ступінь захисту.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Так от власне, молоткова це зараз більше вигляд а не призначення. Забув уточнити, перед покраскою прилад буде повністю розбиратися так що краситись буде тільки сама станина, а потім після зборки заново регулюватися.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
31 минуту назад, IMP сказал:

В цій гілці трохи плутаються поняття.

 

Фарба хамерайт, тільки польська, є і молоткового вигляду, і матова, і глянцева здається.

Тримається - хрін відгрезеш.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Karmadon написав:

Тримається - хрін відгрезеш.

А як у нього з механічною стійкістю? Сильно дряпається?

Змінено користувачем Meyson
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Сохне доволі довго, покриття еластичне, шар товстий.

Спробував пошкрябати ножем її і недешеву авто двух компонентну - шкрябається однаково приблизно.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години назад, Karmadon написав:

 

Фарба хамерайт, тільки польська, є і молоткового вигляду, і матова, і глянцева здається.

Тримається - хрін відгрезеш.

Купив пару років тому чорну НЕмолоткову Хамерайт. Хороша емаль. Але ж, блін, вона напівпрозора, як лак! Для покриття білого металу треба фарбувати мінімум двічі. Іноді це неприпустимо. При цьому банальна ПФ-115 з першого тонкого шару дає результат.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
34 минуты назад, Vadym сказал:

вона напівпрозора, як лак!

 

ХЗ, не зустрічав такої...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 минуты назад, Karmadon сказал:

ХЗ, не зустрічав такої...

@Vadym по ходу так и есть, количество пигмента не велико. Это собственно и поясняет её прочность, много связующего и защищающего, мало красящего наполнителя.

Ну и инструкция, во всяком случае тех красок от хами, что я работал, требуют двухслойного покрытия без полного высыхания первого слоя.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Stebium1 написав:

@Vadym по ходу так и есть, количество пигмента не велико. Это собственно и поясняет её прочность, много связующего и защищающего, мало красящего наполнителя.

Ну и инструкция, во всяком случае тех красок от хами, что я работал, требуют двухслойного покрытия без полного высыхания первого слоя.

Все так... але молоткова не потребує двох шарів. Ясно, що там алюмінієвий пил все вирішує.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 години назад, Karmadon написав:

Фарба хамерайт, тільки польська, є і молоткового вигляду, і матова, і глянцева здається.

А я й не сперечаюсь, тільки знову ж таки.... "Хамерайт" — це назва торгової марки, а те, що ви згадали мабуть правильніше вказувати  хоча б відповідно до класифікації https://remontvdome.com.ua/kak-rasshifrovat-nazvanie-kraski_lrus-p5-i4955.html  Ви можливо скажете, що я чіпляюсь до слів (думаю, що більшість зрозуміла, що саме ви мали на увазі), але все ж варто на технічному форумі спілкуватись більш технічними термінами.  Це однаково, що я приведу приклад "фарба для дерева Тіккуріла" Ви знаєте скільки в них фарб для дерева, але разом з тим різні за походженням та призначенням .Або я скажу " фарба  https://uk.wikipedia.org/wiki/AkzoNobel"  В них тільки заводів, які випускають порошкові фарби, здається більше 50-ти по цілому світу.....:biggrin_mini2:

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 минут назад, IMP сказал:

варто на технічному форумі спілкуватись більш технічними термінами.

 

От зара було соромно :(

Взагалі то ось:

http://hammerite.com.ua/ocart/index.php?route=information/information&information_id=4

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Karmadon написав:

Взагалі то ось:

Читав я це колись і про походження якось не хочу сперечатись. Не знаю, чи пам'ятаєте ви таке

 

 

Газбулька.jpg

 

....але, якщо добре придивитись то видно, що сам апарат роздачі води помальований......саме молотковою фарбою. А тепер прикиньте приблизний термін, коли саме робилось це фото.

 На всьому континенті Південна Америка, включно з центральною ... у всіх торгових точках продають  https://www.google.com/search?q=esmalte+sintetico&client=opera&hs=7w&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjZ2I-4xLbqAhXHk4sKHaM8BpMQ_AUoAXoECAwQAw&biw=1640&bih=950  для металу, дерева..... та водоемульсійну (по нашому) — для стін. Населення особо не заморочується з визначенням фарби, синтетична емаль, та й синтетична (це в перекладі з посилання), але це знову ж таки не означає, що вся емаль однакова. :D

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
25 минут назад, IMP сказал:

чи пам'ятаєте ви таке

 

Звичайно пам'ятаю, я старий дядько :)

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

И я такое помню.Но там сколько ни приглядывайся не молотковая краска.Там крупная изморозь.такого насколько я помню было несколько рецептов.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Meyson  присоединяюсь за Хамерайт,диски на машине красил,продал,без внешних ихменений.Но и грунт был их же.

Змінено користувачем ZubTech
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Шевченко Дмитрий написав:

Там крупная изморозь

То вже в кінці їх виготовлення такі були, включно до переходу  на автомати розливу, води та пива, які до речі також малювали в тому числі і фарбами з молотковим ефектом. Про таксофони я вже не згадую. ))))

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Взагалі, як на мене, то найкращим варіантом все ж було б пофарбувати структурною порошковою (send) фарбою, якою фарбують офісні металеві меблі

 

IMG_20180604_141135.jpg

 

Не думаю, що 180 градусів якось суттєво вплинуть на геометрію інструмента.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Маю невеличкий досвід застосування Hammerite. Згоден з @Karmadon.

6 годин назад, Karmadon написав:

Сохне доволі довго, покриття еластичне, шар товстий.

Спробував пошкрябати ножем її і недешеву авто двух компонентну - шкрябається однаково приблизно.

Реставрував для себе пресік для люверсів, фарбував Hammerite в один шар без грунту. Перше враження було негативним , засмутився навіть, що залишається наче м'якою, легко дряпається. Але потім, не пам'ятаю через кілька днів достав, на дотик та царапання стало набагато краще.  

На цьому інструменті цього достатньо, бо я його використовую в квартирі. (Прохання тапками не кидати, бо малярна справа - моє слабке місце, майже ніколи нормально не виходить, що з балончика, що пензлем)

DSCF6777.jpgDSCF6778.jpg

 

Потім колись форбував двигун та ще щось з попереднім грунтуванням двохкомпонентним сірим автомобільним грунтом. Суб'єктивно, порівняно з фарбуванням без грунту, наче краще укриває та міцніше тримається. В цілому Hammerite- ом задоволений.

А взагалі то вона наче розроблялась для використання поза приміщеннями.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Meyson написав:

Є ПБМ-500,

стійки мікрометрів,

і оптична линійка ИС-36М, 

Хочеться  відпіскоструїти  ...

 ...зробити порошкову покраску, 

але чи не покрутить після перешліфовки в майбутньому

Вітаю.

 

Дуже цікава тема ! Буду слідкувати.

Особливо за піскоструєнням  ИС, мені здається. що вже після цього єтапу в неї вже не буде майбутнього.

Це втішає, бо їй вже не потрібно буде  робити перешліфовку. 

 

Якщо серйозно, Вам слід  було би :

 

1. Розділити питання по кожному типу приборів

Стан, недоліки, що потрібно/бажано зробити/відновити.

 

2. Викладати інформацію послідовно та однозначно, без подвійного трактування.

 

 А то вийшло, як у тому анекдоті :

"Дайте води напитись, а то так їсти хочеться, що й переночувати ніде"

 

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Тема и для меня актуальная, также есть масса вопросов но из вышеизложенного есть моменты которые слегка напрягают.

То что сказал уважаемый @технократ  по поводу пескоструя - таки да, слишком жёсткое механическое воздействие, может покрутить железо из-за свойства метала нагартовываться от ударов. Случай был с листом 2мм черного металла, после песка в бараний рог скрутило... Пескоструй для сколько нибудь точного предмета не допустим, в противном случае - отжиг и старение, потом покраска и шлифовка, на заводах отливки станин вроде дробнструили, и далее вышесказанное.

Порошковая покраска и запекание - к примеру, можно вспомнить как хорошо теряют размер КМД после тёплых рук, около 32х градусов на руках, а в печи 180.. последствия могут быть необратимы, так чтоб рентабельно. Это касательно ПБМ, корпус линейки думаю можно как угодно красить, всё равно зеркала юстировать придется.

Хаммерайт - на сколько я помню это английский бренд и краска английского разлива, лет 10-15 назад только Англия вроде была, сейчас Польский Хаммер дешевле, по этому английский мало кто возит, но он есть и прилично дороже. От себя могу порекомендовать именно английского разлива, результат превзойдет ожидания! Был вроде в эпицентрах.

Для любой пожалуй краски и лучшей адгезии поверхность следует очень хорошо обработать и обезжирить, это само собой разумеется в прочем, но можно ещё праймерами пользоваться, активаторы поверхности. Они вроде у всех более менее серьёзных производителей есть.

С уважением!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку