executer

Маленькій фрезер на стіл під CNC

14 сообщений в этой теме

Доброго дня, шановні.

Хочу спитати поради, щоб визначитися із конструкцією станочку саморобного (для квартири, виключно для хобійного використання, але жорсткого та точного).

Колись прикупив саморобний XY стіл на круглих направляйках (хід 90х120мм, направляйкі 20мм, на фото), замоделив у solidworx щоб підібрати гвинти та посадки. Гвинти ШВП стануть без проблем, треба лише на стороні замовити обробити місця посадок. Але передивившись блог igorkawa про саморобний ЧПУ - наче ті круглі направляйки - не дуже добра ідея.

Тож питання ось у чому, може краще продати ту залізяку, і одразу замовити деталі із 20мм листа під щось більш жорстке та з мінімумом поверхонь під обробку та під рейкові направляйки (https://grabcad.com/library/mini-mill-gx-2) бо все одно усі роботи замовляти на стороні? Чи я погано уявляю собі бюджет такого замовлення (перечитав тему про DroneCNC)? Скажемо я розраховую на маленький станочок вагою до 100 кг, тож окремі деталі невеличкі, металу на 2-3 тис грн. Скільки за довідником Стеля може коштувати обробка пластин під рейкові направляйки та посадки для зєднання частин? Та який шанс що отримані деталі можна вдома зібрати не маючи свого станочного парку для доробки? Якщо рейкові направляйки =дорівнює= точності посадок у декілька соток =дорівнює= повірочна плита, кутники, шабровка, то краще мені за це не братися і зупинитись на тому що є на циліндричних направляйках.

IMG_20200807_115939644.jpg

0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
55 минут назад, executer сказал:

але жорсткого

Приветствую.

Вы сами ответили на свой вопрос. Жёсткость и круглые висящие направляйки, имхо, не самый лучший выбор. Рельсы нужно, на крайняк круглые на опоре.

Из этой Вашей конструкции видиться мне "конструкция выходного дня", в виде приспособы на стол фрезерного станка, для 2D ЧПУ фрезерования пластика или цветнины, типа ЧПУ координатного столика. На верхнюю пластину моститься типа плиты УСП, и вперёд. Пытаться на её основе сделать полноценный станочек ? Тут будет больше проблем, чем делать с нуля. Впрочем, это моё ИМХО.

 

2

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

На мою думку ви погано уявляєте проблематику виготовлення подібного класу пристроя з нуля без власного станочно інструментального парку. Особливо момент що до особливостей сучасного ринку послуг металообробки - великі фірми скорше за все вас або пошлють з вашими одиничними деталями або виставлять ціну від якої ви станете харкати кров'ю - або прийдеться працювати з халтурщіками, в яких час і якість виготовлення чиста рулетка і проект може затягнутись на невизначений термін... А ще збирати подібне без ізмеріловки то анріал.

 

2

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

@executer Доброго дня!

На жаль, використання сього столика для жорсткого і точного фрезерування не є добра ідея:

1) допуски на посадках кареток від 2 до 3 соток від виробника;

2) жорсткість через точковий контакт буде далеко не найкраща, принаймні в кілька разів нижча від жорсткості hiwin;

3) допустимі навантаження суттєво нижчі;

4) час життя при збільшенні навантаження знижується в кубічній залежності. Це легко собі уявити з того, що кульки вминатимуть собі канавки у валу, і чим більше навантаження - тим суттєво швидше формуватимуться канавки.

 

2

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
1 час назад, executer сказал:

хід 90х120мм, направляйкі 20мм

ИМХО, не морочте себе голову. Собирайте что есть. У меня 1200 мм в своё (далекое) время на таких-же направляйках висело. И ничего, пресс-формы с того станка до сих пор работают.

Тем более крестовый стол хорош тем, что можно ось Z практически из чего угодно сделать.

Вы сделайте, запустите, поработайте, а там видно будет.

 

2

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Ваш крестовый стол с такими маленькими ходами - люминьку грызть сможет, потихоньку.  Где может быть зарыта собака-так это в корпусах линейных подшипников: подшипники там стоят с зазором, в сумме, из восьми подшипников накапливается хороший люфтец. Выход: корпуса разрезать и стянуть винтами.

1

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Если надумаете продать стол и делать станок самостоятельно, можно спроэктировать его так, чтобы он состоял по-максимуму из плоских шлифованых деталей. Листы порезать хоть на фрезерном НГФ, хоть болгаркой, плоскую шлифовку найти не проблема.

1

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Нагадаю, що у Celso Mascarenhas (https://www.youtube.com/channel/UC87Ga2R7IghA26_0mPjicHw) саморобний фрезер на штоках. І лише недавно він апгрейднува вісь Z. Гризе і алюміній, і сталь. 

Так що приєднаюся до коментаря

, doska написав:

ИМХО, не морочте себе голову. Собирайте что есть.

 

1

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

@executer

Вам щас грамотно обоснуют, что и люфт там шо рукавица. И круглые направляющие не айс. И вобще вам нужен 67к25.

Наберите в ютубе "diy cnc router", посмотрите как народ на каретках от мебели станки собирает и что на них делают люди.

Тут главное уметь и хотеть делать. Те люфты на таких длинах как у вас, что есть что нет.

 

2

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Щіро дякую усім хто відгукнувся!
Мав надію що зараз напишуть що знайти майстра зі станочним парком і хто "робить гарно" - то не проблема і можна обійтися двома-трьома цінами металу на його обробку. Але тут як не проектуй найпростіші елементи - рейки кріплять зазвичай впритул у куточок, а не на поверхню, щоб прямолінійнісь станина тримала - то треба хитро шліфувати - при тому що на стороні можуть навідь поверхню криво шліфанути, перетягнувши кріплення до столу.

За своїми можливостями розумію що краще зробити те що є, малою кров'ю. Бо як буде клинити направляйки - то вдома на колінці це не виправлю. І потім, можливо, зробити вісь Z на рейках, одночасно підшукавши майстра з потрібним обладнанням (чи може готова вісь дешевша буде ніж на замовлення).
Із обладнання є плити УСП, стійка з ИЧ - наче щоб зібрати рівно вистачить, а виправити помилки - ні.

0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

#261726 Опубликовано: (изменено)

Гарних вихідних!
Трішки просунулась збірка. Прийшли китайські ШВП 250мм та 300мм з подвійними гайками, кінці одразу оброблені були, на скільки зміг - поміряв биття відносно гайки на кінцях: 5-7 соток, не більше.

https://www.aliexpress.com/item/32966737160.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.404c4c4d0a8i4N

І були виготовлені опори для ШВП гайок.

 

Впродовж ходу кареток супротив більш-меньш однаковий, на підході до опори винта - зростає, але не клине.

 

Наступним кроком треба накреслити та замовити опори під ШД, бо під стандартні нема отворів на стійках, та креслити вертикальну вісь.

 

Питання які зараз є:
Чи треба китайську ШВП якось промити перед використанням? Вона трішки змащена, схоже на літієве змащування, планую мастити літієвим мастилом густим, можна так робити? У комплекті не було ніпелю, можна напхати мастило шприцем і закрити пробкою різьбовою чи треба лише під тиском прокачати щоб полізло зі щілин?

 

Гайка подвійна - це для завдання натягу шляхом підбору товшіни проставки?

 

Чи можна чепляти ШД на вільний кінець винта (протилежно до упорної опори)?

IMG_20201016_175249373.jpg

photo5341729686385962696.jpg

Изменено пользователем executer
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Ще питаннячко щодо розміру крокових двигунів, бо треба замовляти під них кронштейни. Взагалі розраховував на Nema23, але вони лише на 2Нм якщо не брати довгі як ковбаса. А 2Нм я так розумію то десь на грані для мого випадку і краще закладатись на Nema34 у таких моделей буде більш прийнятний момент обертовий і на коротких моторах?
Уся залізяка наразі важить 19 кг, тобто можно вважати що масса рухома буде десь із 30 кг, із запасом.
Я приблизно поміряв максимальний спротив покою, треба прикласти 500 грамів на плече у 55мм щоб поворушити вісь. Це забере приблизно 0,3 Нм. Крок ШВП 5мм. Тож із мотором у 2Нм отримаємо приблизно 150 кгс (https://darxton.ru/wiki-article/perevod-krutyashchego-momenta-v-silu/), я правильно розумію що це дуже багато для 30 кг рухомої маси і Nema23 мотору вистачає із великим запасом?

0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Тут на барахолці є БВ направляйки з каретками виробництва тайвань та японія, з натягом і непогано виглядають. Я так розумію що це кращій варіант ніж китай без натягу за тіж гроші? Для осі Z потрібні коротеньки 200-300мм довжиною.

0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Сейчас по компоновке шпиндель почти никуда не достает, следует повернуть стол чтобы более длинная ось ходила в плоскости колонны (от меня-ко-мне на картинке), а более короткая - от-к колоне? Понятно теперь почему так на всех фрезерах располагают оси)
Если по короткой оси шпиндель не будет доставать - тогда нужно подкладку под кронштейн предусматривать?

2020-10-22_171814.png

0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Создайте аккаунт или войдите для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!


Зарегистрировать аккаунт

Войти

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.


Войти сейчас

  • Сейчас на странице   0 пользователей

    Нет пользователей, просматривающих эту страницу