memoliza

Пульт керування малим токарним - де розташувати?

13 повідомлень у цій темі

Вітаю, шановне товариство!

 

Отже, ситуація така. Завівся в мене токарний ТВ-16, вже більш-менш довів його до пуття, і настав той момент коли можна подумати про різного плану апгрейди. І перше що буду робити - новий пульт керування (оті кнопки на дверцях то якась дикість). З органів керування будуть: індикатор живлення, кнопки пуск-стоп-реверс, регулятор швидкості обертання, і в подальшому буду ставити електронну гітару - тож місце під її кнопки-дисплей теж буду закладати зараз. І постало питання - де той пульт ставити.

 

Чому я взагалі про це задумався. Класичне розташування - біля передньої бабки. Я вважаю що це практично єдиний варіант на старих станках, де всі перемикачі швидкостей-подач фізично прив'язані до передньої бабки, і тому вибору особливо й нема. На великих станках ще бачив джойстики на супорті - тобто розташування ближче до оператора (однак це не варіант для малого станка).

 

В ТВ-16 в передній бабці по суті тільки трензель, котрий я буду знімати при установці електронної гітари. Регулювання обертів - частотник, керування подачами - теж електронне, тобто пульт можна винести куди завгодно. По суті це питання ергономіки - де буде зручніше? Особисто мені бачиться що в районі задньої бабки мало б бути зручно. Оператор більшість часу все одно знаходиться там, це безпечна зона (туди з патрона нічого не полетить); безпечніше дотягуватись до кнопки зупинки при аварійній ситуації; вільного місця теж трохи більше; врешті-решт я лівша і в мене впринципі світ трохи догори дригом :D Але щоб не варитись у власному соку - хотілось би почути якісь аргументи за чи проти різних способів розміщення пульта. Імовірно що я не знаю чогось важливого в силу відсутності досвіду.

 

Якийсь отакий в мене виходить перший пост на форумі :$ Буду вдячний всім за поради!

 

P.S. Модераторам: якщо на вашу думку я вибрав недоречний розділ форуму - будь ласка, перенесіть тему в більш феншуйний розділ :)

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

посмотрите есть готовые проверенные решения - чтоб на грабли не наступать

 

Змінено користувачем Viktor_KVS
2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Viktor_KVS Дякую, на Ігоря підписаний, його відео передивився в числі перших. Але от знову ж - це класичне розташування. А як щодо плюсів/мінусів? З мінусів можу просто зараз назвати один - дуже мало місця, Ігор навіть дисплей змушений був заховати. Ну і взагалі - а чи пробував хтось по-іншому? Може раптом є сенс щось поміняти?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

куда проще 

я на своем мс03 мудрил пульт 

сверху не удобно - на станке так спрятать как у игоря не получалось

да и в работе Вам выставить режим и вперед - на пульт смотреть нет надобности 

аккуратней не встречал 

Змінено користувачем Viktor_KVS
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Здравствуй, из своего опыта. На свой лт-10 поставил частотник, его прикрепил на добротном но длинном кронштейне около задней бабки, кронштейн прикреплён к станине. При работе станка была жуткая вибрация на этом кронштейне. После повесил частотник приблизительно в том же районе но прикрепил на стену. Доволен! Вроде всё не о том, ну, думаю, натолкнёт на мысли.

Обороты у себя включаю джойстиком удобно. ТВ 16 не большой, но думаю, джойстик будет в тему(двухпозиционный с нейтралью) в районе ПБ или на фартуке.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@ZkostyaZ Частотник я взагалі в стіл заховаю, з усією решту електрикою. Зверху має лишитись тільки пульт, і від нього кабель під стіл, в "електрошафу". Ну і раз є можливість вибирати місце під пульт - вирішив попитати ідей 9_9 Власне, тема якраз про це. Класичні варіанти я бачив, і завжди встигну зробити. Більше цікаво - а як ще можна?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Маленький станок не знаю. Но удобнее всего как в 16к20 к примеру - 2 рычага, один на фартуке, второй около ПБ. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 часов назад, memoliza сказал:

Особисто мені бачиться що в районі задньої бабки мало б бути зручно. Оператор більшість часу все одно знаходиться там, це безпечна зона (туди з патрона нічого не полетить); безпечніше дотягуватись до кнопки зупинки при аварійній ситуації; вільного місця теж трохи більше; 

Пришёл ровно к такому же выводу.

 

8 часов назад, ZkostyaZ сказал:

При работе станка была жуткая вибрация на этом кронштейне. После повесил частотник приблизительно в том же районе но прикрепил на стену.

Частотник долой со станка, туда же и всю индикацию на периферию зрения, вроде и всё видиш и не отвлекаешься. Всё равно все настройки производятся в начале работы.

 

8 часов назад, memoliza сказал:

Частотник я взагалі в стіл заховаю

Как по мне то не стоит.

Пульт который проектировал под фуджи, буду ставить  в район задней бабки. Станок так мал, что дотянуться можно с любой точки, но нужно так что бы руки случайно не цепляли за него во время работы.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Нагадаю на всяк випадок, що є такий паскудний режим роботи, як нарізання різьби в упор. Пуск/стоп/реверс/пуск натискаються часто і оперативно, при цьому зона різання має бути в полі зору. Отже, і кнопки мають бути розташовані зручно.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 години назад, Stebium1 написав:

Как по мне то не стоит.

 

Цікаво - чому? Є якісь негативні моменти? Я планував керування частотником із виносного пульта, якщо вийде - то навіть індикацію винесу (є варіант, щоправда ще не пробував).

 

2 години назад, Vadym написав:

Нагадаю на всяк випадок, що є такий паскудний режим роботи, як нарізання різьби в упор. Пуск/стоп/реверс/пуск натискаються часто і оперативно, при цьому зона різання має бути в полі зору.

 

Оце слушно, дякую. Якось я цей момент упустив. Зараз складається так що всі налаштування-індикацію мабуть буду кріпити в районі задньої бабки, позаду станка і щоб були в полі зору, а пуск-стоп-реверс треба мати десь під руками (чи навіть продублювати?). Вже якийсь прогрес 9_9

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, memoliza написав:

...пуск-стоп-реверс треба мати десь під руками (чи навіть продублювати?).

Так ото ж. Вартість кнопок, корпуса тощо і витрачений час забудуться, якщо буде комфортно працювати у ті моменти, коли найнижчий сфінктер організма ладен перекусити лома.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, 123 написав:

Надіюсь само собою зрозуміло, що монтаж має бути низьковольтний, якщо керування частотником то воно і так низьковольтне, а якщо насосом чи двигуном без частотника, то через проміжні реле.

 

Ясне діло :D При бажанні навіть освітлення можна низьковольтне робити, але то не на часі поки що. Пізніше тим заморочуватись буду.

 

, Vadym написав:

Вартість кнопок, корпуса тощо і витрачений час забудуться, якщо буде комфортно працювати у ті моменти, коли найнижчий сфінктер організма ладен перекусити лома.

 

Про вартість мова не йде, кнопки-перемикачі не такі і дорогі. А от зручність - на першому місці. Я коли станок привіз і глянув де його стандартні органи керування розташовані (на дверцях тумби) - ледь свідомість не втратив. То ж треба було мати таку хвору фантазію, щоб оте придумати. Там станок крутиться, патрон, деталь, а ти нахиляєшся щоб його вимкнути, тай просто головою туди, до патрона. А аварійна зупинка? В мене там були дві кнопки типу КЕ, на вимкнення навіть не грибок, коліном не натиснеш. Одним словом, я те все діло першим ділом викинув, повісив частотник на стіну за задньою бабкою і поки що так користуюсь. Різьби в упор ще не різав, тому проблем особливих нема :)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, memoliza сказал:

Цікаво - чому? Є якісь негативні моменти?

Вибрации, о них упомянуто и в паспорте частотника, применительно к монтажу на станках, Стружка, ограничение поступления воздуха, отсутствие визуального контроля.

 Ну и продолжая мысль @123 о

2 часа назад, 123 сказал:

джойстик буде з підрульного перемикача поворотів з іномарки.

Только все его функции  задействованы на управление шпинделем.

Идею подкинул @пенсионер, ну а дальше я её потихоньку развил в готовый пульт

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку