iwobobul

Адаптація токарного станка для шліфування і доводки

12 повідомлень у цій темі

Всім вітаня. 

Шукаю поради у форумчан, буду вдячний за ваші думки.

Ситуація – займаюсь виготовленням корпусів для кінооптики. Є певні вимоги до косметичного вигляду деталей – фінальний продукт повинен мати чорний блиск, тому я налаштував процес де всі деталі виготовляютсья на ЧПУ станках з 7075 алюмінію, після чого я вручну їх полірую до дзеркального блиску, після цього ми анодуємо їх по спеціальнмоу методу, який залишає майже 100% оригінального блиску деталі. Після анодування деталі знову поліруються щоб отримати назад цих 10%.

Деталі двох типів – циліндричного профілю:

Screen Shot 2020-08-20 at 3.32.46 PM.png

 

 

і складного профілю, в основі якого циліндр, проте є виступаючі частини різної форми:

Screen Shot 2020-08-20 at 3.31.37 PM.png



Проблема - до сьогодні я доводив деталі вручну, але попит росте, об‘єми виробництва теж ростуть, а якість страждає. Деталі зазвичай мають незначні сліди від різців та фрез, тому я стартую з 600 наждачоного паперу, рухаюсь до 2000, потім доводжу пастами до 0.5 мікрона. З інструментів є тарільчатий станок з столиком:

71ln9d62iFL._AC_SX425_.jpg 

 

і бормашинка по типу дремеля з різними насадками – тарілки невеликого діаметру, наждачні циліндри, фетрові і муслінові полірувальні круги малого діаметру.

Вручну я не можу добитись необхіднодної якості – бормашинку веде, втримати в руці її важко (використовую подовжувач "вужик") і поверхня не виходить рывномірна. Крым того добиратися в деякі місця між виступами на складних деталях майже неможливо і треба робити це вручну – чіпляю наждачний папір на рейку і вперед.

Це займає дуже багато часу і я втрачаю на цьому гроші. Пробував знайти слюсарів, але ніхто не зміг зробити настільки якісно як я сам, плюс вони роблять це теж вручну, тому я вирішив налаштувати процес і підібрати правильний інструмент. І тут мені необхідна порада від вас.

Вибачайте за довгий вступ :)

Отже я вирішив, що цилінричні деталі найпростіше просто закріпити і обертати навколо осі, і обробляти їх шкурками і пастами. Обробляю деталі лише ззовні, тому можна фіксувати їх зсередини.

Нециліндричні деталі обробляються добре на тарільчатому станку, але діаметр тарілки завеликий і ідеально було б мати три тарілки – 10см, 5см, 2см і можливо 1см діаметром. Важливо тримати деталі під кутом 90 градусів до тарілки, тому необхідний важкв і стабільна платформа – стіл мого станка дуже хиткий, постійно відкручуєтсья. Також потрібно мати можливість регулювати висоту стола, щоб тарілка могла потрапляти в важкодоступні місця, поки деталть лежить на столі.

Для поліровки мені потрібно мати можливість швидко міняти круги (для кожної пасти свій круг, для крупних фетрові круги, для доводочних муслінові).

Купувати безліч станків під кожну задачу я не хочу, і не маю де їх розташувати, тому мені прийшлв в голову наступна ідея – купити токарний станок, виготовити оправки для циліндричних деталей і працювати над ними фіксуючи їх в токарному патроні, можливо можна обійтись без оправок і замінити губки патрона на прорезинені або пластикові щоб не царапати деталі. Виготовити тарілки необхідних діаметрів, і також фіксувати їх в патроні. Виготовити стіл з можливістю регулювання висоти. Також в патроні можна фіксувати конусні тримачі для полірувальних кругів. 

В ідеалі це все помістити на стійку поверхню і перманентно зафіксувати, підвести освітлення, воду (для шліфовки тонкими шкурками) і продумати водозабір і пиловидалення. 

Треба мати можливіть регулювати обороти (поліровка на високих, шліфовка на низьких). 

Вибір лежить між китайськими міні-станками, або чимось БУ часів СССР. Бонус якщо я можу використовувати станок за оригінальним призначенням і почати освоювати просту токарку для прототипування, ітд.

Бюджет на все 1500 доларів. Думаю станок до 900, решту на виготовлення додаткового устаткування. Як краще всього потратити ці гроші? Чи є якісь станки які будуть компактні і не потребуватимуть багато обслуговуванн які потрапляють в цю цінову категорію?

Наперед дякую за відповіді.

 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Очень интересно и не сильно понятно)

По токарным настольным посмотрите в сторону р105. По цене они приятней чем тв16. Или делать своё, взять за основу голову от заточного.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

может химия?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Роблю всякі роботи з фото- та кінооптикою, міграціії на інший байонет, рехауз, юстировку тощо. Свого часу обрав китайця 180*300, не шкодую. Головне, щоб токарний був вироблений на заводі Вейсс, а не Сієг. А марка і особливості підбираються до смаку. А потім уже можна і спецшліфувальним заморочитись.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Или галтовочные барабаны с разными абразивами.  Для черновой обработки-речной песок при пескоструйке убирает следы мех обработки 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Может надо поднять скорость резания, тогда и шлифовать не придется...

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 часов назад, Vadym сказал:

Роблю всякі роботи з фото- та кінооптикою, міграціії на інший байонет, рехауз, юстировку тощо. Свого часу обрав китайця 180*300, не шкодую. Головне, щоб токарний був вироблений на заводі Вейсс, а не Сієг. А марка і особливості підбираються до смаку. А потім уже можна і спецшліфувальним заморочитись.

Ви маєте на увазі китайця взяли для токарки? Бо в мене вона не в пріоритеті, комфортно працювати як є, і цікавить лише шліфовка і доводка.

 

2 часа назад, VldLg сказал:

Может надо поднять скорость резания, тогда и шлифовать не придется...

Вже проговорили цей нюанс, будемо робити додатковий прохід по всіх деталях суто косметичний на великій швидкості, але всеодно щоб до зеркала довести потрібно буде працювати.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Могу посоветовать человека который можем вам помочь с полировкой, а вы ему соответственно работой в которой он нуждается. Или на первое время пока определитесь и купите оборудование или на постоянной основе.

Человек етот с ником на сайте Zub Tech . Вы нуждаетесь в полировке, а он в работе. Взаимовыгодное сотрудничество. 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Artem  я тутачки :)

 

Увидеть бы готовую деталь,тогда можно говорить о ручной полировке.

Галтовка точно отпадает,она скруглит острые кромки.

 

@iwobobul

А то что вы говорите о бормашинах,и труднодоступных местах. Посмотрите как полируют прессформы, возвратно поступательные движения. И не наждачкой.Там спец приспособа,ценой в половину того токарного( У меня она есть :$ ,боже збав ,я точно не понтуюсь этим)

 

Не то что бы я себя рекламировал,но такие работы правильнее отдавать на сторону,вы потратите 1500к баксов,которые можно вложить в развите самого производства,а не полировки. К примеру заставить тот чпу минимизировать, паразитные риски(вплоть ли до алмаза,) которые как раз и отнимают 70% времени при полировке,так как обдирка самый ответственный этам в полировке.

 

Если есть вопросы,я помогу чем смогу. И загляните в мою тему,там есть пару примеров зеркала,может вам понравится,и вы таки найдёте слесаря который хочет такого же результата как и вы :)

 

 

IMG_20200405_224322_406.jpg.20094a400619c4c918f191acd0c60d1c.jpg

4

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дякую всім хто прокоментував, пробна партія деталей поїхала до @ZubTech

Сьогодні я розглядав станки і варіанти адаптації і зрозумів що наспроавді мені не потрібен весь токарний станок, лише мотор з варіативною швидкістю і патрон. В патрон можна зажимати як самі деталі, так і тарілки для шліфовки, і тримачі для полірувальних кругів.

 

Знайшов кілкьа варіантів онлайн, але вони всі в стані, де треба буде робити для них корпус, панель керування ітд, а хочеться готове рішення, щоб просто придумати стіл і все. Якщо в когось є ідеї – буду вдячний.

 

450449_8.jpgScreen Shot 2020-08-21 at 9.55.01 PM.png

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
33 минуты назад, iwobobul сказал:

Дякую всім хто прокоментував, пробна партія деталей поїхала до @ZubTech

Сьогодні я розглядав станки і варіанти адаптації і зрозумів що наспроавді мені не потрібен весь токарний станок, лише мотор з варіативною швидкістю і патрон. В патрон можна зажимати як самі деталі, так і тарілки для шліфовки, і тримачі для полірувальних кругів.

 

Знайшов кілкьа варіантів онлайн, але вони всі в стані, де треба буде робити для них корпус, панель керування ітд, а хочеться готове рішення, щоб просто придумати стіл і все. Якщо в когось є ідеї – буду вдячний.

 

450449_8.jpgScreen Shot 2020-08-21 at 9.55.01 PM.png

как вариант передняя бабка ТВ-16, самодостаточный узел имеющий шпиндель, корпус, шкив для ременного привода.  К нему под стол двигатель с трёхручьёвым шкивом. В довершение частотник с пультом управления, можно и в моей темке глянуть blush2.gif

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@iwobobul ето хорошо, что друг друга нашли. Думаю не пожалеете. И заказы не остановятся и время будет у вас спокойно подобрать то что вам нужно.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку