Golem

Котельня житлового будинку

28 повідомлень у цій темі

Всім салют, виникла необхідність у побудові котельні для опалення будинку. Котел твердопаливний на дровах, до цього стояв всередині будинкузаймав місце, димів, смердів, пилюка летіла. Вирішив винести його на вулицю, для чого планую добудувати невеличку котельню 4 кв.м. В кутку до двох стін поставлю ще дві, стіна буде з газоблоку, товщину ще не вирішив, фундамент стрічковий бетонний з арматурою десь 30х30 см. 

Проблема в тому, що не знаю чи потрібно робити витяжку, як її організувати, і чи потрібно робити канал для притоку свіжого повітря?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Форточку,а лучше окно в котельной в целях безопасности и дверь должна открываться наружу.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Golem сказал:

Котел твердопаливний 

Проблема в тому, що не знаю чи потрібно робити витяжку, як її організувати, і чи потрібно робити канал для притоку свіжого повітря?

Обязательно и то. И другое, и третье.

Вытяжку по типу утеплённого дымаря, на ту же высоту и обязательно за пределы ветровой тени крыши

Приток как можно ближе к потдувалу

 Про окно с форточькой и двери уже написанно

Змінено користувачем Stebium1
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

4 м.кв не за мало буде? В котельні плануєте дрова складати?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Golem , а чому все так радикально розгорнулось? 

3 години назад, Golem написав:

до цього стояв всередині будинкузаймав місце, димів, смердів, пилюка летіла.

Чому ви вважаєте, що якщо він буде диміти, смердіти і пилити в прибудові, то вам буде туди приємніше ходити? Якщо димить, то або димохід виконаний не вірно, або система притяжної вентиляції в будинку не виконана взагалі, або буфера немає, або котел гімняний, або просто закоксувався. Прибудова раціональна тільки площею не менше 10-12м.кв., тоді туди ховають і сам котел, і буферну ємність, і всю систему обв'язки. Білі люди для цього використовують напівпідвальні, відповідно туди ховають ще й пралки, спортзали, закрутки, садово-городнє начиння і скелети. Якщо ви не натягнетесь одразу на щось нормальне, то я б радив і не братись. Зараз раціонально не розглядати дешеве дров'яне обладнання для опалення житлового приміщення взагалі. Прямі фактори тут у низькій ефективності, короткому терміну служби, низький комфорт використання та обслуговування, короткі періоди віддачі тепла. Є ще й супутні фактори: при використанні дешевого обладнання найменше думають про якість обв'язки, системи безпеки чи буфера тепла, а це радикально відображається на надійності роботи елементів і якості роботи системи в цілому. Ну і не останнє місце заслуговує естетика: туалетна будка з примиканням до помешкання багато що скаже про смакові вподобання в.о. архітектора.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
57 минут назад, Гаврилів Василь сказал:

@Golem , а чому все так радикально розгорнулось? 

Чому ви вважаєте, що якщо він буде диміти, смердіти і пилити в прибудові, то вам буде туди приємніше ходити? Якщо димить, то або димохід виконаний не вірно, або система притяжної вентиляції в будинку не виконана взагалі, або буфера немає, або котел гімняний, або просто закоксувався. Прибудова раціональна тільки площею не менше 10-12м.кв., тоді туди ховають і сам котел, і буферну ємність, і всю систему обв'язки. Білі люди для цього використовують напівпідвальні, відповідно туди ховають ще й пралки, спортзали, закрутки, садово-городнє начиння і скелети. Якщо ви не натягнетесь одразу на щось нормальне, то я б радив і не братись. Зараз раціонально не розглядати дешеве дров'яне обладнання для опалення житлового приміщення взагалі. Прямі фактори тут у низькій ефективності, короткому терміну служби, низький комфорт використання та обслуговування, короткі періоди віддачі тепла. Є ще й супутні фактори: при використанні дешевого обладнання найменше думають про якість обв'язки, системи безпеки чи буфера тепла, а це радикально відображається на надійності роботи елементів і якості роботи системи в цілому. Ну і не останнє місце заслуговує естетика: туалетна будка з примиканням до помешкання багато що скаже про смакові вподобання в.о. архітектора.

Вы вообще пользовались твердотопами? Да вонючки это, не место им в доме! Чего стоит только чистка этого, мало того что сам весь в саже, так ещё и все рядом... Воняет даже летом! И по поводу модной обвязки, сказал мне, один мой клиент: "За 10000 евро мой раб будет  20 зим, сам подкидывать дрова и краны крутить..." 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 минут назад, andrey p сказал:

 "За 10000 евро мой раб будет  20 зим, сам подкидывать дрова и краны крутить..." 

??? це точно.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Во-во. У мене не геть у хаті, можна у котельню пройти з хати пройшовши двоє дверей підсобних приміщень. І запах,і пилюка з дров і пилюка з попелу все це є коли працює. Літом не топиться і то запах присутній.задумувався пересунути ще далі від житла, благо є куди.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, andrey p написав:

Вы вообще пользовались твердотопами?

Виробляв, ставив, користуюсь, тому дуже добре розумію тему і знаю про що кажу. Перед тим, як щось робити, слід переконатись, що з задачею не доведеться всратись ще раз, а так виглядає, що проблема там комплексна.

99% котлів робились на коліні, чи перезбирувались на силікон з Польщі і ставились потім плиточниками, тому 99% опитаних мають негативний досвід користування котлом в цілому. Я ж маю різний досвід, але не маю на меті когось тут переконувати. Якщо ви вважаєте, що котел має смердіти і стояти десь за річкою, то це ваше бачення вирішення задачі. Воно не погане, воно просто виходить з тих данних та емпіричного досвіду, який ви змогли зібрати.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дякую всім за відповіді, трохи уточню. Котельня буде не у вигляді собачої будки а повноцінна кімната з газоблоковими стінами, шиферним дахом утепленим знизу скловатою з пароізоляцією, зовні стіни будуть поштукатурені і пофарбовані під колір основних стін. 

Сам котел я б не сказав щоб гівно, агрегат заводського виконання, така собі буржуйка з водяною рубашкою, працює в парі з газовим котлом, циркуляція термосифонна без насосів та кранів, труби на 50 мм. працює вже 4 роки без питань, жре все підряд і дрова і качани, для села нормально. 

2 Гаврилів Василь 

Тема взагалі про обладнання котельні а не холівар на тему який котел краще, я розумію що мій котел далекий від ідеалу, та з іншого боку якби в мене були лишні 50 тис. на справді крутий агрегат то я топив би газом і не кохався з тими дровами.

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Советую предусмотреть, хотя бы на будущее, тепло аккумулятор в виде бочки хотя бы на пуру-тройку тонн воды, весьма полезная штука для уменьшения частоты близких отношений с дровами, да и удобства в целом...

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Запах от того что котёл работает с недожёгом, правильно написано нужна буферная ёмкость. У меня стоит смый простой маяк на 20 кв с нормальной обвязкой и в паралель ему электрический оба котла работают на буферную ёмкость что даёт возможность не кидать дрова ночью и топить раз в сутки по 5 часов или пользоваться ночным тарифом в случае с электрическим. Я раньше заморачивался котельными у меня куча видео на эту тему на канале до того как занялся металообработкой снимал на тему котельных и их обвязке. А от сажи и пыли Вам не избавться.

Змінено користувачем Михаил Владимирович
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 часов назад, Golem сказал:

 

Сам котел я б не сказав щоб гівно, агрегат заводського виконання, така собі буржуйка з водяною рубашкою, працює в парі з газовим котлом, циркуляція термосифонна без насосів та кранів, труби на 50 мм. працює вже 4 роки без питань, жре все підряд і дрова і качани, для села нормально. 

2 Гаврилів Василь 

Тема взагалі про обладнання котельні а не холівар на тему 

Насколько я понял у Вас не основной котёл, а так сказать устройство экономии газа. Основное использование весна и осень, для подтопить дом и зимой в свободное время несколько снизить расход газа?

То есть при остывании системы автоматически подхватывает газовый котел?

Ёмкость системы в литров 500-700?

Ну, а по поводу срача, тут есть несколько " советчиков" засрать любую тему.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Golem тоді відповідь на вашу тему доволі повно описав@Stebium1 . Я вас розумію і розумію причини, з яких мої слова здаються холіварними. Повірте, все зовсім навпаки.

 

1 година назад, Stebium1 написав:

Ёмкость системы в литров 500-700?

@Stebium1 Порахуйте для нас сюди скільки це метрів магістральної 50мм. Якби все було б так просто, не було б фірм, які тільки і спеціалізуються на акумуляційних ємностях. Я на цьому шишок набив, тож маю імунітет. Сморід котла якраз від того, що не йде нормального згоряння. Більшість користувачів просто прикривають заслінку подачі повітря. А у випадку автоматики котел сам себе глушить. Так і з'являється смола. Це якщо не брати до уваги фактор брутального засирання атмосфери і ККД на рівні 20%. @Михаил Владимирович діло каже, прислухайтесь. І взагалі, там багато всього, і я не знаю з якого регіону топікстартер, які умови задачі. Вам в Одесі то виглядає по-одному, мені в Галичині по-іншому.

 

@PiroMAN то ви підібрались близько, але є чіткі норми розрахунків. Європа переважно рахує не менше 50л/кВт, у нас 20л/кВт. Тобто 25кВт котел має мати 500л бочку. А магістралі є споживачами тепла, тому до акумуляторів не зараховуються взагалі.

Puffer.PNG

 

Для тих, хто сюди випадково забреде і кому буде справді цікаво що робити:

Прихований текст

Усі прибудови потребують не тільки капітальних витрат на будівництво, але й експлуатаційних, через додаткову опалювальну площу, та амортизаційних, бо все старіє. Ходити в прибудови палити дровами - себе не любити. Я не знаю, яке треба мати тяжке життя, щоб з усіх хоббі на планеті обрати похід через двір взимку з дровами до котла. Суперсила котла у тому, що він є абсолютно 0 цінності крім опалювальної, тому це не можна виправдати естетикою чи розвагою. Це тільки чисті кВт, а тому підлягають чіткій калькуляції і альтернативним рішенням. Найкращим відомим мені рішенням було б удосконалити систему роботи котла, а кошти з капітального будівництва прибудови, 5-річні експлуатаційні витрати та час на обслуговування (рахується не менше як час роботи в понаднормовий робочий час) використати на теплоізоляцію будинку, що знизить споживання тепла як взимку, так і влітку (я про кондиціонування). Окрім того, ізоляція є пасивною в експлуатації і навіть знижує амортизацію будинку через віддалення точок роси в холодних кутах. Я б собі думав у такому напрямку після своїх 10 років роботи у сфері, поїздок закордон по цій спеціальності, участі у виставках. Це не бозна що, але чим багатий - тим і радий. Оскільки задача не повна, то можливі інші розв'язки.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
14 минуты назад, Гаврилів Василь сказал:

з яких мої слова здаються холіварними. Повірте, все зовсім навпаки.

Василий, по сути, Вы всё описали правильно, по форме... за такое бьют по лицу.

Без обид!

Ну ведь можно изложить в других формулировках.

Ну тактичнее друг к другу...

 

16 минут назад, Гаврилів Василь сказал:

Порахуйте для нас сюди скільки це метрів магістральної 50мм. Якби все було б так просто, не було б фірм, які тільки і спеціалізуються на акумуляційних ємностях. Я на цьому шишок набив, тож маю імунітет. Сморід котла якраз від того, що не йде нормального згоряння. Більшість користувачів просто прикривають заслінку подачі повітря. А у випадку автоматики котел сам себе глушить. Так і з'являється смола. Це якщо не брати до уваги фактор брутального засирання атмосфери і ККД на рівні 20%

Так ведь ни кто этого не отрицает и с этим не спорит, всё верно!

Вопрос только в том для чего этот котёл.

У меня к примеру для позжее запустить газовый, сжечь мусор и тд. То есть, сугубо вспомогательный, редко используемый.

На зиму вообще отсекается от системы для уменьшения теплопотерь.

И он вынесен в пристройку 16 м кв являющуюся летней кухней.

И таки у меня вся система термосифонная с 2" трубой и циркуляционным насосом с ручным управлением.

 И ой как это хорошо когда не зависиш от подачи электроэнергии.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Stebium1 написав:

И ой как это хорошо когда не зависиш от подачи электроэнергии.

А если, к тому же еще и сохранена возможность работы в режиме ЕЦ (естественная циркуляция),

- то это вообще (очень хорошо) ²  в квадрате.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
48 минут назад, технократ сказал:

А если, к тому же еще и сохранена возможность работы в режиме ЕЦ

Только так, а это подразумевает трубы соответствующего сечения.

Теперь выскажу своё мнение сложившееся из эмпирического опыта, знаю полетят тапки, но...

Все эти системы с исключительно принудительной циркуляцией по тонким трубам не для наших реалий.

  1.Слишком часто отключают свет и на долго

  2. Введение режима дневного и ночного отопления в домах с массой в несколько сотен тонн, нецелесообразно и не приводит к экономии топлива.

Ели же режим экономии очень жёсткий, по углам разводится плесень, поскольку сама конструкция домов подразумевает хороший прогрев стен. Стоимость реконструкции не окупится до конца жизни пользователя.

 3. Наши климатические условия довольно здорово отличаются в худшую сторону, от условий стран производящих современные котлы для Украины. Как следствие они и их циклы работы не подходят для наших домов постройки 20+ лет назад. ИМХО

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
14 часа назад, Stebium1 сказал:

Насколько я понял у Вас не основной котёл, 

Можна і так сказати, вдень коли є час можна дров підкинути а вночі включається газовий котел який працює на фітільку. Все працює саме, один потух інший розгорівся.

12 часа назад, Stebium1 сказал:

И ой как это хорошо когда не зависиш от подачи электроэнергии

В нас часто вимикається електроенергія при сильному вітрі або снігопаді, постійно барахлить трансформатор від якого підключена наша вулиця, тому варіанти з насосами і буферними ємкостями, на жаль, відпадають. 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
13 часа назад, Гаврилів Василь сказал:

Найкращим відомим мені рішенням було б удосконалити систему роботи котла, а кошти з капітального будівництва прибудови, 5-річні експлуатаційні витрати та час на обслуговування (рахується не менше як час роботи в понаднормовий робочий час) використати на теплоізоляцію будинку

Якого котла, газового? Як його удосконалиш? Хіба що графіті на ньому намалювати.

13 часа назад, Гаврилів Василь сказал:

Усі прибудови потребують не тільки капітальних витрат на будівництво, але й експлуатаційних, через додаткову опалювальну площу, та амортизаційних, бо все старіє. Ходити в прибудови палити дровами - себе не любити

Зрозуміло, що з підножного матеріалу прибудову не поставиш, витратитися полюбому прийдеться. Зараз у мене дровяний котел стоїть у будинку там де був туалет, знаю звучить смішно і по-ідіотському, але ставив я його років 6 тому коли газ різко подорожчав, не було ні часу ні грошей придумувати щось краще. 

 

13 часа назад, Гаврилів Василь сказал:

Я не знаю, яке треба мати тяжке життя, щоб з усіх хоббі на планеті обрати похід через двір взимку з дровами до котла.

А на це я навіть не знаю що відповісти O.o Боюся спитати чим ви на життя заробляєте? І чи заробляєте взагалі, так як замість того щоб займатися роботою ви мабуть на яхті відпочиваєте.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12 години назад, Stebium1 написав:

Теперь выскажу своё мнение сложившееся из эмпирического опыта,

Все так.

Но, СО с ЕЦ (все поголовно, как класс) все же, имеют один жирный минус.

 

Пусть это будет вопрос "на засыпку".

Догадаешься - присвоим  звание "Лучший теплотехник ЧМ"  :D

Ответ зарыт очень глубоко. 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@технократ на мой взгляд ботаника, основной недостаток ЕС это  "неправильное" направление потока теплоносителя с точки зрения энергоэффективности отбора тепла в котле и распределения тепла в помещении. Что легко, но частично, решается установкой ЦН на байпасе. Увы идеальных систем не бывает

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

По поводу вентиляции, вот клиент говорит, что очень хорошо вытягивает, в котельной есть и притока (в фото не попала) 

IMG_20200904_074836_756.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Для уменьшения вони не забываем про антиконденсационный контур на фото. Но все равно твердотоп не стоит ставить в жилом помещении. 

IMG_20200904_074659_016.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Колись, після раптового подорожчення газу в багато разів зварив собі  твердопаливний, довгограючий котел. Поки були якісні дрова, акація, горіх, абрикос... все було чудово. Як закінчилися, спробував топити обрізками хвойних порід з місцевої лісопилки - і тут почалось! 

Вже скільки років, а стіну в котельні в районі димаря до цих пір від дьогтю відмити не можу. Сам котел від таких дров потребував чистки раз в кілька днів... 

Викинув того котла, не пожалів пару-трійку гривнів і оформив електроопалення. Вночі тариф 45 копійок за квт\год - цілком прийнятний. Вдень, якщо холодно - газ. 

А от аналогічний по конструкції котел в майстерні, цегляний, без водяної рубашки, без проблем переробляє будь які дрова, папір, сміття... Про дьоготь і згадки нема. Цікаво - була купа резинових відходів, довго вагався чи кидати їх в котел, боявся, що закопчу все довкілля, але на диво, навіть резина згоріла без диму. Очевидно справа в температурі зони горіння і стінок котла, при водяній рубашці поза зоною горіння то десятки градусів, при цеглі мабуть сотні...

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 години назад, Stebium1 написав:

на мой взгляд ботаника

Увы, но нет.

 

Вторая попытка с подсказкой.

Этот  недостаток нельзя обнаружить даже  при помощи анализа  теплового баланса котельной :

https://ru.wikipedia.org/wiki/Тепловой_баланс_котла

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку