Reiter

Давайте обговорим приспособу для шліфовки направляючих станка :)

62 повідомлення у цій темі

доброго усім.

можливо не уважно прочитав тему, але так і не зрозумів про який розмір станка йде мова? це ДИП500 чи ТВ16?

якщо станіна не закалена то чому "всьо" не пошабрити?

дякую.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Якщо вже дуже кортить, переміряйте всю станину, знявши все зайве, база— площина зубчатої рейки, виставте на «гвинт» по рівню, потрібен також «літачок» та індикаторна стійка, ну і рівень само собою... Запишіть, складіть графік зносу направляючих. Гарно подумайте, оцініть результати. Цифри не брешуть, на відміну від людей... А ще краще зробить дві контрольні протоки, з підпором ЗБ та без, може результат і влаштує.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ще один мінус до ідеї. В радянській літературі трапляється сила силенна всіляких пріспособлєній, придуманих для всеможливих операцій, які до цього робити не можна було. І не траплялось мені, щоб хтось згадував про дрочильні машини. Якщо писали про ремонт станин механічно, то в першу чергу стругальними, в другу чергу шліфувальними верстатами. Дофіга тон жорсткої чавунної машини.

Якщо закортить поправити призму на 4 сотки, все рівно доведеться катати рівень на мостику, щоб переконатись чи станина не пропелером. А там пару днів із шабером потанцювати. Навіть якби шліфував чимось таким станину, після того все рівно треба шабрувати, то навіщо зайвий клопіт із виготовленням зайвої машинки?

16 годин назад, Гаврилів Василь написав:

Я би більше дав шансів собі, якщо таке зробити на імпровізованому шліфувальному порталі:

  Приховати вміст

 

1) Закріпити станину станка до бетону підлоги через регульовані гвинти і анкери

2) По боках закріпити шліфовані рельси чи профілі (чи шабрені по містках чи методом трьох плит) до бетону підлоги через регульовані гвинти і анкери

3) виставити це все по рівню

4) на бокові направляки встановити HIWIN рельси, виставити по ШД

5) відрегулювати направляючі оброблюваної станини по осі рельс HIWIN

6) встановити імпровізований портал на каретках і виставленням круга на регульованій приспособі провести ручне шліфування

Вийде такий собі портативний ручний портальний шліф з незалежною базою. Калимити зі шліфовкою станин за пів дня без реєстрації і смс не вийде, але зате ця задача хоча б математично вирішувана, і обкататись можна по заводським поверхням. Прикладання сили тоді можна зробити центральним: просто завжди тягти за ручку посередині.

Це вже йдеться про виготовлення повноцінного станка, із товстим фундаментом міцного бетону, який не прогнеться на 0.02 мм під вагою закріпленої на ньому станини із оснащенням, яке їздить туди сюди, із заливкою опор для рейок по прецизійних шаблонах. Ці шаблони вийдуть відчутно дорожчими за самі рейки. Аби які рейки не підійдуть, потрібні точні. Самі рейки в якості шаблонів використати не вийде, вони гнуться під власною вагою дай боже. Боюсь уявити скільки такий станок потягне фінансів.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 годин назад, Дядько Максим написав:

"скупий" потік емульсії.

В конкретно моєму випадку попробував "на сухо", потім наколотив штатний бак ЗОР "кашки" та її ж насос, скупим його потік не назвеш, це не з пляшки поливати... Єдине, екрани ставити прийшлось, бо летіло з-під каменю кругом... А так, з усіма попередніми учасниками згоден, це не дешевий проект, одного шаберю та тюбика фарби буде замало... Знову ж, у конкретно моєму випадку, цьому станку гірше б вже не було, у тій темі є фото тільки привезеного, у такому вигляді його б і на металолом забрали б тільки з моєю доплатою, мабуть... Тим паче, що віддали мені його практично "за так", навіть погрузка та транспорт були попутними. Та й деякий вимірювальний інструмент вже був. Якщо рахувати всі фінанси на придбання потрібного інструменту та ціну самого станка- ця сума за граню розумного, і то не факт, що ви тим всим інструментом зможете адекватно користуватись і не розведете всі направляючі відносно осі шпінделя так, що потім їх і шліфовкою не зведеш швидко... Мені просто було цікаво, що з того всього може вийти, ні в якому разі нікого  не агітую повторювати мій шлях, мені хотілося "кашку" в заводських параметрах- і я надіюсь її отримати на виході, але це чисто мої заморочки, тим більше, що я можу дозволити собі займатися станком по наявності часу та настрою.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Сьогодні іще раз спокійно переміряв знос станини на своєму 1а616.

 

Отже. 

- Передня призма.

Лицьова сторона 0,03 лізе тугенько. 0,04 не хоче лізти.

Задня сторона 0,04 пролазить, 0,05 вже не лізе.

 

- Задня призма без зносу

 

- Призма ЗБ. Знос не більше 0,03

 

Поганяв індикатор на предмет зносу та паралельності. На пласкій направляючій є трохи корозія під патроном. А також корозія на призмі ЗБ, що вносило корективи. Але в цілому картину видно...

 

 

 

Ну і в цілому зробив огляд станини, поперечки, пересвердленої рейки та замикання маточної гайки і прогинання гвинта.

Направляйки на відео чомусь виглядають страшніше ніж вживу :)

 

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Перевірка станини на якій лежить супорт і зб, то так як міряти кальсони поверх джинсів, вроді мій розмір, но шось не точно. Супорт за рахунок великої площі контакту знівелює массу огріхів, а також не покаже гвинта станини. Це ж не діп300, де станина впятеро довша супорта. Знімати і міряти літачком, індикатор, рівень і т.д. Саме через отаку перевірку люди з виробіткою станини в 0.2 і більше б'ються себе в груди і кричать: "На 100мм сотку тримає, а як по не конусити, то я пб рухну". 

 

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну і не забувайте, що станки з "розвязаними" тумбами перевіряти без попереднього виставлення то самого себе тішити, або дурити. Це не 16к20 і не иж250. 

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Дядько Максим сказал:

Перевірка станини на якій лежить супорт і зб, то так як міряти кальсони поверх джинсів, вроді мій розмір, но шось не точно. Супорт за рахунок великої площі контакту знівелює массу огріхів, а також не покаже гвинта станини. Це ж не діп300, де станина впятеро довша супорта. Знімати і міряти літачком, індикатор, рівень і т.д. Саме через отаку перевірку люди з виробіткою станини в 0.2 і більше б'ються себе в груди і кричать: "На 100мм сотку тримає, а як по не конусити, то я пб рухну". 

 

 

1 час назад, Дядько Максим сказал:

Ну і не забувайте, що станки з "розвязаними" тумбами перевіряти без попереднього виставлення то самого себе тішити, або дурити. Це не 16к20 і не иж250. 

Дякую за поради!

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Дядько Максим сказал:

Ну і не забувайте, що станки з "розвязаними" тумбами перевіряти без попереднього виставлення то самого себе тішити, або дурити. Це не 16к20 і не иж250. 

І навіть не 16б16

Станки з суцільною коробковою тумбою це круто, тому вони і підвищеної точності, що там нічого не гне і не крутить

Змінено користувачем Seregan35
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Reiter сказал:

Сьогодні іще раз спокійно переміряв знос станини на своєму 1а616.

 

Отже. 

- Передня призма.

Лицьова сторона 0,03 лізе тугенько. 0,04 не хоче лізти.

Задня сторона 0,04 пролазить, 0,05 вже не лізе.

 

- Задня призма без зносу

 

- Призма ЗБ. Знос не більше 0,03

 

Поганяв індикатор на предмет зносу та паралельності. На пласкій направляючій є трохи корозія під патроном. А також корозія на призмі ЗБ, що вносило корективи. Але в цілому картину видно.

 

Результат нормальний. В мене також коли доходить супорт до патрону впритул стрілка індикатора до 8-10 соток  перепаду показує.  Але коли проточуєш болванку 150 мм то там десь до пів сотки перепад в розмірі по мікрометру

Також спочатку нервував з цього приводу, потім заспокоївся. 

Так що нічого там шабрити не треба, нормальний станок

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Мне вот всегда интересно наблюдать за процессом. Сначала человек покупает хоть какой-то станок, главный параметр ПОДЕШЕВЛЕ! Потом его начинают грызть сомнения, а почему так дёшево? Что-то здесь не так! И он начинает на коленках (не установив его на штатное место, не пустив даже первую стружку и не померяв, что получается и на что можно рассчитывать), делать промеры и заморачиваться где что снять, где пришабрить и как всё это организовать. Главное, что всё это происходит именно потому, что станок ещё не в мастерской, типа, чтоб потом не таскать его туда-сюда, лучше потратить время и сделать заранее. Если есть лишние деньги, отправляйте его на полную перешлифовку, Дядько Максим подскажет где. Но только вот зачем эта прецизионность нужна за такие расходы по времени и по деньгам? Может имеет смысл при покупке, всё осмотреть, покатать-померять и брать сразу вариант в отличном состоянии, но подороже. НЕ-Е-Е-ЕТ, таких станков в природе не существует, мы как-нибудь сами доведём его до идеального состояния ЛЮБОЙ ЦЕНОЙ! Так может и не всем они нужны, я имею ввиду ПРЕЦИЗИОННЫЕ. Знаю одного дядьку в гаражах, у него 1К62, станок уставший, и дядька пенсионного возраста. Какие там сотки? Он десятки с трудом ловит, но работы "внутригаражной" у него полным полно, бывает даже не присядет за весь день. Но правда цену не лупит, всё очень сдержанно. 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
22 минуты назад, Alexson сказал:

Мне вот всегда интересно наблюдать за процессом. Сначала человек покупает хоть какой-то станок, главный параметр ПОДЕШЕВЛЕ! Потом его начинают грызть сомнения, а почему так дёшево? Что-то здесь не так! И он начинает на коленках (не установив его на штатное место, не пустив даже первую стружку и не померяв, что получается и на что можно рассчитывать), делать промеры и заморачиваться где что снять, где пришабрить и как всё это организовать. Главное, что всё это происходит именно потому, что станок ещё не в мастерской, типа, чтоб потом не таскать его туда-сюда, лучше потратить время и сделать заранее. Если есть лишние деньги, отправляйте его на полную перешлифовку, Дядько Максим подскажет где. Но только вот зачем эта прецизионность нужна за такие расходы по времени и по деньгам? Может имеет смысл при покупке, всё осмотреть, покатать-померять и брать сразу вариант в отличном состоянии, но подороже. НЕ-Е-Е-ЕТ, таких станков в природе не существует, мы как-нибудь сами доведём его до идеального состояния ЛЮБОЙ ЦЕНОЙ! Так может и не всем они нужны, я имею ввиду ПРЕЦИЗИОННЫЕ. Знаю одного дядьку в гаражах, у него 1К62, станок уставший, и дядька пенсионного возраста. Какие там сотки? Он десятки с трудом ловит, но работы "внутригаражной" у него полным полно, бывает даже не присядет за весь день. Но правда цену не лупит, всё очень сдержанно. 

    У нас станки советские и взять зачастую не убитый станок достаточно сложно, просто по причине того, что очень много времени прошло, старые они уже все. Если ЧПУшки по причине кривой электроники, часто стояли не работали, то с ручными станками такое крайне редко бывает. А после ремонта, в нормальной фирме цена очень сильно кусается. Универсал точно себя не окупит. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12 часа назад, Reiter сказал:

Сьогодні іще раз спокійно переміряв знос станини на своєму 1а616.

 

Отже. 

- Передня призма.

Лицьова сторона 0,03 лізе тугенько. 0,04 не хоче лізти.

Задня сторона 0,04 пролазить, 0,05 вже не лізе.

 

- Задня призма без зносу

 

- Призма ЗБ. Знос не більше 0,03

 

Поганяв індикатор на предмет зносу та паралельності. На пласкій направляючій є трохи корозія під патроном. А також корозія на призмі ЗБ, що вносило корективи. Але в цілому картину видно...

 

 

 

Ну і в цілому зробив огляд станини, поперечки, пересвердленої рейки та замикання маточної гайки і прогинання гвинта.

Направляйки на відео чомусь виглядають страшніше ніж вживу :)

 

 

 

   Не компостируйте себе мозг. Для этого станка, абсолютно нормальная станина. Лучше вам не сделать, в разумные сроки и стоимость так точно. 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вважаю ідея гарна,але її реалвзіція ще поки мене не вражала.Потрібно щось думати в том плані.Щось мені свою Бешку не кортить кудись тягнути .І так вже геморой аід того залізячча!

Хоть знос 3 десятки,але розмір,після вистаалення пб  тримає!Ну а все ж ,хочеться ідеала!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Виявилося, що в моєму місті є продольно шліфувальний :) Дізнався тільки, що станок здоровий і шліфують на мокро. Але майстер захворів, тому решту взнати поки не вдалося :)

 

Якщо все виявиться нормально, в тому числі й по цвні, то,можливо, зваблюся і шліфону направляйки. Як мінімум на дорогу витрачатись не треба...

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години назад, Reiter написав:

Якщо все виявиться нормально, в тому числі й по цвні, то,можливо, зваблюся і шліфону направляйки

я б для початку його виставив і попробував в роботі, а потім приймав рішення з розрахунку під яку роботу готується верстат,  мабудь на ньому осі для "ROLEX" збираєтеся точити, тоді вперед- відговорювати не буду "робота дуже відповідальна, якраз під цей верстат" -він від тої шліфовки ліпшим аніж є зараз не стане, хіба-що добавиться геморою з супортом

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
28 минут назад, igor_restavrator сказал:

я б для початку його виставив і попробував в роботі, а потім приймав рішення з розрахунку під яку роботу готується верстат,  мабудь на ньому осі для "ROLEX" збираєтеся точити, тоді вперед- відговорювати не буду "робота дуже відповідальна, якраз під цей верстат" -він від тої шліфовки ліпшим аніж є зараз не стане, хіба-що добавиться геморою з супортом

А мені супорт і так і так робити, бо він просів добряче. От тільки якщо ставити накладки, то підшабрювати до свіжої шліфованої поверхні краще, аніж до тої, що має знос. 

 

Так само якщо і тупо підлити епоксидкою з графітом....

 

Не хочу розбирати, коли вже в майстерню затягну :)

Як писали декількома постами вище :)

 

В 05.10.2020 в 11:48, vaycartana сказал:

потому, что станок ещё не в мастерской, типа, чтоб потом не таскать его туда-сюда, лучше потратить время и сделать заранее.

 

Шліфуватиму лише якщо назвуть адекватну вартість. А як ні, то виставлю супорт, підлию епоксидкою і в роботу :)

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Reiter сказал:

А мені супорт і так і так робити, бо він просів добряче. От тільки якщо ставити накладки, то підшабрювати до свіжої шліфованої поверхні краще, аніж до тої, що має знос. 

 

Так само якщо і тупо підлити епоксидкою з графітом....

 

Не хочу розбирати, коли вже в майстерню затягну :)

Як писали декількома постами вище :)

 

 

Шліфуватиму лише якщо назвуть адекватну вартість. А як ні, то виставлю супорт, підлию епоксидкою і в роботу :)

 

Я б наприклад не заморачувався, так і так станина нормальна, навіщо її шліфувати.

Все одно не вийде з нього станка високого класу точності якщо все на те пішло

Краще вже пошукати щось дорожче і класу В чи А, Скоро будуть в продажі ті що в сумах самі хороші позабирали))

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Краще потерпіти трошки))

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Seregan35 сказал:

 

, Скоро будуть в продажі ті що в сумах самі хороші позабирали))

 

Сумніваюся, бариги купують по ціні метлому, а там норм ціни були

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, Reiter сказал:

А мені супорт і так і так робити, бо він просів добряче. От тільки якщо ставити накладки, то підшабрювати до свіжої шліфованої поверхні краще, аніж до тої, що має знос. 

 

Так само якщо і тупо підлити епоксидкою з графітом....

 

Не хочу розбирати, коли вже в майстерню затягну :)

Як писали декількома постами вище :)

 

 

Шліфуватиму лише якщо назвуть адекватну вартість. А як ні, то виставлю супорт, підлию епоксидкою і в роботу :)

На самом деле вам мало, кто нормально пошлифует станину. Да и что бы проверить за шлифуистами инстумент нужен. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

це тема безперспективна, бо якщо після шліфування супорт ремонтувати епоксідкою з графітом,то це все нагадує заняття собаки , коли йому нема що робити, якщо ремонтувати , то так як треба

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

порахуйте ще вартість інструменту, то може пропаде бажання займатися дрочивом

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
51 минуту назад, igor_restavrator сказал:

це тема безперспективна, бо якщо після шліфування супорт ремонтувати епоксідкою з графітом,то це все нагадує заняття собаки , коли йому нема що робити, якщо ремонтувати , то так як треба

А чим поганий спосіб? Виставив супорт і залив композитом....

 

Можна й зедекс приклеїти, то вже дрібниці

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, igor_restavrator сказал:

це тема безперспективна, бо якщо після шліфування супорт ремонтувати епоксідкою з графітом,то це все нагадує заняття собаки , коли йому нема що робити, якщо ремонтувати , то так як треба

   Вы неправы, это давно опробованная технология. Еще у Пекелиса описаная. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку