Reiter

Давайте обговорим приспособу для шліфовки направляючих станка :)

33 сообщения в этой теме

16 минут назад, vaycartana сказал:

Странный способ честно говоря. Поставьте индикатор на суппорт, головку на направляющую зб и покатайте. Самый простой способ понять, что происходит со станиной.

Нічого дивного. Найпростіший спосіб. Кутник показує "сходинку". А якщо кинути лінійку повздовж, то можна виявити яму. Лвнійка 400 мм яму не показала. 

Ну індикатор я теж поганяю :)

Изменено пользователем Reiter
1

Поделиться сообщением

Хлопці, при шліфовці станини вона реагує деформацією на "скупий" потік емульсії. Грубо кажучи: замало ляє - чугун зразу дує вверх, назустріч кругу. А ви тут насухо збираєтесь шось човгати. Вже переконався, ресурс колхозити і робити з гівна сметану - в нас не вичерпний.

2

Поделиться сообщением

7 часов назад, Reiter сказал:

Нічого дивного. Найпростіший спосіб. Кутник показує "сходинку". А якщо кинути лінійку повздовж, то можна виявити яму. Лвнійка 400 мм яму не показала. 

Ну індикатор я теж поганяю :)

Советую ознакомиться с книгой контроль прямолинейности и плоскосности поверхностей Медянцевой. То что вы делаете называется не измерение, а самоудовлетворение.

1

Поделиться сообщением

9 минут назад, vaycartana сказал:

То что вы делаете называется не измерение, а самоудовлетворение.

Ну це те, що радять робити усі при виборі та огляді станка ;)

За книгу дякую, ознайомлюся 

27 минут назад, Дядько Максим сказал:

Хлопці, при шліфовці станини вона реагує деформацією на "скупий" потік емульсії. Грубо кажучи: замало ляє - чугун зразу дує вверх, назустріч кругу. А ви тут насухо збираєтесь шось човгати. Вже переконався, ресурс колхозити і робити з гівна сметану - в нас не вичерпний.

Але ж ніхто не каже намухо... Подачу ЗОР організувати - не проблема

0

Поделиться сообщением

доброго усім.

можливо не уважно прочитав тему, але так і не зрозумів про який розмір станка йде мова? це ДИП500 чи ТВ16?

якщо станіна не закалена то чому "всьо" не пошабрити?

дякую.

1

Поделиться сообщением

Якщо вже дуже кортить, переміряйте всю станину, знявши все зайве, база— площина зубчатої рейки, виставте на «гвинт» по рівню, потрібен також «літачок» та індикаторна стійка, ну і рівень само собою... Запишіть, складіть графік зносу направляючих. Гарно подумайте, оцініть результати. Цифри не брешуть, на відміну від людей... А ще краще зробить дві контрольні протоки, з підпором ЗБ та без, може результат і влаштує.

1

Поделиться сообщением

Ще один мінус до ідеї. В радянській літературі трапляється сила силенна всіляких пріспособлєній, придуманих для всеможливих операцій, які до цього робити не можна було. І не траплялось мені, щоб хтось згадував про дрочильні машини. Якщо писали про ремонт станин механічно, то в першу чергу стругальними, в другу чергу шліфувальними верстатами. Дофіга тон жорсткої чавунної машини.

Якщо закортить поправити призму на 4 сотки, все рівно доведеться катати рівень на мостику, щоб переконатись чи станина не пропелером. А там пару днів із шабером потанцювати. Навіть якби шліфував чимось таким станину, після того все рівно треба шабрувати, то навіщо зайвий клопіт із виготовленням зайвої машинки?

16 годин назад, Гаврилів Василь написав:

Я би більше дав шансів собі, якщо таке зробити на імпровізованому шліфувальному порталі:

Приховати вміст

1) Закріпити станину станка до бетону підлоги через регульовані гвинти і анкери

2) По боках закріпити шліфовані рельси чи профілі (чи шабрені по містках чи методом трьох плит) до бетону підлоги через регульовані гвинти і анкери

3) виставити це все по рівню

4) на бокові направляки встановити HIWIN рельси, виставити по ШД

5) відрегулювати направляючі оброблюваної станини по осі рельс HIWIN

6) встановити імпровізований портал на каретках і виставленням круга на регульованій приспособі провести ручне шліфування

Вийде такий собі портативний ручний портальний шліф з незалежною базою. Калимити зі шліфовкою станин за пів дня без реєстрації і смс не вийде, але зате ця задача хоча б математично вирішувана, і обкататись можна по заводським поверхням. Прикладання сили тоді можна зробити центральним: просто завжди тягти за ручку посередині.

Це вже йдеться про виготовлення повноцінного станка, із товстим фундаментом міцного бетону, який не прогнеться на 0.02 мм під вагою закріпленої на ньому станини із оснащенням, яке їздить туди сюди, із заливкою опор для рейок по прецизійних шаблонах. Ці шаблони вийдуть відчутно дорожчими за самі рейки. Аби які рейки не підійдуть, потрібні точні. Самі рейки в якості шаблонів використати не вийде, вони гнуться під власною вагою дай боже. Боюсь уявити скільки такий станок потягне фінансів.

1

Поделиться сообщением

6 годин назад, Дядько Максим написав:

"скупий" потік емульсії.

В конкретно моєму випадку попробував "на сухо", потім наколотив штатний бак ЗОР "кашки" та її ж насос, скупим його потік не назвеш, це не з пляшки поливати... Єдине, екрани ставити прийшлось, бо летіло з-під каменю кругом... А так, з усіма попередніми учасниками згоден, це не дешевий проект, одного шаберю та тюбика фарби буде замало... Знову ж, у конкретно моєму випадку, цьому станку гірше б вже не було, у тій темі є фото тільки привезеного, у такому вигляді його б і на металолом забрали б тільки з моєю доплатою, мабуть... Тим паче, що віддали мені його практично "за так", навіть погрузка та транспорт були попутними. Та й деякий вимірювальний інструмент вже був. Якщо рахувати всі фінанси на придбання потрібного інструменту та ціну самого станка- ця сума за граню розумного, і то не факт, що ви тим всим інструментом зможете адекватно користуватись і не розведете всі направляючі відносно осі шпінделя так, що потім їх і шліфовкою не зведеш швидко... Мені просто було цікаво, що з того всього може вийти, ні в якому разі нікого  не агітую повторювати мій шлях, мені хотілося "кашку" в заводських параметрах- і я надіюсь її отримати на виході, але це чисто мої заморочки, тим більше, що я можу дозволити собі займатися станком по наявності часу та настрою.

0

Поделиться сообщением

Создайте аккаунт или войдите для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!

Зарегистрировать аккаунт

Войти

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.

Войти сейчас

• Сейчас на странице   0 пользователей

Нет пользователей, просматривающих эту страницу