AStorm

Мій спортзал, або Металоманія початок

17 повідомлень у цій темі

 Всім доброго вечора!, і так панове йде другий день моєї самоізоляції, а мене вже вдома криє поповній

1585997788614_default.jpeg

 Раз зайнятись немає чим, хочу вам розказати і показати, як і коли мене засмоктало в світ металу і стружки.

 

 Почну трохи здалека. Одного вечора після тренування нам сказали, що наш халявний боксерський зал закривають... І доступу до халявного заліза більше не буде...IMG_20200923_172656.jpg

 Шеф усьо пропало!!. Де в бідного студента гроші на спортзал? Трохи потинявшись, вирішив на захламленому горищі зробити свій спортзал, вільного місця було десь 30м квадратних, але висота до 1.85м при моєму рості 1.83м

 Спочатку накидав що я хочу: в першу чергу треба штанга і бліни, потім стійка з лавкою, далі турнік, далі все решта

 Почав гуглити як то роблять люди вдома:

1303287737_sport_02.jpg

 Після 2 років на професійному залізі, я був морально не готовий до такого, до того ж  я в душі трохи естет, мені було б просто неприємно на такому займатись. Отже за відсутності в мене на той час інструменту окрім дрельки, зварки і болгарки я вирішив купити штангу і бліни готовими.

 Вибрав олімпійську штангу на 2.2м і комплект блінів на 140кгIMG_20200923_175809.jpg

Обійшлось це задоволення на той час як двох річний абонемент в топовий  тренажерний зал :)

 

 Дальше я почав шукати концепцію лавки зі стійками: відштовхувався від  власного досвіду, що мені подобалось/неподобалось в тих стійках, що були у нас в залі, а саме:

1.Переліт штанги назад із-за низького заднього підхвату, завжди цікавило чому задні частини не зробити довшими, щоб штанга на писок не впала?IMG_20200923_181719.jpg

А так просто це вирішитиIMG_20200923_184658.jpg

 2. Питання безпеки, на відміну від спортзалу вдома ти займаєшся один і штанги з пуза ніхто не зніме в разі чого, отже потрібні підхвати

IMG_20200923_185312.jpg

 

 3. Можливість підйому стійок у верхнє положення для присідання і щоб лавка при тому не заважала. Отже статично закріплена лавка до стійок мені не підходила, потрібно окремо лавка окремо стійкиIMG_20200923_170425.jpg

 

 4. Завжди в залі нехватало лавки з можливістю негативного кута нахилу для пропрацювання тріцепсів, отже потрібна лавка зі змінним кутом + можливістю кріплення додаткового навісуIMG_20200923_170008.jpg

А також позитивний наклон лавки:IMG_20200923_170227.jpg

 

Довго думав як зробити механізм підйому лавки і врешті зупинився на 5 тонному домкраті:

IMG_20200923_190203.jpg

Рішення спірне і не без недоліків, але працює.

З навісного ще зробив лавку скотта:

IMG_20200923_170704.jpg

 Це єдине, що не варта було робити. Ніколи до того на ній не працював, думав зайде але не шмогла, більше підходить стоячи з фіксованою спиною об кут.

 А от що з навісного варта було зробити одразу це стілець:IMG_20200923_170841.jpg

 Зелений він тому що робився на рік-два пізніше з іншою частиною залу, про яку буде далі.

 

 Не хворійте і займайтеся спортом!

IMG_20200923_165748.jpg

13

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Круто.

А из чего делались эти мягкие штуки?

 

 

IMG_20200923_201101.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, ZubTech сказал:

Круто.

А из чего делались эти мягкие штуки?

 

 

IMG_20200923_201101.jpg

 Продаються готові, як розходніки для тренажерів називаються гріпси, якщо не помиляюсь

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

щось і у мене похоже. Лавка саморобна з нахилом. Стійка під штангу точно така зі страховкою. Бліни куповані, штанга пряма і w-образна. Гантелі куповані по 25 кг кожна. А це ви праві після нормального заліза нехочеться бетон тягати ? 

правда у мене ще нічого непомальовано.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@AStorm ясн,спасибо.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Taras84 сказал:

щось і у мене похоже. Лавка саморобна з нахилом. Стійка під штангу точно така зі страховкою. Бліни куповані, штанга пряма і w-образна. Гантелі куповані по 25 кг кожна. А це ви праві після нормального заліза нехочеться бетон тягати ? 

правда у мене ще нічого непомальовано.

Фото в студію :)

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 часов назад, AStorm сказал:

Фото в студію :)

 

Через вас у мене знов появилось бажання вернутись до спорту. в першу чергу спочатку все помалюю. Стойки окремо уже, готую до покраски. Все це хозайство також на горищі буде розміщено. А ось і фото.

WP_20200924_07_23_54_Selfie.jpg

WP_20200924_07_24_21_Selfie.jpg

WP_20200924_07_27_24_Selfie.jpg

WP_20200924_07_27_37_Selfie.jpg

WP_20200924_07_28_01_Selfie.jpg

WP_20200924_07_28_21_Selfie.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, Taras84 сказал:

Через вас у мене знов появилось бажання вернутись до спорту. 

Ціль мого топіку в цьому і заключається :)

 

2 часа назад, Taras84 сказал:

 

WP_20200924_07_28_21_Selfie.jpg

Бачу у вас ще не оббита лавка, поділюся своїм досвідом, там не все так просто.

 Спочатку я просто на дсп поклав якийсь дешевий паралон і обтягнув дермантином, тести в майстерні без штанги показали що все ок, а от під штангою почалися проблеми. Вагою штанги просто продавлює плечі до дошки і займатися дуже дискомфортно.   Займався так десь рік, курвило сильно, але сам так нічого і не придумав. Потім випадково побачив на розпродажі тренажер із пошкодженим дермантином і там вже піддивився ідею:  на дошці спочатку скругляються кути, далі кладеться паралон високої плотності (140-160) товщиною 1.5 смIMG_20200923_193131.jpg

Далі тонкий слой звичайного паралону товщиною 0.5см, ним також затягнути торці. Ще важливо цей пиріг проклеєти між собою щоб не з'їжджало.

Дальше затягується нетканим полотном павутиною і кінцево все обтягується дермантином.

 Мороки багато, але відчуття як на фірмовому тренажері, ваша спина вам подякує :)

 

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

я завжди в 4 рази зложений спальний мішок клав. 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я краї лавки по переметру оббив захистом для кухонних стільниць. Поставив їх на степлер.

Вони достатньо щільні, але й гнучкі одночасно. В середину паралон в декілька шарів. 

Захист по периметру утримує паралон по центру і він ковзає по лавці під дермантином.

Мені подобається.

Защитные-упаковочные-профили-nmc-nomapack-U-Tulip-купить-цена-украина-киев-сотрудничество-упаковка-тара-2_viskom.com_.ua-.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, kris сказал:

 

Захист по периметру утримує паралон по центру і він ковзає по лавці під дермантином

 

А в чому суть ковзання паралону під дермантином?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Продовжимо.

 

 А почну я сьогодні з техніки безпеки.

Спортивні тренажери, як і заняття спортом загалом, без кваліфікованого нагляду - це прямий шлях до інвалідності.

 

 Отже десь після двох років занять, я відчув дискомфорт у спині і колінах. Звернувшись до хорошого реабілітолога, я виявив недоліки своїх програм і їх скоригував. 

 Основною вправою на спину є гіперекстензія. Вправа хороша, але знатно "забиває" спину, тому виконується в кінці тренування і в цьому її основний мінус. Лікар порадив реверсивну гіперекстензію як розігрів перед всіма силовими. 

 Вправа мене завжди бісила незручністю виконання, виглядає то якось так:

images (1).jpeg

 

 Якийсь стіл або лавка від тренажера де нема за що вхопитися, амплітуда вправи вкорочена, а максимальна можлива додаткова нагрузка це резинка, що теж обмежує. В наших залах я теж нічого толкового не бачив для цієї вправи, а отже пішов шукати в америкосів 

giperekstenziya-obratnaya-tehnika-soveti-rekomendacii_2.jpg

 Апарат шикарний, єдиний мінус що займає місця як маленька корова :)

IMG_20200925_144808.jpg

Кріплення підвісу на корпусних підшипниках:

IMG_20200925_144027.jpg

А також додаткова приспособа для звичайної гіпертензії:IMG_20200925_145135.jpg

 Два слова про подушку(лавку): комбінацію матеріалів я вже описував, а от товщина інша, її я підгледів на американському сайті виробника і в загальному вона досягає 8 см. Ще важливим є заокруглення IMG_20200925_150107.jpg

 Його підбирав по відчуттях. Склеював дошки докупи і шліфував радіус, потім затягував паралонами, перевіряв і знову шліфував. Майже як шабровка тільки замість лекальної лінійки своє тіло :)

 

 Можливості для домашнього спортзалу є не у всіх, але як то кажеться було б бажання, в мене до прикладу приміщення висоти немає, прийшлось ще узурпувати загальний коридорIMG_20200924_171016.jpg

Конструкція максимально проста і дешева. Все обійшлось в вартість чотирьох дюбелів, решту то обрізки труб, металолом і пара електродівIMG_20200924_171006.jpg

Гарного всім здоров'я!

Далі буде..

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

заставив себе знову взятись за залізо. Поки що планую форму вертати по неділях. 

WP_20201220_07_57_17_Selfie.jpg

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Отже продовжуємо.

 

 Кінцева зупинка мого спортзалу стала саме тією "точкою неповернення" коли я захопився металообробкою. Бо якщо для всі попередніх тренажерів був потрібний стартовий набір зварка/болгарка, то для реалізації чотирьох стороннього тренажеру потрібно "занирнути" глибше.

 

 Почав я знову-таки з концепції, що мені невистачало до повного щастя, вийшло чотири вправи:

- тяга вертикального блоку

- тяга горизонтального блоку 

- зведення рук

- згин ніг лежачи(на біцепс ноги)

 Звичайно можна було зробити чотири окремих тренажери, але місця на всі вже не вистачало. Тож вирішив робити один тренажер з гордою назвою "Чотирьохсторонній"

 Якщо всі попередні тренажери робилися згідно креслень зробленим олівцем на колінах, то тут вже прийшлось проектувати на комп'ютері:

чотирьохсторонній 3.jpgчотирьохсторонній 1.jpg

 І так в центрі висять "вєса" 20 шт по 5 кг кожен :IMG_20201223_123843.jpg

Рухаються вертикально по двом направляючим, фіксуються на центральному штифті, який через трос і десяток блоків передає вагу на всі вправи

Мабуть для наглядності, варто би було намалювати людину при виконанні кожної з вправ, та художник з мене ніякий. Хоча при проектуванні враховував модельку людини моєї комплекції, але нажаль той манекен не зберігся. 

Також при проектуванні виявилося вільне місце для п'ятої вправи:IMG_20201114_133136.jpg

 

- розведення ніг, вправа дуже специфічна скоріш жіноча і я в ній не мав необхідності. Трошки подумавши всеж вирішив її зробити для моєї жіночої половинки.

Доречі це сама складна частина тренажера, як виявилось, для реалізації якої пішло купа часу. Особливо синхронність і розподілення ваги. Враховуючи що все  на цій вправі робилось на "око" то кінцевий результат вийшов після 5-7 невдалих спроб:IMG_20200923_165112.jpg

 

Основною ж загальною  проблемою при проектуванні стала висота приміщення яка менша мого зросту, особливо в цю висоту важко було запихнути вертикальну тягу : IMG_20200923_165327.jpg

З помилок можу визначити неможливість регулювати тренажер під інших людей, до прикладу вправа зведення рук потребує ще нижні "сустави" для людей з різною шириною рук і плечей

Не судіть строго якість фото, бо приміщення мало освітлене і мале для крупного плану

 

IMG_20200923_165016.jpg

IMG_20200923_165039.jpg

IMG_20200923_165538.jpg

IMG_20200923_165208.jpg

IMG_20200923_165319.jpg

IMG_20200923_165402.jpg

IMG_20200923_165340.jpg

IMG_20200923_165430.jpg

IMG_20200923_165130.jpg

4

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 20.12.2020 в 08:01, Taras84 сказал:

заставив себе знову взятись за залізо. Поки що планую форму вертати по неділях. 

 

Бажано ще додати хоча б один день (скажімо середу) для тренування, бо за час тижневої перерви м'язи добре якщо просто стоять на місці, але впереважності йде регрес. Хіба що ціль максимально скинути вагу

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, AStorm сказал:

 Хіба що ціль максимально скинути вагу

так похудати хочу, колись 107 кг важив. Потім перед весіллям 84кг, а зараз 94-95кг. :(

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку