Olegich

Перший ЧПК, прошу порад

13 повідомлень у цій темі

Доброго дня 

Загорівся ідеєю побудови свого портального трьох осьового ЧПК для обробки дерева, пластика та інших НЕ твердих матеріалів, з орієнтовним робочим полем 450х350х200мм.

За основу взяв профіль 40х80, 40х40, та для напрямних Х 30х30 виходячи з доступності і розумію, що це не найкращий вибір, але все впирається в ціну тому підбирав запчастини виходячи в першу чергу відносно ціни, 

даний верстат являється пробною та учебною версією тому прошу про розумну критику та надіюсь на ваші поради.

На теперішній момент цікавлять наступні питання:

  1. Плита перехідник між віссю Х та Z, в доданих фото є ескіз(ідея) щодо алюмінієвої пластини товщиною 12-20 мм 430х150мм, чи подібна деталь виправдає очікування по жорсткості?(вісь Z замовлена з Китаю ШВП 1605, напрямні на опорі 
  2. Наступне питання стосовно стола Y на фото лише макетно накинув ДСП, (в подальшому потрібно буде замінити) але як мені добитись хорошої паралельності та перпендикулярності відносно осей X та Z? та що саме краще вибрати в якості стола (плиту, плиту з конструкційного профілю чи інші якісь варіанти)
  3. Стосовно керування, поки що в мене двигуни NEMA 17 та плата ардуіно уно з ЦНЦ шилдом, які в подальшому будуть замінені на більш потужні, яке керування порадите обрати (плати, драйвери, двигуни та інще) бажано подешевше)
  4. Також цікаво отримати відгуки та поради стосовно обраного способу кріплення для опор підшипників та муфти з двигуном(додаю фото з макетом кріплення для осі Х між двома пластинами скоро будуть трубки і все скручено болтами М6, також хочу робити перехідні пластини для кріплення протилежних від двигунів підшипникових опор ШВП( на фото ще не дороблено9_9)

photo_2020-10-01_11-45-15.jpg

photo_2020-10-01_11-45-16.jpg

photo_2020-10-01_11-45-08.jpg

photo_2020-10-01_11-45-09.jpg

photo_2020-10-01_11-45-11.jpg

photo_2020-10-01_11-42-35.jpg

photo_2020-10-01_11-45-06.jpg

photo_2020-10-01_11-45-19.jpg

photo_2020-10-01_11-45-20.jpg

photo_2020-10-01_11-45-13.jpg

photo_2020-10-01_11-53-39.jpg

photo_2020-10-01_11-53-37.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

по осі  Y ШВП 20/05 1000мм, напрямні SBR25 1000мм, підшипники 4 шт SBR UU

по осі Х ШВП 16/05 600мм , напрямні SBR25 500мм, підшипники 2 шт SBR LUU, і так напевно напрямні мали бути довші від ШВП.

вісь Z замовлена з Китаю ШВП 1605, напрямні на опорі 16мм з ефективним ходом в 200мм)

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Желательно добавить точек крепления направляющих к станине. С завода там отверстий мало, у Вас каждая рельса крепится на 3 пары винтов. Так же желательно и сами валы к опоре привинтить доп. винтами.

Двигатели слабые.

Змінено користувачем newengine
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Драйвера ТВ6600- хватит с головой, только можно напороться на бракованные (как получилось у меня), тогда получится не очень бюджетно.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я над цим навіть не задумовувався, дякую за пораду!!!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Не прийміть за зверхність, але видам кілька зауважень. 

1. Портал. Дайте Косинки( ребра) по обидві сторони стійок, як спереду так і ззаду, і чим повищі, жорсткіст зросте в рази, бо плече досить велике.

Ззаду балки теж можна і треба дати ще по одному профілю, портал менше розхитуватиме в поперек. 

2. Стіл. В Вашому випадку на старті можна обійтись грубою фанерою, або МДФ. В подальшому можна вже на самому станку зробити стіл- Т-слот з текстоліту, або навіть з алюмінію. Це вже на Ваш розсуд. 

3.Кріплення моторів і т. д. Моє ІМХО, робіть як найпростіше, буде погано, вже на робочому станочку зробите такі, які будуть в самий раз для нього і Вас підходити. 

4. Плита перехідна теж може бути з будь-якого, лиш би шпіндель тримала менше-більше. 

Для Вас зараз головне як на мене запустити, щоб воно почало рухатись і щось вигризало, і Ви побачили основні косяки вже наяву, а не так сказати демагогію на форумі про жорсткість, швидкість, точність і тому подібне. Повірте, для Вашої теперішньої конструкції абсолютно все рівно яка буде плита чи стіл( маю на увазі навіть деревяну), тому, що вони не додадуть багато до загальної жорсткості системи СПІД, навіть, якщо вони будуть зі сталі, бо точки більшої деформації (читай прогину чи вібрації) вже закладені і їх вже не зміниш в даній конструкції. Можна лише зменшувати ричаги і додавати "мяса", щоб істотно вплинули на жорсткість. 

П. С. Індикатор є? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Плита перехідник між віссю Х та Z там по моему жёсткости много не добавит 

200мм вылета по Z для круглых направляющих много(они сильно люфтят), будет большой люфт фрезы, я бы сделал 80-100мм. и швп опусти как можно ниже

 

для крепления двигателей есть пластиковые кронштейны,

 

если есть лпт , то красная плата на 3-4 оси очень бюджетный вариант

свои  23HS8430 3.0A 18 кг/см больше 300 об/мин мне раскрутить не удалось, при прямом приводе и шаге швп 5мм  будет 1500мм/мин, для 3d мало

121212.png

12131212.png

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вставлю свои 5 копеек. Нема 17 очень слабые.  На Рефите есть не дорогие нема 23-3а 18кг/см  (по 25$/шт).

Красная плата с драйверами tb6600 дорого и лотерея. У меня отдельный тб6600 работал, а после выгорела, на ровном месте.  За эти деньги на али можно купить dm556(микропроцессорный драйвер)-12$шт. и плату опторазвязки - 8$ - с lpt проводом взять. А там хоть mach3 хоть linuxCNC. 

Мои опыты с ардуинкой, остались без результата- постоянно отваливалась.

Уделите внимание на блок питания.

На сайте мошенников-о-лх))) можно найти б.у импульсные блоки flatpack1500 48v-30a их по 40$ продают, это промышленные блоки от станций радиосвязи. 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 час назад, andrysir1 сказал:

Не прийміть за зверхність, але видам кілька зауважень. 

1. Портал. Дайте Косинки( ребра) по обидві сторони стійок, як спереду так і ззаду, і чим повищі, жорсткіст зросте в рази, бо плече досить велике.

Ззаду балки теж можна і треба дати ще по одному профілю, портал менше розхитуватиме в поперек. 

2. Стіл. В Вашому випадку на старті можна обійтись грубою фанерою, або МДФ. В подальшому можна вже на самому станку зробити стіл- Т-слот з текстоліту, або навіть з алюмінію. Це вже на Ваш розсуд. 

3.Кріплення моторів і т. д. Моє ІМХО, робіть як найпростіше, буде погано, вже на робочому станочку зробите такі, які будуть в самий раз для нього і Вас підходити. 

4. Плита перехідна теж може бути з будь-якого, лиш би шпіндель тримала менше-більше. 

Для Вас зараз головне як на мене запустити, щоб воно почало рухатись і щось вигризало, і Ви побачили основні косяки вже наяву, а не так сказати демагогію на форумі про жорсткість, швидкість, точність і тому подібне. Повірте, для Вашої теперішньої конструкції абсолютно все рівно яка буде плита чи стіл( маю на увазі навіть деревяну), тому, що вони не додадуть багато до загальної жорсткості системи СПІД, навіть, якщо вони будуть зі сталі, бо точки більшої деформації (читай прогину чи вібрації) вже закладені і їх вже не зміниш в даній конструкції. Можна лише зменшувати ричаги і додавати "мяса", щоб істотно вплинули на жорсткість. 

П. С. Індикатор є? 

Так я розумію, я так і думав робити ребра жорсткості для всьої голови, індикатор... знаю що треба) але ще не придбав собі) і дякую за пораду!!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 часов назад, Borisovith сказал:

Плита перехідник між віссю Х та Z там по моему жёсткости много не добавит 

200мм вылета по Z для круглых направляющих много(они сильно люфтят), будет большой люфт фрезы, я бы сделал 80-100мм. и швп опусти как можно ниже

 

для крепления двигателей есть пластиковые кронштейны,

 

если есть лпт , то красная плата на 3-4 оси очень бюджетный вариант

свои  23HS8430 3.0A 18 кг/см больше 300 об/мин мне раскрутить не удалось, при прямом приводе и шаге швп 5мм  будет 1500мм/мин, для 3d мало

121212.png

12131212.png

Прийму до уваги вильот по Z і можливо в подальшому так і зроблю і погоджуюсь з Вами! Дійсно якщо рознести подалі напрямні жорсткість збільшиться і конструкція мені дозволить це зробити)

і на рахунок Рефіта я примітив там деякі варіанти.

І на скільки я розумію двигуни варто брати звичайні біполярні а не з інкодером?

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Двигуни з енкодером можна краще розкрутити за рівних інших умов. + станок зупиниться в разі пропуску кроків чи клина більше ніж на 1 оберт мотора, там з драйвера є вихід на алярм(грибок) до одного повного оберту привід намагатиметься компенсувати положення валу( читай наздогнати позицію). 

А індикатор купіть в першу чергу, він недорогий, навіть б/у можна сміло брати. З ним у Вас "відкриються очі" ?. І питання паралельності і перпендикулярності виставлень вузлів не будуть такими гострими. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Olegich сказал:

Прийму до уваги вильот по Z і можливо в подальшому так і зроблю і погоджуюсь з Вами! Дійсно якщо рознести подалі напрямні жорсткість збільшиться і конструкція мені дозволить це зробити)

і на рахунок Рефіта я примітив там деякі варіанти.

І на скільки я розумію двигуни варто брати звичайні біполярні а не з інкодером?

 

Жесткости это не добавит, это уменьшит рычаг по z на 100мм, а это существенно.

Разница между обычными биполярными и с энкодерами не велика. Первые пропустят шаг и продолжат работу,вторые могут увидеть пропуск шага и остановить станок. Если верить калькулятору https://darxton.ru/wiki-article/perevod-krutyashchego-momenta-v-silu/ с моторами в 2н и шагом швп 5мм создаваемое усилие будет более 200кг, врядли моторы будут шаги пропускать, но дело Ваше.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

тут в барахолке продаются движки и драйверы..

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку