Vadym

SOS! Потрібна допомога спеціаліста. Вийняти КМ2. В Києві.

236 повідомлень у цій темі

, softm написав:

 

 

Как бы фото с краской?

Я цього не робив ніколи. Фарби такої нема. Фломастером спиртовим намазав, покрутив щільно, отак вийшло:

IMG_20201019_155657.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, sergo40 написав:

Долго можно не думать по фото все видно.

image_2020-10-19_154000.png

И еще на наружных или на внутренних обоймах(точно уже не помню) могут присутствовать метки в виде галочки или буквы V их нужно совместить друг против друга.

О! Точно, дякую, я про фото не подумав. Верхній злетів при вибиванні прутком, і як він стояв, я не зміг помітити. Нижній стояв написом правильно. По фото видно, що і верхній теж.

Галочок нема, але на внутрішніх є дві рисочки на 180 градусів. Їх сумістити в двох підшипниках по вертикалі?

Змінено користувачем Vadym
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
22 минуты назад, Vadym сказал:

Галочок нема, але на внутрішніх є дві рисочки на 180 градусів. Їх сумістити в двох підшипниках по вертикалі?

Передивіться стакан можливо і там е мітки.Його бажано поставити  в те саме положеня як на фото.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А це мітка чи ні

image_2020-10-19_163156.png

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, sergo40 написав:

А це мітка чи ні

image_2020-10-19_163156.png

Нє, це фланець, мітка зпереду, я її робив, коли купив станок і мив та змащував шпіндель, не розбираючи. Заводських міток нема ніде.

Судячи зі статей, не факт, що так, як у них стояло, тобто, "паралельна схема", оптимально. Але я сам не шарю...

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Збирайте як на фото всі пдказки є.

image_2020-10-19_171024.png

Бо як почнемо розбиратися в схемах то буде Санта Барбара 2

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Щось мені здається, що в цих станочках ніхто не морочився, і збирали просто насипом. Так чи так, міток нема, ризикну зібрати назад, покатаю на обертах.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Vadym написав:

Фломастером спиртовим намазав, покрутив щільно, отак вийшло:

Можна припустити, що на красній ділянці метал випучений.

Причини не зрозумілі.

Цей горб не локальний (у вигляді коцки),

а дуже пологий, форма наближається до конуса.

Тому може закусювати.

.

.

 

IMG_20201019_155657.thumb.jpg.58779c502b38a70850e490503bbc33a4.jpg

 

.

.

Але, краще б починати з перевірки на калібрах

Змінено користувачем технократ
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
14 минуты назад, Vadym сказал:

Щось мені здається, що в цих станочках ніхто не морочився, і збирали просто насипом.

То так і було. На початку квартала стараемось а під кінець бігом,бігом,бігом. "соцсоревнование" мать його.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Мать його! 467 тисяч матюків! Підлий підшипник при спробі одягання назад на шпіндель саморозібрався! Слава Богу, кулькі з обоймою неушкоджені, зібрав я його назад, затяг, продовжую...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Vadym сказал:

Мать його! 467 тисяч матюків! Підлий підшипник при спробі одягання назад на шпіндель саморозібрався! Слава Богу, кулькі з обоймою неушкоджені, зібрав я його назад, затяг, продовжую...

потому что усилие  запрессовки нужно прилагать к внутренней обойме а не наружной.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну, загалом, все добре, склав докупи, заклав свіжу мазюку, кручу на 1000об/хв для тесту, політ нормальний. 

Одразу попрошу уважних не іржати з вигляду станка, да!, штурвал вертикалки - з ножа радянської сокодавки, а заглушка КМ2 - корок від "Мороші" (найкраща з відомих мені заглушка).

IMG_20201019_191117.jpg

Змінено користувачем Vadym
2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 годин назад, технократ написав:

Можна припустити, що на красній ділянці метал випучений.

...

Але, краще б починати з перевірки на калібрах

Шо там починати? Круглошліфа у мене нема. Токарним способом я конус угроблю. Не варіант.

Варіант - продати її тому, хто має плоскошліф, а собі купити китайську. 

Або намагатись так користуватись...

Віддати на шліфовку комусь нереально. Це складна робота, тут он зняти два підшипника, вижати конус і одягти назад ніхто не взявся. Я-то не

гуру, ледь козла не народив, поки сам зробив. Але сумарно роботи було години на дві. Ще 4-5 годин бігав по магазинах та базарах за зйомником. Але ж він мені залишиться на майбутнє! Може, ще знадобиться. Китай, але ж 300мм! Досить добротний як за 400грн.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, Vadym сказал:

тут он зняти два підшипника, вижати конус і одягти назад ніхто не взявся

Я ж предлагал помощь...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, kratmel написав:

Почитав я тему і захотів докласти своїх 5 копійок.

Існує в техніці спосіб кріплення шківів який називаеться Taper Lock. Можна легко загуглити.

 

Основна ідея - є два болти (може бути більше) якщо вкручуєш в одному місці шківа - запресовуєш конус. В іншому положенні - розпресовуєш.

 

Пропоную на конус інструмента (довжина,  що залишилась вільна) зробити проставки (з прорізаним півотворами) такої ж як конус  товщини які можна затиснути в лещата, щоб не розійшлися (або ж краще скрутити їх болтами, струбцинами, тощо)  .

В інструменті робимо два різьбових отвори (осі мають лежати  в одній площині з віссю шпинделя) в  які вкручуємо два якісних болти.

 

На мою думку болти вкручені в інструмент зможуть впертися в проставки які в свою чергу в шпиндель. Зусилля в осьовому напрямку думаю зрушить конус по аналогії з системою Taper Lock. 

 

 

 

 

ви порівнюєте синє з гарячим, Taper lock це  цанга з зажимною гайкою, а ваша конструкція простий зйомник. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 годин назад, moonlight_diy написав:

Я ж предлагал помощь...

Свята правда! Я вдячний! Але я на той момент уже трохи заспокоївся і мав стратегію, тому все ж вирішив боротись сам. 

А на самому початку так, був би щасливий не ризикувати, а віддаьи комусь "на виховання". :)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, sergo40 написав:

Можливо через перехІдну муфту видавити шомполом з двома рІзними шагами рІзьби.

шомпол.PNG

Повернемося до дифрізьби. Як я і передбачав, не все так просто. Проблем бачу чотири:

1. Конструкція збільшиться в висоту на 50мм в моєму випадку, не влізе під кожух. Вихід - горб на кожуху, чмошно, але реально.

2. Різьби можуть бути різними в будь- який бік, але у випадку, коли верхня вижимна різьба має менший крок, ніж у хвості інструмента, затяжка інструмента буде за стрілкою годинника, витяжка - проти. Коли вижимна різьба матиме більший крок - навпаки! Тобто, це розрив мозку кожен раз! Але тоді вихід - лише менший крок.

3. Верхня гайка в моєму випадку притискає шків до обойми підшипника і має бути затягнута і законтрена. Різьби там всього 22мм. Отже, треба робити 2 гайки. Нижня буде тримати шків, верхня буде тримати шомпол. Бо одна гайка, якщо буде хоч трохи люфтити, зіпсує конструкцію. Тоді різьби залишається всього лише 10 і 10мм, чи 8 і 12мм, наприклад. Нижню гайку контрити незручно.

4. В такій системі отакий диференційний шомпол не можна закрутити в інструмент. І це найгірше, на жаль... Варіант накручування інструмента на шомпол з човганням інструмента по конусу шпінделя, і так кожен раз, щось мені не дуже.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 годин назад, noone написав:

Taper lock це  цанга з зажимною гайкою

Це приклад того як треба робити щоб збиралось і розбиралось. Зажимної гайки там нема..

А цанга зразу вбудована в шків - знімається і ставиться за допомогою двох гужонів зазвичай.

 

Ідея була зробити так щоб інструмент штатно мав простий спосіб демонтажу.

I найкраще створити його до того як закусило... Кожного разу розбирати підшипники.... :sm_0002:

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Колеги, я, ніби, вигадав адекватну конструкцію вижимки. Постійно доведеться використовувати штатну, а таку - у подібних важких випадках.

Отже, якщо закусило, і штатно не вижимається. 

1. Відкручую верхню гайку шпінделя.

2. Накручую від руки замість неї вижимку з гайки та болта, розділених дистанційною шайбою-кільцем (на малюнку). Різьба на шпінделі 18х1,5, а в інструменті 10х1,5, крок однаковий, має закрутитися в обидві різьби одночасно на 6-8 витків, наприклад.

3. Трохи підвідкручую болт і виймаю кільце.

4. Закручую болт ключем. Закручування дасть рух вперед, гайка при цьому вже вперта, можна її не тримати. Різниця кроків 1,75 та 1,5 дасть вижимання інструмента з сидою, теоретично більшою в рази, отже, без молотка має вийти.

Що скажете, шановні?

IMG_20201020_143551.jpg

Змінено користувачем Vadym
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Vadym сказал:

Колеги, я, ніби, вигадав адекватну конструкцію вижимки. Постійно доведеться використовувати штатну, а таку - у подібних важких випадках.

Отже, якщо закусило, і штатно не вижимається. 

1. Відкручую верхню гайку шпінделя.

2. Накручую від руки замість неї вижимку з гайки та болта, розділених дистанційною шайбою-кільцем (на малюнку). Різьба на шпінделі 18х1,5, а в інструменті 10х1,5, крок однаковий, має закрутитися в обидві різьби одночасно на 6-8 витків, наприклад.

3. Трохи підвідкручую болт і виймаю кільце.

4. Закручую болт ключем. Закручування дасть рух вперед, гайка при цьому вже вперта, можна її не тримати. Різниця кроків 1,75 та 1,5 дасть вижимання інструмента з сидою, теоретично більшою в рази, отже, без молотка має вийти.

Що скажете, шановні?

IMG_20201020_143551.jpg

Все це я пояснив ще на 4тій сторінці.

Шомпол вкрутити в муфту потІ все разом накрутити на шпіндель бо м10 збІгаеться по шагу з м18.Ну звичайно ж розрахувати довжину шомпола,щоб при накрученій муфтІ на шпІндель кІнець шомпола був вкручений в конус розночноЇ на достатню глибину.

Накручуючи муфту разом з шомполом , одночасно вкручуеться І шомпол в конус.

image_2020-10-20_164324.png

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 часов назад, Vadym сказал:

Повернемося до дифрізьби. Як я і передбачав, не все так просто. Проблем бачу чотири:

В першому варіанті через муфту.

Другий варіант;

Це креслення мойого шпінделя з доопрацюваням під шомпол.

км3.PNG

Саме так все у мене реалізовано.

Змінено користувачем sergo40
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, sergo40 написав:

Все це я пояснив ще на 4тій сторінці...

Йес, сер! Але. Я сконцентрував все необхідне в одному малюнку і вибрав оптимальний варіант з плюс-мінус якоїсь свободи. Може, комусь іще знадобиться ваша ПЕРЕВІРЕНА ідея. Хочу це зробити одразу, щоб лежало "на потім". Є хороші довгі шпильки М12х1,75, точені на токарному, одна піде на цей проєкт. На муфту є хороший шматок прутка Ст45 діаметром 30мм. Зроблю лиски під ключ. А голівку болта зроблю окремо з шестигранника і на штифт посаджу. Щоб не дерти шестигранник 22мм до діаметра 10...

Змінено користувачем Vadym
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
15 минут назад, Vadym сказал:

Хочу це зробити одразу, щоб лежало "на потім".

Я так зрозумів що все залишаеться рідне, а на випадок аварійної ситуації буде лежати заготовленна приспособа.

А чому б і ні, нормальний варіант.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, sergo40 написав:

Я так зрозумів що все залишаеться рідне, а на випадок аварійної ситуації буде лежати заготовленна приспособа.

А чому б і ні, нормальний варіант.

Поки так. Я фрезерую на СВФ-1 вже 3-4роки. Але така  (  !  )  перший раз. Тому поки революції не роблю.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 часов назад, Vadym сказал:

В такій системі отакий диференційний шомпол не можна закрутити в інструмент.

Закрутити можна.За чайком додумаетесь.

Підказка;

Різниця лінійного переміщення по осі.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку