Vadym

Саморобний заточний для фрез (дендрофекальний)

36 повідомлень у цій темі

, sergo40 написав:

Судячи з проявленого Інтересу до проведенної Вами роботи,визнеченя "дендрофекальної" не мае нІчого спІльно з вашим проєктом.

Тому на мою думку було б не погано щоб таке визначення зникнуло з заголовка теми. 

Тут філософська ідея в тому, що крім стійки нічого не купувалось спецом під цю задачу. Все з відходів, обрізків, залишків. Двигун, для прикладу, знятий зі свердлилки НСП, яку я купував ще за 1000000 купонів, хто пам'ятає. На заміну йому, правда, купив потужнішого, але на 48В, ще морока з живленням, потім поміняю.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 минут назад, Vadym сказал:

перезаточені кимось до мене, зокрема, "на руках", тому виглядають так собі, але ріжуть норм.

Так звичайно що рІжуть(сам заточую з руки),але станочна заточка то є станочна заточка.

Бо заточний вІн і в Африці заточний ( тільки чорний ).:D

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, sergo40 написав:

Так звичайно що рІжуть(сам заточую з руки),але станочна заточка то є станочна заточка.

Бо заточний вІн і в Африці заточний ( тільки чорний ).:D

Тут прикол в тому, що чистоту обробки можна обертами покращити. І крива заточка не так вплине. Але в розмір легше зайти, коли всі зуби однакові, плюс, не так рве, коли трохи переберш з подачею. Не сильно жорсткий станок ці ефекти множить. А коли заточка з рук, фреза гребе одним зубом... Я теж навчився руками, а потім вирішив - досить! Хочу спробувати зліпити щось зручне і прогнозоване. Зліпив посадку на підручник алмаза, щоб фрезу фіксувати. Стало краще. Кути вже точно контрольовані. Але морочно і незручно. Тут на форумі стійка недорого випливає! А я виріс в СРСР, в дефіциті, у мене інстинкт, поки є, бери. Ну, далі я все описав.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
15 минут назад, Vadym сказал:

Тут філософська ідея в тому, що крім стійки нічого не купувалось спецом під цю задачу. Все з відходів, обрізків, залишків

Яка б там не була фІлософська ідея, з вІдходІв скласти щось толкове треба  мозги проявити.

В мене тесть до сих пІр Інколи перепитуе в яку сторону гайка вІдкручуеться.

Ну І так для роздумІв: сидять два малюка в пІсочницІ, один пІском кидаеться а другий хатку лІпить.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, sergo40 написав:

Яка б там не була фІлософська ідея, з вІдходІв скласти щось толкове треба  мозги проявити.

В мене тесть до сих пІр Інколи перепитуе в яку сторону гайка вІдкручуеться.

Ну І так для роздумІв: сидять два малюка в пІсочницІ, один пІском кидаеться а другий хатку лІпить.

Все так, але в нашій ментальності є один ґандж. Ми, особливо, моє покоління і старші, з гівна і паличок зробимо що хочеш. А дай нам картбланш, губимось, бо звикли все робити не "як треба", а "як вийшло". Тому, на жаль, в країні нестача якісного, безкомпромісного, професійного, і надлишок "такого собі", доморощеного. Але це вже інша історія, офтопна...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 минут назад, Vadym сказал:

Тому, на жаль, в країні нестача якісного, безкомпромісного, професійного, і надлишок "такого собі", доморощеного

Так то воно так, але на мое переконання багато Ідей якраз І народжують в доморощенному І на жаль аж нІяк в нашІй краЇнІ не переростають в бескомпромІсне І професІйне.НавІщо створювати свое коли є Китай І тд. І це е бІда.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 годин назад, Vadym написав:

Отже, нарешті, після 2-3 місяців пошуків, мудрування і дендрофекальної роботи, побудував нехитрий заточний для фрез

Чи можна попросити скинути сюди якісь базові посилання, для повних початківців, по заточці кінцевих фрез, зенкерів, і т.п. ?

У будь якому вигляді: книги, фото, відео, але по можливості грунтовна і якісна інформація без води

З заточкою звичайних спіральних сверл я колись вбив кілька днів, і вроді розібрався у теорії

А от з фрезами - темний ліс - яка там є кінематика самого руху?

Я чомусь досі навіть думав, що там має бути якийсь упор-зубчик, по якому бігає бічне лезо фрези у процесі заточування, але у вашому верстаті нічого такого не бачу...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

До речі, забув запостити ще одне важливе фото. Для використання дремеля або просто маленького моторчика та відрізних дисків 20-30мм стокові оправки НЕ ГОДЯТЬСЯ. Я використовую дешеві сталеві 0,5мм з алмазним напиленням та спечені китайські корундові без армування, ті, що пару доларів за 36шт. в коробці. Оправки точив спецом, з убитих болтів, які підбираю на автодорогах. По ходу, з них же роблю оправки на дискові фрези.

Так от, оправка має бути з широким фланцем і широкою шайбою, щоб диск не гнувся!

IMG_20201019_085502.jpg

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 годин назад, Quercus написав:

Чи можна попросити скинути сюди якісь базові посилання, для повних початківців, по заточці кінцевих фрез, зенкерів, і т.п. ?

У будь якому вигляді: книги, фото, відео, але по можливості грунтовна і якісна інформація без води

З заточкою звичайних спіральних сверл я колись вбив кілька днів, і вроді розібрався у теорії

А от з фрезами - темний ліс - яка там є кінематика самого руху?

Я чомусь досі навіть думав, що там має бути якийсь упор-зубчик, по якому бігає бічне лезо фрези у процесі заточування, але у вашому верстаті нічого такого не бачу...

Я все роблю наполовину інтуїтивно, наполовину з різних форумних шматочків інфи, та ютуба. Докупи не збирав нічого, оформленого масива теорії не маю. Набирайте в Гуглі "заточка кінцевих фрез".

Від себе викладу основні тези.

1. Кут на торці має бути обов'язково. Край леза має бути вищим за центр торця фрези. Це для того, аби фреза гарантовано не терла центром і не грілася тощо. Для фрез рекомендовано 1-2 градуси. Я роблю на фрезах 8-20мм кут 2 градуси, на менших - більший, 3-4 градуси. Чому так. Диск в процесі роботи втрачає прямий кут на поверхні. Правити його весь час можна, але так він довго не протягне. Тому для малих фрез кут більший, компенсує зточування краєчка алмазного диска. 

2. Передній кут я або не гострю, бо це мало бути зроблене на заводі, або правлю з торця дремельною голівкою, встановленою вертикально. Так само прорізаю перемички в торці фрез, щоб центр торця не заважав.

3. Задніх кутів на торці можна наробити скільки завгодно. Я роблю на фрезах 5-20мм перший кут 5-7 градусів, другий 15-20 градусів. На дрібних фрезах, крім шпоночних, лише перший, на другий плюю. 

4. Напрямок руху диска має бути проти напрямку леза. Так чистіше край. Отже, диск крутиться за стрілкою, якщо дивитись зпереду, фрези підводжу з правого боку. Спочатку приміряю без руху. Виставляю упор, щоб край диска дійшов до осі фрези. Лезо горизонтально. Диск по висоті - щоб не псував сусіднє лезо. Подача вперед - поперечкою по 0,05мм, не більше. Продольною подаю з правого боку на диск, кожен раз по два проходи. Обнулив лімб поперечки, подав назад, щоб наступне лезо не зарилось в диск, повернув ділилку, пішло друге лезо, перо тобто. Далі все аналогічно, нічого складного, досить швидко і зручно.

5. Заточка стрічечки по- хорошому має бути така. Упорка підпирає ТЕ САМЕ лезо, що ми й гостримо. Гостримо ПЛАСКОЮ частиною диска. У мене реализовано простіше, неправильно. Упорку на моїх фото видно. Вона на пластині зпереду, регулюється. Впираю під зручне лезо, гострю верхнє, чи бічне. Краєм диска. Я рідко і мало роблю такого, де циліндрична частина фрези ОФОРМЛЮЄ поверхню деталі. Тому ідеальна звточка мені там не дуже потрібна.

Упорка ставиться, тоді висуваю фрезу вперед, рухаючи супорт задньою втулкою, впираю, настроюю упор продольної. Підвів задню частину стрічечки, роблю проход витягуванням НА СЕБЕ. Вся довжина має бути пройдена. Далі все аналогічно до торця. Насобачитись робити цей рух непросто, але реально. Таке заточування - профанація, але по-іншому сильно складно для мене.

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Класний у вас вийшов станочок!! ^_^

 

Мене вже довгий час мучить питания заточки переднього кута фрези. Тому що, якщо він неправильно заточений , як не точи лєнточки фреза не буде добре різати. Це так як у токарного різця - передній кут чи площина на якій роблять радіусну канавку.

 

Може хтось знає метод як заточити саме передний кут ( канавку ) фрези шоб її поглибити. 

 

 

Ну і ще кидаю фото углів заточки фрези

endmillsharpiningchart002 (1).jpg

Змінено користувачем MetalHead
2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, MetalHead написав:

Класний у вас вийшов станочок!! ^_^

 

Мене вже довгий час мучить питания заточки переднього кута фрези. Тому що, якщо він неправильно заточений , як не точи лєнточки фреза не буде добре різати. Це так як у токарного різця - передній кут чи площина на якій роблять радіусну канавку.

 

Може хтось знає метод як заточити саме передний кут ( канавку ) фрези шоб її поглибити. 

 

 

Ну і ще кидаю фото углів заточки фрези

endmillsharpiningchart002 (1).jpg

Передній кут, як я розумію, можна заточити на ЧПУ. Камінь з радіусною заправкою. Крива підйому спіралі стандартизована, її можна запрограмувати. Упорка не працює, лише програма. Для мене це нереально, простіше купити нову фрезу, а стару використовувати як чорнову. На професійному рівні простіше віддати на професійну заточку.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку