Vadym

Саморобний заточний для фрез (дендрофекальний)

36 повідомлень у цій темі

Отже, нарешті, після 2-3 місяців пошуків, мудрування і дендрофекальної роботи, побудував нехитрий заточний для фрез.

Одразу зауважу, цей пост не для корифеїв, а-ля Острозуб, Ігоркава тощо, заточні яких в моїх очах є блискучими недосяжними шедеврами (без зайвого компліменту). Пишу для нубів і напівнубів як я, можливо, комусь пара ідей знадобиться.

Заточний побудовано для домашньої балконної майстерні 2,5м.кв. і мінімально необхідного функціоналу для мене. Він може заточувати торець кінцевої фрези (задні кути), бічну поверхню (стрічечку), може заточувати зенкери, цековки. Також може слугувати простеньким варіантом плоскошліфувального. Швидка подача є, принаймні, встановлення лещат передбачено.

Реалізована поздовжна подача 150мм, поперечна 65мм, вертикальний рух, поворот і нахил мотора з алмазом, можливість заточування фрез КМ2 та циліндричних в цанговому патроні КМ2. Передбачена можливість заточування дрібних фрез гнучким валом дремеля з алмазними дисками, прорізання перемички на фрезах.

Фрези можна точити на 1, 2 ,3 ,4, 5, 6 пер.

Чесно скажу, результат поки що радує, точив фрези від 20мм до 3мм, більше/менше поки не було потреби.

Двигун 40Вт, 8000об/хв, слабенький, але заміню на куплений тут на форумі більш потужний. Поки що диск 80мм алмаз 125/100 плюс вал дремеля (Royce TM-700) з маленькими (25-30мм) дисками.

Станина від вимірювальної стійки, купленої на форумі. Мотор укріплений на колоні, на платформі зі сталі 8мм. На фланці мотора укріплений кутник з призменною посадкою під вал дремеля. Його можна ставити горизонтально чи вертикально (для прорізання перемичок у фрезах).

Поздовжна подача - зі шматка фоторепродукційної панелі, купленої на форумі. Ластохвіст, зубчаста рейка з М1 (куплена на форумі), колесо на валу з 2-ма бронзовими підшипниками тертя, на кінці вала шестигранник 10мм під вільну стокову насадку. Важіль з базарної насадки, прутка і кульки від мишки на кінці подає при заточуванні від руки. Упор з регулюванням 0,1мм є.

Поперечка - з готової поперечки від ТВ-шки, яку давно купив на форумі під фрезерну приблуду для токарного. Після купівлі фрезера СВФ-1 приблуда не потрібна, тому пожертвував подачу.  Поворотна платформа на поперечці зроблена зі сталі 10мм з отворами М6Х1, куди кріпиться заточний супорт (чи лещата в разі використання станочка для шліфовки).

Подальша інфа - в наступних постах.

 

ZAT_1.jpg

20

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Продовжу. Супорт для фрез зроблений з всякого непотребу. Серце - піноль від ТВ-шки з КМ2 всередині. Вона сидить в бронзовій втулці і крутиться при заточці. Туди можна ставити фрези КМ2 чи цанговий патрон, а в нього вже дрібніші фрези. Проста ділилка на 2, 4, 5, 6 зі стопором на пружинці. Це втулка, яка стоприться гвинтом в рідний паз пінолі і може  бути зафіксована в будь-якому місці для заточки стрічечки. Штревель - з болта М10 та гайки з накаткою. Закрутили, рукою затягли гайку. Відпустили гайку, легким ударом вибили конус. Супорт крутиться на плюс-мінус 20 градусів для формування заднього кута, платформа, на якій він сидить, на плюс-мінус 50 градусів по шкалах.

Зпереду є рухома пластина з упоркою, упорка може крутитись по висоті для заточування стрічечки. Є іще одна упорка на довгому прутку для всякої нестандартки. Все це легко демонтується.

ZAT_2.jpg

4

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Йдемо далі. Важіль поздовжної подачі вільно сидить на 6-граннику. Отже, можна переставляти його довільно, або замінити штурвалом для плоскошліфувальних потреб.

Штурвал поперечки замінено диском з накаткою для зручності.

Поперечка має ряд отворів, що дозволяє кріпити її на поздовжній подачі з кроком 35мм вперед-назад і 60мм лівруч-праворуч для різних робіт. Просто 4шт. болтів М8. Сама поздовжна так само кріпиться на станині 4-ма болтами М8 і може бути встановлена з кроком 45мм вперед-назад.

ZAT_3.jpg

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Упор при заточуванні я поки що реалізував з 2-х компонентів. Швидкий - з кутника-планки з пазом, фіксується баранчиком, та мікрометричного з болта М6Х1 та барабана зі шкалою 0,1мм. Не знаю, чи залишу все так, можливо, перероблю потім, спрощу. Кутник сидить на шматку профтруби і може бути перекручений ліворуч-праворуч з кроком 10мм двома баранчиками з накаткою.

ZAT_4.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну й нарешті, про заточну голівку. Мотор висить на пластині, яка укріплена на рідній подачі колони та додатково для жорсткості зафіксована кутником зверху.  Якщо його відпустити, можна обертати весь вузол. Мені ще не знадоблялось це. Знизу пластини - коробочка з тумблерами. Є реверс.

На фланці мотора - кутник з круглою платформою та двома хомутами. Все на призмах. Голівка гнучкого вала дремеля кріпиться горизонтально чи вертикально стоковими баранчиками. Точу дрібні фрези на саморобних оправочках та відрізних дисках. Прорізання перемичок у фрезах - без проблем.

ZAT_5.jpg

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А! Забув додати, в роботі все захищено кожушками з тканини для наметів з липучками, абразив не лізе в ластохвости. Фоткати не буду.

Найбільший недолік всієї цієї шняги - те, що я зі своїми 67кг і небогатирською силою не можу поставити станочок на поличку, яка у мене на стіні на рівні очей. Більше тримати його нема де, тому знімаю весь рухомий вузол (4 болти) та кладу по черзі станину і його.

По грошах все обійшлось у пару тисяч гривень, точніше не рахував.

Змінено користувачем Vadym
2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Знімаю капелюха...

Питання - яка мета того ціпка?

 

ZAT_1.jpg.f2288928e2fb5af9736a41cbe4ce9f20.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Karmadon написав:

Знімаю капелюха...

Питання - яка мета того ціпка?

 

ZAT_1.jpg.f2288928e2fb5af9736a41cbe4ce9f20.jpg

Дякую за комплімент! Ланцюжок не пускає 10кг лекальні лещата Барановичі, (які мені дешево дістались, а їхній розмір дозволяє юзати їх лише на свердлилці), зробити з мене Марес'єва при падінні на ногу. Бо, якщо не прихоплені 4-ма прихватами на столику свердлилки, рухаються вільно.

(Про себе: "Ти ба, помітив"...:)   )

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Круто,ничё не скажешь.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
48 минут назад, Vadym сказал:

заточні яких в моїх очах є блискучими недосяжними шедеврами (без зайвого компліменту).

Так Ваший теж для багатьох теж буде шедевром(без зайвого компліменту)

І взагалІ той хто зумІв розробити в домашнІх умовах І втІлити в металІ бодай якись простий механізм (до речі Ваш не простий) на мою думку вже создав шедевр.

 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, sergo40 написав:

Так Ваший теж для багатьох теж буде шедевром(без зайвого компліменту)

І взагалІ той хто зумІв розробити в домашнІх умовах І втІлити в металІ бодай якись простий механізм (до речі Ваш не простий) на мою думку вже создав шедевр.

 

Дякую! Як ви вже знаєте, "споживач" цих фрез тимчасово недієздатний...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 минут назад, Vadym сказал:

"споживач" цих фрез тимчасово недієздатний...

З тим що я зрозумІв який у Вас підхід до механІзмІв Він буде дІездатний(головне щоб кувалда була дорожчую 1000гр то може будуть частІше користуватись зьомниками і приспособами Я думаю Ви зрозумІ ли про що я)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Отличная работа! Браво! Феерично..!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Vadym

Вітаю.

Тихою сапою, без зайвого галасу, вийшов вдалий верстатик.

Проста, наочно зрозуміла кінематика.

 

Стійка, якщо не помиляюся по фото, була використана саме отакого типу ? :

.

.

 

1.JPG

10.JPG

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, технократ написав:

@Vadym

Вітаю.

Тихою сапою, без зайвого галасу, вийшов вдалий верстатик.

Проста, наочно зрозуміла кінематика.

 

Стійка, якщо не помиляюся по фото, була використана саме отакого типу ? :

.

.

 

1.JPG

10.JPG

Ги-ги.... Вона! Хороша стійка. Важка тільки. І Т-паз слабенький. Хотів його задіяти, але закінчилось все отворами М8, так міцніше.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

отличный станочек)))руки из нужного места,может и я себе сделаю такой когда то,а может и вы сделаете на заказ))))

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ще, особисто мені, сподобалась можливість встановлення ще й малого моторчика.

Можна було навіть просто моторчика. без отого гнучкого рукава.

 

, Vadym написав:

Ги-ги.... Важка тільки.

Нєт,  насправді важка - отака  (40 кг) :

Добре, що ії  не використав

... ото було б  Ги-Ги  :D

.

.

 

10.jpg

1.jpg

3.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, технократ написав:

Ще, особисто мені, сподобалась можливість встановлення ще й малого моторчика.

Можна було навіть просто моторчика. без отого гнучкого рукава.

 

Нєт,  насправді важка - отака  (40 кг) :

Добре, що ії  не використав

... ото було б  Ги-Ги  :D

.

.

 

10.jpg

1.jpg

3.jpg

такую то и пилить жалко

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, misha_mehanix написав:

может и я себе сделаю такой когда то

Да, понятный конструктив вдохновляет на повторение.

 

В тоже время, станок Пенсионера своим совершенством  исполнения слегка сбивает пыл  с желающих повторить.

Кстати,  темы Ивана  Игнатьевича были полезны при постройке ? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, технократ написав:

Да, понятный конструктив вдохновляет на повторение.

 

В тоже время, станок Пенсионера своим совершенством  исполнения слегка сбивает пыл  с желающих повторить.

Кстати,  темы Ивана  Игнатьевича были полезны при постройке ? 

у пенсионера все красиво,но на постройку много времени нужно которого нет)а тут плюс минус все просто и главное работает

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, misha_mehanix написав:

такую то и пилить жалко

Дак и не нужно ...

сверху положить и притянуть переходную плиту, пазы позволяют.

А  её  - уже сверли и режь  как угодно.

.

.

 

7.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години назад, sergo40 написав:

Так Ваший теж для багатьох теж буде шедевром(без зайвого компліменту)

І взагалІ той хто зумІв розробити в домашнІх умовах І втІлити в металІ бодай якись простий механізм (до речі Ваш не простий) на мою думку вже создав шедевр.

 

Дякую! Як ви вже знаєте, "споживач" цих фрез тимчасово недієздатний...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 часа назад, Vadym сказал:

після 2-3 місяців пошуків, мудрування і дендрофекальної роботи

Судячи з проявленого Інтересу до проведенної Вами роботи,визнеченя "дендрофекальної" не мае нІчого спІльно з вашим проєктом.

Тому на мою думку було б не погано щоб таке визначення зникнуло з заголовка теми. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, misha_mehanix написав:

у пенсионера все красиво,но на постройку много времени нужно которого нет)а тут плюс минус все просто и главное работает

Пенсіонер, Острозуб, Ігоркава - то все вищий пілотаж. Їхні ідеі мені, як корові сідло. Нічого не брав, все робив простіше і швидше. На суперрезультат нема часу, досвіду, знань і змоги. Ще - забув класичне фото фрез, яке всі постять в кінці подібних тем. Деякі фрези на фото - сильно б/у і перезаточені кимось до мене, зокрема, "на руках", тому виглядають так собі, але ріжуть норм.

IMG_20201018_212113.jpg

Змінено користувачем Vadym
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Vadym написав:

Пенсіонер, Острозуб, Ігоркава - то все вищий пілотаж. Їхні ідеі мені, як корові сідло. Нічого не брав, все робив простіше і швидше. На суперрезультат нема часу, досвіду, знань і змоги. Ще - забув класичне фото фрез, яке всі постять в кінці подібних тем.

IMG_20201018_212113.jpg

Красота)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку