Віталік Морозюк

Зедекс на супорт МК6058

16 повідомлень у цій темі

Доброго вечора. Перебираю свій токарний МК6058 1993р. Виникла така проблема, на супроті приклеїні чи заляті компенсатори зносу, які ставили на заводі. Стерлися з однієї сторони і супорт клює в сторону патрона відносно станини по брусковому рівню з ціною поділки 0.05 на три поділки. Поперечка при цьому робить «тарєлочку» на 250мм 0.03 що є нормально. Хочу замість цих заводських  «надєлок» приклеїти зедекс, але не знаю як правильно вирахувати щоб фартух не сів на вал подачі та різбовий. Доречі знос станини біля патрона 1,- 1.5 сотки міряв від сподка ЗБ. Міряти по валам як Дядько Максим та Артем Гриценко немає можливості виточити оправки та зробити кріплення, там де пилькники стають на супорт. Думав поміряти стару «надєлку» в тому місці де вона менше зносилася 3мм, зняти її і приклеїти туди зедекс, потім біля ЗБ на станині де немає зносу пришабрити при цьому міряти просідання валів штангелем до станини щоб вкластися хочаб до 0.1мм на всю довжину. Чому так бо фрезерувати супорт я не буду, він фрезерований по заводу. Мені потрібно тільки вгадати товщину «надєлки» зедексу. Чи має такий варіант місце? Дайте пару порад новачку.

6465C85B-405F-4E21-9877-F8FD08C9B144.jpeg

E78ADF01-3498-4C59-B533-DC9A345E1593.jpeg

D011F180-5C0E-466C-9609-CBB8B9E724E2.jpeg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

не буде так діла. Там з заводу сильно підгонкою не заморочувалися, а ви хочете понадіятися на совість слюсара + знос + клей. :$

Не попадете ніколи в висоту. А потім возня щоб рейку перемістити і коробку подач і серьгу валів ще більше клопоту займе.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Дядько Максим написав:

не буде так діла. Там з заводу сильно підгонкою не заморочувалися, а ви хочете понадіятися на совість слюсара + знос + клей. :$

Не попадете ніколи в висоту. А потім возня щоб рейку перемістити і коробку подач і серьгу валів ще більше клопоту займе.

Що порадите? Фрезерувати супорт, підганяти по оправкам на валах?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Как по мне, то надо начинать с базы, т.е. станины.

Если она имеет износ, то надо точно его измерить, а затем думать. В любом случае при износе станины у вас нет той основы к которой необходимо подгонять суппорт...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
27 минут назад, PiroMAN сказал:

В любом случае при износе станины у вас нет той основы к которой необходимо подгонять суппорт...

Чому нема основи, а плоска направляюча ЗБ в місці де бабка не їздить ближче до призми. І задня плоска направляйка де не човгає супорт ближче до призми ЗБ.

То якраз є не зношена основа і база від якої можна відштовхуватися при замірах

PS. Хотів би глянути на фото призми супорта біля патрону, як виглядає і яка виробітка

Можете викласти?

Змінено користувачем Seregan35
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 годин назад, Seregan35 написав:

Чому нема основи, а плоска направляюча ЗБ в місці де бабка не їздить ближче до призми. І задня плоска направляйка де не човгає супорт ближче до призми ЗБ.

То якраз є не зношена основа і база від якої можна відштовхуватися при замірах

PS. Хотів би глянути на фото призми супорта біля патрону, як виглядає і яка виробітка

Можете викласти?

Як перебирав ЗБ від її сподка міряв то знос з однієї сторони 1.5 сотки з іншої 1 сотка. А задір зверху на призмі робить супорт через цей перекос(((001B3583-9822-4D1F-BD87-EC8207D1B8CC.jpeg

6B05B107-2982-4C4C-AF19-451C44A47A2B.jpeg

A27DE925-3309-4F0D-900C-D495687A2AD8.jpeg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

   Толку от тех расчетов, один хрен наделки пришабривать придется. Берите толще, а под суппорт если что проставку сделайте. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Спробую зняти старі надєлки, потім зібрати все, виставити по гвинту та по задньому прижиму, щось підложивши під них. Потім щупом заміряти відстань між станиною та супортом, так тоді взнаю товщину зедексу і також чи супорт паралельно фрезерований станині.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
16 часов назад, Seregan35 сказал:

Чому нема основи, а плоска направляюча ЗБ в місці де бабка не їздить ближче до призми. І задня плоска направляйка де не човгає супорт ближче до призми ЗБ.

То якраз є не зношена основа і база від якої можна відштовхуватися при замірах

Так вот основа только там и есть, пришабрив к корторой у вас прилегание идеальное будет только там, возле передней же бабки у вас уже не будет необходимого прилегания.. В итоге в местах где будет контакт супорта (возле передней бабки) будет идти усиленный износ и станины и супорта..

А там хозяин барин...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 часов назад, Віталік Морозюк сказал:

, виставити по гвинту та по задньому прижиму, щось підложивши під них.

Выставить суппорт относительно винта и вала можно просверлив резьбовые отверстия, по четырем точкам суппорта. Над призматической направляющей, естественно, в верхней точке. На плоской, где удобнее. 

 Посмотрите видосы ДМ, там такое вроде было...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Металлист написав:

Выставить суппорт относительно винта и вала можно просверлив резьбовые отверстия, по четырем точкам суппорта. Над призматической направляющей, естественно, в верхней точке. На плоской, где удобнее. 

 Посмотрите видосы ДМ, там такое вроде было...

ДМ брав кріплення в Артема Гриценка, вони кріпилися на місце пильників на супорті. Немає в мене можливості їх виготовити. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 минут назад, Віталік Морозюк сказал:

Немає в мене можливості їх виготовити. 

у вас нет куска любого куска сталюки, болгарки, дрели, метчиков и болтов?

 

или вам обязательно делать такую ерундовую деталь фрезеровкой?

 

1 час назад, Металлист сказал:

можно просверлив резьбовые отверстия, по четырем точкам суппорта.

 

И зачем лишние отверстия в узлах станка?

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
15 часов назад, Віталік Морозюк сказал:

Як перебирав ЗБ від її сподка міряв то знос з однієї сторони 1.5 сотки з іншої 1 сотка. А задір зверху на призмі робить супорт через цей перекос(((

 

A27DE925-3309-4F0D-900C-D495687A2AD8.jpeg

 

Ого, а від чого то такі глибокі задіри при вершині, при чому з обох сторін? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@PiroMAN діло каже, прислухайся. Якщо приліпиш накладки до того, що є зараз, доведеться вибирати зедекс погрубше, на кілька десяток більше ніж показали заміри. Бо на підгонку піде пристойна товщина. І підганяти доведеться багато.

Ця колотнеча не раціональна поки станина не приведена в порядок. Якщо з якихось причин не хочеш її ремонтувати, краще буде повторити успіх дєдофф, залити туди свіжої епоксидки і підзбирати грошей на ремонт станини. Аж тоді лікувати станок зедексом. Зедекс класний, але дорогий, використовувати його як синю ізолєнту не вигідно.

12 години назад, Віталік Морозюк написав:

ДМ брав кріплення в Артема Гриценка, вони кріпилися на місце пильників на супорті. Немає в мене можливості їх виготовити. 

Мало в кого є. Тут я робив для себе відповідний девайс. Із того, що під ногами валялось.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 часов назад, Наливайко сказал:

Мало в кого є. Тут я робив для себе відповідний девайс. Із того, що під ногами валялось.

Вот примерно о подобном изготовлении этих приблуд я и говорил.. Смысл морочтся с изготовлением есть либо при наличии фрезера, либо при регулярном станкоремонте, а на один раз и из веток с навозом подойдет, лишь бы выполняло свою функцию...

 

5 часов назад, Наливайко сказал:

Ця колотнеча не раціональна поки станина не приведена в порядок.

Оно хоть заливай суппорт, хоть зедекс, хоть что угодно лепи, если нет базы то вся работа будет бессмысленной, т.к. вы после такого ремонта получаете станок, который в любом случае изношен и кроме того изношенные пары трения утянут за собой ваши вновь отремонтированные, что в скором времени приведет к необходимости повторного ремонта..

Если вы морочитесь с ремонтом станка, то либо шлифоните, либо вышабрите станину..

Я так понимаю станок куплен на последние деньги, то зачем так экономить, чтобы в итоге заплатить дороже?..

 

Я например себе купил новый станок ИТ-1М, но учитывая то насколько криво он сделан, то мне придется шабрить на всей суппортной группе направляйки, поэтому я станком практически не пользуюсь дабы не убивать станину (правда я так же не уверен в отсутствии у нее кривизны), при этом постепенно запасаюсь инструментом для приведения станка в порядок и учусь шабрить, но я станок не покупал на последние деньги и есть постоянный доход от основной работы, а мастерская пока что для отдыха душой и как задел на будущее..

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
19 годин назад, Seregan35 написав:

 

Ого, а від чого то такі глибокі задіри при вершині, при чому з обох сторін? 

Супорт клює носом, через те що надєлки спереду стерлися, через це зедекс хочу поставити.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку