artyr2112

Термообробка,вибір пічок,твердомери та їх накладка,реанімація СНЗ

102 повідомлення у цій темі

В 14.10.2017 в 00:35, Curandero сказал:

Для тих, хто буде робити трифазні печі і не хоче витрачатись на твердотільне реле:

 

tverdotelnoe_reledc12vm.jpg

 

П. С. Але я згоден із коментатором вище для згаданої печі і такої її потужності розділяти на три фази нагрівач недоцільно з точки зору електрики.

 

Подякував. Але таке питання по схемі: що таке МОС 3163 ? Де його дістати?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

оптопара із конролем переходу через 0

http://mkpochtoi.narod.ru/MOC3061_MOC3062_MOC3063_zerocross_ds.pdf

http://imrad.com.ua/ru/moc3063m

Змінено користувачем Iv@n
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Щось та мікросхема, на яку ви кинули посилання зовсім відрізняється від того, що в схемі. Ножок має бути 4, вмонтований світлодіод....

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

мікросхеми практично однакові (відрізняються тільки деякі електичні параметри)

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вам дали правильну інфу, МОС3163 в Україні не знайдете. Замінюється на будь який оптосімістор із контролем переходу через нуль, що має номінальний струм вище від струму УЕ використовуваного силового сімістора в схемі. І так, воно в шестипіновому корпусі, на малюнку це видно, просто два піни "порожні".

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Curandero сказал:

Вам дали правильну інфу, МОС3163 в Україні не знайдете. Замінюється на будь який оптосімістор із контролем переходу через нуль, що має номінальний струм вище від струму УЕ використовуваного силового сімістора в схемі. І так, воно в шестипіновому корпусі, на малюнку це видно, просто два піни "порожні".

 

Я в електроніці трошки (майже повністю :after_boom018:) ноль, тому ще питання,- що таке УЕ? 

Бо один з моїх недороблених проектів муфельна піч на 28літр. і на 4,5кВт. Блок контролю та управління зробив на одне твердотільне реле, але планую якимось чином розкидати нагрівачі на три фази. 20 Ампер боюсь не потягнуть провода і розетки однофазні. 

 От потрібна порада з "розжовуванням", як підключити нагрівачі через існуючий контролер РЕХ та SSR ?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Curandero, Я Вам відписую в особисті повід. по цій темі.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Хз чи варто, я завтра зранку у відрядження, доступу до компа не буде, а зі смарта хз чи зможу подивитись потрібну інформацію, бо там куди їду зазвичай інтернет або бажає кращого, або взагалі нема... По часу, від двох тижнів до півтора місяця, як вийде...

П. С. УЕ - управляючий електрод, вивід сімістора, впливом на який ним керують.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Curandero сказал:

УЕ - управляючий електрод, вивід сімістора, впливом на який ним керують.

 

Так я і не зрозумів. Мені треба пальцем показати, де він. Тож буду розраховувати на Вашу поміч після відрядження. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 минут назад, Ігрек сказал:

 

Так я і не зрозумів. Мені треба пальцем показати, де він. Тож буду розраховувати на Вашу поміч після відрядження. 

Дивимось даташит на потрібний нам сімістор, наприклад той, що в схемі вище:

http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/22039/STMICROELECTRONICS/BTA41-600B.html

там на малюнку керуючий електрод позначений англ. буквою G, далі в цьому ж даташиті знаходимо таблицю ELECTRICAL CHARACTERISTICS, в ній параметр IGT - це і є струм керуючого електроду. Як бачимо максимально можливий вказаний в 150мА(0,15А)

Дивимось даташит на МОС3063

 https://cdn.sparkfun.com/datasheets/Components/EL/EL_Escudo_Dos/MOC3063.pdf

Там в таблиці Absolute maximum rating знаходимо вихідні параметри Output і в рядку Peak Repetitive Surge Current бачимо значення в 1А, тобто запас солідний.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В термообробці я не розуміюсь, але потроху читаю літературу .

Коротко будь ласка обьясніть і розмежуйте поняття закалка ,отпуск,відпал 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
18 минут назад, SkosarV сказал:

В термообробці я не розуміюсь, але потроху читаю літературу .

Коротко будь ласка обьясніть і розмежуйте поняття закалка ,отпуск,відпал 

 

 

 "Розмежуйте" - це Ви маєте на увазі в чому різниця між цими процесами і для чого вони використовуються в термообробці? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 минут назад, Ігрек сказал:

 

 "Розмежуйте" - це Ви маєте на увазі в чому різниця між цими процесами і для чого вони використовуються в термообробці? 

так, я читав літературу , дивився відео матеріали але все якось ввжко для сприйняття ,тому прошу пояснити

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В двох абзацах не роз"ясниш, якщо Ви і літературу читали і відео дивились,- різниці не вияснили, пробуйте на практиці щось гріти, гартувати, потім перевіряти на зміцнення, через якийсь час відпалювати для зняття внутрішніх напруг, перевіряти, що змінилось і так далі....

 

https://uk.wikipedia.org/wiki/Гартування

 

 Взагалі це окрема наука, як і більшість технічних. Такі речі в двух словах не пояснюються. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Питання що до процесу термічки
 Гартування - нагріли до відповідної  температури  потім різке охолодження масло/вода = закалили
 Відпуск - грієм до N температури   (250-500градусів ) не передержуєм витягуєм деталь і  поступово охолоджуєм  = зміцнили ,змінили напругу в деталі 

Відпал  -   витримування при певній температурі та повільному охолодженні з метою наближення структури до рівноважного стану =  гартована сталь стане мякшою і легше піддастся обробці на токарному  

 

Прошу виправити ,що не так 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 23.10.2017 в 11:28, Ігрек сказал:

щось гріти, гартувати, потім перевіряти на зміцнення

Спобую ,  проектую горн 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, SkosarV написав:

Питання що до процесу термічки
 Гартування - нагріли до відповідної  температури  потім різке охолодження масло/вода = закалили
 Відпуск - грієм до N температури   (250-500градусів ) не передержуєм витягуєм деталь і  поступово охолоджуєм  = зміцнили ,змінили напругу в деталі 

Відпал  -   витримування при певній температурі та повільному охолодженні з метою наближення структури до рівноважного стану =  гартована сталь стане мякшою і легше піддастся обробці на токарному  

 

Прошу виправити ,що не так 

Гартування - нагрів до потрібної температури, витримати в пічкі (залежно від розмірів деталі-діаметр, товщина), охолодження= тверда, хрупка заготовка 

Відпуск- нагрів до N температури,  витриманий при цій температурі (30мин, 1час, 2часа,....), охолодження на повітрі= зменшення твердості до потрібної, стабільність заголовки. 

 

Sputnik_termista.djvu

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
18 минут назад, Iv@n сказал:

Гартування - нагрів до потрібної температури, витримати в пічкі (залежно від розмірів деталі-діаметр, товщина), охолодження= тверда, хрупка заготовка 

Відпуск- нагрів до N температури,  витриманий при цій температурі (30мин, 1час, 2часа,....), охолодження на повітрі= зменшення твердості до потрібної, стабільність заголовки. 

Дякую 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Когда говорят - термообработка, сразу все представляют, как кузнец сует разогретый металл в воду и она там закаливается. Это так и есть, она там закалится нормально, если...

- У нее необходимый, для закалки химсостав, другими словами марка стали

 - Нагрета до нужной, для закалки и для данной марки стали, температуры

-  Во время нагрева у нее не окислилась поверхность

-  Химсостав этой стали позволяет ее калить на воду.

 Но, я хочу больше и проще написать про отпуск после закалки потому, что отпуск не менее важен самого процесса упрочнения металла, при закалке. 

 Во-первых, самое главное, после закалки в металле, всегда создаются  очень мощные внутренние напряжения и при приложении, даже незначительной нагрузки, деталь лопнет. Например, закаленный и неотпущенный нож, может лопнуть, просто, от падения на пол. Поэтому, после закалки, - отпуск, проводится всегда. Отпуск проводится в течении такого времени, что бы деталь прогрелась до необходимой температуры, по всему объему. Обычно, по времени, на отпуске детали держат с запасом. Отпуск всегда приводит к снижению твердости. Чем выше температура отпуска, тем сильнее понизится твердость. Это и плохо, и хорошо. Если мы хотим, что бы наша деталь оставалась твердой по-максимуму, но не лопалась, мы проводим, так называемый низкий отпуск при 180-250°, твердрсть упадет на 2-5 ед. (зависит от марки стали). Для получения пружинных свойств, нужно проводить средний отпуск при 350-480° (то же, зависит от марки стали), что бы твердость упала на 10-15 ед. Для получения хорошей обрабатываемости заготовок, после закалки проводят высокий отпуск на 650-680°, что бы твердость упала на 25-35 ед. (в зависимости от марки стали и вида обработки). Тогда в заготовке мы получим свойства, которые будут обеспечивать хорошую чистоту обработки и после этого останется твердость достаточная например для крепежных элементов, болтов, гаек и им подобным. 

 Это очень краткое описание процесса отпуска. На самом деле, термисты, только, лет через десять работы начинают потихоньку осваивать науку отпуска различных сталей и различных деталей.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Шановні колеги, цікавить піч для термообробки алюмінію. Так як не зміг знайти у Львові піч відповідних розмірів (така щоб в неї залазила велосипедна рама) і в перспективі може бути багато термообробки, наразі в голові крутиться ідея зробити піч самому, але не хочеться потім її переробляти по 10 раз, доробляти чи навпаки перевитрачуватись на нагрівні елементи. Самий головний параметр який мене цікавить, якої вона має бути потужності. 

Деякі вхідні дані.

Стаібльни

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Деякі дані:

Стабільний нагрів до ~530 градусів

(закалка алю рам сплав 6082/6061/7005, в середньому вага рами від 2 до 4кг)

Штучне старіння при ~170 градусах (хочеться 3 рами на раз)

ВІдповідно розміри печі ДхВхШ ~1,2х0,7х0,6 м (+-0,1 м)

 

Яка має бути сумарна потужність нагрівних елементів і якого типу краще використовувати

Блок управління..

 

Так як температура порівняно не висока, умаю для корпуса достатньо стального листа плюс мінвата.

 

Якщо хтось може допомогти/підказати буду дуже вдячний, може хтось професійно займається розрахунками, тоді в приват за деталями, не за дякую звичайно або може хоча би підказати куд звернутись з цим питання?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, RoMANIAC написав:

Деякі дані:

Стабільний нагрів до ~530 градусів

(закалка алю рам сплав 6082/6061/7005, в середньому вага рами від 2 до 4кг)

Штучне старіння при ~170 градусах (хочеться 3 рами на раз)

ВІдповідно розміри печі ДхВхШ ~1,2х0,7х0,6 м (+-0,1 м)

 

Яка має бути сумарна потужність нагрівних елементів і якого типу краще використовувати

Блок управління..

 

Так як температура порівняно не висока, умаю для корпуса достатньо стального листа плюс мінвата.

 

Якщо хтось може допомогти/підказати буду дуже вдячний, може хтось професійно займається розрахунками, тоді в приват за деталями, не за дякую звичайно або може хоча би підказати куд звернутись з цим питання?

 

 

 Три фази у Вас є? На таку піч без 380В ніяк.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, RoMANIAC написав:

Якщо хтось може допомогти/підказати буду дуже вдячний, може хтось професійно займається розрахунками, тоді в приват за деталями, не за дякую звичайно або може хоча би підказати куд звернутись з цим питання?

 

 Постом вище від Вашого першого посту в цій темі людина-професіонал  в цій справі. 

Одна мін.вата не піде 100%.  Будите тією пічкою обігрівати все приміщення. 

 Тут калькулятор, який здається дав свого часу мені Nik:  http://forum220.ru/calc-nichrome-wire.php

 А тут з чого і як будувати пічку з розрахунком потужності http://kbplug.pp.ua/kuznja/elpich/elpich.htm

Управління пічкою наприклад можна таке: https://ru.aliexpress.com/item/REX-C100-pid-0-1300C/32840671587.html?spm=a2g0v.10010108.1000015.6.54dc5978WmOZN2&s=p  Тільки в Вашому випадку реле потрібно потужніше і відразу на три фази . 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

http://atomsteel.com/heatingalloys/raschet-nagrevatelej.html два дні назад ремонтував свою піч на 3 квт(перегоріла спіраль в нижній панелі), коли дізнався вартість ніхрому  ф2мм -оторопів, скрутив болтом і хай служить дальше, за 1м запросили 70грн а мені треба було б метрів 16-18, так що отакі ціни Фехраль в 2 рази дешевше , але його необхідно мотати в нарітому стані , починаючи з ддіаметру 1,8 мм 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 година назад, Ігрек написав:

 

 

 Три фази у Вас є? На таку піч без 380В ніяк.

 

Звичайно що є, я так і думав, що прийдеться робити під 380 В.

 

11 година назад, Ігрек написав:

 

 Постом вище від Вашого першого посту в цій темі людина-професіонал  в цій справі. 

Одна мін.вата не піде 100%.  Будите тією пічкою обігрівати все приміщення. 

 Тут калькулятор, який здається дав свого часу мені Nik:  http://forum220.ru/calc-nichrome-wire.php

 А тут з чого і як будувати пічку з розрахунком потужності http://kbplug.pp.ua/kuznja/elpich/elpich.htm

Управління пічкою наприклад можна таке: https://ru.aliexpress.com/item/REX-C100-pid-0-1300C/32840671587.html?spm=a2g0v.10010108.1000015.6.54dc5978WmOZN2&s=p  Тільки в Вашому випадку реле потрібно потужніше і відразу на три фази . 

 

Та по розрахунку спіралей, опору і т.д. багато чого можна найти.

Але саме головне питання, яка потужність має бути нагрівних елементів?

 

Температура буде відносно не висока, треба 530 градусів і витримка 15 хв. На штучне старіння 170-180 градусів і витрика 8 годин.

 

Ну от хоча би приблизно, яка там мала б бути потужність? Не хотілось би робити на 20 квт, якщо там реально хватить 10 кВт - це чисто образно.

Тим більше ось тут пише, що до 5-10 кВт рблять однофазні http://atomsteel.com/heatingalloys/raschet-nagrevatelej.html

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку