Zalizovskiy

Шукаю заготовку для станини токарного

33 повідомлення у цій темі

Вітаю, шановне панство.

Мені засвербіло зробити більшого токарного.

Для довідки (для тих читачів, що мене не знають), почалося все із цього:

Відповідним чином, неспішно шукаю заготовку для станини. В ідеалі це має бути щось схоже на станину ТВ-6 чи подібного. Довжина - близько метра, можна трохи більше. Ширина не критична, хотілося б не менше 160мм. Стан направляйок загалом не важливий - в будь-якому разі супорт городитиму саморобний. І скоріш за все він буде працювати по пласких направляючих. Тобто призми я знесу в будь-якому випадку.

Також може підійти хобот великого горизонтального фрезерного, консоль радіальної свердлилки, стіл фрезерного, просто масивна жорстка залізяка умовно станиноподібної форми.

Щодо рекомендацій купити в барахолці готову станину. Так, там є ТВ-шні станини приблизно за півтори тисячі. Але по перше жаба душить (із доставкою вийде до 2к грн), по друге не хочу псувати ще живий вузол. Можливо у когось за курником гниє убита станина, от я і буду клієнтом на неї.

Я не шукаю халяви і цілком згоден оплатити вартість металу+інтерес власника. Також не проти врахувати інтерес адміністрації і поділитися із нею "парою рублів".

Але загалом прошу враховувати, що все вищезгадане для мене є чистим хоббі. І при розрахунку вартості відштовхуйтеся від цього.

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Zalizovskiy ЖД рельсы не рассматривали?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

У нас вони не такі і доступні. Те що є - криве, зношене і дорого. Крім того, не знаю як вони себе поведуть після зварки.

Тому їх маю на увазі як запасний варіант.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Добрый день есть станины от ТВ 4 если интересует в личку пишите. 

1 час назад, Zalizovskiy сказал:

заготовку для станини.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А щось а-ля профтруба 200*200*8 нє? Слабенько буде?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

в мене є донор - С-193. Можна наростити на ньому. ))) 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Vadym написав:

А щось а-ля профтруба 200*200*8 нє? Слабенько буде?

Я розглядав подібний варіант - труба+направляйки із каліброваної полоси. Але по грошах виходить досить кучеряво. А шабрити чи шліфувати прийдеться в будь-якому випадку.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Bogdan написав:

в мене є донор - С-193. Можна наростити на ньому. ))) 

Поздовжний проріз в станині напрягає. А так можна було б направляйки імплантувати.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вот мне понравились решения и результат этого мастера при изготовлении токарного станка:

 

Видео там несколько- по ходу изготовления.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
14 години назад, Al.P написав:

Вот мне понравились решения и результат этого мастера при изготовлении токарного станка:

Стараюся уникнути зварних робіт на довгих точних виробах. Не раз стикався із деформацією готової конструкції на протязі кількох місяців. А адекватно відпалити масивну деталь довжиною близько метра треба ще вміти і мати де. Крім того, якщо порахувати вартість металу+електроди та інше, вийде не дешевше готової станини.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Трохи міркувань на тему станин:

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Zalizovskiy , он чоловік продає станину по ціні лому. (станина кіл під 300 та тумби кіл на 150)

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, gesichtslos написав:

он чоловік продає станину по ціні лому. (станина кіл під 300 та тумби кіл на 150)

Бачив. Це вже занадто, в основному по вазі і габаритах. Можливо, пізніш і до такого формату прийду, але поки що "розтягую задоволення".

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ось дві таких станинки маю в комплекті з супортами: 

Вага без голови десь 40-50 кг, по Україні їдуть десь за 300 грн ( до десятка розіслав вже). Як цікаво, можемо домовитись. Навіть можна обговорити й пб, що на відео прикладена, в комплекті з 160м патроном на планшайбу плюс розсвердловку та розгортання у шпінделі цієї бабки чогось на кшталт км2-3

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
22 минуты назад, ryazanovpavel69 сказал:

Ось дві таких станинки маю в комплекті з супортами: 

 

А знизу супорт якось піджимається?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, ryazanovpavel69 написав:

Ось дві таких станинки маю в комплекті з супортами

Бачив, цікава штука. Але для моїх цілей закоротка. Якщо примайструвати якусь ЗБ, місця для ходу супорта майже не залишиться.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 часов назад, Zalizovskiy сказал:

Бачив, цікава штука. Але для моїх цілей закоротка. Якщо примайструвати якусь ЗБ, місця для ходу супорта майже не залишиться.

То треба брати "дорослу" зб від якогось промислового верстата та виставити її аж за станиною, розмістивши її разом зі станиною на чавунній плиті чи шматку граніту( зараз у будь якій каменярі гранітну плиту купити для такої мети не проблема). Піноль такої бабки буде доходити майже до патрона, а весь хід супорту збережеться й буде як у тв4, не менше :)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 часов назад, Bogdan сказал:

А знизу супорт якось піджимається?

Там прижимні планки з чавуну. Це станинка з якогось лоботокарного китайця чи корейця однієї операції з ручними подачами парою важелів на ексцентриках, працювали на обточуванні чогось типу сантехнічних перехідників з латуні або тройників автомобільних, тож якщо поставити зовнішню бабку та ходові гвинти, матимемо одразу повноцінний токарник з доволі приємною жорсткістю, бо призми там у перерізі - як у А616, та ще й дві штуки .

Змінено користувачем ryazanovpavel69
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 15.11.2020 в 23:49, Vadym сказал:

А щось а-ля профтруба 200*200*8 нє? Слабенько буде?

 

Перепрошую, а Ви колись пробували профільну трубу вздовж розрізати? Бачили якою покрученою вона стає? Це вивільняється енергія деформації, яка увесь час залишається збереженню в трубі. З'являється при гарячому формуванні і зварюванні шву. Навіть плазмовий стіл зварений тільки з неї "дихає" помітно. Для точних верстатів проф.труба не годиться.

 

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година назад, Iгрек написав:

 

... Для точних верстатів проф.труба не годиться.

 

 

А якщо бетоном її залити після облаштування всіх напрямних, (- читав, що так роблять), - може такий захід допоможе досягти прийнятної жорсткості станини? А ще можна перед тим спробувати зробити відпал.

Змінено користувачем Кіт.Сірко
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
14 часа назад, Zalizovskiy сказал:

Бачив, цікава штука. Але для моїх цілей закоротка. Якщо примайструвати якусь ЗБ, місця для ходу супорта майже не залишиться.

Яка передбачувана довжина РМЦ?

Порада стосовно залізничної рейси доречна, вона має стійкість до кручення набагато більшу ніж профільна труба чи двутавр (його теж можна розглянути в якості станини, краще тих марок що на кран-балки йдуть).

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 годин назад, Iгрек написав:

Для точних верстатів проф.труба не годиться

На фото один із модулів згинальної лінії. Зварений якраз із труб 200х200х12 та 150х150х10. Забезпечує повторюваність переміщення близько двох соток на довжині переміщення 1900мм. Звичайно ж виставлено все по рівню і на нормальній промислові підлозі. Але як видно, до підлоги нічого не анкерилося, стоїть на шайбах. За два роки безперервної роботи нічого не покрутило, як був гвинт 0,16мм на семи метрах, так і залишився.

3 години назад, Dyaday_Roma написав:

вона має стійкість до кручення набагато більшу ніж профільна труба

Інтуїтивно відчуваю що це не так. Але поки що не готовий стверджувати напевне. Змоделюю в соліді при нагоді, поділюся результатом.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Так як знову вилізла тема жорсткості і т.п., спробую ще раз вставити посилання:

Якщо адміністрація вважає, що можливість вставки подібних посилань є платною, то хай озвучить вартість, а не видаляє посилання. Думаю моїх статків на це вистачить.

3 години назад, Dyaday_Roma написав:

Яка передбачувана довжина РМЦ?

Пальцем в небо - близько 500мм. Деталі за посиланням.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку