инженер

Пайка и лужение эмалированных проводов

24 повідомлення у цій темі

Пайка  и  лужение  эмалированных  проводов  -  ещё  то  занятие.  Попался  на  глаза  флюс  для  пайки  таких  проводов,  то  я  доволен,  шо  слон.  Попутно  был  приобретён  флюс  для  алюминьки.  Работает !

Изображение 599.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В чем проблема пайки эмаль провода? В зачистке от лака? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
Только что, Cracker сказал:

В чем проблема пайки эмаль провода? В зачистке от лака? 

Да.  Особенно,  если  провод  тонкий.  Да  и  с  многожильным  проводом  теперь  проблем  нет,  мазнул,  пайнул,  -  и  готово.  

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
48 минут назад, инженер сказал:

Пайка  и  лужение  эмалированных  проводов  -  ещё  то  занятие.  

Маленький лайфхак, эмалированные провода прекрасно паяются на таблетке аспирина.

Желательно хорошая вентиляция.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Stebium1 написав:

Маленький лайфхак, эмалированные провода прекрасно паяются на таблетке аспирина.

То совсем маленький лайфхак.

Да и вентиляция с аспирином не всегда под рукой.

 

Пожирнее будет следующий :   :D

Горящую спичку проносишь под кончиком провода.

Лак вспыхивает,  затем, прижав пальцем провод к остатку той же (може взять новую ) спички,

 протягиваем провод об  деревяшку спички, - удаляются остатки копоти.

 

Очень токие провода могут расплавитсья. если долго держать спичку. (достигается тренировкой)

.

Толстые можно накалить докрасна, тогда все обгорит гарантированно.

Остается чистая розовая медь.

 

 

, инженер написав:

мазнул,  пайнул,  -  и  готово.  

 

Наверняка, присутствуют какие-то сильные химикаты.

 

Змінено користувачем технократ
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
Только что, Stebium1 сказал:

эмалированные провода прекрасно паяются на таблетке аспирина.

Желательно хорошая вентиляция.

Когда - то  слышал  что-то  подобное,  но  так  и  не  пробовал.   Да  и  этот  флюс  купил  лишь  потому,  что  попался  на  глаза.  Так  сказать,  для  пробы.    От  него  нет  никакой  вони  и  дыма,  мне  понравилось.  

А  вот  ниже  покажу  ещё  один  девайсик,  который  был  куплен  вместе  с  мультиметром.  По  памяти,  то  я  за  него  отдал  порядка  70 гр.  Как  я  раньше  без  него  жил,  теперь  даже  не  представляю.  Так  называемая,  "третья  рука ".   Только  надо  основание  модернизировать  (увеличить ),   а  то  устойчивость  плохая.  

Изображение 602.jpg

Изображение 600.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
Только что, технократ сказал:

Горящую спичку проносишь под кончиком провода.

Лак вспыхивает,  затем, прижав пальцем провод к остатку той же (може взять новую ) спички,

 протягиваем провод об  деревяшку спички, - удаляются остатки копоти.

Да,  метод  рабочий,  но  вот  эта  копоть  и  была  минусом.  

 

Только что, технократ сказал:

Наверняка, присутствуют какие-то сильные химикаты.

Тоже  такого  мнения.  Пишут,  что  не  требует  промывки.  Для  эксперимента,  залудил  и  положил  на  полку  кусочек  многожильного  медного  провода,  посмотрим,  со  временем,  что  будет  с  ним.  

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, инженер написав:

Для  эксперимента,  залудил  и  положил  на  полку  кусочек  многожильного  медного  провода,  посмотрим,  со  временем,  что  будет  с  ним.  

 

Напишить будь ласка, що з ним буде за два роки.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
Только что, Karmadon сказал:

що з ним буде за два роки.

До  того  часу  треба  ще  дожити.    Думаєте,  мені  не  цікаво ?

Змінено користувачем инженер
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 часа назад, Karmadon сказал:

 

Напишить будь ласка, що з ним буде за два роки.

А потом до десяти ,с интервалом в год.

3-4-5-6....и т.д 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Тонкі армовані проводи від навушників та інших мобільних девайсів лудяться успішно при попередньому нетривалому обпалюванні емалі запальничкою. Достатньо каніфолі. Іноді в складних випадках, але це стосується не так емалі, як самої міді, ортофосфорка з промиванням в теплій воді допоможе. Домити можна ацетоном. Аспірин та жирні флюси з вмістом, який не є гарантованим, особисто я без крайньої потреби не використовую. Бо якість промивки непрогнозована. А пайки після такого способу сіріють та відвалюються за кілька років на ура...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 часа назад, инженер сказал:

До  того  часу  треба  ще  дожити.    Думаєте,  мені  не  цікаво ?

Вітаю! Колись, ще студентом, паяли ми печатні плати ( на 155 серії), приніс керівник робіт нам якийсь рідкий флюс. Запах приємний , чи то карамель, чи то дюшес. Лудили дорожки печатного монтажу. Капнеш капельку і гониш паяльником по доріжці. Лудиться клас!! Зробили десяток плат. Пішли додому ( справа була в пятницю) , приходимо в понеділок, КАПЕЦЬ! Олова не має, міді не має ( якісь тільки сліди на склотекстоліті) , ніжки на миікросхемах майже всі повідїдало!! Все після того я дуже обережно відносюсь , опробую перед використанням, тіільки тоді тоді використовую.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 часов назад, инженер сказал:

Пайка  и  лужение  эмалированных  проводов  -  ещё  то  занятие.  Попался  на  глаза  флюс  для  пайки  таких  проводов,  то  я  доволен,  шо  слон.  Попутно  был  приобретён  флюс  для  алюминьки.  Работает !

Изображение 599.jpg

 

Вот этот флюс для пайки алюминия, очень замечательно превратил толстую алюминиевую фольгу в непонятную серую массу,где-то за две недели. Я бы подумал дважды прежде чем  использывать вот такие, материалы.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
Только что, Vadym сказал:

особисто я без крайньої потреби не використовую

Використовую  в  невідповідальних  ( порівняно )  місцях.  Наприклад,  залудити  кінці  провода,  що  затискаються  будь - де,  або  два  проводи  спаяти  між  собою.   

 

Відповідальні  місця  ( радіокомпоненти  і  тому  подібне )  

Только что, Vadym сказал:

Достатньо каніфолі.

Використовую  спиртовий  розчин.

 

Только что, 33vic сказал:

опробую перед використанням, тіільки тоді тоді використовую.

Так,  згоден.  Стрьомно  наробити  лиха,  у  відповідальних  місцях.  Адже,  крім  переробляти  потім,  можна  ще  і  непоправно  нашкодити.

Змінено користувачем инженер
барахлить буква " Е "
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
Только что, Nazikfcs сказал:

за две недели.

Спасибо  за  отзыв.  Я,  в  свою  очередь,  поделюсь,  попозже,  своим  опытом  использования  этих  флюсов.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, Vadym сказал:

Аспірин …. А пайки після такого способу сіріють та відвалюються за кілька років на ура...

Тут могу точно сказать, провода пропаянные с аспирином, живы уже более 40 лет.  

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Если провод современный ПЭВТЛ...  то лудится он автоматом при пайке это и зашифровано в названии литцендрат с него так-же обжатый в клемму вместе с лаком паяется погружением в тигель.

Если провод обычный старый ПЭВ... или зачистка, или обжиг зажигалкой без копоти выходит, для лужения и пайки проводов, литцендрата в промышленности (не я придумал) использовали глицерин (с аптеки подходит). Не надо забывать что паять глицерином печатные платы не допустимо.

Применять флюс для алюминия, даже возле плат, и без тщательной промывки не следует в виду его агрессивности.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 години назад, 33vic написав:

чи то карамель, чи то дюшес.

Бутилацетат

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 часа назад, 33vic сказал:

Запах приємний , чи то карамель, чи то дюшес.

Розчин хлористого аммонію у гліцерині.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Трохи не в тему але і в мене була історія з використанням флюсів. Ще студентом підробляв електромонтажем. В одному з офісів доставляв розетки близько 200 штук, після своїх колег студентів які розкидали пвс та розпаяли коробки з використанням якоїсь чачі. До закінчення монтажу більша частина розеток перестала працювати. Повідгнивало те все.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 час назад, инженер сказал:

  

А  вот  ниже  покажу  ещё  один  девайсик,  который  был  куплен  вместе  с  мультиметром.  По  памяти,  то  я  за  него  отдал  порядка  70 гр.  Как  я  раньше  без  него  жил,  теперь  даже  не  представляю.  Так  называемая,  "третья  рука ".   Только  надо  основание  модернизировать  (увеличить ),   а  то  устойчивость  плохая.  

Изображение 602.jpg

Як ''третю руку'' я використовую стійку для мікрометрів 15СТ , тримає просто суперово майже будь яку цяцьку , особливо коли використовую проставочку , з кавалка шкіряного паска .

Змінено користувачем 032triton
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 11.12.2020 в 20:49, Дядя_Уеф сказал:

Розчин хлористого аммонію у гліцерині.

Вітаю. По запаху і кольору дійсно схоже що основа в ньому Бутилацетат, а що ще?? бо кінцевій реакції схоже на Розчин хлористого аммонію у гліцерині. Його принесли з чи то Д чи Ю МЗ. Точно не знав.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 11.12.2020 в 20:38, технократ сказал:

Бутилацетат

Схоже що основа був саме він, надто схоже. Тоді якось не поцікавився, а потім вигрузив з памяті, і так, іноді згадую.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 11.12.2020 в 21:08, Yabluchko сказал:

Трохи не в тему але і в мене була історія з використанням флюсів. Ще студентом підробляв електромонтажем. В одному з офісів доставляв розетки близько 200 штук, після своїх колег студентів які розкидали пвс та розпаяли коробки з використанням якоїсь чачі. До закінчення монтажу більша частина розеток перестала працювати. Повідгнивало те все.

Гарний флюс, тільки потрібно було чимось розбавити. На потім "завжди" була б робота^_^.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку