Наливайко

Електролітно-плазмове полірування

21 повідомлення у цій темі

Привіт майстри.

Хтось практикував таку обробку?

https://plasmacraft.ru/plazmennaya-obrabotka-metalla-v-elektrolite-kak-eto-rabotaet#1

Шукав продуктивне полірування, знайшов даний сайт. Він звичайно створений для продажу блоків живлення, а мене цікавить промислове шпигунство, та як це все робити за пів копійки з підножного матеріалу. Технологія далеко нагадує електрохімічне полірування, тільки проходить при високій напрузі 200-340В, вищій температурі електроліту 72-90°С, чим в основному регулюється щільність струму на деталі, і склад електроліту без жахливих кислот. Електроліт - водний розчин 3.5% сульфату амонію, добриво. Відповідно немає ні проблем зі зберіганням хімікатів, ні їдких випарів. Також пишуть, що струменевій подачі електроліту можна полірнути внутрішні поверхні. І заусню зняти, і деталь від шміру очистити при виборі правильного режиму обробки.

Технологія виглядає прекрасно, якби не висока напруга. Будемо вкрай обережні, у ванну не залізати, пальцем температуру електроліту не перевіряти. Крім загрози здоров'ю напруга також диктує вимоги до електропостачання, обробка проходить при щільності струму 0.2-0.6 А/см². Хобійнику доведеться зважати на розміри деталі. 

На сайті також описується метод економії електрики імпульсною подачею струму із частотою 10кГц, коефіцієнтом заповнення 15-60%. Нажаль я досі не навчився будувати такі блоки живлення. Може хто підкаже, де і як підкачатись в теорії силової електроніки, щоб я таке вмів? Буду вкрай вдячний за підказку хоча б моделі контролера, транзисторів. Бачив, що продаються готові збірки контролера, але чим одна від іншої відрізняється, і які підійдуть сюди я ні бум бум.

План мінімум такий: зробити ванну з чорняги, інтегрувати ТЕН, нагрівання буде керуватись увагою оператора по спиртовому термометру спочатку, живлення для обробки напряму із розетки 220 через випрямний міст. Щоб не вибухнули пробки, почну із манюсіньких деталей, які гарантовано не зможуть всмоктати більше 2-х кіловат ніяк.

Побажаєте удачі, чи порадите кинути цю затію?

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, Наливайко сказал:

Побажаєте удачі, чи порадите кинути цю затію?

Затея интересная - сам изучал полгода назад. Есть несколько предприятий - у которых такая услуга поставлена на поток.

 

2 часа назад, Наливайко сказал:

...живлення для обробки напряму із розетки 220 через випрямний міст. Щоб не вибухнули пробки...

никогда так не делайте. тем более на этапе экспериментов. Техника безопасности написана кровью.

Работаете от розетки?  - ставьте развязывающий трансформатор, хоть какой нибудь... 

Работа с жидкостями и напряжением ? - на входе УЗО...

Чтоб не взорвались пробки в щите - на рабочем месте - автоматы меньшего тока.

2 часа назад, Наливайко сказал:

нагрівання буде керуватись увагою оператора по спиртовому термометру

рано или поздно оператору надоест ждать когда оно нагреется, и пойдет говорить по телефону.

потому - сразу забываем термометры и ставим терморегулятор... любой, хоть самый дешевый, температуры - детские, точность на экспериментах - всеравно больше +/-1 градуса не надо.

цена вопроса 50-200грн. ... сколько стоит испорченная деталь?:) 

http://www.kosmodrom.com.ua/el.php?name=THERMOSTAT-12V - 60 грн.

http://www.kosmodrom.com.ua/el.php?name=STC-1000-12V - 150 грн.

2 часа назад, Наливайко сказал:

обробка проходить при щільності струму 0.2-0.6 А/см². Хобійнику доведеться зважати на розміри деталі. 

Сразу думать - как этот ток задавать (площадь детали меняется - меняется ток), и как ток стабилизаровать, условия обработки поменялись - ток должен остаться постоянным. Помнить что ток - переменный. Самый простой вариант - реостат. На тестах - откалибровать по площади... На дальше - думать отдельный питатель-регулятор.

 

2 часа назад, Наливайко сказал:

струму із частотою 10кГц, коефіцієнтом заповнення 15-60%. Нажаль я досі не навчився будувати такі блоки живлення. Може хто підкаже, де і як підкачатись в теорії силової електроніки, щоб я таке вмів?

Эм... без опыта ? Почти никак, на чистом везении... заработает-не заработает, а если не заработало - непонятно почему. 

Начать с покупки компьютерных блоков питания (можно не рабочих, дешевых, заодно научитесь понимать что там и как в процессе ремонта... но лучше рабочих :) они все равно щас копейки стоят на разборках) . Разобраться как там схема устроена, как ее переделать под свои цели - это дешевле чем делать свой источник с нуля, особенно без знаний опыта. ... ну или купить китайский готовый в надежде что он будет работать.

Контроллер - да почти любой... для начала хоть ардуину - дешево сердито.  

 

Теорию подкачать - на соответствующих форумах электронных :) Там уже по много раз все написано-разжевано и спалено :) Видео Креосана посмотреть - понять как делать не надо :)

"Электрогидравлический эффект Юткина" почитать для ознакомления.

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години назад, Наливайко написав:

На сайті також описується метод економії електрики імпульсною подачею струму із частотою 10кГц, коефіцієнтом заповнення 15-60%. Нажаль я досі не навчився будувати такі блоки живлення. Може хто підкаже, де і як підкачатись в теорії силової електроніки, щоб я таке вмів? Буду вкрай вдячний за підказку хоча б моделі контролера, транзисторів

Такому завданню відповідає схема косого моста, в народі відома як ""Бармалей"". Контролер UC3842,транзистори - будь-які IGBT на 600В 50А, трансформатор на феритовому осередді 2хЕ80.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Стабилизатор тока, только какой ток? Даже если 10А, уже порядка 2-3 КВт. Не всякая сеть 220 В потянет. Фактически сварочник на 380В переделать.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

вроде есть плазменная полировка в простой воде - токи там приличные но и результат хороший. Применяют в основном для полировки нержавейки, в том числе и пищевой. Даже ролик на ютубе встречал... попробую найти

ЗЫ я похоже напутал - это электролитно-плазменная полировка и была....

 

Змінено користувачем VldLg
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 часов назад, ig3757 сказал:

Стабилизатор тока, только какой ток? Даже если 10А, уже порядка 2-3 КВт. Не всякая сеть 220 В потянет. Фактически сварочник на 380В переделать.

Да, все правильно. Нужно с чего-то эксперименты начинать ( какую-то гайку отполировать :) ), если брать электричество в квартирной розетке - можно взять 10-16А ( какие автоматы стоят), в частном доме - наверное до 10 кВт можно снять.

Но таки при таких мощностях - уже желательно смотреть на 3 фазы, а там схемы немного сложнее.

Переделать сварочник  - надо знать как он работает, и как ему не навредить. У автора - скорее всего таких знаний пока нет.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
21 година назад, gcodefm написав:

Сразу думать - как этот ток задавать (площадь детали меняется - меняется ток), и как ток стабилизаровать, условия обработки поменялись - ток должен остаться постоянным. Помнить что ток - переменный. Самый простой вариант - реостат. На тестах - откалибровать по площади... На дальше - думать отдельный питатель-регулятор.

Прочитавши статті склалось наступне враження: як резистор працює середовище і парова сорочка навколо оброблюваної поверхні. Товщина, стабільність і легкість утворення парової сорочки залежить температури середовища (можливо гаряча вода легше закипає, і розчеплюється електролізом) і напругою (потужність за одиницю часу). Планую спочатку керувати струмом за допомогою цих параметрів. 

21 година назад, gcodefm написав:

Помнить что ток - переменный.

Мається на увазі, що напруга змінна? Якщо так, то ні :) анод на деталі, постійна. Якщо в ході експерименту струм справді буде сильно гуляти, буду рухатись в напрямку його контролю.

21 година назад, gcodefm написав:

Эм... без опыта ? Почти никак, на чистом везении... заработает-не заработает, а если не заработало - непонятно почему. 

Начать с покупки компьютерных блоков питания.....

Теорию подкачать - на соответствующих форумах электронных :) Там уже по много раз все написано-разжевано и спалено :) Видео Креосана посмотреть - понять как делать не надо :)

"Электрогидравлический эффект Юткина" почитать для ознакомления.

Біда таких форумів у тому, що читаючи навіть 10 сторінок не зрозуміло, яких саме базових знань тобі не вистачає. Я розглядав схеми реальних блоків, і не міг доперти навіщо стільки діодів і резисторів пхають куди попало, достатньо було прочитати про роботу індуктивностей і вже ясніше, по трохи доходить. Потім виявляється, що діоди бувають іноді справді недоречними в тих колах, куди їх встановив завод. А ще виявляється, що мало хто знає, як розрахувати коливальний контур, сліпо повторюють схему. То таке, лірика.

Ефект Юткіна читав, трохи не наш випадок. Там потрібно засадити високовольтний розряд в короткий проміжок часу, нам тут такого краще уникати :) Хоча в статті пишеться, що електролітно-плазмовим методом можна зміцнювати поверхню деталі, отже дещо спільне у фізиці цих процесів є.

УЗО, терморегулятор, гальванічна розв'язка обовязково будуть, дякую за поради. Жоден з моїх експериментів не вартий ні життя, ні здоров'я.

12 години назад, gcodefm написав:

Да, все правильно. Нужно с чего-то эксперименты начинать ( какую-то гайку отполировать :) ), если брать электричество в квартирной розетке - можно взять 10-16А ( какие автоматы стоят), в частном доме - наверное до 10 кВт можно снять.

Но таки при таких мощностях - уже желательно смотреть на 3 фазы, а там схемы немного сложнее.

Переделать сварочник  - надо знать как он работает, и как ему не навредить. У автора - скорее всего таких знаний пока нет.

Маю в доступі 3 фази 15 кВт на сьогодні, проводка свіжа, витягнути 25А з однієї фази не проблема абсолютно, навіть спеціальна розетка для цього є. Планую почати з дріб'язку, 10-20 см­², а при цільових 0,3-0,2 см² навіть за умови, що ККД ланцюга живлення 70% виходить можливість оброблювати до 60 см² без проблем. Для рукоблудства вистачить з головою. Якщо вже цього не буде вистачати, це означатиме що в мене вже є достатньо жирні замовлення, щоб купити ящик живлення промислового рівня.

Це буде моя лабораторна робота :) я розумію, що в підсумку мені дешевше замовити на стороні або виготовлення спеціального зварочника, або переробку заводського. Подумаю над всіма трьома варіантами. Якщо припече виробнича необхідність, ясне діло буду шукати виконавця.

21 година назад, Куляста Блискавка написав:

Такому завданню відповідає схема косого моста, в народі відома як ""Бармалей"". Контролер UC3842,транзистори - будь-які IGBT на 600В 50А, трансформатор на феритовому осередді 2хЕ80.

Дякую за інформацію, на перший погляд те що треба. Є кілька питань на цю тему, якщо можна. Візьмемо для розгляду цю схему

кр схема.jpg

 

якщо маєте на увазі якийсь інший варіант, скажіть. Просто ця добре читається.

Із діодним мостом питань нема. Роботу блок силових ключів ще не усвідомив повністю, в процесі.

Блок 1 ніби зрозумів, напруга на 1 нозі мікросхеми задає ширину імпульсу, резистор на 4 нозі задає частоту. 

Блок 2 призначений для роботи двох світлодіодів, і захисту від перегріву? На перший погляд ним у нашому завданні спочатку можна знехтувати. Хоча, якщо не зробити зараз, то пізніше може бути лінь.

Блок 3 найцікавіший. Нам не потрібно вирівнювати пульсації струму, близька до прямокутної форма напруги і струму буде якраз. Також нас влаштовує діюча випрямлена напруга 290 В. Отже мені виглядає, що дросель із усією обв'язкою нам не потрібен. Лише транс із числом обмоток грубо кажучи 1:1, та із кількома виводами, які будуть відповідати напругам скажімо 220, 240, 270, 300. Я десь помилився?

Якщо все так, відкрите питання, як правильно намотати відповідний транс? Як вибрати січення дроту і кількість витків первинної і вторинної обмоток?

Якщо що, схема взята із цього файлу Delaem_Barmaleya.pdf В ньому легко побачити номінали

Змінено користувачем Наливайко
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Наливайко сказал:

Мається на увазі, що напруга змінна?

Нет, то что мне попадалось - там на деталь / ванну - подавалась переменка ... еще раз: не + /- ... а напрямую с трансформатора...

Я вот шо подумал - по Украине находится 3-4 предприятия (Одесса, Днепр / Харьков ...) у кого такие установки стоят и работают.

Можно напросится на экскурсию - посмотреть что там как, поговорить с технологом... 

Полируют в основном нержавейку, но есть и чернуху, и медно-содержащие, алюминий...

 

Дальше начну с конца :)

1 час назад, Наливайко сказал:

Як вибрати січення дроту

Диаметр считается по току и плотности в проводе.  Ток / плотность тока = сечение.  Плотность обычно выбирают от того что хотят съэкономить медь или феррит :) от 5 до 12 А / мм2

ВЧ обмотки предпочтительно мотать "литцендратом" - специальный тип провода, мотать проще, потери меньше. ну или в косу обычный свить - там его не много надо будет.

1 час назад, Наливайко сказал:

Я десь помилився?

... ну не совсем так ... то что в "бармалее" - не совсем трансформатор - больше ВЧ дроссель, расчет особым способом, там нет прямой пропорции "первичка / вторичка".

В сети много разных примеров как посчитать феррит и обмотки. 

Я считал в Epcos или  TDK ... вот для примера: https://www.tdk-electronics.tdk.com/en/180490/design-support/design-tools/ferrite-magnetic-design-tool

это онлайн, но там можно и скачать. Считает все, и мощность и обмотки и нагрев...

1 час назад, Наливайко сказал:

Лише транс із числом обмоток грубо кажучи 1:1, та із кількома виводами, які будуть відповідати напругам скажімо 220, 240, 270, 300

Отводы - плохая мысль - мотать будет сложно. проще делать 200 + 20 + 20 + ... но я бы регулировал ШИМ-ом уже выходной ток, и не заморачивался с напряжением. Дополнительно сделать ограничение по напряжению холостого хода.

 

1 час назад, Наливайко сказал:

Отже мені виглядає, що дросель із усією обв'язкою нам не потрібен.

Тут надо четко определится - нужна постоянка или переменка на выходе. 

Я бы работал с переменкой.  И смотрел бы источники питания ультразвуковых излучателей ...

Но если нужна постоянка - то дроссель с обвязкой нужны.

1 час назад, Наливайко сказал:

Блок 2 призначений для роботи двох світлодіодів,

Вобщем да, но лучшее ее сделать, стоит самые копейки, мешать не будет - даже наоборот :)

 

1 час назад, Наливайко сказал:

Просто ця добре читається.

Можно начать с этой - она много раз опробована, и расписано - что куда и как мотать ... но еще раз: надо определится - переменка или постоянка. 

Если переменка - то эта схема не подходит. Нужен честный двухтактник на 494 или чем-то похожем.

1 час назад, Наливайко сказал:

Там потрібно засадити високовольтний розряд в короткий проміжок часу, нам тут такого краще уникати

Как раз - процессы похожие :) энергии меньше вкачивается, и нет гидроудара.

 

1 час назад, Наливайко сказал:

буду рухатись в напрямку його контролю.

Это надо думать сразу. Иначе не будет "повторяемости" ... для примера: отладили на одной детали процесс, принесли другую деталь, изменилась площадь - и начинаем заново эксперименты. 

Еще раз, залог повторяемости - контроль всех параметров: состав жидкости, температура, плотность тока, режим обработки, время обработки. Вот эти параметры надо четко задавать ( стабилизировать что бы не изменялись ) .

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

...Трехфазной сетью с напряжением 380 В, частотой 50 Гц, максимальной мощностью 250 кВт.

Средний расход электроэнергии за 5 минут электролитно-плазменной полировки составляет 0.5 кВт/дм2.

 

Вот такие цифры находятся у производителей оборудования.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, gcodefm написав:

Тут надо четко определится - нужна постоянка или переменка на выходе. 

Я бы работал с переменкой.  И смотрел бы источники питания ультразвуковых излучателей ...

Но если нужна постоянка - то дроссель с обвязкой нужны.

Можливо живлення треба по різному подавати для різних матеріалів. В ютюбах користувач установки в діалозі сказав, що 30Х13 не полірується цим методом, може якраз той випадок, просто не можуть підібрати живлення. Ще на одному сайті писали саме про анодне полірування, вказуючи оптимальні напруги для різних металів. 

Зараз мені треба освоїти програму мінімум. Вибираю постійний струм по тій причині, що трошки теорії знайшов саме по ньому. Змінний залишу на потім, або комусь іншому.

, gcodefm написав:

...Трехфазной сетью с напряжением 380 В, частотой 50 Гц, максимальной мощностью 250 кВт.

Средний расход электроэнергии за 5 минут электролитно-плазменной полировки составляет 0.5 кВт/дм2.

Вот такие цифры находятся у производителей оборудования.

Ого, це далеко не 0.2 А/см². Сумарно виходить середньої потужності 30кВт/дм2. Якщо напруга на деталі 380В, то струм майже 0.8А. Може воно продуктивніше, чи ще якісь плюси, але я манав такі потужності зараз. 

Подумалось. На https://plasmacraft.ru/ писали, що цей метод припускає також розмірну обробку, є дані про знімання матеріалу за одиницю часу. Можна оброблювати внутрішні поверхні, якщо застосувати струменеву подачу електроліту. А що якщо подавати струмінь на шийку валу, який повільно обертається? Може так можна отримати аналог круглошліфування? Тільки буде дуже повільно. Якщо змінний струм може забезпечити вищу швидкість обробки, тоді в ньому буде сенс, разом із енергозатратами і можливо дорожчим джерелом живлення.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години назад, gcodefm написав:

Я вот шо подумал - по Украине находится 3-4 предприятия (Одесса, Днепр / Харьков ...) у кого такие установки стоят и работают.

Можно напросится на экскурсию - посмотреть что там как, поговорить с технологом... 

Ідея дуже гарна, ще б знайти когось, хто нею займеться :) Ці міста від мене далеко, і я маю не настільки велику потребу в поліруванні прямо зараз, щоб вирушати в подорож заради неї. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
22 минуты назад, Наливайко сказал:

прямо зараз, щоб вирушати в подорож заради неї. 

так никто ж не говорит - шо прям бросить все и бежать на завод :)

так при случае :) или кто-то из форумчан будет мимо проезжать :)

почитал поискал теорию ... 

В Украине 3 института этой темой занимались, Суммы, Киев, Харьков. А так - все дороги ведут в Беларусь - там оборудование изготавливается.

Электролиты - разные можно использовать ... На "ганзе" есть тема - человек практически пробовал - есть данные по режимам и результатам...

так - с миру по нитке можно собрать информацию :)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години назад, gcodefm написав:

В Украине 3 института этой темой занимались, Суммы, Киев, Харьков.

Які саме? Знати б яка кафедра, можна було б закинути вудочку, може поділяться секретами.

Я вважаю, що краще більше думати, і менше працювати ніж навпаки :)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Наливайко сказал:

може поділяться секретами.

Я теж так хотів стирити технологію з одного підприємства, на якому коханка мого сусіда вредний стаж заробляла, усе своє життя.

Ну от зайшла вона колись у гараж до нього. 

Я питаю ти знаєш як це робиться. Каже-знаю. Ну кажу розповідай. От вона і розповіла таємницю.

Треба узяти проволоку м"яку і нею навьязувати деталі до мідного прута. А тоді той прут з деталями у ванну. Потім перенести у промивочну ванну, а потім вийняти, та поодв"язувати деталі і висушити.

На моє питання а що там у ванні ,була відповідь:  " А х... його знає."

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
16 минут назад, Дядя_Уеф сказал:

  " А х... його знає."

Анекдот хороший, а что-нибудь по делу? 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Наливайко сказал:

Які саме? Знати б яка кафедра, можна було б закинути вудочку, може поділяться секретами.

Я вважаю, що краще більше думати, і менше працювати ніж навпаки :)

1 Сумской институт модификации поверхности, 

2 Институт электросварки им. Е. О. Патона НАН Украины, Киев, 

3 Отдел пучковой модификации поверхности ИМФ НАН Украины,  ГСП, Киев-142

то что нашлось... пока. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@gcodefm Для початку нам обом треба вирішити, куди рухатись, бо ми зараз спілкуємось про різні речі. Я начитався в білорусів про обробку постійною напругою, там є вказані напруги, частоти, температури, склад електроліту, і щільність струму як наслідок всіх попередніх параметрів. Голосую саме цей шлях, бо про параметри обробки змінним струмом я взагалі нішиша не знаю. А ти торочиш про змінну напругу, і плюндруєш моє техзавдання :) Я в принципі не проти, давай проб'ємо шлях змінній, але треба побільше відомих вхідних параметрів. Я не готовий зараз до фундаментальних досліджень, тому пропоную забути про змінну напругу, або чекаю аргументів.

А поки їх нема :) маю ще питання:

 

Білоруси постійно говорять, що задають напругу, і далі дивляться скільки струму споживає кожен см², не заважаючи йому, забагато струму не дає взяти газова сорочка. Її зрив у процесі роботи призводить до стрибків струму. У інвертора бармалєя струм якраз задається конструкцією методом керування заповненням, тобто шириною імпульсу. Передбачено петлю зворотнього зв'язку по струму. В результаті виходить падаюча ВАХ, струм підтримується на певному рівні, а напруга гуляє в залежності від відстані електрода до зварювальної ванни. Тому оригінальний бармалєй трохи не підходить. На мій перший дилетантський погляд, просто викидаємо петлю зворотнього зв'язку по струму із ТТ1, задаємо бажаних 10кГц ділильником напруг. І дросель викидаємо :) бо згладжувати пульсації струму у вихідному колі немає потреби. Чи він якось захищає силові транзистори? 

@Куляста Блискавка Підкажи будь ласка, бармалєя можна перенастроїти на жорстку ВАХ? Як саме? Чи краще забути про нього, і одразу думати про імпульсний блок живлення? Якщо краще імпульсний, який нам підійде? Напруги 220-300, можна до 340, потужність з розетки скажімо до 5кВт якщо одна фаза. Я не проти почати із чогось більш дитячого, навіть 2.2кВт не соромлюсь.

Хлопці, дякую за інформаційну підтримку. Мені нікого спитати в своєму селі такі речі

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Нужен полуавтомат (проволокой), там идет стабилизация напряжения. Т.е. стабилизатор CV- ток гуляет, а напруга стоит. Только  там ведь до 30-40В. Т.е. перемотать транс, заменить выходные диоды, пересчитать дроссель (и транс тоже), цепь обратной связи. Если нет знаний по силовой- будет симфония Бах! Для начала проще взять сетевой могучий транс и поставить импульсный стаб. напряжения, тоже не просто. Или вручную играться отводами.?

Но для начала надо элементарное ТЗ: НАПРЯЖЕНИЕ, ТОК, их величины, пределы регулировки и т.д. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, ig3757 написав:

Но для начала надо элементарное ТЗ: НАПРЯЖЕНИЕ, ТОК, их величины, пределы регулировки и т.д. 

Напруга постійна пульсуюча, фактично ШИМ сигнал (на електродах) 220-300В, можна до 340. Мене для початку влаштує навіть без регулювання 250В, якщо із регулюванням дуже складно. Частота пульсацій 10 кГц. Вітається можливість регулювання 5-15 кГц.  Чистота сигналу чи ідеальність прямокутної форми не гребе, лиш би не срало в мГц діапазон, і кіловольтними шипами не палила транзистори. Необхідна можливість регулювати ширину імпульсу, тобто заповнення.

Потужність з розетки скажімо до 5кВт якщо одна фаза. Я не проти почати із чогось більш дитячого, навіть 2.2кВт не соромлюсь. Якщо при таких ввідних параметрах немає великої різниці, тягнути електрику з однієї чи трьох фаз, краще трифазний варіант. Маю підведені 15 кВт, на потужність 12 кВт для цієї установки можна розраховувати. Дивлюсь, що такі апарати починаються з діодного моста, може буде простіше відфільтрувати випрямлену напругу з трьох фаз.

Струм на електродах вже буде похідною із означених параметрів. Він визначить максимальний габарит оброблюваної деталі, під нього я підлаштусь.

Режим до 8 хвилин безперервної роботи.

Я щось пропустив?

, ig3757 написав:

Если нет знаний по силовой- будет симфония Бах!

Мені спішити нікуди, буду поступово вникати, як його робити правильно. 

, ig3757 написав:

Нужен полуавтомат (проволокой), там идет стабилизация напряжения.

Як варіант. Є на приміті якась модель, яку не буде шкода розкурочити?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В мене ні, немає. Собі колись сам універсал робив (Єлектровоз, на сайті електрик). До речі там багато чого корисного є. Колись туди постійно заглядав. Можна там тему зробити, хтось і підкаже щось?

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 годин назад, Наливайко написав:

Тому оригінальний бармалєй трохи не підходить. На мій перший дилетантський погляд, просто викидаємо петлю зворотнього зв'язку по струму із ТТ1

Викидати цей ланцюг не можна - він захищає транзистори від перевантаження струмом,по простому від  ""бабаха"". А от перетворити його з функції регулювання струму у функцію обмеження гранично допустимого струму просто необхідно,для цього замість змінного резистора регулювання струму ставимо постійні резистори,так щоб завдання на другій нозі відповідало максимально дозволеному для даних вихідних транзюків.. Напруга стабілізується зворотним зв'язком через комапартор на першу ногу ШИМ контролера. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку